PDA

Zobacz pełną wersję : Uruchomienie profili po win xp



ds74
07-08-2010, 22:03
Jak uruchomić profil kolorów po kalibracji? Plik profilu we właściwym katalogu windy. Karta ATI Radeon 9600 mobility. Niby jest ustawiony jako domyślny a nie chce ruszyć. Restartowany komputer, doinstalowałem Microsoft Color Control Panel i nic.

tantal
07-08-2010, 23:49
A nie działa Panel sterowania->Ekran->Ustawienia->Zaawansowane->Zarządzanie kolorami->Dodaj a później Ustaw jako domyślne ?
Oczywiście "Dodaj" może być zbędne jeśli soft kalibratora wstawił już tam "swój" profil.
W każdym razie stworzony profil musi tam być, gdyby nie wskoczył jako domyślny- to go takim ustaw.

ds74
08-08-2010, 08:13
O to własnie chodzi że nie działa tzn. wszystko jest ustawine tak jak napisałeś a profil się nie uruchamia. Nie wiem, może ATI Control Panel coś blokuje?

Janusz Body
08-08-2010, 08:38
Jak uruchomić profil kolorów po kalibracji? Plik profilu we właściwym katalogu windy.

Właściwy to: Windows->system32->spool->drivers->color sprawdź. :-)


...
Karta ATI Radeon 9600 mobility. Niby jest ustawiony jako domyślny a nie chce ruszyć. Restartowany komputer, doinstalowałem Microsoft Color Control Panel i nic.

Czym profilowałeś? Zobacz czy w msconfig jest "ptaszek" w okienku "calibration loader" albo coś w tym stylu (może się różnić w zależności od softu do profilowania)

W Color Aplet (w Panelu Sterowania) sprawdż co masz ustawione we właściwościach ekranu

ds74
08-08-2010, 11:14
Właściwy to: Windows->system32->spool->drivers->color sprawdź. :-)
dokładnie



Czym profilowałeś? Zobacz czy w msconfig jest "ptaszek" w okienku "calibration loader" albo coś w tym stylu (może się różnić w zależności od softu do profilowania)
HueyPro. W msconfig sprawdzałem. Odinstalowałem ostatecznie ten soft ale pliki profili oczywiscie zostały. Mam też fabryczny profil do monitora - też się nie uruchamia. Jest mozliwość ustawienia odrębnych profili domyślnych w Color aplet i ATI Control Panel - nie wiem czy to normalne, chociaż "zsynchronizowanie" ustawień też nie pomaga.

W Color Aplet (w Panelu Sterowania) sprawdż co masz ustawione we właściwościach ekranu
Monitor plug and play i domyślny profil po kalibracji. Ogólnie system(w menedżerze urządzeń) widzi 3 monitory domyślne i 1 plug and play - nie wiem czy tak powinno być.

tantal
08-08-2010, 12:23
Nadal nie piszesz jakim softem kalibrowałeś, w każdym razie oprócz profilu musisz mieć jeszcze loader startujący wraz z systemem. U mnie siedzi w C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart.
Najlepiej właśnie Start->Uruchom: wpisz "msconfig"->Uruchamianie i tam szukaj loadera, musi być zaznaczony do odpalenia wraz z systemem.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Niektóre profilery w nazwie loadera dodają "gamma".

ds74
08-08-2010, 12:54
Napisałem, tylko trochę zamotałem z cytatem w poprzednim poście a edycji niestety brak...

tantal
08-08-2010, 14:55
HueyPro- sorry, rzeczywiście jest wplątany w cytat. Nie znam, więc opierając się na tym co znam powtórzę że jak masz nowy profil we właściwym katalogu, ustawiony jako domyślny monitora i masz startujący wraz z systemem loader (gamma loader, calibration loader etc.) to powinno być ok.

Janusz Body
08-08-2010, 15:43
Powiedz jeszcze na jakiej podstawie twierdzisz, że sie nie uruchamia? Może monitor jest dobrze zestrojony i po prostu nie widać, że się ładuje profil.

ds74
08-08-2010, 21:01
Powiedz jeszcze na jakiej podstawie twierdzisz, że sie nie uruchamia? Może monitor jest dobrze zestrojony i po prostu nie widać, że się ładuje profil.
Używam laptopa do którego dopinam monitor crt 21". Mam zrobione 2 profile - osobno do crt osobno do wyświetlacza w lapku. Jeżeli przy podpiętym crt załaduję do niego profil z lcd laptopa powinno się chyba dać to zauważyć. Crt da się dobrze ustawić "na oko" i tu może być jego profil "nierozpoznawalny" ale profil laptopowy chyba już tak.

Janusz Body
08-08-2010, 21:27
Używam laptopa do którego dopinam monitor crt 21". .....


Oooooooo... trza było zacząć od tego laptopa. :-) A na lapkach jest wogóle możliwe używanie stanowisk "dwumonitorowych"?

Czy na laptopie bez podpiętego monitora zewnętrznego też nie widać ładowania profilu? Na lapku to musi być widoczne. Lapki są prawie zawsze źle zestrojone - za niebieskie.

ds74
08-08-2010, 23:46
Oooooooo... trza było zacząć od tego laptopa. :-) A na lapkach jest wogóle możliwe używanie stanowisk "dwumonitorowych"?

Czy na laptopie bez podpiętego monitora zewnętrznego też nie widać ładowania profilu? Na lapku to musi być widoczne. Lapki są prawie zawsze źle zestrojone - za niebieskie.

Właśnie o to chodzi że nie widać i właśnie jest za niebieski. Soft do ATI Radeon pozwala na dopięcie 2 monitora w trybie pracy 1, 2, 1+2.

michallubon
09-08-2010, 12:37
Oooooooo... trza było zacząć od tego laptopa. :-) A na lapkach jest wogóle możliwe używanie stanowisk "dwumonitorowych"?


Można, nawet na TV można sobie rozszerzyć jeśli ktoś by miał taki dziwny kaprys :)

Soundman
17-03-2011, 13:48
DS74 znalazłeś odpowiedż na swoje pytanie ?? bo mam kurde podobny problem tyle że z ATI mobility radeon 7500 i z monitorem laptopa a nie zewnętrznym. Loader niby ładuje profil ale zmian nie widać. Podrzuciłem mu nawet zupełnie inny profil od innego monitora żeby zobaczyć czy zmiany będą i też nic. I grzebię i grzebię w tym systemie i nic niechce zadziałać jakieś pomysły ?? Ja kalibrowałem Spyderem2PRO

Soundman
17-03-2011, 23:07
No i rozwiązałem a właściwie to niewiem czy rozwiązałem bo takjakby samo się rozwiazało ;/ Otóż kombinowałem z 3 dni już z tym wciąż doczytując że z ati są problemy i co by się nie robiło ciężko będzie podczepić do tej grafiki jakiś profil bo wszystko jest czyszczone przez panel sterowania sterownika grafiki. Pewnego razu po tym zresztą jak odinstalowałem ten cały panel sterowania chciałem do niego powrócić instalując go ponownie no i zrobiłem to ... Rzecz jasna zainstalowały się równiez sterowniki no i to cała tajemnica po tym zaczęło działać ... Nie pamiętam już dokładnie czy zainstalowałem te sterowniki czy anglojęzyczne bo i takie i takie ściągnąłem z supportu producenta mojego laptopa ale wersja wydaje mi się że była jednakowa a mimo tego rozmiar sterownika różnił się od tego który zainstalowałem poprzednio. Po raz kolejny więc potwierdził się fakt że problem stanowił sterownik grafiki. Mam nadzieje że Wam pojdzie prościej.