PDA

Zobacz pełną wersję : Paski do aparatów



Strony : [1] 2

Spontan
04-10-2004, 20:38
Witam, czy ktoś ma może namiary na jakiegoś dystrybutora lub e-sklep lub zwykły sklep ( wawa) z paskami do aparatów (duży wybór) ?? Ważne też zeby ceny były w miare przyzwoite :lol: Pozdrawiam

Vitez
05-10-2004, 10:51
raysfoto.pl

satriani
05-10-2004, 11:11
kurcze to zwykły firmowy Ci nie wystarcza? :lol:

Przepraszam że pytam , bo moze się nie znam jaki pasek chciałbyś kpić żeby sprostał twoim wymaganiom?

chyba że nie chcesz sie afiszować z napisem firmowym, to rozumiem, albo szukasz pod kolor?

zobacz też tu: http://www.allegro.pl/showcat.php?id=8854

Spontan
05-10-2004, 15:56
Firmowy sie zapodział :lol: Chciałbym poprostu jakąś stornke z takimi bajerkami żebym mógł sobie pooglądać, powybierać ;-)

Vitez, dzięki za linka :)

Ps na allegro juz patrzylem :twisted: :wink:

Gizzmo
20-07-2005, 10:48
Chcialem kupic jakis pasek do aparatu bez napisu, tak zeby nie rzucac sie w oczy z tym napisem Canon. Widze ze na Allegro sa paski Matin.
Moje pytanie, co sadzicie o tych paskach? I czy wygodniejszy jest NEOPREME 043 - MATIN czy NEOPREME 038 - MATIN? A moze ktos uzywal NEOPREME 043 PLUS -MATIN. Bardzo prosze o wasze opinie o tych paskach.

Polaco
20-07-2005, 10:59
Ja stoje przed takim samym wyborem. Na pewno bede bral jakis neoprenowy, ale z tego co wiedze to te paski sa strasznie krotkie :(

Gizzmo
20-07-2005, 11:16
Te paski Matin maja 110cm, to prawie tyle co pasek Canona ktory dostalem z aparatem.

Robert P.
20-07-2005, 11:16
Ja stoje przed takim samym wyborem. Na pewno bede bral jakis neoprenowy, ale z tego co wiedze to te paski sa strasznie krotkie :(

Tylko uważaj na te neoprenowe bo niektóre mają taka gumę od środka i jest to strasznie niewygodne...

thorin
20-07-2005, 12:58
moj pasek jest tylko delikatnie mlodszy ode mnie, tak to czesc mojej taktyki, nastepnym krokiem bedzie oklejenie calego aparatu czarna tasma izolacyjna i odrapanie tu i tam, to jeszcze skuteczniej zniecheci zlodzieja :)

Gizzmo
20-07-2005, 13:18
Ja aparat juz okleilem. Drapac to go raczej nie bede, bo to zniecheci nie tylko zlodzieja ale i w przyszlosci kupca, jesli bede chcial zmienic body.

Vitez
20-07-2005, 13:21
Ja mam z www.raysfoto.pl pasek czarny, bez napisu (a wlasciwie dwa - po jednym do kazdego body) i nie narzekam :)

dentharg
20-07-2005, 13:44
Ja aparat juz okleilem. Drapac to go raczej nie bede, bo to zniecheci nie tylko zlodzieja ale i w przyszlosci kupca, jesli bede chcial zmienic body.

W jaki sposób oklejacie sprzęt? Można jakieś fotki, jak to wygląda?
Podkładacie coś pod taśmę (np, żeby totalnie nie zasyfić body; szczególnie, że taki klej może się roztopić w słońcu jak się aparat trochę na szyi ponosi..)

thorin
20-07-2005, 13:47
Ja aparat juz okleilem. Drapac to go raczej nie bede, bo to zniecheci nie tylko zlodzieja ale i w przyszlosci kupca, jesli bede chcial zmienic body.


hmm z tym klejeniem i drapaniem to mial zart byc...

ale jesli ktos rzeczywiscie okleja sprzet to tezbym to chetnie obejrzal...

Gizzmo
20-07-2005, 13:56
W jaki sposób oklejacie sprzęt? Można jakieś fotki, jak to wygląda?
Podkładacie coś pod taśmę (np, żeby totalnie nie zasyfić body; szczególnie, że taki klej może się roztopić w słońcu jak się aparat trochę na szyi ponosi..)

Kleju na tasmie izolacyjnej jest niewiele, wiec raczej nie ma sie co roztapiac. :)

Tomasz Golinski
20-07-2005, 14:02
A ja mam w 300d pasek od 650, stary i wytarty. Z kolei 650 dynda na bajeranckim pasku "canon digital" :twisted:

thorin
20-07-2005, 14:12
moj wisi na pasku od 100, podobnie poniszczony... a co do kleju to sie nie zgodze, po pewnym czasie maźktora nazywasz klejem, na tasmi izolacyjnej zasyfi Ci wszystko... jesli nie jest za pozno wybralbym inny wariant

Polaco
20-07-2005, 14:49
Ja mam z www.raysfoto.pl pasek czarny, bez napisu (a wlasciwie dwa - po jednym do kazdego body) i nie narzekam :)
Vitez, a mozesz napisac jak dlugi jest ten Twoj pasek ? Zakladam ze kupiles ten neoprenowy o szerokosci 6,x cm.

Polaco
20-07-2005, 14:54
Tylko uważaj na te neoprenowe bo niektóre mają taka gumę od środka i jest to strasznie niewygodne...
W sumie planuje ten zakup zrobic osobiscie, wiec nie ma strachu. Jak bedzie jakas dziwna guma to raczej nie wezme...

muflon
20-07-2005, 14:55
Chcialem kupic jakis pasek do aparatu bez napisu, tak zeby nie rzucac sie w oczy z tym napisem Canon.
Hihi, a ja mam zarówno do 10D jak i do 20D oryginalny pasek Canona, a napisow na nim ni ma :mrgreen:

Ale swoja droga, ostatnio kupilem (zona sie domagala :) ) pasek Tamrac do statywu i kurcze jednak roznica w komforcie jest spora... (Jurek - zwracam honor, bo to chyba Ty kiedys mnie przekonywales, ze nie wiem co dobre). Chyba bede musial sobie takie sprawic tez do body - bo to kurcze obciach, zeby miec lepszy pasek przy statywie niz przy aparacie :)

Polaco
20-07-2005, 14:59
Hihi, a ja mam zarówno do 10D jak i do 20D oryginalny pasek Canona, a napisow na nim ni ma :mrgreen:

Ale swoja droga, ostatnio kupilem (zona sie domagala :) ) pasek Tamrac do statywu i kurcze jednak roznica w komforcie jest spora... (Jurek - zwracam honor, bo to chyba Ty kiedys mnie przekonywales, ze nie wiem co dobre). Chyba bede musial sobie takie sprawic tez do body - bo to kurcze obciach, zeby miec lepszy pasek przy statywie niz przy aparacie :)
Jakto, pasek od statywu chcesz przypiac do aparatu ? :shock:

muflon
20-07-2005, 15:01
Jakto, pasek od statywu chcesz przypiac do aparatu ? :shock:
To taki uniwersalny, w zasadzie jest do aparatow, ale do 190Pro pasuje tez bardzo dobrze.

Gizzmo
20-07-2005, 17:32
moj wisi na pasku od 100, podobnie poniszczony... a co do kleju to sie nie zgodze, po pewnym czasie maźktora nazywasz klejem, na tasmi izolacyjnej zasyfi Ci wszystko... jesli nie jest za pozno wybralbym inny wariant
Tasme na aparacie mam dopiero dwa tygodnie i jeszcze nic zlego nie zaczelo sie dziac. I tak sobie mysle, poprawcie mnie jesli sie myle, ale nasadki Lumiquest mocuje sie na zepy ktore przylkeja sie do lampy i nikt o zasyfieniu lampy nic nie mowi. A moze mowi...

thorin
20-07-2005, 18:10
a ja mowie z perspektywy kabli polatanych przez mojego ojca, az mna wstrzacha jak sobie przypomne jak sie od nich kleilem :)

Pszczola
20-07-2005, 19:07
Body okleja sie elastyczna tasma izolacyjna plastikowa. Nie okleja sie natomiast tasma materialowa , ktora nasaczona jest jakas kleista masa bitumiczna.

thorin
20-07-2005, 20:17
i gdzie to kleicie zeby podejrzanie nie wygladalo ? :) MacGyver w jednym odcinku caly wysmarowal sie wszystkimi brudami swiata i tak dostal sie na statek pelen zlych chinczykow, nikt go nawet nie zapytal czy na statku pracuje, ale czy nie byl to dziwny widok, amerykanin wsrod chinczykow ? bezpieczenstwo i owszem ale czy jest sens pojawiac sie pozniej z takim aparatem w towarzystwie ? :) wyglada sie jak "christmas tree man" na polu golfowym, choc zycze kazdemu takie sprzetu pooklejanego naklejkami...

Gizzmo
20-07-2005, 22:10
W towarzystwie chcac sie pokazac zawsze mozna odkleic tasme i zaimponowac wujkowi Zbyszkowi swoim sprzetem. Ja wybieram sie na Ukraine i nie mam zamiaru tam nikomu imponowac, chce robic zdjecia.

thorin
20-07-2005, 22:39
w nosie mam ironie, staralem sie tylko ostrzec przed tymi tasmami, choc moze rzeczywiscie sie myle, ukraina to wschodnie rubieze chaosu, inna bajka. Moj aparat nie nalezy do tych z ktorych zdjecia sa robione u cioci na imieninach ale przeciez na codzien nie musi wygladac jak by wyladowal sam po przebyciu czarterem trasy 10 pietro - parter, tymbardziej ze jest o zgrozo srebrny tfu tfu :)

Polaco
21-07-2005, 06:27
Panowie, czy z tym oklejaniem aparatu to nie OT w tym watku ? No wlasnie... :)

Gizzmo
21-07-2005, 08:36
w nosie mam ironie, staralem sie tylko ostrzec przed tymi tasmami, choc moze rzeczywiscie sie myle, ukraina to wschodnie rubieze chaosu, inna bajka. Moj aparat nie nalezy do tych z ktorych zdjecia sa robione u cioci na imieninach ale przeciez na codzien nie musi wygladac jak by wyladowal sam po przebyciu czarterem trasy 10 pietro - parter, tymbardziej ze jest o zgrozo srebrny tfu tfu :)
Nie chcialem byc ironiczny, mowie tylko ze potrzebuje aby aparat nie rzucal sie w oczy.

Vitez
21-07-2005, 10:44
Vitez, a mozesz napisac jak dlugi jest ten Twoj pasek ? Zakladam ze kupiles ten neoprenowy o szerokosci 6,x cm.

Nie wiem dokladnie jaka dlugosc. Wiem ze jest:
- materialowy (czy to neopren? nie znam sie)
- w miare wygodny
- wystarczajaco dlugi

Gizzmo
21-07-2005, 11:03
Nie wiem dokladnie jaka dlugosc. Wiem ze jest:
- materialowy (czy to neopren? nie znam sie)
- w miare wygodny
- wystarczajaco dlugi
A jaka ma czerokosc? Bo nie wiem czy im szerszy = bardziej wygodny czy nie.

dentharg
21-07-2005, 11:39
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=49&products_id=441
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=49&products_id=440

Co myślicie o tych?

Polaco
21-07-2005, 11:43
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=49&products_id=441
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=49&products_id=440

Co myślicie o tych?
Pierwszy jest z klamerkami (nie ufam takim rozwiazaniom). Za to drugi jest za krotki dla mnie :cry:

Marfackib
21-07-2005, 13:16
W towarzystwie chcac sie pokazac zawsze mozna odkleic tasme i zaimponowac wujkowi Zbyszkowi swoim sprzetem.
Osobiście wole nikomu nie imponować, bo nie cierpię jak ktoś mi liczy. A jak ktoś się pyta co to za aparat i ile kosztował to mówię że to taki stary wilegachny Zenith z naklejką Canon. Przeważnie wierzą.

Semtex
21-07-2005, 13:54
Dobre - ludzie są naiwni a szczególnie wstyd się przyznać moja żona jak przynoszę do domu kolejny obiektyw za 3.000 to mówię iż tylko pożyczyłem - i tak mam już ich 5 wszystkie pozyczone. buziaki

aqua
11-11-2005, 10:49
Interesuje mnie pasek do apartu ale taki ktry by był szybko odpinany, ma cos takiego Lowepro.
Ktos uzwa takiego lub podobnego?

muflon
11-11-2005, 18:37
Ja mam do statywu taki pasek Tamraca - on w zasadzie jest ideologicznie właśnie przeznaczony do aparatu. Sympatyczny w dotyku, solidny itp. Całkiem spoko, jak kiedyś będę miał do wyrzucenia trochę $$$ to sobie takie do body może też dokupię. Ten kupiłem tylko, bo żona się domagała paska do statywu - dla mnie te dostarczane z Canonami są OK.

Zielony
11-11-2005, 20:05
MATIN miał chyba też w ofercie paski z klamerkami...
Sprawdz na allegro.

perlpa
11-11-2005, 22:29
Interesuje mnie pasek do apartu ale taki ktry by był szybko odpinany, ma cos takiego Lowepro.
Ktos uzwa takiego lub podobnego?
Ja to straszny amator jestem bo nie mogę pojąć po co pasek ma być szybko odpinany, lub w ogóle odpinany ???
Prosze o oświecenie ;)

Czacha
11-11-2005, 22:44
Ten kupiłem tylko, bo żona się domagała paska do statywu

jakbys sam nosil swoj statyw, to bys pasek z wlasnej woli kupil :mrgreen:

KuchateK
11-11-2005, 23:07
Ja to straszny amator jestem bo nie mogę pojąć po co pasek ma być szybko odpinany, lub w ogóle odpinany ???
Prosze o oświecenie ;)
Normalnie wlasnie sie jak pro poczulem :twisted:
Ot czasami zawadza. Wlasnie wtedy chetnie bym go odpial :D

Vitez
12-11-2005, 03:29
Ja to straszny amator jestem bo nie mogę pojąć po co pasek ma być szybko odpinany, lub w ogóle odpinany ???
Prosze o oświecenie ;)

Ja jak robie zdjecia pionowo to dosc czesto pasek z gory "rzuca" mi sie akurat na wizjer i nieco przeszkadza, ale wtedy albo go odgarniam albo owijam wokol nadgarstka i po problemie.

aqua
12-11-2005, 08:54
Ja to straszny amator jestem bo nie mogę pojąć po co pasek ma być szybko odpinany, lub w ogóle odpinany ???
Prosze o oświecenie ;)


Przeszkada jak aparat jest na stywie tuz nad lustrem wody
ostatnio mi przeszkadał jak glowice przykrecilem do samej deski i robilem foty na mokrej ziemi i pasek sie czasem odkecał i moczył i brudził w błotku

maro25
12-11-2005, 08:59
MATIN miał chyba też w ofercie paski z klamerkami...
Sprawdz na allegro.

Ja mam taki pasek, jest gumowy i się rozciąga, wygodne jak się biega skacze itp z aparatem :) co do szybkiego odpinania to jest to pomocne bo czasem ten pasek mnie denerwuje i fajnie jest się go szybko pozbyć. Główna wada jak to u MATINa napis canon się łuszczy
(to samo mam z soczewkami makro napis "matin i oznaczenia soczewek" już mi całkowicie zeszły)

Polaco
12-11-2005, 09:26
A czy nie paskow bez napisow ? chyba sa...

