PDA

Zobacz pełną wersję : Apacer CD211 vs. 311



drrrl
11-11-2005, 18:17
Cześć,

usiłuję doczytać czym się różni nowy Apacer Share Steno CD311 od swojego poprzednika tj. CD211 i na razie z całego dostępnego bełkotu marketingowego udało mi się dowiedzieć, że CD311 ma wbudowany HDD 40GB.

Tak jak patrzę na specyfikacje, to wymiary te same, bateria ta sama, transfer USB ten sam (2MB/s) - domyślam się, że chodzi o urządzenie USB typu czytnik, transfer do/z PC ten sam (6MB/s odczyt 16MB/s zapis)

.
.
.

No proszę, w międzyczasie kliknąłem na jeden z googlowych linków u Nikoniarzy (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=9710&highlight=apacer+cd311&sid=42f801b198479c5628c1eee031e07846) i okazało się, że jeszcze jest czytnik, choć rzeczywiście na żadnej stronie słowa o tym nie ma. Ciekawe, czy zawsze tak jest?

No nic, moje oryginalne pytanie znalazło samo odpowiedź, ale zostawiam posta, może ktoś wie coś jeszcze, a może komuś się ta informacja przyda.

Pzdr, G.

Tytus
11-11-2005, 20:46
Cześć,

usiłuję doczytać czym się różni nowy Apacer Share Steno CD311 od swojego poprzednika tj. CD211 i na razie z całego dostępnego bełkotu marketingowego udało mi się dowiedzieć, że CD311 ma wbudowany HDD 40GB.

Tak jak patrzę na specyfikacje, to wymiary te same, bateria ta sama, transfer USB ten sam (2MB/s) - domyślam się, że chodzi o urządzenie USB typu czytnik, transfer do/z PC ten sam (6MB/s odczyt 16MB/s zapis)


No proszę, w międzyczasie kliknąłem na jeden z googlowych linków u Nikoniarzy (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=9710&highlight=apacer+cd311&sid=42f801b198479c5628c1eee031e07846) i okazało się, że jeszcze jest czytnik, choć rzeczywiście na żadnej stronie słowa o tym nie ma. Ciekawe, czy zawsze tak jest?

No nic, moje oryginalne pytanie znalazło samo odpowiedź, ale zostawiam posta, może ktoś wie coś jeszcze, a może komuś się ta informacja przyda.

Pzdr, G.

mnie by predkość przesyłu i rodzaj baterii interesował, czy jest jakaś "standardowa", czy jak w Image Tanku, totalny wynalazek...

ja tam się doczytałem, że jak na Apacera 211 wgrywasz naraz więcej jak 40 plików to się wiesza!!!

to ja dziękuję...

rysiaczek
12-11-2005, 00:57
ja tam się doczytałem, że jak na Apacera 211 wgrywasz naraz więcej jak 40 plików to się wiesza!!!
to ja dziękuję...

nie dziękuj, nie dziękuj, źle dotyczałeś. _mogą_ wystąpić problemy, ale przy manipulacji >40 plikami poprzez systemik zaimplementowany w apacerze - czyli przykładowo zaznaczasz mu 41 plików, żeby przenieść na drugą partycję... Tylko czy nie prościej przenieść cały katalog...:rolleyes:

Przy zgrywaniu nie ma takich ograniczeń:)

drrrl
12-11-2005, 02:29
mnie by predkość przesyłu i rodzaj baterii interesował, czy jest jakaś "standardowa", czy jak w Image Tanku, totalny wynalazek...


prędkość - wiem tyle co wyżej

o baterii wiadomo, że to Li-ion 3.7V / 1050mAh, wg danych producenta ma wystarczyć na 1 godzinę zgrywania (vide http://www.apacer.com/en/products/Share_Steno_CD211_specs.htm), ale w FAQ znalazłem taką informację:


If user would like to buy a new battery for CD211, The Battery part number is Fujifilm NP-60. (...)

