PDA

Zobacz pełną wersję : Co mnie sklonilo do Canona(albo i nie)



Pieczur
07-08-2010, 23:02
Witam wszystkich a zarazem zegnam, moze nie bylem najbardziej aktywnym forumowiczem ale czesto zagladalem na te strone i czesto sie od Was duzo moglem dowiedziec.

Z Ojca nauczony milosci do Minolty sam ta marke a pozniej bagnet kultywowalem.(M5000, Duza Lady, A350) Teraz niestety sie od marki tej odwrocilem Przeszedlem na Canona 550d. Zrobilem to z prostego powodu, FILM, jak rowniez brak zaufania do marki po wypuszczeniu tych nowych body o prezencji metroseksualnych mydelniczek i seri NEX ktora jest dla mnie totalnym marnowaniem zasobow ludzkich. Jak juz wspomnialem film. Jestem studentem szkoly artystycznej gdzie filmy sa czescia mojego procesu naukowego. 550d za rozsadne pieniadze daje mi mozliwosc zrobic etiude na przyzwoitej optyce, w kazdym razie z manualna ostroscia i ekspozycja. To cos!

Tak wstepem a teraz konkrety, chcialem porownac te dwa modele i bardzo alfa wypada lepiej od 550d, no poza brakiem mozliwosci nakrecenia filmu.

Matryca, niestety w C jest mniejsza, dlatego przelicznik cropa sie zmienia. 1.6 do 1.5 na niekorzysc Canona. Na mojej 50 zeissa widac roznice! jest to prawie metr przy zdjeciach w kadrze amerykanskim.

Kolejny problem brak antishake w body. Dla uzytkownikow starych optyk, czyli mnie, bardzo cenie i lubie sobie focic starymi gratami m42 to wielka wada. Przy tym ze samym obietkywie, czyli 50 mm wypada zupelnie inny czas. 1/60 do 1/100. Tak tak, na sonolcie moglem zrobic zdjecie na 1/60 i bylem pewny ze bedzie "otro" no a niestety w canonie tak nie jest.

No i kolejny problem. Cos co w alfie bylo pieknym wynalazkiem. Ekranik zamocowany na magicu. Zrobienie zdjecia z zabiej perspektywy czy z wysokosci Pan Kracego nie oznaczalo skrzywienia kregoslupa czy wypinania pupy w kierunku mi nieznanym albo i oscenicznego lezenia na ziemi. Przesow ekranu i wsio samo sie robilo. Jesli z nad tlumu, to tez nie wymagalo zrecznosci i braku wstydu dzikiego zwierza. Troche mniej sie wtedy przesowal ale tez dawalo to juz mozliwosc skadrowania. Niestety tryb live view jest dla mnie przydatny tylko w momencie kiedy pozyczam mamie aparat albo mam ekran na stelarzu. Tutaj tak nie ma wiec dla mnie to bezsens.

Takie mam wrazenie po tygodniu uzywania mojego eosika. Troche tesknie za alfa i zaluje ze nie ma w sony odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach. Najbardziej natomiast tesknie za Duza Lady i jej wszystko majacym na wierzchu body. Nienawidze przsowac sie kursorem po opcjach.
Aparat to narzedzie a nie komputer albo gra zrecznosciowa z padem.

lox
07-08-2010, 23:27
Naprawdę nie wiem po co to biadolenie.

Biadolisz, że przelicznik jest inny w sony i w canonie, wiedziałeś, że wiąże się to ze zwężeniem obrazu.

Co do stabilizacji w korpusie, zdania są podzielone. Wcześniej używałeś Minolt, w których stabilizacji nie było i dawałeś sobie jakoś rade. Widać, że jak człowiek się rozleniwi i przyzwyczai to trudno mu to odebrać... No ale o tym też wiedziałeś.

Następna sprawa, ekranik. Na pewno (a może nie?) oglądałeś zdjęcia i widziałeś, że takiego ekraniku C 550D nie ma. Było sprawdzić jak się z tym robi zdjęcia i porostu zostawić ekranik w alfie tak jak w canonie i zrobić parę zdjęć.

No i w końcu co do przycisków. C 550D jest to aparat klasy amatorskiej i nie można od niego wymagać rozłożenia przycisków takiego samego jak np. w C 50D, 7D, czy choćby w jedynce, ponieważ jest porostu mniejszy.

Ludzie kupują Canona przede wszystkim dla jego obiektywów, których ma multum (przynajmniej ci, których ja znam).

Podsumowując: chcesz kupić aparat kieruj się swoimi kryteriami. Chcesz kręcić filmy, kup kamerę.

WiatruMistrz
07-08-2010, 23:37
Mnie do Canona skłonił 3 lata temu: tani sprzęt z niskoszumym cmosem z drugiej ręki...no i pełny system do rozwoju w każdą stronę...C i N nie ograniczają obecnie to jest ich zaleta główna.

