PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 50D + tamron 17-50. Ostrość obiektywu + kilka pytań.



jaysayaha
13-08-2010, 13:15
Witam,

Zakupiłem sobie dwa dni temu canona eos 50d + obiektyw tamron 17-15.
Jest to moja pierwsza lustrzanka, jestem jeszcze totalnym amatorem.. ale do rzeczy.

Poniżej przedstawiam kilka fotek.
1. Proszę powiedzieć czy obiektyw dobrze ostrzy.

2. Jak najlepiej przeprowadzić test ostrości i przy jakich ustawieniach/trybie?

3. W jakim trybie najlepiej robić zdjęcia portretowe? W trybie av?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Przepraszam za rozmiar , byłem przekonany, że będą miniaturki.

wiktor2323
13-08-2010, 13:22
Najpierw radze zapoznać się z regulaminem i się do niego zastosować ;)
Test ostrości najlepiej przeprowadzać na statywie i af ustawiony na one shot
A zdjęcia portretowe można robić w każdym... zależy na czym nam zależy, ale Av jest chyba najbardziej wygodny.

jaysayaha
13-08-2010, 13:25
Czy przy robieniu zdjęć portretowych mam używać opcji "one shot"?

grsi
13-08-2010, 13:59
ustaw RAW-y w aparacie ustaw w Pictures styl w standardzie lub innym ostrość więcej niż połowa zrób zdjęcia i przejrzyj je programem który otrzymałeś na płycie z aparatem nie używaj przeglądarek które same ustawiają dla siebie ostrość i wtedy ocenisz czy ostre są

jaysayaha
13-08-2010, 15:28
Link do zdjęć http://img153.imageshack.us/gal.php?g=img0058mi.jpg

Paviarotti
13-08-2010, 21:34
Ostrzutkie, tylko robić zdjęcia :)

igor58
13-08-2010, 22:11
a te RAWy to w jakim celu?

Shingo
13-08-2010, 22:11
jaysayaha są nieostre idz oddaj go do sklepu, powiedz ze na forum ci napisali ze jest nieostry i smierdzi.

czekam na temat, Czy dobrą długość paska dobrałem? jak myslicie czy czerwona torba jest mało męska?

digitgreg
13-08-2010, 22:24
jaysayaha są nieostre idz oddaj go do sklepu, powiedz ze na forum ci napisali ze jest nieostry i smierdzi.

czekam na temat, Czy dobrą długość paska dobrałem? jak myslicie czy czerwona torba jest mało męska?

I co swoją mądrą wypowiedzią udowodniłeś????
Trochę kultury nikomu nie zaszkodziło!
Nie prościej i kulturalniej było odesłać do szukajki?!?!

jaysayaha , igor58 - szukajcie,czytajcie, całe forum wasze :))

michael_key
13-08-2010, 22:40
Generalnie dosadnym stwierdzeniem Shingo ma rację. Tu nie chodzi o kulturę. Kulturalne słowa nie docierają, choć w zdaniach Shingo braku kultury nie dostrzegłem.
Wracając do tematu to widzę, że powoli na CB zaczynają się wątki śmietniki - kubełki... wiadomo, że są duże, ale po co szukać lepiej postawić nowy.

Shingo
13-08-2010, 23:00
digitgreg wniosłem tyle samo co ty, wyraziłem swoje zdanie na temat autora a ty wniosłeś swoje zdanie na temat mojej wypowiedzi, co oznacza że nie jestes wcale lepszy odemnie :)

michael_key słusznie zauważył, syf sie robi, bo ja rozumiem gdy na forum pojawia się temat w stylu , moja lampa nie synchronizuje sie z... bla bla bla, czy włączenie funkcji xxx wpływa na xxx, itp itd są to rzeczy które informują i wnoszą w nasze życie fotograficzne nowe możliwości i wiedze.
Zaś temat w stylu , czy te zdjecia są ostre? co one wnoszą? to tak jakby autor wysłał mi zdjęcie swojej dziewczyny i spytał czy jest ładna... toć to pojęcie względne.
A jeżeli 10 osób powie że zdjecia są nieostre a 10 że są ostre to w co uwierzy autor wątku? zrobimy mu sieczke z mógu czy poprostu oleje to i powie że ci co go krytykują nie znają sie na rzeczy... bezsensowna dyskusja na bezsensowny temat. chłopie idź robić zdjęcia po to masz aparat.
Dlaczego taka moja reakcja? Gdy 7 lat temu miałem w ręku pierwszą cyfrówkę nie wiedziałem co to mydło i cała reszta rozwijałem sie robilem zdjęcia i cieszyłem się tym, i tak jest po dziś dzień chociaż pojęcia BF, FF , mydło itp nie są mi obce. Dziś każdy początkujący gość co kupuje sobie aparat wykonuje test na BF i FF chociaż i tka nie wiedzą jak to robić i spradzić, wykonują zdjęcie pytając o ostrosć chociaż i tak nie wiedzą jak powinno być dobrze. Dla mnie jest to bezsensowne niszczenie sobie hobby i marnowanie czasu.

Tyle odemnie peace !

digitgreg
13-08-2010, 23:07
Z tą różnicą że ja proponowałem szukanie i czytanie:)

Bardzo ładnie:)
Nie można tak od razu?

Shingo
13-08-2010, 23:17
i myslisz ze właczy szukajke? a znajdzie ją tutaj? chyba w zbyt miodowym świecie żyjesz, gdyby mu się chcialo i umiałby to by poszukał, jednak temat sie rozszedł odnosnie tego CZY JEGO ZDJĘCIA SĄ OSTRE co go co innego obchodzi, on ma lustro i niewie co z nim zrobić. polecam pas przez szyję aparat na klatę i ruszaj na podbój nastolatek :)

dziobolek
13-08-2010, 23:35
i myslisz ze właczy szukajke? a znajdzie ją tutaj?

Kto szuka, ten znajdzie... ;-)
http://www.canon-board.info/announcement.php?f=11&a=20

Pozdrówka!

Shingo
13-08-2010, 23:43
"Kto szuka..."
Pozdrówka!

I tym optymistycznym akcentem możemy zakończyć off topic

Matsil
14-08-2010, 08:26
Tylko podpowiem, ze robiąc testy AF nie powinno się stosować lamy wbudowanej - z nią zdjęcia są sztuczne i mimo wszystko "niechcący" wyostrza kadr.

WiatruMistrz
14-08-2010, 23:53
Za bardzo się podniecacie panowie, jak wam nie pasuje poziomem dział dla początkujących bo przeważnie jest niskich lotów merytorycznych to tu nie zaglądajcie.
Canon robi ogólnie syf obecnie i każdy model ma wady wieku dziecięcego poza tym kupowanie obiektywów firm trzecich to mała loteria, dobrze więc że kolega wydając kupę kasy jakby nie patrzeć radzi się na macierzystym forum systemu C.

kabu71
15-08-2010, 00:57
jaysayaha są nieostre idz oddaj go do sklepu, powiedz ze na forum ci napisali ze jest nieostry i smierdzi.

czekam na temat, Czy dobrą długość paska dobrałem? jak myslicie czy czerwona torba jest mało męska?


Gdybym był moderatorem, to właśnie takich bym banował,przecież to jest kategoria dla początkujących , jesteś lepszy nie chcesz udzielać rad, to spływaj z tej kategorii.

Bolek02
15-08-2010, 16:21
Kolego, po prostu rób zdjęcia i oceń czy Ci się podobają :):):) Przecież to Ty sam musisz ocenić czy są OK :)