Z tymi 40 plikami to prawda, ale jest to opisane w manualu:


12.1 Limitations
.
.
2. Do not select more than 40 files or 40 folders in the same level of directory to copy or delete at one time, otherwise the device may hang up and not be able to copy normally.


jak również np. to:


4. The USB OTG does not support Microdrives.


(manual do ściągnięcia stąd: http://www.apacer.com/en/support/downloads/CD211_Manual_Eng.zip)

Pzdr, G.

rysiaczek
12-11-2005, 10:50
If user would like to buy a new battery for CD211, The Battery part number is Fujifilm NP-60. (...)

Tego szukałem, bo na dłuższym wypadzie może jednak zabraknąć gniazdka z prądem. Tylko zwróćcie uwagę, że bateria jest pod dyskiem (4 śrubki obudowy i 4 śrubki dysku), jeżeli ktoś zechce zmieniać...
Przy zgrywaniu po jednej karcie 1GB na raz Apacer wytrzymuje coś ok. 5-7 zgrań (niepamiętam dokładnie).

Tytus
12-11-2005, 10:50
prędkość - wiem tyle co wyżej

o baterii wiadomo, że to Li-ion 3.7V / 1050mAh, wg danych producenta ma wystarczyć na 1 godzinę zgrywania (vide http://www.apacer.com/en/products/Share_Steno_CD211_specs.htm), ale w FAQ znalazłem taką informację:
Cytat:
If user would like to buy a new battery for CD211, The Battery part number is Fujifilm NP-60. (...)

nie moge tego znaleźć, ale oznaczałoby to, że Apacer ma tę samą baterię co VP2160, a to dobra informacja, bo digimate ma shit jak image tank, wynalazek w postaci połączonych ze sobą ogniw, z których od razu wychodzi kabelek, nie dokupisz czegoś takiego...

żeby jeszcze czytnik miał...za dużo tych wszystkich kabelków trzeba wozić ze sobą...

Robson01
12-11-2005, 13:24
Tytus Ty za dużo chcesz od życia :mrgreen:

Tytus
12-11-2005, 19:27
Tytus Ty za dużo chcesz od życia :mrgreen:

wymagający jestem, a co, nie wolno?

jezeli wiem, że można cos zrobić lepiej za te same pieniądze to się wk*** jak ktoś idzie na olewkę...

ekipa wykańczająca moje mieszkanie była biedna, ale za to biorą kasę, inaczej tandeta stałaby się naszym znakiem narodowym...

mam dziwne wrażenie, że nikt z producentów tanków nie badał rynku na co jest zapotrzebowanie, robią je byle jak w oparciu o jakieś tam pieprzone widzimisię i nadzieję szybkiego zysku, typowe dla Polski, tu każda inwestycja musi zwrocić się w 3 lata, inaczej nikt się za nią nie weźmie

wystarczyłoby pomyśleć chwilę i konkurencję ciełoby się w pień

nawet Compactdrive nie jest bez wad, prędkość ma zabójczą, ale wykonanie bardzo średnie, macałem go niedawno, są tanki dużo tańsze a lepiej wykonane...

jadeit
15-11-2005, 13:50
pomacaj sobie apacera jesli zamierzasz kupic
macałem pare sztuk i niektóre mają skłonność do sprzedawania lewych klick'ów joya, bądź do niereagowania na klick, kumpel ma nieprzyjemnosc taki posiadać

pozdrawiam

Tytus
15-11-2005, 18:38
pomacaj sobie apacera jesli zamierzasz kupic
macałem pare sztuk i niektóre mają skłonność do sprzedawania lewych klick'ów joya, bądź do niereagowania na klick, kumpel ma nieprzyjemnosc taki posiadać

pozdrawiam

dla mnie to już zadecydowało o niekupowaniu Apacera, tandety nie lubię, wystarczy mi odtwarzacz MP3 Lenco

nastawiłem się na VP2160 lub 2260, ceny w Niemczech niezłe a jakośc chyba zdecydowanie lepsza, poza tym chodza na "standardowe" aku i w razie czego na 4 baterie AA podłączane przez gniazdo zasilacza ;)