Pieczur
07-08-2010, 23:47
W cyfrowych minoltach od zawsze byla stabilizacjia. Maxuum 5000 to klisza wiec tam mozna sobie pozw.....tak naprawde to juz nie pamietam kiedy tym aparatem robilem zdjecia ale dawno. Nie ma tez co dzielic zdania, stabilizacja w korpusie oznacza ze nie musisz miec jej w optyce i tyle. No nie wiem co tu dzielic.

Widzialem ze ekran nie jest ruchomy ale nie zdawalem sobie sprawy jak bardzo mi bedzie tego ficzeru brakowalo :-(

arturs
08-08-2010, 00:27
ale możesz napisać o co chodzi?
Przecież chyba nikt Cię nie zmuszał do zakupu Canona i pozbycia się alfy czy co tam miałeś.. chcesz mieć wszystko na guzikach - kup sobie nikona d700 to będziesz miał ;)

Pieczur
08-08-2010, 00:59
no mialem Alfe, przeciez pisze....znaczy jest napisane...przypomne 350

To moze sobie kupie tez sputnik albo jojo.

Dziele sie uwagami, zebys w towarzystwie mogl powiedziec: "czytalem ze".

Canon jest super ale ma wady, jak bys dokladnie przeczytal to bys wiedzial co ja o tym sadze. No i tyle.

Sergiusz
08-08-2010, 01:22
Ale ta A 350 ma wielką zaletę jaką jest celownik. I doskonale w nim widać różnicę pomiędzy 1,5 a 1,6. Jaki procent obrazu widoczny jest w tym celowniku Alfy? Nex jest kosmicznym aparatem i filmowanie takich pierdół jak etiudy jest znacznie wygodniejsze niż jakąkolwiek lustrzanką.

jkl8
08-08-2010, 10:20
Jestem studentem szkoly artystycznej
Ach ci studenci szkół artystycznych

pe.en.de
08-08-2010, 11:31
[QUOTE=Pieczur;850842]tesknie za Duza Lady i jej wszystko majacym na wierzchu body. QUOTE]

Wróć do "Duza Lady" ale canona nie wyrzucaj, bo jak skończysz szkołę i klient a nie belfer postawi Ci wymagania, to szybko wrócisz do sprzętu odtrąconego.

zaitsev
08-08-2010, 17:12
A pokaż te swoje filmy i zdjęcia... Tak z ciekawości...

glasseye
17-08-2010, 19:29
A pokaż te swoje filmy i zdjęcia... Tak z ciekawości...

o, to, to!

Handelson
17-08-2010, 21:28
ale możesz napisać o co chodzi?)

Też nie kumam tego wątku :)

Pieczur
18-08-2010, 02:17
Youtube: bomba spontan

oskardj92
18-08-2010, 07:32
youtube: Bomba spontan

wtf ?!

C80
18-08-2010, 08:11
Heh, kilka lat temu miałem dylemat i Canon wygrał mniejszymi szumami na wysokim ISO oraz tym, że jako początkujący nie musiałem się zastanawiać co to "śrubokręt" i jakie szkła i body ma coś takiego.

Inne marki nawet nie wchodziły w rachubę, Nikon i Canon uważane są za liderów rynku DSLR. Olek przeraża szumami i cropem 2x, Sony kiedyś nie miał poza marketingiem nic do zaoferowania, a Pentax na naszym rynku prawie nie istniał...

namoamo
18-08-2010, 09:03
Chciałem lumixa lx3, ale ze w MM nie było, popatrzyłem na lustrzanki. Pentax Olek Sony Nikon w końcu wziąłem do łapek 500d i już wiedziałem że to jest to.
:-D

jahjah1986
18-08-2010, 15:08
Mnie troche przypadek i troche opatrzność MM. Byłem zdecydowany na N d5000, rozważałem C 450D. Do N brakowało 600zł mi a napatoczyło sie promo w MM na C więc wziąłem odrazu i baja jest :)

Pieczur
18-08-2010, 15:31
:-) Ja tez z 550 jestem coraz bardziej zachwycony.... Juz klawiszologie powoli opanowuje i jest coraz lepiej.

zaitsev
18-08-2010, 15:52
:-) Ja tez z 550 jestem coraz bardziej zachwycony.... Juz klawiszologie powoli opanowuje i jest coraz lepiej.
Jak widać jest to tylko kwestia przyzwyczajenia. Zapewne teraz miałbyś problemy z używaniem puszki innego systemu i też mógłbyś się do niej zniechęcić na początku. ;-)

neat84
18-08-2010, 16:25
Przeszedlem na Canona 550d. Zrobilem to z prostego powodu, FILM.