Zielony
12-11-2005, 11:47
Ja jak robie zdjecia pionowo to dosc czesto pasek z gory "rzuca" mi sie akurat na wizjer i nieco przeszkadza, ale wtedy albo go odgarniam albo owijam wokol nadgarstka i po problemie.

też mam ten problem i też mnie to denerwuje...
ale jakoś sobie radzę :D

Pszczola
12-11-2005, 11:50
Pasek (jak mam machac aparatem) w zdjeciach zywiolowych i jak mam biegac czy machac aparatem obijam w nadgarstku. Juz z 2-3 razy nie polecial w sina dal dzieki takiej zawijce.

minek
12-11-2005, 15:42
Ja mam taki pasek, jest gumowy i się rozciąga, wygodne jak się biega skacze itp z aparatem :)

Gumowy? Ale to właśnie podczas biegania może zęby wybić!

maro25
12-11-2005, 16:06
Może nie tyle gumowy co elastyczny, to prawda jak wykonuje się jakieś ryzykowne manewry z aparatem to lepiej go chwycić w ręce :) Pasek jest wygodny na długich spacerach bo jest szeroki i miękki a jak nie jest już potrzebny to można go łatwo zdemontować

perlpa
12-11-2005, 16:48
Przeszkada jak aparat jest na stywie tuz nad lustrem wody
ostatnio mi przeszkadał jak glowice przykrecilem do samej deski i robilem foty na mokrej ziemi i pasek sie czasem odkecał i moczył i brudził w błotku
Dzięki chłopaki za uświadomienie :) Owszem przy zdjęciach pionowych ze statywu pasek pada na wizer ale do przekładam na stronę obiektywu i cześć. Jakoś nie pomyślałem że są prostrze sposoby ;)
Przyznam że przypadek z foceniem "z wody" jest bardzo dobry. Może o czymś takim pomyślę?

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi

aqua
12-11-2005, 18:05
Coś sie watek "roziechał"?
Piszac go chcilem sie dowiedziec jeli ktos takiego uzywa to jakiej firmy i czy jest dobry!

Vitez
13-11-2005, 03:10
Coś sie watek "roziechał"?
Piszac go chcilem sie dowiedziec jeli ktos takiego uzywa to jakiej firmy i czy jest dobry!

No to sie jeszcze przy okazji dowiedziales "a po co? " 8)

perlpa
13-11-2005, 05:06
No to sie jeszcze przy okazji dowiedziales "a po co? " 8)
Vitez widze że pijesz do mnie (tutaj jak i w kilku innych wątkach) więc prosze odpuść sobie bo zaczyna mnie to męczyć :evil:
Szanuję Twoje doświadczenie ale daruj sobie traktowanie ludzi, którzy pytają o rzeczy nie będące dla nich tak oczywiste dla nich jak dla Ciebie, jak nieudaczników i intruzów na tym forum.
Kiedy ja odniosłem się w jednym z wątków do Twojej osoby obraziłeś się na mnie do czego może i miełeś prawo - JA CIĘ PRZEPROSIŁEM. Ciekaw jestem czy Ciebie stać na podobny gest :?:

KuchateK
13-11-2005, 07:34
Eee... No nie mow ze nie widzisz tego emotikona i wziales go na serio ;)

aqua
13-11-2005, 09:32
Na liście dyskusyjnej strony http://www.f-p2.nazwa.pl/ pojawia sie czasem komunikat z przkazaniami i tp w momenie jeśli ktoś pisze na temat, moze i tu by sie od czasu do czasu przydalo?

perlpa
13-11-2005, 15:19
Eee... No nie mow ze nie widzisz tego emotikona i wziales go na serio ;)
Kuchatek, oczywiście że zauważyłem, ale chyba tego za wiele.
Vitez, daj juz spokój z tymi uszczypliwościami zawoalowanymi pod emotikony.
Uwierz że i do Twoich wypowiedzi można by się czepiać i to również w warstwie merytorycznej - tylko po co - to do niczego nie prowadzi. Zajmijmy się na forum meritum wątków.

Pozdrawiam i pozostaję bez urazy.

P.S. Przepraszam wszystkich za ten OT, mam najdzieję że jednak do czegoś się przyda także innym.

jacam
13-11-2005, 15:28
sam się zastanawiam czy nie kupić takiego:
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=49&products_id=441

maro25
13-11-2005, 16:33
Wygląda konkretnie i cena też nie zabija

Polaco
13-11-2005, 18:06
jacam, maro25, kupcie ten pasek i dajcie znac czy dobry bo mi sie tez podoba :D ;)

maro25
13-11-2005, 18:41
jacam, maro25, kupcie ten pasek i dajcie znac czy dobry bo mi sie tez podoba :D ;)

Ja już mam tego Matina co napis schodzi :) pozostaje jacam :p

Vitez
13-11-2005, 21:38
Vitez widze że pijesz do mnie


Nie, nie do ciebie. To byla moja normalna odpowiedz, bez zadnych insynuacji skierowanych gdziekolwiek.
Jestes nadwrazliwy na swoim punkcie :roll: .

Robson01
14-11-2005, 00:34
sam się zastanawiam czy nie kupić takiego:
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=49&products_id=441
Pasuje do "L" też ma czerwony pasek - a nawet dwa.:grin:

Tomasz1972
25-11-2005, 17:07
Zastanawiam się nad paskiem do aparatu . Moim zdaniem oryginalny Canona za bardzo się rzuca w oczy ( CANON EOS DIGITAL )
Znalazłem coś takiego :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73325029
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72021235
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72714486

czy Ktoś używa takich "zamienników" ? Jak się sprawują ?
Czy może proponujecie inne paseczki ?

Tomasz1972
26-11-2005, 20:47
Czyżby wszyscy korzystali z oryginałów ???

muflon
26-11-2005, 21:40
Czyżby wszyscy korzystali z oryginałów ???
Ja mam oryginalny, ale bez napisu :) Poszukaj w archiwum o skrobaniu ;-)

krwisty
26-11-2005, 22:23
ten pierwszy jest fajny, ale tylko jesli ma niesc body bez gripa z lekkim szklem (np 50tka), z podpietym czyms ciezszym sie strasznie dziwnie rozciaga ;)

Tomasz1972
26-11-2005, 22:32
ten pierwszy jest fajny, ale tylko jesli ma niesc body bez gripa z lekkim szklem (np 50tka), z podpietym czyms ciezszym sie strasznie dziwnie rozciaga ;)
Ten był moim faworytem ze względu na szerokość :-) Jednak szkiełko mam cięższe niż 50 i do tego grip .

krwisty
26-11-2005, 22:34
jest bardzo wygodny, ale jak mowie - bardzo sie rozciaga. choc wygoda to mocno rekompensuje :)

sp7uto
26-11-2005, 23:18
Kto wie gdzie qpić opisywany tu pasek ? (http://fotopolis.pl/index.php?gora=1&lewa=6&arch=1&e=3106)

Jac
27-11-2005, 01:11
jesli wpiszesz w google nazwe paska (podpowiem UPSTRAP) (http://www.google.pl/search?q=UPSTRAP&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl-PL:official), to dostaniesz jako pierwszy taki link http://www.upstrap.com/


pozniej naciskasz na [STORE] (sklep)
i kupujesz

mxw
27-11-2005, 02:38
Interesuje mnie pasek do apartu ale taki ktry by był szybko odpinany, ma cos takiego Lowepro.
Ktos uzwa takiego lub podobnego?
ja takiego używam od zawsze (dlatego moje EOSy mają do dziś dziewicze paski, przy odsprzedaży jak znalazł ;-)), bo chodzenie z czarnym, niebieskim czy brązowym (czerwone też były?) napisem na pasku/paskiem kojarzy mi się wyłącznie z wycieczką niemieckich emerytów... :?

mój pasek jest cały czarny, lekko gumowany z jednej strony (ale nie elastyczny) żeby się nie zsuwał z ramienia, ma dwie klamerki do szybkiego odpięcia, po odpięciu pozostaje tak z 10 cm paska z każdej strony aparatu, akurat tyle, żeby zmieściło się np. mocowanie pilota (RC-1), i co najważniejsze: po odpięciu "głównego" paska, te krótkie spinają się razem i tworzą taki krótki 20cm pasek.

i generalnie najczęściej tak aparat jest używany: w domu, w studio, przy wszelkich "pracach" na statywie itp. itd. generalnie nie wypobrażam sobie inaczej, wygoda pełna, wygodne chwytanie za ten krótki pasek, a teraz np. aparat leży na biurku, i pasek nie zawadza dookoła niego, albo np. - czego można bać się najbardziej - że ktoś się zaczepi o pasek i zwali aparat na ziemię.

długi pasek dopinam tylko na jakieś większe wyjścia, gdy faktycznie mu grozi, że na mnie zawiśnie :lol:

pasek kupiony dawno, ale u nas, chyba w rays, jak ktoś chce, to jest szansa, że odszukam nazwę i firmę...

feder
27-11-2005, 03:17
A ja dopiszę, że denerwuje mnie samo mocowanie paska w sprzęcie Canona. Zamiast dwóch obrotowych uch (uszek?), do których kiedyś przyzwyczaiłem się w Sony 707, są mocowania ustaiwiąjące pasek w pozycji pionowej. To zdaje egzmin z obiektywem 50 mm, ale przy noszeniu aparatu z podpietym Tamronem 28-75 aparat naturalnie ustawia się obiektywem w dół. Przez to pasek mam w trochę dziwaczny sposób wyciągniety do tyłu. Gdyby zamiast sztywnego mocowania byłyby zamocowane obrotowe uchwyty, odpadłby problem paska zasłaniającego wizjer - zwykle układałby się w taki sposób, że nie zasłaniałby matówki, co najwyżej samo LCD.

tadek
27-11-2005, 09:23
aparat naturalnie ustawia się obiektywem w dół. Przez to pasek mam w trochę dziwaczny sposób wyciągniety do tyłu. .

wlasnie dlatego po 6 miesiacach uzywania aparatu zauwazylem ze w miejscu polaczenia aparat-pasek te waskie parciane paski zaczely sie przecierac

pazurek
27-11-2005, 11:36
Oo wlasnie, pasek z klamrami to jest cos co mi potrzeba! Zawsze jak sie skradam gdzies z tele, okrecam obiektyw paskiem zeby mi nic sie nie majtalo pod aparatem. Niestety taki sposob nie jest idealny bo albo musze przytrzymywac pasek zeby sie nie rozwinal albo naciagam go i na sile zahaczam o mocowanie do statywu na obiektywie, co najczesciej powoduje ze utrudniam sobie dostep do czegos na body (nie mowiac juz o koniecznosci rozsuplania wszystkiego gdy przychodzi potrzeba zmiany obiektywu).

Na allegro nie widze jednak czegos co by mi pasowalo, ten pasek z klamrami ma niepotrzebne czerwone wstawki... wystarczylby mi zwykly nie rzucajacy sie czarny...

mxw
27-11-2005, 13:29
A ja dopiszę, że denerwuje mnie samo mocowanie paska w sprzęcie Canona. Zamiast dwóch obrotowych uch (uszek?), do których kiedyś przyzwyczaiłem się w Sony 707, są mocowania ustaiwiąjące pasek w pozycji pionowej.
gdybyś do aparatu doczepił jakieś metalowe (lub nawet plastikowe) kółka czy uszka, to po pół roku miałbyś wytrzaskaną dookoła obudowę body, a tak masz tylko lekko nadtarty pasek...

zależy też od jakości paska: mój DOMKE ma coś pomiędzy 5 a 10 lat i trochę widać obtarcia przy samym mocowaniu, ale są naprawdę niewielkie i tylko z jednej strony.

mxw
27-11-2005, 13:51
spojrzałem na swój pasek,
ma wytłoczone na skórze "DOMKE GRIPPER Made in USA"

google twym przyjacielem, to jest dokładnie takie coś:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://porters.com/Merchant2/graphics/00000001/08-0469.jpg)

oczywiście te metalowe kółeczka (razem ze skórzanymi podkładkami) wyrzucamy zaraz po zakupie. te metalowe karabinki po odpięciu paska głównego można spiąć razem ze sobą tworząc krótką wersję paska (idealna do ręki).

tutaj - pomijając kolor - widać szczegóły ciut dokładniej:
http://cgi.ebay.ca/DOMKE-Gripper-CAMERA-STRAP-usa-NIKON-LEICA-CANON_W0QQitemZ7562327381QQcategoryZ64343QQcmdZVie wItem

POLECAM! 8-)

a tu proszę, polska aukcja takiego paska (niest. zakończona), cena 64,00 PLN:
http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7562064800

ale na allegro też jest, i to za 60,00 PLN:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74028756
(ooo, to ten sam gość. i ma tylko jeden pasek. więc kto pierwszy, ten lepszy! :mrgreen:)

wg mnie warto. aparaty się kupuje, sprzedaje, a pasek zostaje ;-)

Tomasz1972
27-11-2005, 14:16
Wersja na allegro nie posiada zapięć - czyli jest to inny pasek , poza tym trochę wąski 2,5cm.

Tomasz1972
27-11-2005, 14:33
Zamówiłem :-)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73325029
mam nadzieję że będzie ok :-) jak nie to przyda się do statywu :-)

mxw
27-11-2005, 14:39
Wersja na allegro nie posiada zapięć - czyli jest to inny pasek , poza tym trochę wąski 2,5cm.
jak to nie posiada zapięć??
spójrz na tę aukcję (70,00 PLN, ten sam gość), widać dużo lepiej takie metalowe karabinki:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73544431

edit: fakt, ten pasek za 60,00 PLN nie ma tych karabinków, dobrze, że zauważyłeś!

a szerokość 2,5 cm to tylko zaleta, bo spokojnie wystarczy i nie zawadza tak, jak coś szerszego.

Tomasz1972
27-11-2005, 14:44
Osobiście lubię szerokie paski :-) , zwłaszcza jeżeli przez 7 godzin aparat wisi na szyi :-) a tak mi się już zdarzyło . Z kółeczkami czy bez to kwestaia upodobań . Nigdy nie miałem odpinanego więc nie wiem jak to jest :-) Może kiedyś taki kupię i sprawdzę :-)
Pozdrowionka

maro25
27-11-2005, 18:35
Zamówiłem :-)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73325029
mam nadzieję że będzie ok :-) jak nie to przyda się do statywu :-)

Właśnie taki pasek mam :)

Tomasz1972
29-11-2005, 17:06
Pasek ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73325029 ) dotarł do mnie dziś rano. Jest ok . Jego lekka rozciągliwość bardzo mi się podoba :-) , aparat nie szarpie karkiem jak trzeba przebiec kawałeczek :-)

borkomar
24-01-2006, 18:52
Dla mnie np pasek w 350d jest sztywny i noszac go na karczychu strasznie uwiera - dlatego tez chyba pomysle o zmianie

Harnash
25-01-2006, 10:55
Pasek ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73325029 ) dotarł do mnie dziś rano. Jest ok . Jego lekka rozciągliwość bardzo mi się podoba :-) , aparat nie szarpie karkiem jak trzeba przebiec kawałeczek :-)

Mam podobny (markowany przez Hamę). Rzeczywiście nie upija tak jak oryginalny canon'owski jednak moim zdaniem ma jedną wadę. "Szluwki" (jakkolwiek zwał) sprawiają wrażenie dość luźnych, możliwe że to tylko mój egzemplarz tak ma. Po zapięciu mam wrażenie że z czasem pasek może się sam wypiąć... w oryginalnym jak wszystko się zapnie i zablokuje to nic nie jest luźne i wygląda solidniej... No cóż - coś za coś.

pantomas
03-02-2006, 23:19
www.optechusa.com modele PRO LOOP
Natknąłem się na nie kilka lat temu przeglądając jakieś pismo z UK , robią dobre wrażenie i nie są szaleńczo drogie , tyle że trzeba kupować online lub na Zachodzie .

enter
04-02-2006, 00:43
Howg

jakiś czas temu nabyłem taki oto pasek
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=49&products_id=441

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.foto-tip.pl/sklep/images/images_big/pasek1.jpg)

wewnętrzna strona jest neoprenowa więc nie przesuwa się po ubraniu, czerwony materia ltrochę razi po oczach po środku jest pzeszyty gumową taśmą.

na cienkich paseckach ma szybkozłaczki więc można apatat szybko wypiąć. Niestety szybkozłączki są zrobione tak, że po odpięciu aparatu nie można tych paseczków spiąć razem. Niestety.
Cały pasek dobrze amortyzuje ciężki sprzęt i to mi się podoba.
Jedyne co mnie zmartwiło to dość nieprecyzyjne wycięcie neoprenu.

