PDA

Zobacz pełną wersję : Moje pierwsze zdięcia



Prz3mo
01-08-2004, 17:13
2 dni temu kupiłem mój pierwszy aparat Canon A80. Mam nadzieje ze dobrze wybrałem. I chce poddac sie waszej ocenie. Skrytykujcie i napiszcie co musze potrenowac i co tam jeszcze chcecie.

http://www.zonewarez.enon.pl/images/IMG_0634.jpg

http://www.zonewarez.enon.pl/images/IMG_0637.jpg

Wszystkie robione w domu lub z domu bo niestety chory jestem

Czacha
01-08-2004, 17:51
pocwicz kadry.. i tematy.. bo nei bardzo rozumiem jaki sens ma pierwsze oraz 2gie zdjecie.. bo 3cie mozna uznac ze mialo to byc macro kwiatka..

MichałJ
01-08-2004, 21:56
Prosze bardzo:
I. całkowicie bez sensu
II. góra ucięta, brak odtrości, przepalone
III. zdjęcie jak zdjęcie

Przemek Białek
02-08-2004, 00:28
pocwicz kadry.. i tematy.. bo nei bardzo rozumiem jaki sens ma pierwsze oraz 2gie zdjecie.. bo 3cie mozna uznac ze mialo to byc macro kwiatka..

kolega laik z prawdziwego zdarzenia, dajmy mu tchu zlapac....

Vitez
02-08-2004, 01:37
2 dni temu kupiłem mój pierwszy aparat Canon A80. Mam nadzieje ze dobrze wybrałem. I chce poddac sie waszej ocenie. Skrytykujcie i napiszcie co musze potrenowac i co tam jeszcze chcecie.


1. Poczekaj az sloneczko bedzie ladniej przeswiecalo przez chmury bo takie zdjecie jest bez sensu - nic na nim nie ma. ewentualnie pocwicz kiczyki - wschody i zachody.

2. Nieostre, bez pomyslu, kadr centralny

3. znowu kadr, dodatkowo kwiatek poprzycinyn, barwy jakies wyblakle i ostrosc niepewna...

Rada ogolna: zanim opublikujesz zdjecie, czy to do krytyki czy dla siebie zastanow sie nad tym: "co chciales przez to zdjecie przekazac/pokazac" .
Nie zamieszczaj zdjec z kategorii "o! pstryknalem fotke" , zamieszczaj zdjecia z chociazby odrobina pomyslu, by byly ciekawe i choc na chwile przykuly wzrok.
A ciekawe moga byc albo zawartoscia, albo kadrem, albo pomyslem, albo dobrym wykonaniem technicznym

http://www.agfa.imagecenter.pl/index_kursy.php - milego czytania.
Zacznij od samej gory ( "PODSTAWY FOTOGRAFII " ) potem nastepne kursy z dzialu: "CYFROWE POCZĄTKI" .
To kursy techniczne.

O kadrowaniu i paru innych sztuczkach poczytasz sobie tutaj:
http://fotohobby.home.pl/index.php?option=content&task=category&id=71&secti onid=6&Itemid=28

Szczegolnie polecam rozdzialy 23,24,25 .

Prz3mo
02-08-2004, 12:49
No to sie nazywa krytyka. Ale wydaje mi sie wy tez od czegoś zaczynaliście. I tylko jeden dobry człowiek Vitez mi dał namiary na jakąś pomoc. Dzięki ze mnie zkrytkowaliście, a teraz moze mi napiszcie kiedy po kupnie pierwszeo włsnaego aparatu robiliście zdięcia chociaz troche dobre????

Pozdrawiam

MichałJ
02-08-2004, 13:08
No to sie nazywa krytyka. Ale wydaje mi sie wy tez od czegoś zaczynaliście. I tylko jeden dobry człowiek Vitez mi dał namiary na jakąś pomoc. Dzięki ze mnie zkrytkowaliście, a teraz moze mi napiszcie kiedy po kupnie pierwszeo włsnaego aparatu robiliście zdięcia chociaz troche dobre????

Pozdrawiam
Po dokładnie 18 dniach - zdjęcie na plfoto na samym dole (zdjęcie z lutego)

muflon
02-08-2004, 13:34
No to sie nazywa krytyka. Ale wydaje mi sie wy tez od czegoś zaczynaliście. I tylko jeden dobry człowiek Vitez mi dał namiary na jakąś pomoc. Dzięki ze mnie zkrytkowaliście, a teraz moze mi napiszcie kiedy po kupnie pierwszeo włsnaego aparatu robiliście zdięcia chociaz troche dobre????
Mi zajęło ponad miesiąc zanim cokolwiek sensownego (moim zdaniem) zaczęło wychodzić z DSLR. A teraz uważaj: kolejny miesiąc potrwało zanim zdecydowałem się coś komuś pokazać. Już rozumiesz dlaczego posty typu "hej, kupiłem nowy aparat, zobaczcie moje pierwsze zdjęcia" są tak tępione?