Trochę nie rozumiem, bo nie znam sie na filmach, ale mógłbyś
wyjaśnić dlaczego nie kopiłeś kamery? kamera ma możliwość
robienia zdjęć, a jeśli Tobie nie zależy na zdjęciach tylko
FILMIE to w czym rzecz?:roll:
Nie myśl, że to jakaś złośliwość, po prostu pytam z ciekawości...

Hellfire
20-08-2010, 17:48
Ja kupiłem Canona, bo... nie mam pojęcia. Nikona nigdy, przenigdy nie brałem pod uwagę. Wiedziałem, że ma być Canon i koniec. Wpierw 300D, które ukradli, później 400D, potem 50D które ukradli, w zamian za to... 50D i wreszcie 1D MkIII. Żadnej lustrzanki nigdy nie sprzedałem. Z akcesoriami podobnie. Tylko oryginały Canon. Od obiektywów, przez lampę, po dekielek i muszlę oczną.

Pieczur
20-08-2010, 18:20
kurcze, ile razy miales pecha do zlodziejstwa. Mam nadziej ze 1D cie nigdy nie opusci :-) z nie twojej checi.

Cluer
23-08-2010, 11:54
a ja naprawdę chciałem D70s albo D80 :oops:

aż pojechaliśmy nad morze na długi weekend. koleś miał ze sobą tak bardzo opluwanego na forach, plastikowego 400D a na nim Tamrona 17-50/f2.8 + 70-200/f4L
jak zobaczyłem co potrafił ten zestaw to stwierdziłem ,że nie będę brał N i .. kupiłem 400D :) To co zobaczyłem mi wystarczyło do podjęcia decyzji.
Na szybki początek w zestawie z kitem a potem zaczęła się moja przyjaźń z Canonem i .. Albertem z HK ;)

zaitsev
23-08-2010, 11:58
koleś miał ze sobą tak bardzo opluwanego na forach, plastikowego 400D a na nim Tamrona 17-50/f2.8 + 70-200/f4L
Wiesz, opluwają Ci, którzy przyczyny nieudanych zdjęć szukają w sprzęcie, broń Boże we własnych umiejętnościach... ;-)

Pieczur
23-08-2010, 12:25
dla mnie te szkla to takie calkiem teges biorac pod uwage ze mam tylko kita.

Piotr_0602
23-08-2010, 16:00
Gdy kupowałem 5D, wtedy było to jedyne FF w sensownej cenie. Były jeszcze topowe modele C i N, ale jeszcze D700 nie było. Dziś pewnie brałbym D700 z uwagi na AF.

Jeszcze zoomy L-ki f/4 (sensowne gabarytowo) były zachęcające.

Dziś Nikon nadrobiły wszystko z zapasem.

Loome
23-08-2010, 16:23
nie wszystko;) jeszcze jasne stalki:)

Sielan
24-08-2010, 00:21
nie wszystko;) jeszcze jasne stalki:)

Tutaj dni Canona są policzone. Nikon nadrabia zaległości w całkiem niezłym tempie, a Canon bawi się w megapiksele. Jeszcze jak się okaże, że każde nowe szkiełko C będzie dużo droższe od poprzedniej wersji (jak w przypadku 70-200 II 2.8 IS - siedzi na rynku już jakiś czas, a cena ani drgnie), to atuty C się skończą.:-|

C80
24-08-2010, 08:08
Z tymi jasnymi stałkami może być jak z nikim szumem, kiedyś Canon wgniatał N**ona. Teraz Nikon robi mniej szumiące puszki, a Canon leci sobie w kulki wypuszczając 7D -podobno najbardziej szumiącą puszę ze wszystkich swoich.

Loome
24-08-2010, 08:24
Canon technologicznie nie stoi w miejscu. Jezeli Nikon pokaze jasne stałki, to canon albo poprawi swoje, albo wyda lepsze zoomy, w ktorych poki co Nikon wiedzie prym.
Po prostu poki nie musi - nie wydaje nowych wersji. Po co skoro schodzi to co jest:)

Ernest_DLRS
29-08-2010, 10:01
Bądźmy realistami - ta nowa 24/1.4 Nikkora nijak nie równa się z 24Lii

arturs
29-08-2010, 11:01
Bądźmy realistami - ta nowa 24/1.4 Nikkora nijak nie równa się z 24Lii

nie napisałeś tylko w którą stronę.. nie wszyscy znają system N.
czy canonowskiej do nikona daleko czy canon cały czas bije na głowę nikonową?

pedro
30-08-2010, 07:57
A ja jestem po wczorajszej lekturze programu National Geographic - Best Photo TOP 10. I może to nic nie znaczy, ale wszyscy wyróżnieni reporterzy NG pracowali na Canonach.