Po kilku miesiącach noszenia puszki z M42 200mm mogę ztwierdzic że spełnia swoją rolę.

Pozdrawiam

APP
12-06-2007, 00:43
Pytanie mniej więcej jak w temacie, a dokładniej to chodzi mi o pomoc w znalezieniu jakiegoś fajnego i solidnego paska, który nie je...świeciłby po oczach białymi napisami tak jak te oryginalne (w 350D to już tragedia po prostu).
Ideał - prosty, "naturalny" w dotyku, spokojne kolory, najlepiej gdyby pasek był taki sam po obu stronach, bez neoprenowych/gumowych wstawek - w sumie to blisko ideału był chyba mój stary pasek od EOS'a 300 (po zdrapaniu napisów), ale to dawne dzieje i paska już nie ma.
Oczywiście jakieś tam zdobnictwo (luźne niezobowiązujące hipisowskie wzorki) czy neoprenowa technologia oczywiście przejdzie, ale to już wymaga indywidualnego rozpatrzenia.

Dodatkowy problem i pytanie jednocześnie - jest tego wszystkiego trochę na rynku, ale w większości (a chyba wszystkie "markowe", Lowepro, Tamrac.. ktoś jeszcze to robi?) wyposażane są w zatrzaski - nie wiem... może jestem przewrażliwiony, ale jakoś nie mam aż takiego zaufania do zatrzasków, wolałbym (i stąd m.in. mój problem) coś bez tego wynalazku. Ewentualnie czujcie się zachęceni jeśli macie jakieś doświadczenia z takimi paskami i możecie na konkretnym życiowym przykładzie wyprowadzić mnie z ... błędu(?).

Czy zostaje mi tylko Matin? Czy ktoś miał to w ręku? jak to jest uszyte/podszyte i wykończone? Ogólnie może macie jakieś "pewniaki" itp? A może farbowanie oryginału, ciekawe czy to ktoś przerabiał?

Edit:
Może ktoś wie gdzie można w kraju dostać:
Canon Canon EW-100 (link1) (http://www.bhphotovideo.com/images/items/145960.jpg) (link2) (http://www.bhphotovideo.com/images/items/13033.jpg)
Canon Professional Strap 1 - Black (link) (http://www.bhphotovideo.com/images/items/87472.jpg)
Canon Wide Lens Strap (link) (http://www.bhphotovideo.com/images/items/213218.jpg)
ewentualnie Canon L3 Neck Strap (link) (http://www.bhphotovideo.com/images/items/13010.jpg)

liquidsound
12-06-2007, 09:27
Mniemam ,ze Cie razi Twoj pasek Digital wiec jak chcesz to go odkupie od Ciebie:wink: ja nie mam zadnych wymagan a po prostu potrzebuje pasek jakikolwiek

Tomasz1972
12-06-2007, 09:44
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=6641

piast9
12-06-2007, 09:45
Proponuję pasek z napisem "ЗЕНИТ"

APP
12-06-2007, 10:30
Tomasz1972 - dzięki za link, przegapiłem ten topic w wyszukiwarce, widać, że ludziska korzystają z tych "plastików", ale żeby mnie przekonać to chyba jakiś bardziej wyszukany przykład by się przydał (w sumie to nie wiem czy w ogóle chcę być przekonywany, ale jeśli ktoś czuje wenę, to zachęcam do pisania).

liquidsound - obawiam się, że nawet jeśli znajdę "wymarzony" zamiennik, to oryginał jednak zostanie pod ręką, jeśli koncepcja się zmieni będziesz pierwszy w kolejce ;)

betinus
12-06-2007, 11:23
Witam serdecznie!!!

To mój pierwszy post na forum.

W kwestii pasków innych firm, ja w swoim sprzęcie od jakiegoś czasu używam pasków Tamraca (dokładnie numeru modelu nie pamiętam), jest to model z czarnej skóry (chyba ircha) z odpinanymi klamerkami. Powiem szczerze, że pierwszy raz z aparatem na tym pasku miałem pewne wątpliwości czy nie odepną się same, ale bez obaw. W chwili obecnej nie zwracam na te klamerki już wogóle uwagi. Spokojnie ten pasek utrzymuje 1N z boosterem i 70-200/2.8. Fakt, że może nie należą te paski do najtańszych (o ile pamiętam coś koło 80-90zł) ale naprawdę warto, solidnie wykonane, wytrzymałe, dodatkowo przy cyfrze dwie wygodne, neoprenowe kieszonki na CF, no i najważniejsze - o niebo wygodniejszy od oryginału Canona z oczobijnymi napisami CANON EOS DIGITAL, co ma duze znaczenie na imprezach masowych ;)

adalbert
12-06-2007, 11:49
z pełnym przekonaniem polecam model DOMKE GRIPPER (np. tutaj: http://www.allegro.pl/item202918092_domke_gripper_1_pasek_do_aparatu_now y_.html#photo)
Zalety:
1. Bardzo wygodny
2. Wystarczająco szeroki (są modele szersze niż wmieniony powyżej ale 2,5 cm to IMO optymalna wartość)
3. Jest DWUSTRONNY - tzn. z jednej strony ma gumowane wypustki - idealnie się sprawdzają na ubraniu - pasek się wówczas nie przesuwa; druga strona - gładka - na gołe ciało (miła w dotyku)
4. Używam od wielu lat - do każdej lustrzanki w torbie - paski cały czas wyglądają jak nowe (zmieniam korpusy - paski zostawiam :D )
5. Nie rzuca się w oczy :!: (mam za sobą krótki epizod przed kilkunastu laty z czerwonym "oczo...nym" paskiem canona - efekt - po trzech dniach od zakupu aparat wyparował :( ) - firmowe paski leżakują w oryginalnych folijkach - nie lubię kusić losu...

APP
12-06-2007, 14:40
Z pełnym przekonaniem polecam model DOMKE GRIPPER (...)
No właśnie przyglądałem się tym gripper'om i w sumie całkiem fajne, tylko że te 2,5cm (1") mnie trochę odstrasza, muszę chyba popróbować sobie "modelowo". Jest jeszcze wersja 1,5", tyle, że z karabinkami (IMHO budzą więcej zaufania niż plastikowe zatrzaski typu "ściśnij i lecę"). Te karabinki są ponoć metalowe... i znów i wada, i zaleta, bo niby mocne, ale dzwoniące/piszczące, obdzierające się i obijające w torbie o aparat. Ciężko będzie dogodzić... :cool:

Wracając do plastikowych zatrzasków - czy ktoś ma i/lub porównywał rozwiązania Lowepro i Tamrac'a ? Czy któreś z nich ma jakąś przewagę?

Earl Grey
12-06-2007, 22:15
Ja kupiłem "Lowepro Neoprene Camera Strap". Nie był najtańszy, ale jestem bardzo zadowolony. Pasek jest bardzo wygodny, bez porównania z "kitowym" paskiem do 350D. Karabinki są metalowe, nie dzwonią za bardzo i niczego mi jak dotąd w torbie nie porysowały.

fICHU
12-06-2007, 22:21
osobiscie mam grippera domke - tego 1,5". Niedawno zarazilem tym wynalazkiem jeszcze 2 osoby. to chyba wystarczajaca rekomendacja.
- tak, czesci paska wszystkie sa metalowe.
- nie, nic mi nie piszczy
dodam, ze odpada w koncu problem ze skrecajacymi sie paskami, bo cos nie tak zostalo ulozone na szyi i trzeba kombinowac. pare obrotow w okolicy karabinka(ow) i znow wszystko jest prosto.
uzywam tego juz kupe czasu i nie wrocilbym do oryginalnych - rezygnacja wlasnie z racji na oczo...

szczerze polecam.

c42
12-06-2007, 23:52
do plecaka Kata dostalem paski umozliwiajace zapinanie aparatu do przednich szelek pleceka. po odpieciu jest mozliwosc zawieszenia na szyji. na dniach bede to testowal chociaz wsumie nie wiem czy sie przyjmie bo oryginal mi nie przeszkadza. a z tym kolorem to powaznie to dla Was taka tragedia?

mxw
13-06-2007, 00:26
No właśnie przyglądałem się tym gripper'om (....) niby mocne, ale dzwoniące/piszczące, obdzierające się i obijające w torbie o aparat. Ciężko będzie dogodzić... :cool:
mam grippera 1" od ponad 10 lat (już trzeci albo czwarty aparat na nim wisi) i zapewniam, że farba na karabinkach nie jest nawet zadraśnięta, nic nie piszczy, nic nie dzwoni o aparat (w torbie ładnie to się układa), a najczęściej używam paska i tak w wersji krótkiej (karabinki spięte ze sobą, główny pasek odpięty i zwinięty w torbie) - w domu czy w studio tak jest najwygodniej (dodatkowa zaleta takiego rozwiązania).

zresztą już tu polecałem ten pasek (patrz post #41) 8-)


Wracając do plastikowych zatrzasków
osobiście nigdy bym nie powiesił na plastikowym zatrzasku aparatu... ;-)

APP
13-06-2007, 00:50
To gripper 1" ma karabinki? 10 lat powiadasz... no tak, może 10 lat temu miały :wink:
Swoją drogą nigdzie nie widzę 1,5" (w kraju), tylko na allegro ten 1".
A o tym problemie "w torbie" pisałem, bo póki co korzystam z torby-kabury gdzie po zapakowaniu aparatu z podpiętym paskiem pasek w zasadzie układa się płasko na aparacie (szeroka część oczywiście w większości wpuszczona w głąb wzdłuż obiektywu) co znaczy, że wszystkie sprzączki, karabinki itp leżą na aparacie lub mniej lub bardziej się z nim stykają, nie wpadam z tym w panikę, ale wolałem to uwzględnić, konstrukcja oryginału jest pod tym względem najlepsza, bo jest tam minimum elementów, a właściwa (szeroka) część paska jest długa.
Jeśli macie sprawdzone namiary gdzie można te domki(heh) dostać, to piszcie.

Cichy
13-06-2007, 07:05
sczerze polecam pasek z neoprenu, używam jednego od dwóch lat i mimo uwieszenia na szyi kilku kilogramów nie wykazuje oznak żadnego zużycia. A szyja wręcz odpoczywa przy noszeniu aparatu :))

Kosz takiego cusia 39 zł.

sztygar
13-06-2007, 08:50
korzystał ktoś może z tego 'dobrodziejstwa' http://www.pacsafe.pl/carrysafe100.html lub wyższych modeli? wygląda sensownie i do tego stanowi 'pewne' zabezpieczenie przed ewentualnym przecięciem paska przez niepowołaną osobę.

zanussi
14-06-2007, 01:06
mam grippera 1,5 cala ale wywalilem karabinki które w/g mnie w torbie moglyby rysowa aparat. a wiec wywalilem karabinki i zaszylem ten waski pasek wokol tego metalowego ucha. zrobilem to sam choc rymarz czy tam kaletnik zrobilby to 5 razy lepiej ale i tak swietnie dziala

greg7878
14-06-2007, 08:02
W kwietniu kupiłem pasek Lowepro Voyager C za 47 zł. w FOTO-NET , niestety , teraz cena mocno poszybowała w górę ( http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?grupa=torby%20foto&producent=Lowepro%20paski&name=Lowepro-Voyager-C&idt=15438& ) . Początkowo bałem się zatrzasków ( myślałem nawet o sklejeniu połączenia cjanoakrylem ) ale teraz mogę potwierdzić , że są dobrze pomyślane i nie skleję ich ( a możliwość szybkiego odpięcia paska jest bardzo wygodna ). Pasek czarny , miły w dotyku , z neoprenu , żadnych ozdóbek , tendencji do skręcania , wpijania się w szyję , ślizgania , ładnie układa się w torbie , wykonany bardzo porządnie i elegancko , w razie watpliwości o samoczynne rozpinanie złączek ( mnie przeszły ) dwie krople Super Glue i po kłopocie. Nie ma nawet co porównywać do pasków z EOSa 350D i nawet analogowego EOSa 300 , tylko ta cena ... - w kwietnu była znacznie przyjemniejsza .

dentharg
14-06-2007, 08:51
http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-neoprene-pasek-p-5575.html?PHPSESSID=b77143d2537e3b16b55a6c55484e6c 7f

tu jest za 69.

adalbert
14-06-2007, 10:23
http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-neoprene-pasek-p-5575.html?PHPSESSID=b77143d2537e3b16b55a6c55484e6c 7f

tu jest za 69.

Błąd ;) w tym sklepie również kosztuje 79zł - podałeś link do innego modelu paska.
link właściwy:
http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-voyager-c-pasek-p-5573.html

dentharg
14-06-2007, 10:45
Ten który pokazałem bardziej mi się podoba bo ma karabińczyki.

adalbert
14-06-2007, 10:57
"...bardziej mi się podoba..." ...to inna kwestia... chodzi o precyzję porównania ofert

dentharg
14-06-2007, 11:06
Fakt.
Ten Voyager C nie ma karabińczyków i może się zakręcić..

joshua
14-06-2007, 19:03
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fotozakupy.pl/product_images/big_5934.jpg)
Lowepro Transporter
mam takiego zamiast oryginała i chwalę sobie. Aparat swobodnie przesuwa się na pasku a osłona szyi pozostaje w miejscu. Odpina się bardzo szybko, czasami do manewrowania wystarcza odpięcie jednego zatrzasku. Torebka na karty pamięci także odpinana (podwójny rzep)

PS. do oryginału nie wracam

arturs
14-06-2007, 21:58
Mam identyczny pasek jak poprzednik.. jest naprawdę super.. z orginałem nawet nie ma co porównywać..

Pozdr
Artur

HuleLam
15-06-2007, 08:20
Lowepro Transporter(...)Torebka na karty pamięci także odpinana (podwójny rzep)
Czy ta torebka jest zdejmowalna?

dentharg
15-06-2007, 11:17
A w tym LowePro Transporter jak zapobiec okręcaniu się paska? Nie ma karabińczyka więc się samo nie odkręci..

joshua
15-06-2007, 16:20
specjalnych tendencji do skręcania się nie zauważyłem, zawsze można odpiąć na moment zatrzask i rozkręcić, jak mi się wydaje

właśnie do paska torebka na karty przyczepiona jest dwoma rzepami, obejmującymi go wokół, solidnie trzyma

adams99
15-06-2007, 17:10
Oglądam te paski LowePro i zastanawiam się nad Transporterem lub Voyagerem. Widzę, że są wykonane z różnych materiałów, poza tym nie widzę różnic.

