PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa Sunpak auto dx 8R



Smok
29-07-2010, 18:17
Przy okazji sprzątania szafki w pracy znalazłem "odziedziczoną" po koledze lampę Sunpak auto dx 8R ring light. Kupiona dawno temu do jakiejś pracy naukowej z której chyba nic nie wyszło. Lampa jest, ale bez instrukcji i stąd moje pytanie.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada instrukcję w formie elektronicznej (najlepiej pdf)? Na marginesie z google`a korzystałem i znalzłem tylko do wersji 12R.
Czy lampka ta w ogóle nadaje się do wykorzystania z moim eosem 450D?
I jeszcze jedno, może śmieszne pytanie, ale absolutnie nie mam doświadczenia w tym względzie, jak mam przymocować pierścień świecący do obiektywu powiedzmy o średnicy 67mm, skoro w zestawie są jakby 3 wymienne nakrętki, a największa o średnicy 58 mm, a sama średnica pierścienia świecącego też wydaje się jakby mała (nie mam pod ręką miarki, nie mierzyłem)?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
Smok

Nikodem Czechowski
16-11-2010, 09:54
Także posiadam taką lampę i szukam jakichkolwiek informacji na jej temat. Z tego co wyczytałem w necie jest ona, stanowczo, pre-EOS, więc nawet pomimo teoretycznych szans (3 bolce w stopce) nie dogada się z nowymi aparatami. Oczywiście lampa normalnie się wyzwala (napięcie 6.4V na stopce, jakby ktoś pytał).

Czy ktoś wie jak korzystać z ustawień na pleckach? Z tego co rozumiem to służą one do obliczenia przesłony w zależności od ISO - tak? Jedyne co wygląda jak przełącznik wpływający na pracę lampy to siła błysku - od 1/1 do 1/16. Jaki może być czas błysku w tej lampie? (nie za bardzo chce mi się mierzyć...)