PDA

Zobacz pełną wersję : Program do selekcji zdjęć przez klienta.



Husky
01-08-2010, 13:16
Czy wiecie kto wykonuje program na stronę www gdzie klient będzie mógł dokonać wyboru zdjęć? Chodzi mo o coś takiego ==> http://www.fenger.pl/selekcja/galeria.php

Janusz Body
01-08-2010, 13:22
Tam jest napiane "wykonał Marcin Fenger" to chyba on jest autorem. Najprościej zapytać :-)

molsar
01-08-2010, 15:53
Husky - jak dzialasz w lightroom to polecam:
http://lr.theturninggate.net/galleries/galleries/ttg_clientResponse/

dodatkowo jak klient wybierze, to dostajesz mail z selekcja i opcjami ktore wybral (plain txt). Dzieki temu mozna prostym skryptem stworzyc "collection" dla lightrooma i jak ja zaimportujesz to automatycznie z calej library wybiera ci to co klient zaznaczyl :]
nie musisz tego szukac i recznie majstrowac.

nie wspomne, ze dzieki integracji z lightroom, ta galeria jest calkowicie modyfikowalna, kolory wielkosci, ilosci itp. itd. naprawde mase fajnych rzeczy.
pozdr.

Husky
01-08-2010, 16:28
Wiem Janusz kto wykonał ale warto czasami poszukać innego źródła.
Molsar dzięki za link. Używasz tego rozwiązania u siebie?

molsar
01-08-2010, 17:24
uzywalem, ale do slubow nie bylo mi to potrzebne.
w razie jakiegos zlecenia wymagajacego takiego kontaktu z klientem to wtedy generuje taka stronke. Nie mialem zastrzezen do dzialania tego pluginu spisywal sie znakomicie.
kupowalem go jeszcze za 7$ teraz widze jakas chyba nowsza wersja i troche drozej ;)

arturs
01-08-2010, 22:39
Husky - jak dzialasz w lightroom to polecam:
http://lr.theturninggate.net/galleries/galleries/ttg_clientResponse/

dodatkowo jak klient wybierze, to dostajesz mail z selekcja i opcjami ktore wybral (plain txt). Dzieki temu mozna prostym skryptem stworzyc "collection" dla lightrooma i jak ja zaimportujesz to automatycznie z calej library wybiera ci to co klient zaznaczyl :]
nie musisz tego szukac i recznie majstrowac.


mam prośbę.. możesz coś na szybko wygenerować i taki plik plain.txt wrzucić mi na maila, zobaczę czy w php nie dałoby się wyrzeźbić czegoś takiego i do jakiejś galerii nie podłączyć..

molsar
02-08-2010, 11:32
dawno w tym nie grzebalem, ale z tego co pamietam trzeba bylo z maila zapisac tekst z "selections" do txt i posluzyc sie skryptem pliku perla przygotowanego przez autora dla OSX, ktory zamienial go na plik lightroomowej kolekcji gotowej do importu.

wyciaganie danych z tego maila co klient wybral zrobilem akcja w automatorze (OSX), reszte tez pewnie sie da zautomatyzowac ale ja juz sie w to nie bawilem.
a w php napewno da rade jakos to ogarnac lepiej :]
np. przesyla takie cos:

Name: Janusz Kowalski

Email: kowalski_Janusz@domena.eu

General Comments: prosze o szybkie wykonanie odbitek

Selections: IMG_9175, IMG_5141, IMG_0096

TIFF bez kompresji 300dpi: IMG_5141

JPEG tapeta ~1200 pixeli (72dpi): IMG_0096

arturs
02-08-2010, 13:55
dawno w tym nie grzebalem, ale z tego co pamietam trzeba bylo z maila zapisac tekst z "selections" do txt i posluzyc sie skryptem pliku perla przygotowanego przez autora dla OSX, ktory zamienial go na plik lightroomowej kolekcji gotowej do importu.

wyciaganie danych z tego maila co klient wybral zrobilem akcja w automatorze (OSX), reszte tez pewnie sie da zautomatyzowac ale ja juz sie w to nie bawilem.
a w php napewno da rade jakos to ogarnac lepiej :]
np. przesyla takie cos:

Name: Janusz Kowalski

Email: kowalski_Janusz@domena.eu

General Comments: prosze o szybkie wykonanie odbitek

Selections: IMG_9175, IMG_5141, IMG_0096

TIFF bez kompresji 300dpi: IMG_5141

JPEG tapeta ~1200 pixeli (72dpi): IMG_0096

aha, to już kojarze.. czyli w wersji windows pewnie trzeba włączyć opcję find i wkleić z maila.. czyli tak czy tak kicha bo to akurat to nie problem zrobić, myślałem że to coś bardziej ambitnego ;)