Czy jest jakaś istotna różnica między tymi materiałami w użytkowaniu codziennym ( neopren vs Diamond Ripstop) ?

greg7878
15-06-2007, 23:52
Plusem Transportera jest znacznie większy zakres regulacji długości paska ( tyle , że jak dla mnie długość Voyagera C jest optymalna i nie wymaga modyfikacji , ale to indywidualna sprawa ) , Voyager jest za to szerszy. Doświadczenia z Diamond Ripstop nie mam , neopren jest bardzo mocny , miły w dotyku , elastyczny , dobrze amortyzuje wagę sprzętu przy noszeniu na szyi - ale jak zawsze najlepiej samemu spróbować ... Braku karabińczyków nie odczuwam , pasek ( chyba dzięki swojej szerokości ) nie ma tendencji do okręcania się. Na koniec mogę napisać , że Voyagera C uważam za bardzo udany zakup.

Oczywiście torebkę na karty można odpiąć ( sam tak zrobiłem ).

My Nick
28-07-2008, 09:06
Właśnie nosze się z zamiarem kupna jakiegoś paska i mam zapytanie do użytkowników LowePro Transporter i Voyager C. Czy w obu paskach jest tak że przesuwa się pasek a osłona szyi pozostaje na miejscu bo ze zdjęć wynika że ma tak tylko Transporter.

piday
28-07-2008, 13:55
Właśnie nosze się z zamiarem kupna jakiegoś paska i mam zapytanie do użytkowników LowePro Transporter i Voyager C. Czy w obu paskach jest tak że przesuwa się pasek a osłona szyi pozostaje na miejscu bo ze zdjęć wynika że ma tak tylko Transporter.
W Voyagerach tak nie ma. Ale polecam wybranie się do jakiegoś sklepu gdzie można "pomacać" przed zakupem, bo może się okazać, że wcale to nie będzie takie wygodne jak się spodziewasz... Ja testowałem oba wariany i Voyager mi się zdecydowanie bardziej spodobał.

My Nick
28-07-2008, 15:09
Pomacać i zobaczyć łatwo powiedzieć niestety mieszkam w fotograficznej czarnej dziurze. Musiał bym jechać pewnie do Gdańska może Torunia aby to zobaczyć.

KMV10
28-07-2008, 15:26
Voyager jest fajny ten najszerszy (C zdaje się). Bardzo wygodny, nawet z ciężkim sprzętem. A kieszonka na 2 karty CF jest też sympatyczna - szybko, bez zbędnego szukania pozwala na wymianę karty na pustą.

My Nick
28-07-2008, 15:32
Mi chyba najbardziech chodzi o to aby on się łatwo przesuwał. Nie lubię nosić aparatu przewieszonego przez szyję ale przez ramię na ukos (tak jak torbę) wygodniej się chodzi ale niestety chcąc zrobić fotkę niezbyt łatwo się wyplątać z krótkiego paska a przesuwanie oryginalnego tempego jest mago wygodne no i jest on troszkę za krótki dla mnie.

piday
28-07-2008, 21:29
Jeśli tak to zdecydowanie lepszy będzie Transporter.

andres
30-07-2008, 11:57
mam w domu na róznych body stare paski matina (pomimo skręcania się są wygodne) mam LowePro voyagera C, ale ostatnio kupowałem siostrzeńcom paski, i nabyłem paski fomei. maja one dla mnie jedną gigantyczną zaletę. część przylegająca do szyji jest zrobiona tak jakby z kilkudziesięciu poduszeczek, przez co jest bardziej komfortowa w noszeniu, a w upalne dni zapewnia lepszą cyrkulację powietrza. Gdybym miał teraz sobie kupować paski to właśnie takie bym kupił, olewając kieszonki na karty w paskach LowePro.

Teo
24-08-2008, 19:33
A jak radzicie sobie z noszeniem i używaniem dwóch aparatów ? Mam z tym trochę kłopotów mając jednocześnie na szyi dwie zgripowane "dwudziestki" + 580 EX II na każdej, w tym na jednej Gary Fong...:( Testował ktoś taki wynalazek jak R-Strap ?
Można by wtedy mieć jeden aparat na szyi a drugi z boku...

_igi
24-08-2008, 21:22
Ja polecam patent jeden aparat na jednym ramieniu. Jak się dorobisz trzeciego aparatu, to będziesz mógł go sobie na szyi powiesić :p

Teo
24-08-2008, 23:09
Już to testowałem. Zbyt niebezpieczne, a ja jestem dość ruchliwy: łaże, kucam, właże na krzesło i takie tam... Spróbuj tak pobiegać w tłumie tańczących ludzi lub składających życzenia parze młodej - na bank coś spadnie z ramienia...

_igi
25-08-2008, 00:04
Hmm. Ja z tym biegałem po Death Valley - bez problemu i po Yosemite, również bez mniejszych problemów ;)

Teo
25-08-2008, 09:30
Heh, to teraz wybierz się nocą na plac Jamaal el Fna w Marrakeszu ;)
A ten R-Strap (www.blackrapid.com) ktoś używa ?

szwayko
26-08-2008, 15:17
Jak tez szukalem pasków.
Denerwuja mnie paski oryginalne - tzw. tasmy-szerokie. A im nowsze Canony tym coraz mniej przyjemny material na szyje. Najlepszy byl ten od EOS 50.

Jak sie ma dwa aparaty to ciagle jeden o drugi haczy, dodatkowe sprzaczki jeszcze bardziej to urudniaja.
Przeszukalem internet - nie wiedzialem ze tak trudno znalesc zwykly pasek cienki, a szeroki tylko na szuje. Ponadto jak sie chce miec aparat przewieszony na skos przez ramie i ma sie 190cm to potem okazuje sie ze wszystkie paski sa za krotkie, bo nie sposob wygodnie obracac aparatem z pionu na poziom i odwrotnie. No i jak sie ma dwa aparaty to akurat paski hacza jeden o drugi akurat tam gdzie przechodza z szerokiego na cienki.
Przeszukalem amazon, bh i nic wszedzie to samo - nic co ma te 1,5 metra dlugosci.
Zobaczylem w ksiazce ze Marcus Bell uzywa paski o jakie mi chodzi. Napisalem do niego no i juz mam.
Takie paski robi tylko mala wytwornia na Florydzie. Niecale dwa tygodnie i juz sa u mnie.
Polecam kazdemu kto ma podobny punkt widzenia jak ja.
Model slr-classic.
Strona firmy:
http://upstrap-pro.com/

enter
21-01-2009, 11:04
czy ktoś używa pasek do aparatu AIRCELL ?
http://allegro.pl/item528431734_pasek_neoprenowy_aircell_canon_350d_ 400d_450d_1000.html


https://canon-board.info/imgimported/2009/01/pasek_prosty_3-2.jpg
źródło (http://www.foto-tip.pl/aukcje/Aircell/pasek_prosty_3.jpg)


interesuje mnie jak to się nosi na szyi czy się rozciąga i jak z komfortem

kashpir_pl
16-02-2009, 14:52
Ja też się dołączam do pytania przedmówcy o taki pasek. Noszenie 40D z podpiętym 100-400 ze standardowym paskiem zaczyna być mało przyjemne :-) Jako alternatywy mam:
- neoprenowy Matin za 40 zł (bez wypinania)
- Lowepro Voyager S.

Rozwiązania Aircell'a wydaje się najfajniejsze ale warto byłoby dowiedzieć się od kogoś, kto podobnego używa.

Aha, i może ktoś wypowie się na temat szerokości części neoprenowej. W standardowym pasku jest to bodajże 4 cm, Matin ma 4,3 cm ale Aircell już 6 i 7 cm, Lowepro Voyager'y 5 i 7 cm. Mam wrażenie, że przy moim wyżej wspomnianym zestawie 4-6 cm byłoby wystarczające, a siedmiocentymetrowe to raczej do jeszcze cięższego sprzętu, aby jak najbardziej rozłożyć ciężar. Czy mam rację?

axk
16-02-2009, 15:53
Jeżeli chodzi o Voyager-a to mogę go z czystym sumieniem polecić. Bardzo wygodny oraz dobrze wykonany. Bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest naniesienie pasków z gumo podobnego materiału na wewnętrznej stronie paska - szczególnie przydatne latem. "Szybkozłączki" pomimo iż przy pierwszym kontakcie budzą mieszane uczucie, dobrze spełniają swoją rolę chociaż osobiście uważam iż mogły by być nieco mniejsze. Jeżeli chodzi o szerokość to zależy ona od indywidualnych preferencji, osobiście bardziej przypadła mi do gustu wersja szersza (C). Jeżeli chodzi o mankamenty paska to uważam iż paski łączące neopren z "szybkozłączkami" są za długie i nawet maksymalne skrócenie pasków "szybkozłączek" niewiele pomaga.

AMMarshall
16-07-2009, 12:24
Temat stary ale odświeżę...
Tak jak autor pierwszego posta chodzi mi po głowie zakup paska "neoprene 43mm MATIN" = popularny pasek na popularnym serwisie aukcyjnym.

Używa ktoś z Was tego? Miał to ktoś w ręku/na szyi?

A może polecicie jakiś inny??

Tomasz1972
16-07-2009, 12:27
Temat stary ale odświeżę...
Tak jak autor pierwszego posta chodzi mi po głowie zakup paska "neoprene 43mm MATIN" = popularny pasek na popularnym serwisie aukcyjnym.

Używa ktoś z Was tego? Miał to ktoś w ręku/na szyi?

A może polecicie jakiś inny??

Dla mnie rewelka. Trzeba tylko się przyzwyczaić do jego elastyczności :)

BuRton
18-07-2009, 23:07
..."neoprene 43mm MATIN"
Używa ktoś z Was tego? Miał to ktoś w ręku/na szyi?

Używam w obu body (5d i 1ds) węższe wersje - 35mm. Chwale sobie ten materiał i wykonanie. Jak to miło nie "walić" po oczach napisami Canon EOS digital itp. :) . Czarne, nieprofilowane. Polecam.

himi
18-07-2009, 23:10
ja miałem neoprena. Wygodny w noszeniu, w zawadzał, za wielki. Poza tym często noszę dwie puchy, jedna jest na ramieniu, lepiej trzyma (nie zsuwa mi się z ramienia) tradycyjny jedynkowy pasek niż neopren. Szyja musi mi wybaczyć ten priorytet.

allxages
18-07-2009, 23:12
Zawsze mnie zastanawiala ta ludzka cecha...jak se czlowiek kupil powiedzme takie 300D to marzyl, zeby bylo czarne, bo srebrne takiemalo profi. a czerwony pasek na szkle to ulalala, markerem by domalowal zeby dobrze wygladalo. a pozniej konczy taki na jedynkach, elkach czarnych i bialych i kombinuje, jak zaklejac to, jak wymienic to, byle tylko nie przyznawac sie co sie ma w rece ;-)

himi
18-07-2009, 23:16
Ta, mam kolegów zalepiających logo canona na puszkach, zamalowujących eos na pasku. Mam też na ten temat jasno określone zdanie:)

BuRton
18-07-2009, 23:21
Napisów na puszkach nie zalepiłem (czasem kusi ;) ) ale brak tych oczojebnych napisów na paskach bardzo sobie cenię :D . Nigdy mi na pozerstwie nie zależało :) .

himi
18-07-2009, 23:26
Zaraz się rozpęta dyskusja. Ja już wyjaśniłem dlaczego używam oryginalnych od jedynek: mało miejsca w torbie zajmują - w przeciwieństwie do neopropenów i nie zjeżdżają mi z ramienia. Na szyi są mniej komfortowe, to fakt. Napisy olewam.

tplewa
18-07-2009, 23:44
Napisów na puszkach nie zalepiłem (czasem kusi ;) ) ale brak tych oczojebnych napisów na paskach bardzo sobie cenię :D . Nigdy mi na pozerstwie nie zależało :) .

Jak ktoś ma rąbnąć ci aparat to ci i tak rąbnie nie patrząc czy to Canon, Nikon, Sony... tutaj pewną zaletę może mieć jedynka bo można takiego delikwenta nią po łbie zdzielić :mrgreen:

AMMarshall
19-07-2009, 08:16
Zawsze mnie zastanawiala ta ludzka cecha...jak se czlowiek kupil powiedzme takie 300D to marzyl, zeby bylo czarne, bo srebrne takiemalo profi. a czerwony na szkle to ulalala, (...)

Hahahahaaa, coś w tym jest... :)


Napisów na puszkach nie zalepiłem (czasem kusi ;) ) ale brak tych oczojebnych napisów na paskach bardzo sobie cenię :D . Nigdy mi na pozerstwie nie zależało :) .


Jak ktoś ma rąbnąć ci aparat to ci i tak rąbnie nie patrząc czy to , Nikon, Sony... tutaj pewną zaletę może mieć jedynka bo można takiego delikwenta nią po łbie zdzielić :mrgreen:

Tu nie chodzi o to, że jak zmienię pasek, to mi żaden zły człowiek nie będzie chciał puszki zawinąć... :)
Mi bardziej chodzi o to, że z tymi wielkimi napisami CANON EOS DIGITAL czuję się jak biegająca reklama tej japońskiej firmy.
Te napisy plus jeszcze te czerwone obwódki na pasku są dokładnie tak jak napisał BuRton - oczojebne. :)

Dzięki wszystkim za wypowiedzi! Zdecydowałem kupić. I kupię węższą wersję skoro też dobra.

allxages
01-11-2009, 01:17
jak pasek neopranowy sprawuje sie w owinieciu na nadgarsku? bardzo czesto nosze pasek owiniety na nadgarstku (z takim supelkiem, wiec moge zawsze puscic aparat i zatrzyma mi sie na rece). na oryginalnym sprawuje sie niezle. a jak na neoprenie? bo na szyji czasem chcialoby sie lzej..

arturs
01-11-2009, 01:22
jak pasek neopranowy sprawuje sie w owinieciu na nadgarsku? bardzo czesto nosze pasek owiniety na nadgarstku (z takim supelkiem, wiec moge zawsze puscic aparat i zatrzyma mi sie na rece). na oryginalnym sprawuje sie niezle. a jak na neoprenie? bo na szyji czasem chcialoby sie lzej..

ten szerszy z lowepro raczej na ręce się nie da zawinąć - chyba że masz łapy jak niedźwiedź.. zwykły pasek od aparatu też owijam na nadgarstku ale ten neoprenowy nie da rady.. a znowu ten węższy z neoprenu na szyję jest za wąski na mój gust

allxages
01-11-2009, 01:25
To ja będe udawał, że ostatnio nie miałem na szyji kolegi jedynki z neoprenem i że czułem się tak wygodnie. Wtedy spokojnie będe mógł mieć klasyczny i myśleć, że jest optymalnie. Ehh zło :)

arturs
01-11-2009, 01:42
To ja będe udawał, że ostatnio nie miałem na szyji kolegi jedynki z neoprenem i że czułem się tak wygodnie. Wtedy spokojnie będe mógł mieć klasyczny i myśleć, że jest optymalnie. Ehh zło :)

hehe.. właśnie tu jest ból - na szyję ten szerszy wymiata.. może jednak masz łapy jak bochny chleba? to by pasował i tu i tu ;)

allxages
01-11-2009, 01:58
Niestety jednak nie :) A patrząc, że 85% czasu jak mam wyciągnięty aparat to mam go w ręce z owiniętym paskiem to jednak zostaje przy oryginale. Właściwie mam podejrzenie, że powinienem pomyśleć o hand-strapie, ale troszkę się boje, żę nie będe miał możliwości wrzucić na ramie/szyje w tych 15% + chyba nie da się puścić aparatu z ręki, żeby zwisał na nadgarstku sam..

Merde
01-11-2009, 08:28
Właściwie mam podejrzenie, że powinienem pomyśleć o hand-strapie, ale troszkę się boje, żę nie będe miał możliwości wrzucić na ramie/szyje

A ktoś ci broni założyć pasek na szyję i handstrap równocześnie?


w tych 15% + chyba nie da się puścić aparatu z ręki, żeby zwisał na nadgarstku sam..

