PDA

Zobacz pełną wersję : mały kompakt do 1000 PLN



wblewski
11-08-2010, 15:11
Witam, moja rodzicielka poszukuje prostego kompaktu do 1000 złotych. Chce żeby był to mały, zgrabny i ładny aparacik (taki raczej do kieszeni na rower czy do torebki), z dobrym trybem auto. Dobrze, aby kręcił filmy w HD (coś czego moja lustrzanka nie potrafi :P).
Generalnie mama chce Canona (od kiedy pamietam mamy w domu T50, którym ojciec robi zdjęcia i aparat jest dalej w stanie idealnym), ale jak macie jakieś ciekawe propozycje to piszcie.
Cena tak jak w temacie - 1000.

pozdrawiam

tom517
11-08-2010, 15:40
Do tego opisu pasuje mi jakiś model IXUSa

koraf
13-08-2010, 15:06
Proponuję zajrzeć do ostatniego testu kompaktów na optyczne.pl : http://optyczne.pl/3177-nowość-Test_wakacyjnych_kompaktów.html

xxkomarxx
19-09-2010, 18:07
Wg tego testu to sony wygrywa ogólne zmagania. Sam chciałem kupić jakiegoś kompakta do 1k zł ale bardziej z naciskiem na "do" a nie ponad.
Na optyczne jest tylko kilka modeli więc test raczej taki sobie.
Potrzebuje aparaciku na rower itp a lustro nie wszędzie mogę zabrać. Co sądzicie o Ixusach 100 i 120?
A może w tej cenie coś innego, lepszego optycznie??
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Najlepiej małego kieszonkowego :)

masahuku
19-09-2010, 22:51
Kilka miesięcy temu kupiłem małżonce Ixusa 120. Do torebki, na spacer itd.
Priorytetem przy wyborze były wymiary, filmy HD oraz wygląd/kolor... Różowy Ixus bardzo przypadł żonie do gustu. Do tego szybka karta 16 GB, bo filmy HD trochę zajmują i zestaw spacerowy gotowy.
W zasadzie non-stop jest ustawiony na auto. Zdjęcia da się oglądać. Do "ambitniejszych" fotografii wyciągam lustrzankę, do pstrykania jest Ixus.


(...) Chce żeby był to mały, zgrabny i ładny aparacik (taki raczej do kieszeni na rower czy do torebki), z dobrym trybem auto. Dobrze, aby kręcił filmy w HD(...)
Cena tak jak w temacie - 1000.


- moim zdaniem Ixus 120 spełnia te kryteria.

xxkomarxx
21-09-2010, 15:50
Zamówiłem czekam na dostawę. Cenka to 760 zł.
Myślę że przyzwoicie. Przynajmniej z pewnego źródła.

Mam nadzieję że ixus 120 dobrze się będzie sprawował jako małpeczka do wycieczek rowerowych.