PDA

Zobacz pełną wersję : Dyfuzor do 430 EX II



oskardj92
07-08-2010, 19:04
Witam.
Mam pytanko do posiadaczy lampy 430 EX II. Czy Dyfuzor T4 pasuje do ww lampki? Z tego co poczytałem i widziałem, to różnicy w wielkości miedzy 430EX, a 430EX II nie ma. Tak więc proszę o odpowiedź i jak możecie to doradźcie jakiś inny dyfuzor do 430EX II, ale w rozsądnej cenie :D

gadget_zary
07-08-2010, 22:46
Pasuje.
Co do dyfuzorów to ja osobiście myślę o Lightsphere (aktualnie posiadam T4 właśnie i efekty są różne - z tym, że ja lekko mówiąc w robieniu zdjęć z lampą jestem słabo obeznany)

Ugonio
10-12-2010, 19:03
Witam,
od kilku dni jestem posiadaczem lampy 430 EX II - działa bardzo dobrze; zdjęcia wyraźnie ostrzejsze i bardziej równomiernie naświetlone, jednak zastanawiam się, czy da się uzyskiwane efekty jeszcze bardziej poprawić za sprawą dyfuzora?
chodzi mi o portrety.
mam obecnie tego Stofena:

http://allegro.pl/dyfuzor-typu-stofen-do-canon-430ex-ii-gratis-w-wa-i1323310344.html

czy wśród droższych modeli (np.
http://allegro.pl/dyfuzor-lightsphere-c2-430ex-430-ex-canon-430exii-i1358524090.html)
jest coś ciekawszego, czy raczej różnice są niewielkie?

z góry dziękuję za pomoc :)

jacapa
10-12-2010, 19:51
Do portretu potrzeba czegoś znacznie większego: softbox albo parasolka . Ten stofen w portrecie nie wiele daje w/g mnie nic. Ten drugi w pomieszczeniu będzie trochę lepszy bo część światła puszcza bokiem i do postaci dociera trochę światła odbitego od ścian czy sufitu.
Na forum jest sporo na ten temat poszukaj , a na pewno znajdziesz odpowiedź
http://www.google.pl/search?num=100&q=dyfuzor++site%3Acanon-board.info&tbs=&tbo=1

fotopawkas
10-12-2010, 19:54
z 430EXII miałem zwykłego stofena. teraz mam właśnie Lightsphere w zestawie z Metz 58 AF-2 (wszak ma to mniejsze znaczenie z czym...). powiem tak - na razie znaczącej różnicy nie widzę, ale... mleczna nasadka wydaje się być bardziej taka... hmmm... mleczna..? świecenie na wprost z tym dyfuzorem troszkę lepiej łagodzi cienie, chociażby ze względu na szerokość nasadki i jej kształt - to mniej więcej tak jak w kwestii właściwej odległości lampy od parasolki transparentnej.

plusem/minusem są wymienne nasadki - plusem, bo łatwo wymieniasz na bursztyn lub chrom, chociaż możesz mieć i 3 kolory zwykłego stofena (minus?). no i gabaryty - musiałem się nakombinować by upchać to w torbie - na szczęście jest w miarę elastyczne.
.

rbanach
11-12-2010, 02:03
Mam Lightsphere do 430 EX II i światło jest bardziej miękkie w porównaniu do Stofena.

Flowenol
12-12-2010, 21:32
Witam,
od kilku dni jestem posiadaczem lampy 430 EX II - działa bardzo dobrze; zdjęcia wyraźnie ostrzejsze i bardziej równomiernie naświetlone, jednak zastanawiam się, czy da się uzyskiwane efekty jeszcze bardziej poprawić za sprawą dyfuzora?
z góry dziękuję za pomoc :)
Ja napiszę tak chcesz mieć znaczącą poprawę to pomyśl o camera off-flash czyli zdjęciu lampki z aparatu:-D

gibers
15-12-2010, 15:02
Dokladnie jak napisal Flowenol najlepszym rozwiazaniem chyba jest off-flash. Statyw i biala parasolka, lampa na kablu do tego lub ewentualnie jakis wyzwalacz i osiagniesz napewno lepsze efekty niz stofenami. Oczywiscie jesli chodzi o portrety.

schabu
15-12-2010, 18:12
najlepszym i najtańszym dyfuzorem będzie ściana :P
nie ma co błyskać lampą z sanek przy portrecie - lepiej lampę na kabel i odbijać światło od blendy, przez parasolkę itd.

Ugonio
15-12-2010, 21:17
dziękuję za porady; stopniowo będę dokupywał wymienione przez Was akcesoria ;)

jeśli chodzi o off-flash, wystarczy taki, który przekazuje tylko manualne ustawienia lampy?

Przemek_PC
15-12-2010, 21:58
Jeżeli nie zależy Ci na E-TTL a raczej nie ma powodu aby Ci zależało to najpraktyczniejszy będzie jakiś tani wyzwalacz radiowy. Dokup statyw z uchwytem do lampy i parasolką i do tego blendę i już można coś zacząć. Potem drugi statyw i lampę ale już zwykły manual z fotocelą np. Yongnuo 460II za ok. 200zł i do tego modyfikatory typu plaster miodu i strumiennica a później jeszcze jeden statyw i jeszcze jedną lampę itd.

gregory23
17-12-2010, 08:28
dziękuję za porady; stopniowo będę dokupywał wymienione przez Was akcesoria ;)

jeśli chodzi o off-flash, wystarczy taki, który przekazuje tylko manualne ustawienia lampy?

http://canon-board.info/showthread.php?t=29310
Tu masz temacik o wyzwalaczach