Tak źle nie jest, jak trochę dociśniesz handstrapa, to sam nie wyleci. Chyba że z premedytacją wyprostujesz dłoń. Też miałem taki dylemat i kupiłem handstrap z dodatkowym paskiem, który można zapiąć dookoła kciuka. To nie jest jednak dobre rozwiązanie bo krępuje ruchy.

allxages
01-11-2009, 13:07
A ktoś ci broni założyć pasek na szyję i handstrap równocześnie?

Zawsze mi się wydawało, że jedno wyklucza użycie drugiego. Nawet kogoś pytałem kiedyś i miał podobną teorie. Szkoda, że z praktyką to się rozmija jak widać.
Czy każdy handstrap się nadaje czy musi być odpowiednio zbajerzony? :)



Tak źle nie jest, jak trochę dociśniesz handstrapa, to sam nie wyleci. Chyba że z premedytacją wyprostujesz dłoń. Też miałem taki dylemat i kupiłem handstrap z dodatkowym paskiem, który można zapiąć dookoła kciuka. To nie jest jednak dobre rozwiązanie bo krępuje ruchy.

Hmm aż tak niewygodne to jest? Optymalne dla mnie byłoby mieć handstrap z paskiem, który mogę albo wrzucić na szyję, albo owinąć dookoła nadgarstka.
A ten kciuk to jak? Taki żart czy serio piszesz? :)

Krzychu
01-11-2009, 14:10
jak pasek neopranowy sprawuje sie w owinieciu na nadgarsku? bardzo czesto nosze pasek owiniety na nadgarstku (z takim supelkiem, wiec moge zawsze puscic aparat i zatrzyma mi sie na rece). na oryginalnym sprawuje sie niezle. a jak na neoprenie? bo na szyji czasem chcialoby sie lzej..

Bezproblemowo - używam Optech USA i często sobie je okręcam na dłoni..

nowart
25-11-2009, 11:19
czy ktoś używa pasek do aparatu AIRCELL ?



https://canon-board.info/imgimported/2009/01/pasek_prosty_3-1.jpg
źródło (http://www.foto-tip.pl/aukcje/Aircell/pasek_prosty_3.jpg)


interesuje mnie jak to się nosi na szyi czy się rozciąga i jak z komfortem

czy po tak długim czasie , kiedy to paski te zagościły na stałe w sklepach, ktoś już może się wypowiedzieć na ich temat? Akurat potrzebuję trzy sztuki profilowane - pomacałem je trochę w Saturnie i wygoda ich użytkowania zapowiada się świetnie jednak chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej - wrażenia, wygoda, trwałośc po kilku miesiącach użytkowania. No i cena w Saturnie - profilowany 139zl... (allegro 45 :D).

andres
26-11-2009, 10:09
Troszkę powyżej pisałem o tym pasku ( co prawda tamte kupowane miały metki Fomei ale to już drobiazg). Nosi się to bardzo wygodnie, bezpiecznie i bezproblemowo.

robgr85
03-12-2009, 00:26
Heh, to teraz wybierz się nocą na plac Jamaal el Fna w Marrakeszu ;)
A ten R-Strap (www.blackrapid.com) ktoś używa ?

na allegro pojawiły się bardzo podobne paski (poszukaj na forum frazy quickstrap), używam takiego i jestem zadowolony :>

ralv
03-12-2009, 00:43
Ja używam takiego http://cgi.ebay.co.uk/Camlink-CAS55-Air-Cushioned-Comfort-Pro-Camera-Strap_W0QQitemZ140335973379QQcmdZViewItemQQptZUK_C amerasPhoto_CameraAccessories_BagsCases_JN?hash=it em20acad0403

identycznie wygląda, jakość wykonania świetna. W porównaniu do oryginalnej "taśmy" rewelacja. Nic nie drapie i aparat rzeczywiście wydaje się lżejszy. Jeszcze jedno co mnie drażniło w oryginale to zakładanie paska na szyje w chłodne dni - jakby ktoś ci śniegu wrzucił na szyje. W tym camlinku materiał jest milutki.

_igi
03-12-2009, 02:52
A ja z takim pytaniem. Bo generalnie pasków na szyję nie trawię, są koszmarne i w wielu sytuacjach utrudniają, zamiast pomóc. Niemniej jednak, w równie wielu sytuacjach są przydatne. Czy byłyby jakieś paski, które można przypinać i odpinać, coś na wzór staruśkich analogów? (mój świętej pamięci dziadek miał taki wynalazek w analogowej Konice, do aparatu przylegały tylko uchwyty a pasek mocowało się zaczepami, jak w niektórych torbach). Byłoby takie coś na rynku czy mogę sobie marzyć dalej? ;)

ralv
03-12-2009, 04:47
Chodzi ci o takie klipsy? Bo jak tak to ten co podałem w poście przed tobą ma takie klipsy

Jago
03-12-2009, 09:11
Właśnie niedawno kupiłem Aircell-a i jestem bardzo zadowolony. W porównaniu z Matin-em jest o wiele wygodniejszy. Dodaję, że ja mam pasek o wyprofilowanym kształcie i bardzo dobrze „leży” on na szyi. Co do jakości wykonania, to nie mam żadnych zastrzeżeń - jest ona taka sama jak Matin-a (który dotychczas użytkowałem). Jak ktoś ma ten fabryczny, to się nie ma co zastanawiać nad jego zmianą. Jeśli chodzi o klipsy, to są one dobrej jakości i nie wzbudzają moich obaw. Jeśli ktoś się jednak decyduje na Matin-a, to proponuje kupić bez napisu, który po pewnym czasie się i tak odklei a ślad po nim nie wygląda za ładnie. Ja w każdym razie z Aircell-a jestem zadowolony.

AmatorKrak
03-12-2009, 11:13
Ja polecam http://www.fotopanorama.pl/index.php/product/show/id/888
U mnie sie sprawdza doskonale, można wypinać środkową część i łączyć pozostałe co pozwala zawinąć paski (cienkie) na nadgarstku. Silikonowe krople zapobiegają przesuwaniu na ramieniu.

_igi
04-12-2009, 05:33
Chodzi ci o takie klipsy? Bo jak tak to ten co podałem w poście przed tobą ma takie klipsy

Tak, klipsiki jakieś. Mógłbyś jakoś podrzucić fotę, jak same klipsy wyglądają? ;)

APP
04-12-2009, 18:24
@ _igi

Właściwie wszyscy produkujący paski do aparatów mają w swojej ofercie paski z klamrami/zatrzaskami. Z wiodących -Tamrac, Lowepro, Op/Tech, nawet Canon ("pro camera strap" -tu akurat jest karabińczyk). Generalnie nie sposób tego "nie znaleźć", wręcz mało kto oferuje teraz porządne paski bez tego ustrojstwa :/ Komuś chyba nie chciało się poszukać albo ja nie zrozumiałem o co chodzi...
Bo jeśli chodzi o takie "retro" paski ze zwykłym (jednoczęściowym) stalowym karabińczykiem, to są i takie, ale do współczesnych Canon'ów raczej trzeba by było kombinować jakąś przejściówkę (a'la miniaturowe kółko do kluczy).

aqua
04-12-2009, 19:40
Polecam http://www.optechusa.com/
pozbylem wszystkich innych paskow o zakupilem optech, badzo faje duzo kombinacji, mocowanie do szelek, do plecaka itp i td

wlodal
04-12-2009, 21:13
Polecam http://www.optechusa.com/
pozbylem wszystkich innych paskow o zakupilem optech, badzo faje duzo kombinacji, mocowanie do szelek, do plecaka itp i td

Ile ta przyjemność kosztuje i czy jest polski dytrybutor ?.

oskardj92
04-12-2009, 22:07
Tak poczytałem Wasze wpisy i chyba kupię sobie pasek, bo ten dołączony do "puszki" jest strasznie niewygodny. Szczególnie latem, strasznie szybko się nagrzewa :/ Ale to się zmieni :)
Pozdrawiam Canonierów

Jago
04-12-2009, 23:31
............Szczególnie latem, strasznie szybko się nagrzewa.........

Pasek czy szyja :?: ........... ;-)


........Pozdrawiam Canonierów

THX i wzajemnie :-)

_igi
05-12-2009, 04:20
@ _igi

Właściwie wszyscy produkujący paski do aparatów mają w swojej ofercie paski z klamrami/zatrzaskami. Z wiodących -Tamrac, Lowepro, Op/Tech, nawet Canon ("pro camera strap" -tu akurat jest karabińczyk). Generalnie nie sposób tego "nie znaleźć", wręcz mało kto oferuje teraz porządne paski bez tego ustrojstwa :/ Komuś chyba nie chciało się poszukać albo ja nie zrozumiałem o co chodzi...

Nie musisz od razu najeżdżać, po prostu - zapytałem się czy coś takiego istnieje i pociągnąłem temat nieco dalej. Znalazłem sobie LowePro za pięć dychów i jakoś niebawem będę musiał zainwestować, bo oryginalny mnie wkurza - rzuca się w oczy, jest za krótki i niewygodny.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Tak poczytałem Wasze wpisy i chyba kupię sobie pasek, bo ten dołączony do "puszki" jest strasznie niewygodny. Szczególnie latem, strasznie szybko się nagrzewa :/ Ale to się zmieni :)
Pozdrawiam Canonierów

Latem jeszcze jakoś obleci, ale w zimie, jak go trzeba założyć na płaszcz, przebrnąć przez czapkisłuchawkikapturyszaliki i inny syf, to się zdjęć robić odechciewa już.

APP
05-12-2009, 09:59
Nie musisz od razu najeżdżać, po prostu - zapytałem się czy coś takiego istnieje (...)

Nie taki był mój zamiar, ale skoro już o tym mowa, to wypadałoby chociaż przejrzeć wątek przed zadaniem pytania. Niemal pod każdym podanym linkiem jest pasek z klamrami. Leniuch :P

A na temat samych klamerek w paskach do aparatu była nawet krótka dyskusja, tylko nie pamiętam czy w tym konkretnym wątku czy w jakimś pokrewnym. Martwiłem się o niezawodność/bezpieczeństwo takiego rozwiązania, ale jak dotąd chyba nikt nie zgłosił tragicznego (ew. niemal tragicznego) przypadku z udziałem klamerek. Mnie osobiście nadal martwi jednak kwestia złej woli osób trzecich, bo z moim szczęściem zaraz po założeniu takiego paska trafię na tego jedynego "dowcipnisia", a zaklejanie klamerek kropelką... :cool:

mxw
10-12-2009, 23:24
z moim szczęściem zaraz po założeniu takiego paska trafię na tego jedynego "dowcipnisia", a zaklejanie klamerek kropelką... :cool:
przypomnę tylko mój post w tym samym wątku:
http://canon-board.info/showpost.php?p=105023&postcount=41

pasek DOMKE z metalowymi karabinkami - imho nie ma nic lepszego (poza quickstrap'em oczywiście 8-)). paski do dostania bez większego problemu na allegro, drogie, ale warte swojej ceny.

tu jeszcze coś o tym pasku:
http://www.fredmiranda.com/forum/topic/784251
tu więcej fot:
http://www.rakuten.co.jp/mitsuba/445268/414041/449262/464608/

poniżej na foto mój aparat z paskiem w wersji krótkiej: pasek odpięty, pozostałe dwa krótkie odcinki spięte razem (dodatkowo na pasku pilot) - idealne do chwytania ręką - metalowe karabinki nigdy nie sprawiły problemu ani tez wrażenia, że coś mogłoby odpaść albo sie otworzyć - po prostu nie ma takiej możliwości. a pasek ma już z 15 lat.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mxw.republika.pl/cb/rc1-1.jpg)

na plastikowym zatrzasku to faktycznie - bałbym się powiesić cokolwiek... :-|

KMV10
10-12-2009, 23:59
Nie potrzebnie byś się bał. Od lat korzystam z Lowepro Voyager. Chwalę sobię, że jak mam ze sobą kilka korpusów to mam wymienny jeden pasek na daną chwilę - no a jak trzeba to podłączam drugi, trzeci... :)

APP
11-12-2009, 00:34
Rozwiązanie jak w DOMKE (identyczny pasek ze swoim logo Canon sprzedaje właśnie jako "pro strap") ma tą zaletę, że aparat można przypiąć sobie do jakichś D-ring'ów, a jeśli się nie mylę (?), te karabinki są dodatkowo obrotowe.

mxw jak z długością tych pasków -ile toto ma na takiego rozsądnego max'a, tzn żeby za przelotką został jakiś margines bezpieczeństwa -da się aparat przyłożyć do oka po przypięciu do ramion plecaka (wiem umiejscowienie D-ringów i długość szyi bywają różne...)?.

Co do wytrzymałości plastików, to już od dawna nie takie rzeczy się na nich wiesza, ale taką klamrę pod jakimś obciążeniem odpina się jednym zręcznym ruchem dwóch palców także z tego względu wolałbym karabinki. Ja jednak dopóki osobiście nie pomacam, to zostanę przy fabrycznym rozwiązaniu, zwłaszcza że te podgumowywane paski jakoś mnie nie kręcą ;)

EDIT:
Hehe, taki stary wątek, a nadal o paskach do "apartów" :D

KMV10
11-12-2009, 09:18
EDIT:
Hehe, taki stary wątek, a nadal o paskach do "apartów" :D
Może stary, ale nowe aparaty się pojawiają, a więc nowe paski są potrzebne :mrgreen:

APP
11-12-2009, 12:06
Aparaty tak, a aparty?

choman
13-12-2009, 15:17
Ciekawym rozwiązaniem jest R-Strap (www.blackrapid.com (http://www.blackrapid.com)), ale zbyt drogi :( Ja zdecydowałem się na nasz rodzimy zamiennik w nowej wersji (tej z regulacją długości i podszyciem www.quickstrap.pl (http://www.quickstrap.pl))

nowart
13-12-2009, 15:38
czy ktoś używa pasek do aparatu AIRCELL ?
http://allegro.pl/item528431734_pasek_neoprenowy_aircell_canon_350d_ 400d_450d_1000.html


https://canon-board.info/imgimported/2009/01/pasek_prosty_3-1.jpg
źródło (http://www.foto-tip.pl/aukcje/Aircell/pasek_prosty_3.jpg)


interesuje mnie jak to się nosi na szyi czy się rozciąga i jak z komfortem

Kupilem ten szerszy, profilowany, doszedł kilka dni temu. Pierwsze fotografowanie i wrażenia - dobrze wykonany, solidny ale za szeroki i za sztywny. Gdy leży na szyji jest tak szeroki i sztywny, że z trudem mogę spojrzeć w górę unosząc głowę - wbija się w szyję. Starego, cieńszego, mięciutkiego Matina wogóle na karku nie czuję. Może się wyrobi choć widząc jak solidnie i sztywno jest wyszyty nie liczę na to. Nie miałem go też na dłuższym, całodniowym foceniu więc na ten temat też się nie wypowiadam - Matina już czułem na karku po całym dniu, w tym , dzięki swojemu wyprofilowaniu i szerokości może będzie lepiej.
Zatem konkluzja - dla osób chcących mały, wygodny, dobrze wykonany pasek polecalbym Matina. Te Aircel to MZ przerost formy nad treścią...

airhead
13-12-2009, 15:43
ja zawierzyłem w paski z drutem w środku - w tej chwili używam Pacsafe i sobie chwalę
warto też wspomnieć o fajny patencie na odpinanie - jak w wielu można pasek zdjąć, ale tu są jeszcze takie mała zapięcia, co by sam nie spadał
jedna wada: 80zł :/

choman
13-12-2009, 16:11
Mnie lowepro ni przekonuje, bo oferuje jedynie większą miękkość. Zobaczcie na to: http://www.youtube.com/watch?v=14Q1IxI_Opw albo na to: http://www.youtube.com/watch?v=X7TIK6DbPBM
Te rozwiązania są o wiele wygodniejsze.

enter
13-12-2009, 23:43
Mnie lowepro ni przekonuje, bo oferuje jedynie większą miękkość. Zobaczcie na to: http://www.youtube.com/watch?v=14Q1IxI_Opw albo na to: http://www.youtube.com/watch?v=X7TIK6DbPBM
Te rozwiązania są o wiele wygodniejsze.

takie rozwiązanie nie sprawdza się zawsze i wszędzie, używam podobnego rozwiązania ale w góry na wycieczkę czy dłuższą podróż jest niewygodne, przy dłuższym używaniu czy czy bardzo częstym podnoszeniu aparatu na tak dużej dźwigni męczy się ręka

Jest to dobre rozwiązanie na krótkie wypady na miasto czy bliską reporterkę gdy aparat w rozmowie ma nie rzucać się w oczy czy w trakcie przemieszczania się nie przeszkadzać w trakcie grzebania w torbie

mxw
14-12-2009, 03:06
Nie potrzebnie byś się bał. Od lat korzystam z Lowepro Voyager.
chodziło mi bardziej o łatwość wypinania, możliwość złamania zatrzasku (zbyt wiele już takich klamerek połamałem) i np. o to, czy po wypięciu paska pozostałe dwa krótkie kawałki (przy body) można spiąć ze sobą tworząc krótki pasek do ręki?



Rozwiązanie jak w DOMKE (identyczny pasek ze swoim logo Canon sprzedaje właśnie jako "pro strap")
dokładnie! 8-)
tutaj to widać choć ten aparat jakiś taki.... fuj: :lol:

https://canon-board.info/imgimported/2009/12/3458046440_1c59927522-1.jpg
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3560/3458046440_1c59927522.jpg)



aparat można przypiąć sobie do jakichś D-ring'ów, a jeśli się nie mylę (?), te karabinki są dodatkowo obrotowe.
oczywiście - są obrotowe, inaczej być nie mogło 8)



mxw jak z długością tych pasków
do D-ringów od plecaka nie przypinałem, mogłoby to jednak być zbyt mało wygodne, ale oczywiście bez problemu można to zrobić (w takich czy innych celach).

długości są takie:

- wypinany środek: ~49 cm
- oba boczne paski: ~40 cm + 4 cm karabinek,

ale w bocznych ~10 cm trzeba liczyć na bezpieczne zapięcie na body (z klamrami), tak więc używalna długość bocznego paska (od body do karabinka) to zapewne około od 30 (max) do 13 cm (min). ja mam ustawione 20 cm.

czyli z domke można zrobić pasek o długości od 75 do 109 cm.

a po wypięciu środka (i spięciu boków) będzie to 'rączka' o długości od 26 do 60 cm.



Ciekawym rozwiązaniem jest R-Strap
r-strapa zrobiłem sobie z paska do starej torby na laptopa - bardzo dobre rozwiązane na intensywne focenie, ale raczej nie do codziennego użytku.
i jedna uwaga - dzieki 'r-strap'owi' mi się porysował nieco tylny LCD, bo aparat dyndał do góry nogami akurat w miejscu, w którym w jeansach miałem jakiegoś... nita :cry:

tu widać 'r-strapa' z laptopa i ... domke spięty na krótko:


https://canon-board.info/imgimported/2009/07/img_006-1.jpg
źródło (http://lh5.ggpht.com/_ZjRRA0JLhj0/Sm3iEsZlqzI/AAAAAAAABnU/r1pOH23SPi8/s800/img_006.jpg)


takie rozwiązanie nie sprawdza się zawsze i wszędzie, używam podobnego rozwiązania ale w góry na wycieczkę czy dłuższą podróż jest niewygodne
potwierdzam - r-strap dobry na sesje w plenerze czy szybką reporterkę, ale nie na wycieczkę czy inne okazje - wtedy raczej bez paska lub zwykły pasek (tzn. domke spięty na krótko lub długo) albo slingshot.

APP
15-12-2009, 17:32
Wielkie dzięki za wyjątkowo silne światło na temat, mxw ;)

KMV10
15-12-2009, 18:42
chodziło mi bardziej o łatwość wypinania, możliwość złamania zatrzasku (zbyt wiele już takich klamerek połamałem) i np. o to, czy po wypięciu paska pozostałe dwa krótkie kawałki (przy body) można spiąć ze sobą tworząc krótki pasek do ręki?
To musisz być albo bardzo energiczny albo mieć siłę Pudziana w dłoniach, żeby te zaczepy porozwalać :mrgreen:
Sięgam w głąb pamięci... spiąć razem raczej się nie da.
Dla mnie w Voyagerze C istotę stanowi wygoda dla karku - pasek jest szeroki i miękki, więc jak chodzę z xxD+70-200 po 10h na turnieju nie stanowi to dyskomfortu. Dzisiaj kupiłem następny egzemplarz :razz:

choman
15-12-2009, 20:48
W sumie ten lowepro to bardzo ciekawe rozwiązanie. Z kolei rodzimy niskobudżetowy quick strap też jest całkiem wygodny, bo nosi się na ramieniu, a nie na szyi. No i można szybko "manewrować" aparatem. Tutaj raczej wybór pomiędzy większą wygodą noszenia, a większą wygodą użytkowania.

aqua
15-12-2009, 22:41
Ja zarzucilem paski ktore maja cos metalowego.
A jak sie wpina do statywu jesli ma sie tak zapiety pasek?

mxw
16-12-2009, 01:42
Wielkie dzięki za wyjątkowo silne światło na temat, mxw ;-)
you welcome ;-)



To musisz być albo bardzo energiczny albo mieć siłę Pudziana w dłoniach, żeby te zaczepy porozwalać
oj, no zapewne tych konkretnych zatrzasków tak łatwo nie da się rozwalić, ale sporo innych plastikowych od rożnych pasków i paseczków w rękach się rozlatywała, a to pozostawia.... trwały ślad.... w psychice :mrgreen:

poza tym chodzi też o przypadkowy ruch dwóch palców, i klamra - nawet pod obciążeniem - puszcza.
z karabinkiem, który trzeba podnieść, odbezpieczyć, obrócić i wypiąć - nie ma mowy o przypadku.



istotę stanowi wygoda dla karku - pasek jest szeroki i miękki, więc jak chodzę z xxD+70-200 po 10h na turnieju nie stanowi to dyskomfortu
chmmm, jak focę, to jakoś tak zawsze - na dłuższą metę - trzymam sprzęt w ręku, nawet jak jest na pasku.



A jak sie wpina do statywu jesli ma sie tak zapiety pasek?
bez problemu - odpinam karabinek paska i zatrzaskuję płytkę w głowicy statywu - karabinek jest przypięty do D-ringu standardowej płytki manfroto - i to naprawdę dobrze trzyma (było nawet polecane w pierwszych wersjach oryginalnego quickstrapa) - tu masz zdjęcie zrobione (dzięki lucas) kilka sekund przed albo po tamtym:


https://canon-board.info/imgimported/2009/07/img_005-1.jpg
źródło (http://lh4.ggpht.com/_ZjRRA0JLhj0/Sm3iCJ7KeNI/AAAAAAAABnM/eIUS9SbXiNQ/s576/img_005.jpg)

mniej więcej o taką płytkę chodzi:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotozakupy.pl/img/produkt/8353/750x500,prostokatna-200PL.jpg)

ktoś mógłby zapytać, czy nie boję się, że D-ring w płytce się rozegnie i wypnie (na mnie ;-)) - dlatego po roku takiego noszenia aparatu (momentami dość intensywnego) porównałem D-ring w tej płytce z takim samym D-ringiem w drugiej, prawie nowej (mam ich kilka) - wymiary nie różniły się nawet o 0.5mm, czyli D-ring nie rozgina się. zrobili go z jakiegoś naprawdę twardego cho...lerstwa ;-)

Jago
20-12-2009, 11:41
Mnie lowepro ni przekonuje, bo oferuje jedynie większą miękkość. Zobaczcie na to: http://www.youtube.com/watch?v=14Q1IxI_Opw albo na to: http://www.youtube.com/watch?v=X7TIK6DbPBM
Te rozwiązania są o wiele wygodniejsze.


Dorzucę jeszcze dla zainteresowanych to: http://www.youtube.com/watch?v=keqvO4SwerI&feature=related

choman
21-12-2009, 00:07
dokładnie tak działa r-strap tyle, że nie jest kawałkiem /hmmm jakby to nazwać/ sznurka, a paskiem do aparatu, quick strap działa prawie tak samo z tym, że regulacja długości wygląda trochę innaczej

bakek
26-05-2010, 18:50
Dla zainteresowanych takimi nowinkami mogę wspomnieć, że wyszła już najnowsza wersja paska Quick Strap. Pasek jest wygodniejszy dzięki podszyciu gąbką i posiada kieszonkę na karty pamięci. Więcej na www.quickstrap.pl (http://quickstrap.pl)

michael_key
11-07-2010, 15:34
Ja od dłuższego czasu używam pasek Kata Reflex-C (http://www.allegro.pl/item1130223945_kata_reflex_c_pasek_do_aparatu.html ). Jest rewelacyjny, przede wszystkim nie odczuwam wżynania się paska (a konkretniej krawędzi) w szyję. Klamry to dodatkowy atut, można raz na jakiś czas odpiąć i najzwyczajniej przeprać.

Foto Doradca
14-07-2010, 21:39
Ja ostatnio miałem okazję zapoznać się z paskiem firmy Optech model Dual Harness. Ciekawe rozwiązanie dla fotografów, ponieważ to uchwyt nie na jeden lecz dwa aparaty. Zatem bardzo fajne rozwiązanie dla fotografów, którzy muszą korzystać z dwóch aparatów jednocześnie, bo jeden nie wystarczy.

pawel-foto
14-07-2010, 22:09
Zawsze mi się wydawało, że jedno wyklucza użycie drugiego. Nawet kogoś pytałem kiedyś i miał podobną teorie. Szkoda, że z praktyką to się rozmija jak widać.
Czy każdy handstrap się nadaje czy musi być odpowiednio zbajerzony? :)


Spoko się da założyć jedno i drugie razem. Ale zaczepiam inaczej niż mówi instrukcja od handstrapa.

Bolek02
22-07-2010, 18:48
No to teraz żarty na bok z oklejaniem :) i wróćmy do pasków. Firma System Bank sprzedaje paski MATTIN-a i słyszałem że te paski neopremowe są solidnie wykonane, czarne i bez napisu. Robione w Korei a nie w Chinach. Czy używa ktoś takiego paska ?

zaitsev
22-07-2010, 22:10
No to teraz żarty na bok z oklejaniem :) i wróćmy do pasków. Firma System Bank sprzedaje paski MATTIN-a i słyszałem że te paski neopremowe są solidnie wykonane, czarne i bez napisu. Robione w Korei a nie w Chinach. Czy używa ktoś takiego paska ?
Mam od roku chińskiego neoprena (czarny, gładki) z Allegro za 35zł. Noszę razem z 5D+grip i praktycznie nie ma śladów użytkowania (nie przeciera się, nie strzępi, nie kruszy). A jest o wiele wygodniejszy niż oryginalny Canona. Niestety już nie wiem u kogo kupiłem.

artd4
24-07-2010, 09:49
Sluchajcie
A co myślicie o wszyciu w porządny pasek cieniutkiej linki stalowej w oplocie?
Wiem że są już takie fabryczne rozwiązania,ale ja mam tego R-strapa.
Jest cudowny,ale wystarczy przecięcie tylko jednego cienkiego paska w tlumie i po sprawie.Czy ktoś z Was próbowal jakoś zabezpieczyć pasek przed przecięciem?

Krzychu
24-07-2010, 10:39
Jest cudowny,ale wystarczy przecięcie tylko jednego cienkiego paska w tlumie i po sprawie.Czy ktoś z Was próbowal jakoś zabezpieczyć pasek przed przecięciem?

Jak w przypadku każdego innego paska - cierpisz na jakąś manię prześladowczą ? Może przypnij się do niego kajdankami ?

Vitez
24-07-2010, 12:39
Jest cudowny,ale wystarczy przecięcie tylko jednego cienkiego paska w tlumie i po sprawie.Czy ktoś z Was próbowal jakoś zabezpieczyć pasek przed przecięciem?

W tłumie aparat zawsze przytrzymuję mocno ręką jak wisi na szyi (żeby się nie majtał i żeby był przede mną), lub trzymam w dłoni oplatując pasek wokół nadgarstka. A jeszcze lepiej to po prostu w torbie go nosić jeśli z tego/tego tłumu nie zamierzam fotografować.
Jak ktoś nosi aparat na pasku na ramieniu jak torbę, czyli 'na turystę' to cóż... sam się wystawia.

artd4
24-07-2010, 13:15
Jak w przypadku każdego innego paska - cierpisz na jakąś manię prześladowczą ? Może przypnij się do niego kajdankami ?
http://canon-board.info/showthread.php?t=66235

Bywa i tak,a bywa że w tlumie jeden przetnie,drugi popchnie i....poooszlo

Mani nie mam,
Jeszcze nie mam

molsar
24-07-2010, 13:45
apropo paskow, czy ktos moze ma patent jak polaczyc ze soba uzywanie paska typu "grip" na nadgarstek i paska na szyje (body bez gripa)??
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
o to chodzi, ze "naszyjny" bardzo sie przydaje ale jak przychodzi zrobic foty pionowe (bez gripa) z ciezkim lensem to lamie mnie w gnatach i dostaje konkretnych skurczy :/ heh
wiec moze da sie to i to razem...

zaitsev
24-07-2010, 21:02
http://canon-board.info/showthread.php?t=66235

Bywa i tak,a bywa że w tlumie jeden przetnie,drugi popchnie i....poooszlo

Mani nie mam,
Jeszcze nie mam
Jak podleci do Ciebie dwóch karków, powali i zacznie kopać to raczej pasek niewiele Ci da...

Krzychu
24-07-2010, 21:08
Jak podleci do Ciebie dwóch karków, powali i zacznie kopać to raczej pasek niewiele Ci da...

I wtedy to nawet lepiej żeby szybciej poszedł, krócej Cie b
będą kopać ;-) Myśl pozytywnie, popatrz na zalety tego paska co masz...

artd4
24-07-2010, 23:23
Jak podleci do Ciebie dwóch karków, powali i zacznie kopać to raczej pasek niewiele Ci da...
No jasne.Sam bym w takiej sytuacji szybko oddal sprzęt
Zdrowie ważniejsze

Piotr_0602
28-07-2010, 11:18
Może są jakieś paski z wszytą stalową linką? To by załatwiało ryzyko przecięcia paska.

Krzychu
28-07-2010, 12:12
Może są jakieś paski z wszytą stalową linką? To by załatwiało ryzyko przecięcia paska.

Za to zwiększało ryzyko uduszenia...

Jago
28-07-2010, 20:09
Może są jakieś paski z wszytą stalową linką? To by załatwiało ryzyko przecięcia paska.

Tak on wygląda: http://fotografwpodrozy.pl/zabezpieczenie-sprzetu/bezpieczny-pasek-na-szyje-camera-armor/ A tutaj możesz go kupić: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/camera-armor-pasek-safe-grip.html
Tylko jaki będzie komfort noszenia aparatu :?: Ja osobiście wolę jak mi pasek trochę amortyzuje to, co na nim noszę :!:

allxages
28-07-2010, 20:32
Ciekawe ile osób miało historie, że im ktoś pasek przeciął. Jak dla mnie to mega bezsensu. Jest 1000 lepszych sposobów na kradzież.

cika
22-08-2010, 17:58
Szukam paska, ale dosyć długiego i cienkiego. Kiedyś ktoś pokazywał link do sklepu w US z ofertą pasków i jeden z modeli był długi, cienki(ok. 15mm) poszerzony tylko w krótkiej części noszonej na ramieniu, ale niestety nie mogę odszukać tego wpisu . Może ktoś widział takie paski w ofercie krajowych lub zagranicznych sklepów? Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam
Rafał

janmar
22-08-2010, 18:08
apropo paskow, czy ktos moze ma patent jak polaczyc ze soba uzywanie paska typu "grip" na nadgarstek i paska na szyje (body bez gripa)??
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
o to chodzi, ze "naszyjny" bardzo sie przydaje ale jak przychodzi zrobic foty pionowe (bez gripa) z ciezkim lensem to lamie mnie w gnatach i dostaje konkretnych skurczy :/ heh
wiec moze da sie to i to razem...

Da się. :razz: Są handstrapy zakończone u dołu uchwytem mocowanym w gnieżdzie statywu.Można to również zmajstrować samemu wykorzystujac śrubę z gwintem statywowym.

oskardj92
22-08-2010, 18:24
Tak ale jest to rozwiązanie malo wygodne i jak co użyteczne tylko przy xxxD lub xxxxD. Osoby, które mają dużą rekę to zamiast handstrapa gripa proponuje.

Bolek02
22-08-2010, 19:04
Tak ale jest to rozwiązanie malo wygodne i jak co użyteczne tylko przy xxxD lub xxxxD. Osoby, które mają dużą rekę to zamiast handstrapa gripa proponuje.

Nie chodziło o to żeby poprawić chwyt, tylko że nie zawsze jest wygodnie nosić aparat na szyi i żeby się zabezpieczyć przed upadkiem sprzętu - grip tu nic nie pomoże. :)
Jesli chodzi o paski neopremowe, to te które miałem niestety nie grzeszyły trwałością i powrócilem do oryginalnego.

enter
16-01-2011, 19:13
mam pytanie o kolejny pasek.
zainteresował mnie pasek hamy proI

https://canon-board.info/imgimported/2011/01/00027505abb-2.jpg
źródło (http://www.hama.pl/bilder/00027/abb/00027505abb.jpg)


http://www.hama.pl/portal/searchSelectedProduct*NO/articleId*152773/action*2563/searchMode*1/bySearch*00027505



ktoś może używa i może wrażenia opisać ?

Jago
16-01-2011, 23:37
........
tutaj to widać choć ten aparat jakiś taki.... fuj: :lol:
.............

Aparat jak aparat. Brakuje jeszcze tylko w tym komplecie zaślepki z Sony Alpha ;)

oswald
01-02-2011, 14:19
Używałem wielu pasków, kombinowałem na różne sposoby i najwygodniejsze rozwiązanie jak dla mnie to stary brązowy pasek canona. O taki:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fredmiranda.com/forum/ufiles/43/483543.jpg)

Obwiązuje go sobie wokół ręki i jeszcze nie znalazłem wygodniejszego sposobu. Nowe paski mogą się schować.

eryk_g
01-02-2011, 15:22
Ja używam identycznego. Kupiłem używany na giełdzie. Te nowe to jakaś porażka.

_igi
02-02-2011, 18:25
Ja na giełdzie dorwałem stary pasek DOMKE-Canon, bardzo go lubię. Materiałowy, z karabinkami, trzyma się idealnie, nie sprawia żadnych problemów. Wieczorkiem wrzucę focie ;)

notic
11-02-2011, 15:27
Paski systemowe są po to by trzymać je jako nówki, dla przyszłego, potencjalnego kupca aparatu. Od kiedy na mojej szyi znalazł się KATA reflex C, jestem zwolennikiem pasków neopronowych.

McMelassa
15-02-2011, 08:05
Jakie znaczenie ma pasek przekonałem się jakiś czas temu. Posiadałem aparat innej marki niż Canon z pięknym czarnym paskiem ozdobionym na środku skóropodobnym logo producenta. Kiedy po dłuższym przebywaniu na słońcu logo odwróciło się do środka (dotknęło skóry) poczułem chęć zmiany paska. (najpierw poczułem coś innego , lecz aby to uczucie opisać musiałbym użyć słów ogólnie przyjętych jako wulgarne)
Przesiadłem się wtedy na taki produkt:
http://www.lowepro.com.pl/Products/Accessories/Camera_Straps/Voyager_C.aspx
Plusy:
- szerszy
- wygodniejszy
- mniej się nagrzewał
Wady:
- gorzej nosiło się go na ręce (owiniętego)

januszP.
15-02-2011, 08:15
Jak w 10 minut zrobiłem „Quick Strap”
1. Znalazłem w szufladzie leżący leniwie dodatkowy pasek od torby foto FOMEI Winer,
który miał służyć -w zamyśle producenta- do przyczepiania gadżetów do torby.
Na szczęście pasek wąski miał już gotowe 2 karabińczyki
Jeden na stałe – może służyć do zaczepiania np. telefonu, dla samego paska zbędny.
Drugi najważniejszy „jeżdżący” po pasku trzymający aparat.

2. Na stryszku znalazłem drugi szerszy pasek służący do noszenia torby turystycznej
na ramieniu. Tutaj chodziło o „naramiennik” od tego paska.

3. Kiedyś zakupiłem sobie pasek nadgarstkowy, który z powodzeniem spełnia swoje zadanie
i przydał się i tutaj. Jego zaczep jest również znakomitym zaczepem karabińczyka od
mojego paska „Quick Strap”

4. Przewlekłem „naramiennik przez cienki pasek. Przewlekłem również Linke do noszenia
kompaktu jako linkę asekuracyjną. Spiąłem przez klamrę wąski pasek regulując
odpowiednią długość. I to wszystko!

5. przypiąłem do uchwytu paska nadgarstkowego. (oczywiście pasek nadgarstkowy można
odpiąć – ale po co?)

6. Całkowity czas realizacji 10 min. !!!

Zalety:
- „Hand made”
- koszty przysłowiowa złotówka (paski leżały długo w szufladzie i na stryszku więc
się już zamortyzowały )
- spełnia swoje zadanie jak oryginał
- w mojej wersji jest estetyczny i co najważniejsze bezpieczny.
- umożliwia bez odpinania i cudowania korzystanie z szybko-złączki do statywu
- Przywrócenie poprzedniego przeznaczenia pasków bez ich uszczerbku to kwestia
5 min.

Wady:
- nie posiada znaczka „Q”
- nie ma kieszonki na kartę pamięci (ale można podczepić stosowne etui)

Podpowiedzcie mi na PM jak wkleić zdjęcia .;-)

retter
15-02-2011, 09:29
Podpowiedzcie mi na PM jak wkleić zdjęcia .;-)

Tak by też inni wiedzieli
wątek - jak wstawic foto (http://canon-board.info/showthread.php?t=19347)

yanusz
08-03-2011, 15:43
To ja się podłączę wybrałem trzy paski doradzcie który wybrać

Kata Reflex E
http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,11478s

AIRCELL APS55N
http://fotozakupy.pl/pasek/aircell-aps55n-pas-neoprenowy,8130s

Lowepro Transporter
http://www.oleole.pl/produkty-dodatkowe-do-foto-i-kamer2/lowepro
transporter.bhtml?from=ceneo

yanusz
08-03-2011, 17:18
Nie wiem jak edytować posta do Lowepro Transporter jest zły link tu juz ok
http://www.oleole.pl/akcesoria-do-foto-i-kamer/produkty-do-foto-i-kamer/lowepro-transporter.bhtml

ArekLodzPl
08-03-2011, 17:26
Ja kupiłem tego Aircella, jestem bardzo zadowolony. Miałem czasami dość oryginalnego paska, który strasznie wcinał się w szyję szczególnie jak było gorąco a wisiała na nim "piątka" z gripem, lampą i ciężkim szkłem. Oprócz żelowych wypustek na szyi ma na końcówkach gumki, które też amortyzują i szybkozłączki dzięki którym pasek można szybko odpiąć

yanusz
08-03-2011, 19:41
Mam pytanie, jaka jest długość tego Aircella, nigdzie nie mogę znaleźć .

Jago
08-03-2011, 20:38
Mam pytanie, jaka jest długość tego Aircella, nigdzie nie mogę znaleźć .

120cm

dr Dundersztyc
09-03-2011, 10:26
szybko odpiąć

no właśnie, czasami nie za szybko ? jak trzyma ta klamra, trzeba porządnie nacisnąć aby wypiąć czy wypina na "dotyk" ?

ArekLodzPl
09-03-2011, 11:13
no właśnie, czasami nie za szybko ? jak trzyma ta klamra, trzeba porządnie nacisnąć aby wypiąć czy wypina na "dotyk" ?

No na początku podchodziłem do tych szybkozłączek jak "do jeża" i miałem obawy czy mi się to samo kiedyś nie wypnie, ale by to wypiąć trzeba dość mocno nacisnąć - na razie sprawują się bdb. Mają one jeszcze jedną fajną funkcję jako że jedna jest "męska" a druga "żeńska" po odpięciu paska można spiąć je razem i mamy króciutki pasek tak że można w dłoni trzymać

Tibby
09-03-2011, 11:55
Nie ma strachu, że cięższy sprzęt typu 5d+bp+lampa+24-70 może się w jakiś sposób odpiąć bądź zerwać?
Czy do takiego zestawu lepszy pasek stały - tak jak oryginalny, tylko lepiej wykonany?

ArekLodzPl
09-03-2011, 13:18
Nie ma strachu, że cięższy sprzęt typu 5d+bp+lampa+24-70 może się w jakiś sposób odpiąć bądź zerwać?
Czy do takiego zestawu lepszy pasek stały - tak jak oryginalny, tylko lepiej wykonany?

spoko wodza, nie ma strachu

enter
09-03-2011, 13:55
Starszy pasek z takim rozwiązaniem czyli klamerki odpinające szerszą część mi wytrzymał na szyii z 40d z gripem i Sonnarem 4/300mm
nie masz co się obawiać samoczynnego wypięcia

artd4
10-03-2011, 00:33
Przerobiłem i ja parę pasków
Zostawiłem sobie dwa różne
!d wisi na Pacsafe(czy jakoś tak)
Zalety.Niepozorny wygląd,wszyte dwie stalowe linki,proste odłączenie paska z dobrym nawet genialnym rozwiązaniem bezpieczeństwa
Metalowe elementy są bardzo dobrze zabezpieczone i nie maja żadnej styczności z aparatem
Cena na allegro poniżej 100zl.
Dwie linki i metalowe łączniki z zabezpieczeniami budzą wyjątkowo mocne zaufanie
Linki powodują, że nawet w tłumie nikt nie przetnie czy nie zerwie paska.
Ten pasek jest też bardzo skromny z wyglądu

Drugi to Black R-strap
Wisi na nim 50d za płytkę manfrotto.
Jest bardzo fajny i bardzo wygodny
Ale posiada jedna sporą wadę
Można go przeciąć zwykła żyletką i aparat spada z właściciela
Obiecuje sobie,ze w końcu naszyje drugą taśmę i między nie wszyje stalowa linke
Chodzi mi tylko o przecięcie nożem, bo bywało, że wisiał na nim!D i było OK
Sprzęt jest dość drogi Nie wpadam w histerie,ale wole mieć mocne zabezpieczenie.
Nieraz parę zł jest warte duuużo więcej
Dodam jeszcze, że w plecaku mam karte bluedog,powodująca włączenie sie bardzo głośnego alarmu po oddaleniu plecaka od mojego telefonu o utawiona odległość.No i sie go nie zapomina/gubi.
Ale wracając do pytania założyciela polecam naprawdę ten pierwszy pasek
Skromny,bardzo mocny i dość łatwo odłączalny
Linki są w necie,a zainteresowanym znajdę nazwy i podam linki
Nie wiem jak nosi sie je w lecie, bo dopiero teraz je mam,

betinus
16-03-2011, 12:02
A że tak zapytam, jak spisuje się ta karta? nie traci sygnału? Korzystasz z tego tylko na wolnym powietrzu, czy także w budynkach (np. Kościół, sala, itp.).

A co do pasków, to jeden z moich Tamraców, po kilku latach intensywnego użytkowania zaczyna się przecierać w okolicy uszek mocujących aparatu. Klamerki nadal trzymają bardzo mocno i nie widać, żeby były jakieś luzy. Także nadal mogę je spokojnie polecić.

Choć zaczynam się zastanawiać czy nie kupić do nowej puszki właśnie PackSafe'a, bo po przypięciu na chwilę oryginału o mało co nie dostałem zawału widząc te świecące napisy, które wołają "ukradnij mnie!";)

HuleLam
16-03-2011, 14:20
Przerobiłem i ja parę pasków
Zostawiłem sobie dwa różne
!d wisi na Pacsafe(czy jakoś tak)
Zalety.Niepozorny wygląd,wszyte dwie stalowe linki,proste odłączenie paska z dobrym nawet genialnym rozwiązaniem bezpieczeństwa
(...)
Dodam jeszcze, że w plecaku mam karte bluedog,powodująca włączenie sie bardzo głośnego alarmu po oddaleniu plecaka od mojego telefonu o utawiona odległość.No i sie go nie zapomina/gubi.


Podaj proszę jakieś namiary na taką kartę... wygląda na fajną zabawkę a szybkie wyszukanie w sieci nic mi nie znalazło.

A po drugie... obawiam się że taki pasek (PacSafe) i tak dosyć łato obciąć jakimś mulitoolem...

zdRAWki

airhead
16-03-2011, 18:11
Przerobiłem i ja parę pasków
Zostawiłem sobie dwa różne
!d wisi na Pacsafe(czy jakoś tak)
Zalety.Niepozorny wygląd,wszyte dwie stalowe linki,proste odłączenie paska z dobrym nawet genialnym rozwiązaniem bezpieczeństwa
Metalowe elementy są bardzo dobrze zabezpieczone i nie maja żadnej styczności z aparatem
Cena na allegro poniżej 100zl.
Dwie linki i metalowe łączniki z zabezpieczeniami budzą wyjątkowo mocne zaufanie
Linki powodują, że nawet w tłumie nikt nie przetnie czy nie zerwie paska.
Ten pasek jest też bardzo skromny z wyglądu

ja też mam Pacsafe i również polecam

betinus
16-03-2011, 21:06
Też początkowo nie umiałem nic znaleźć, ale wkońcu trafiłem na te kilka linków:
http://www.engadget.com/2010/09/28/blue-watchdog-bluetooth-proximity-alarm-100-decibels-of-aural-t/http://www.thetraveleditor.com/article/3296/Product_Reviews_Blue_Watchdog_Pickpocket_Protectio n_System.htmli sklepik producenta: http://shop.secu4.com/

artd4
27-03-2011, 05:08
Oj bardzo przepraszam,ze nie podałem tych namiarów,ale widzę że kolega mnie wyręczył.
Karta spisuje się bardzo dobrze.Bywało,że wchodziłem do pracy i zapomniałem ją wyłączyć.Wyjście z tel w kieszeni z pokoju powodowało natychmiastowy alarm karty schowanej w kieszonce plecaka.
Co do cięcia paska multitoolsami ...itd
Jasne,że nie ma jednej pewnej metody na złodzieja.
Nawet zostawienie w domu aparatu nie jest równoznaczne z tym,że jak wrócisz to będzie czekał w szafie
Cała "zabawa" ze złodziejami polega na tym by możliwie mocno utrudnić im życie
Stosowanie paru sposobów jednocześnie to jest chyba to.
Stalowa linka wszyta w pasek powoduje, że normalny scyzoryk,czy żyletka już nie wystarczą. "Wyjący"plecak może spowodować (nie musi),że złodziej go odrzuci(to nie alarm samochodowy do których ludzie przywykli).Pewnie,że można jeszcze zastosować walizkę kopiącą prądem (nie jest to zgodne z prawem!) czy inne zabezpieczenia
Większa ilość zabezpieczeń powoduje lepszą ochronę naszej własności
I na koniec jeszcze dodam
Każde (nawet najmniejsze)zabezpieczenie przed złodziejem powoduje lepsze samopoczucie... właściciela . I o to też chodzi.
Zabezpieczam swój plecak,swój aparat,swój portfel przede wszystkim po to, by się czuć bezpieczniej,czyli lepiej .

enter
01-08-2011, 12:19
wracając do pasków
jakiś czas temu a dokładnie na początku 2006 roku tani pasek neoprenowy z odpinaną główna częścią tak że można wąskie paski spiąć razem



Howg

jakiś czas temu nabyłem taki oto pasek
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=49&products_id=441

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.foto-tip.pl/sklep/images/images_big/pasek1.jpg)

wewnętrzna strona jest neoprenowa więc nie przesuwa się po ubraniu, czerwony materia ltrochę razi po oczach po środku jest pzeszyty gumową taśmą.

na cienkich paseckach ma szybkozłaczki więc można apatat szybko wypiąć. Niestety szybkozłączki są zrobione tak, że po odpięciu aparatu nie można tych paseczków spiąć razem. Niestety.
Cały pasek dobrze amortyzuje ciężki sprzęt i to mi się podoba.
Jedyne co mnie zmartwiło to dość nieprecyzyjne wycięcie neoprenu.

Po kilku miesiącach noszenia puszki z M42 200mm mogę ztwierdzic że spełnia swoją rolę.

Pozdrawiam

zaczął się po ponad 5 latach wykruszać neopren i od jakiegoś czasu szukałem innego z takim samym rozwiązaniem :)
ZNALAZŁEM poprzednio z Foto Tipa kupowałem za jakieś 20-30zł
tu jest za kilkanaście
polecam dla tych którzy łażą często i długo z aparatem

http://allegro.pl/pasek-uchwyt-do-aparatu-i-kamery-importer-w-wa-i1744263849.html
http://allegro.pl/pasek-uchwyt-do-aparatu-i-kamery-importer-w-wa-i1744263914.html
u tego sprzedawcy
http://allegro.pl/show_user.php?uid=3900204

jutro odbieram więc jak znajdę chwilę to dam znać czy warto poświęcić 14zł

Robert Dy
05-08-2011, 10:35
Przerobiłem i ja parę pasków
Zostawiłem sobie dwa różne
!d wisi na Pacsafe(czy jakoś tak)
Zalety.Niepozorny wygląd,wszyte dwie stalowe linki,proste odłączenie paska z dobrym nawet genialnym rozwiązaniem bezpieczeństwa
Metalowe elementy są bardzo dobrze zabezpieczone i nie maja żadnej styczności z aparatem
Cena na allegro poniżej 100zl.
Dwie linki i metalowe łączniki z zabezpieczeniami budzą wyjątkowo mocne zaufanie
Linki powodują, że nawet w tłumie nikt nie przetnie czy nie zerwie paska.
Ten pasek jest też bardzo skromny z wyglądu


Mnie w tym pasku najbardziej podoba się pewny mechanizm odłączenia oraz podkładka na szyję. Także polecam.

gietrzy
05-08-2011, 11:17
Ja od czasu D3 polecam pasek u Hesji (forum.nikoniarze), coś koło 60 zł, bez napisów.

_igi
05-08-2011, 12:40
Od siebie bardzo polecam paski DOMKE Canon Professional, National Geographic i.... Samsung. Używam Domke do 5D z cięższymi szkłami i daje radę, Samsunga do lżejszego zestawu (60D) i uważam go za bardzo fajny pasek na drugie body - mały, miękki i dyskretny, co bardzo przydaje się kiedy trzeba upchnąć zapasowe body do zapchanej już torby ;)

Z Canonowych pasków fajne były dodawane do 1DII, czerwone, ale MZ to już lekki festyn chodzić z takim.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Paski systemowe są po to by trzymać je jako nówki, dla przyszłego, potencjalnego kupca aparatu. Od kiedy na mojej szyi znalazł się KATA reflex C, jestem zwolennikiem pasków neopronowych.

Ja z paska od 5DII zrobiłem sobie smycz na klucze. Przynajmniej znajomi mają ubaw :mrgreen:

mxw
05-08-2011, 13:36
zaczął się po ponad 5 latach wykruszać neopren (...) dam znać czy warto poświęcić 14zł
mój ma chyba z 15 lat i nic się nie wykrusza ani nie siepie. :roll:
no ale fakt, domke kosztował coś koło 90 zł.



Mnie w tym pasku najbardziej podoba się pewny mechanizm odłączenia
plastikowe klamerki??? :shock:
no proszę cię.

poza tym o co w tym chodzi? odepniesz część główną i co? dyndają ci dwa krótkie paski przy aparacie?? bo producent - nawet mając te plastikowe klamerki - nie wpadł na to, że jedną można dać odwrotnie i wtedy pasek (po odpięciu części głównej) da się spiąć w bardzo fajny krótki pasek do ręki?

obejrzyj domke. ma dwa metalowe obrotowe karabinki. po odpięciu głównej części paska oba karabinki spinasz ze sobą i masz krótki pasek - do studio czy do domu - idealny. 8-)



Od siebie bardzo polecam paski DOMKE Canon Professional
no i to jest prawidłowa odpowiedź :wink:



z paska od 5DII zrobiłem sobie smycz na klucze.
nie jest ciut... za szeroki? :rolleyes:

_igi
05-08-2011, 13:52
nie jest ciut... za szeroki? :rolleyes:

I tak zawsze noszę go w kurtce/torbie, a ma tą zaletę, że bardzo ciężko go zgubić ;))
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

mój ma chyba z 15 lat i nic się nie wykrusza ani nie siepie. :roll:
no ale fakt, domke kosztował coś koło 90 zł.
Mój również jest nie najmłodszy, kupiłem na giełdzie za 3 dyszki, na razie żadnego zgrzytu, oby tak dalej.


obejrzyj domke. ma dwa metalowe obrotowe karabinki. po odpięciu głównej części paska oba karabinki spinasz ze sobą i masz krótki pasek - do studio czy do domu - idealny. 8-)
Jednak wygodniejszy jest zwykły uchwyt Canona, E-1 albo E-2, jak to się zepnie razem z paskiem na szyję to jest rewela. ;)

Robert Dy
05-08-2011, 14:50
plastikowe klamerki??? :shock:
no proszę cię.



Moją opinia dotyczyła Packsafe gdzie są karabinki (a nie plastikowe klamerki), zabezpieczone przed przypadkowym otwarciem oraz dodatkowo osłoniete neoprenowymi ochraniaczami.

Packsafe używam razem z Canon E1.

Kolekcjoner
05-08-2011, 19:43
Z Canonowych pasków fajne były dodawane do 1DII, czerwone, ale MZ to już lekki festyn chodzić z takim.


Proszę jak się to zmienia. Mam oryginalny pasek od 650-tki obecnie przy 350D i jest to najbardziej dyskretny pasek jaki miałem. Obecna wiocha nie ma do niego żadnego startu.

mxw
05-08-2011, 22:38
kupiłem na giełdzie za 3 dyszki
farciarz :wink:
to są właśnie takie zakupy, które pamięta się latami.



Jednak wygodniejszy jest zwykły uchwyt Canona, E-1 albo E-2, jak to się zepnie razem z paskiem na szyję to jest rewela. ;)
dokładnie.
tak właśnie tego używam: body + grip + E1 + krótki domke - wtedy jest pełen komfort i pełna satysfakcja. 8-)

przypomniałem sobie do czego używam długiego paska - bo jest to dość rzadkie - praktycznie dopinam go tylko wtedy, gdy grozi mi konieczność zmiany szkła w terenie - bez zawieszenia body na szyi nie da się tego dokonać "w locie".



Moją opinia dotyczyła Packsafe gdzie są karabinki
rzeczywiście :oops:
w takim razie faktycznie, jest to mocowanie pancerne. :!:



Packsafe używam razem z Canon E1.
no i właśnie 8-)
witaj w klubie "lepszych pasków" (i E1) :wink:

_igi
05-08-2011, 23:40
A jeszcze odnośnie, czy E-1 i E-2 mają uchwyty tej samej wielkości?

Miałem kiedyś E-1 i był idealny pod względem rozmiarów, ale nie używam już gripów, więc rozglądam się za czymś na gwint statywowy. Patent z szybkozłączką mz odpada, bo jak przyjdzie do użycia statywu to mam kilka ładnych minut szamotaniny z paskiem jak w banku ;)

betinus
08-08-2011, 13:14
plastikowe klamerki??? :shock:
no proszę cię.

No to cię zaskoczę... Na pasku Tamraca noszę już aparat dobre 5-6lat... od 20D+kit po 5DII+BG-E6+70-200/2.8+580EX i 1N+PB z tym samym obiektywem i lampą, i ani razu nic się nie odpięło, ani klamerki się nie poluzowały, dalej trzymają mocno jak diabli... Jedynie trochę się powycierały już same parciane paski, ale klamerki dalej 100% jak nowe... więc bez obaw i paniki...

Faktem jest że nie są to najtańsze paski, ale niestety za jakość trzeba się trochę wykosztować... choć 90zł to chyba nie tak dużo...

W Pacsafie jakoś nie mogę się przekonać (choć już kilkukrotnie go oglądałem i przymierzałem się do zakupu) do tych końcówek przypinanych do aparatu, ta taśma parciana jakoś nie wyglądała mi na superwytrzymałą i chyba nie jest już wzmacniana linką???

gadget_zary
09-08-2011, 07:40
Ja akutalnie mam:
Quick Strap na 1 body (po nieco ponad pół roku złamałem jakiś zatrzask i teraz trochę boję się go używać)
Pasek od 20d i 7d które leżą gdzieś w szafce (7d nie nie odpakowany nawet)
Pasek neoprenowy matin 35mm - wygodny i miękki, system taki jak paski oryginalne

Niedługo czeka mnie zakup czegoś na 2 body, ew. reportera na 1 a 2 body na pasku matin.

axk
10-08-2011, 15:43
plastikowe klamerki??? :shock:
no proszę cię.

Lowepro w paskach z serii Voyager stosuje plastikowe "klamerki" i nie ma takiej opcji aby "klamerka" sama się odpięła (czy to pod ciężarem sprzętu czy też z powodu nieuwagi użytkownika) - sprawdzone w boju. Jak pokazuje praktyka, to że zapięcia wykonane są z plastiku jeszcze o niczym negatywny nie świadczy.

artd4
10-08-2011, 16:38
u mnie 1d wisi na Packsafe
Wszystkim polecam tą świetną (moim zdaniem) konstrukcję
Stalowe linki daja poczycie solidnosci
Do tego dochodzi jeszcze jakoś wykonania i dbałość o szczegóły 9Zabezpieczone karabińczyki przed odpięciem i przed porysowaniem

Drugie body prawie wcale nie używane ma podpiętego R-strapa
Fajny,ale przy Packsafe nie grzeszy "pewnością".
Dlatego przygowuje sie powoli albo na wymianę na drugiego Packsafe,albo na wszycie w R-strapa linki.Tylko, że szkoda mi przerabiać pasek tak mało używanego kompletu.
i pewnie cały duży komplet 50d z R-strapem i gripem wyladuje na allegro
Ale faktycznie Packsafe mogę polecić każdemu,bez względu co na nim powiesi.

GalaktycznyMuczaczo
11-08-2011, 01:43
nie zebym kogoś reklamował czy coś ale jeżeli chodzi o pasek to powiemwam że ten szeroki pasek katy http://allegro.pl/kata-reflex-e-pasek-do-aparatu-i1725745938.html sprawdza się idealnie, może i klamry są plastikowe ale nie ma opcji żeby to przy normalnym użytkowaniu się rozwaliło, w przypadku lowepro voyager to samo jednak tam można poprostu niechcący tą klamrę odczepić, dlatego postawiłem na katę, no i dodatkowo możesz sobie do podręcznych kieszonek włożyć po 2 karty pamięci, a jeżeli nosisz plecak to tylko odczepiasz pasek a te zaczepy mocujesz na troczkach przy szelkach na plecaku, super sprawa polecam każdemu kto ma ciężki sprzęt

yanusz
15-08-2011, 09:21
Ja po dłuższym szukaniu trafiłem na pasek a właściwie szelki OP/TECH Dual Harness i rewelacja szelki można konfigurować na kilka sposobów tzn można nosić 2 aparaty lub jeden z boku a z drugiej strony podpiąć obiektyw. Można też nosić aparat z przodu jak komu wygodniej. Zatrzaski trzymają porządnie nie ma możliwości wypięcia. Można kupić dodatkowe paski i konfigurować jak się chce.
Przeszedł test 2 tygodnie łażenia po Paryżu nie czułem że noszę aparat z gripem a zdrugiej strony 2 obiektywy.

tu link do demonstracji
http://www.youtube.com/watch?v=v7zWH9qkiYs

tu można kupić

Regulamin CB pkt 8.

OrzelPiotr
16-08-2011, 14:19
Polecam Domke Gripper Camera Strap 1.5" (Quick Release), bardzo wygodny o długości mniej więcej jak oryginalny (by CANON), szybko można go wypiąć, a spinając ze sobą końcówki uzyskujemy wygodne nosidełko, dodatkowo wplecione gumowe linki skutecznie ograniczają ześlizgiwanie się paska z ramienia. Naprawę bardzo przyjemny pasek, - no i dyskretniejszy.

Las3k
25-08-2011, 22:44
A ktoś może wie czym się różni Nikon AN-DC1 od AN-DC3? Wiem, że do innych body się je dodaje, ale na zdjęciach wyglądają identycznie. Mam nadzieje, że moje pytanie tu to nie faux pas, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi w necie, a nie będę konta na nikoniarzach zakładał, jak 3 lata w rękach nikona nie miałem.

Robert Dy
27-09-2011, 11:40
u mnie 1d wisi na Packsafe
Wszystkim polecam tą świetną (moim zdaniem) konstrukcję
Stalowe linki daja poczycie solidnosci
Do tego dochodzi jeszcze jakoś wykonania i dbałość o szczegóły 9Zabezpieczone karabińczyki przed odpięciem i przed porysowaniem


Moja opinia była podobna. Niestety po trzymiesięcznym użytkowaniu podkładka na szyję ma już mocne ślady przetarcia.

Bolek02
27-09-2011, 17:45
Polecam Domke Gripper Camera Strap 1.5" (Quick Release), bardzo wygodny o długości mniej więcej jak oryginalny (by CANON), szybko można go wypiąć, a spinając ze sobą końcówki uzyskujemy wygodne nosidełko, dodatkowo wplecione gumowe linki skutecznie ograniczają ześlizgiwanie się paska z ramienia. Naprawę bardzo przyjemny pasek, - no i dyskretniejszy.

Również uzywam tego paska i jest super, tylko nieco przydrogi :(
Dobre sa też paski f-my MATIN, niezła jakość za rozsądną cenę.