Prz3mo
02-08-2004, 14:26
muflon, a jaką bys mi lekture polecil ze tak powiem (chodzi mi o ksiązke) o fotografii????

gietrzy
02-08-2004, 15:28
muflon, a jaką bys mi lekture polecil ze tak powiem (chodzi mi o ksiązke) o fotografii????

raw real world (http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/032127878X/qid=1091453064/sr=1-5/ref=sr_1_5/104-8713245-6976748?v=glance&s=books)

obowiązkowo (http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0735713502/qid=1091453122/sr=ka-1/ref=pd_ka_1/104-8713245-6976748)

i jako inspirancja przeglądanie galerii użyszkodników tego forum :wink:
i nie bój się zadawać "głupich" pytań. Podobno najgłupsze to te nie zadane :mrgreen:

pozdrawiam,
g3

Vitez
02-08-2004, 16:41
moze mi napiszcie kiedy po kupnie pierwszeo włsnaego aparatu robiliście zdięcia chociaz troche dobre????


Wiesz chyba ze to subiektywne uczucie?
Dobre dla kogo?
Autora fotki czy ogladajacego? Ciezko to ocenic... niektorym szczesliwym ojcom wydaje sie ze wszystkie zdjecia ich bachora sa przecudne... podczas gdy neutralny ogladajacy nie widzi w nich nic ciekawego poza gniotami albumowymi - ot taki przyklad.
Z mojego pierwszego aparatu - Canona A100 wyszlo mi (tzn ze mi sie podobaja, nie wiem jak ogladajacym) chyba z ok 10 zdjec ktorych sie nie wstydze ;) (na kilka tysiecy) po mniej wiecej miesiacu pstrykania :roll: ... kilka nawet mam jeszcze na plfoto.

hazan
02-08-2004, 17:33
niektorym szczesliwym ojcom wydaje sie ze wszystkie zdjecia ich bachora sa przecudne

Bo są - a jak tylko powiesz ze jest inaczej moze byc nerwowa atmosfera i dojsc do rekoczynow :lol:

Prz3mo
02-08-2004, 20:50
Wiecie wszytsko spoko, ale ja bym wolał coś z polskich ksążek. Bo ksązka po angielsku to cięzki orzech do zgryzienia, a o fotografii albo photoshopie (zresztą nie jest az taki trudny w obsłudze, ale przydałoby sie troche więcej wiedziec) to juz nie ma mowy. Prosiłbym coś co pomoze początkującemu.

Bardzo mi sie podobają obrazy w trybie makro więc...skrytykujcie ponownie (są w pierwszym poście, te stare posżły do kosza)

JaW
02-08-2004, 22:09
Wiecie wszytsko spoko, ale ja bym wolał coś z polskich ksążek. Bo ksązka po angielsku to cięzki orzech do zgryzienia, a o fotografii albo photoshopie (zresztą nie jest az taki trudny w obsłudze, ale przydałoby sie troche więcej wiedziec) to juz nie ma mowy. Prosiłbym coś co pomoze początkującemu.

Bardzo mi sie podobają obrazy w trybie makro więc...skrytykujcie ponownie (są w pierwszym poście, te stare posżły do kosza)

Jesli lubisz makro to poczytaj na początek ten artykuł (http://www.art.webesteem.pl/7/makro.php).
Wiedzę o PS-ie najlepiej nabywac z ksiazek, polecam "ABC Photoshop 7" Łukasza Oberlana (19.90 PLN). I bądz uparty, pstrykaj i eksperymentuj - dopiero po jakims czasie okaze się, czy jestes dobry w te klocki czy lepiej sobie odpuscic.
Ode mnie szczere zyczenia sukcesow i udanych zdjęć :)

Vitez
02-08-2004, 22:18
niektorym szczesliwym ojcom wydaje sie ze wszystkie zdjecia ich bachora sa przecudne

Bo są - a jak tylko powiesz ze jest inaczej moze byc nerwowa atmosfera i dojsc do rekoczynow :lol:

Swoje subiektywne zdanie na ten temat juz powyzej napsialem, nie bede sie powtarzal ani przekomarzal - dla mnie nie sa :P i zycze tolerancji wobec odmiennego zdania :P

hazan
02-08-2004, 22:28
niektorym szczesliwym ojcom wydaje sie ze wszystkie zdjecia ich bachora sa przecudne

Bo są - a jak tylko powiesz ze jest inaczej moze byc nerwowa atmosfera i dojsc do rekoczynow :lol:

Swoje subiektywne zdanie na ten temat juz powyzej napsialem, nie bede sie powtarzal ani przekomarzal - dla mnie nie sa :P i zycze tolerancji wobec odmiennego zdania :P

Hehe - zapytaj sie jakiegos rodzica czy jak ktos powie ze jego dziecko jest brzydsze od innego jak bardzo bedzie tolerancyjny :mrgreen:

muflon
02-08-2004, 22:28
muflon, a jaką bys mi lekture polecil ze tak powiem (chodzi mi o ksiązke) o fotografii????
Bo ja wiem.. ja się uczyłem wszystkiego googlając na potęgę. Tak jak ostatnio - były fajerwerki do sfocenia, no to godzina szukania w sieci, kilka FAQw na ten temat - efekty tutaj (http://www.ais.pl/gallery/album35). Z książek to przerobiłem "Landscape Photography" i "Nature Photography" Shaw'a, ale już napisałeś że z angielskim "nie za bardzo". W ciemno to można chyba polecić fotohobby (http://www.fotohobby.home.pl/) - nie update'owane od pół roku :( ale i bez tego bardzo dobre.

Czacha
02-08-2004, 23:02
wspolczesnych dobrych ksiazek o fotografii nie ma na rynku...
polecam ci google a tam archiwum pl.rec.foto - znajdziesz mnostwo tytulow.. jak i porad...


no i ogladaj zdjecia.. ale te dobre.. a nie nasze..

Prz3mo
02-08-2004, 23:12
A t edobre to gdzie znajde. Moze na stronie National Geographic :P

santiblue
03-08-2004, 00:08
przeczytaj sobie : Szkoła Fotografowania National Geografic. Ciekawa pozycja. Na allegro dostaniesz w rozsądnych pieniądzach lub księgarnia: 89zł

gietrzy
03-08-2004, 08:04
... niektorym szczesliwym ojcom wydaje sie ze wszystkie zdjecia ich bachora sa przecudne...

Vitez - szczerze
Uważam, że za to określenie powinieneś dostać ostrzeżenie od Hazana. Tym bardziej, że jesteś Moderatorem. Pomijam tu czy masz racje czy nie. Są inne słowa by określić dzieciaki. Masz dziecko? Podejrzewam, że nie. Ja również nie mam, ale już na swojego siostrzeńca (3 lata) i córkę koleżanki (2 lata) już bym nie dał Ci tak powiedzieć ...

tym razem BEZ POZDROWIEŃ
g3

Aszu
03-08-2004, 09:04
Vitez nie zachowuj się jak Pani Bakuła! :wink:

[ Dodano: 3 Sierpień 2004 ]

przeczytaj sobie : Szkoła Fotografowania National Geografic. Ciekawa pozycja. Na allegro dostaniesz w rozsądnych pieniądzach lub księgarnia: 89zł

Przeczytałeś?

hazan
03-08-2004, 09:16
... niektorym szczesliwym ojcom wydaje sie ze wszystkie zdjecia ich bachora sa przecudne...

Vitez - szczerze
Uważam, że za to określenie powinieneś dostać ostrzeżenie od Hazana. Tym bardziej, że jesteś Moderatorem. Pomijam tu czy masz racje czy nie. Są inne słowa by określić dzieciaki. Masz dziecko? Podejrzewam, że nie. Ja również nie mam, ale już na swojego siostrzeńca (3 lata) i córkę koleżanki (2 lata) już bym nie dał Ci tak powiedzieć ...

tym razem BEZ POZDROWIEŃ
g3

LOL - wyluzuj - ja to wszyskto na zarty pisałem - dla mnie nie ma znaczenia jak ktos mowi na dziecko - w tym wzgledzie jestem tolerancyjny.
Pozatym nie rozumiem jak mozeszm przez cos takiego napisac na koncu BEZ POZDROWIEŃ ??

gietrzy
03-08-2004, 10:25
Pozatym nie rozumiem jak mozeszm przez cos takiego napisac na koncu BEZ POZDROWIEŃ ??

Sam niewiem Hazan. Dla mnie to słowo ma bardzo negatywny wydźwięk. Z całym szacunkiem dla pracy jaką Vitez tu odwala i bez urazy, ale IMO to było przegięcie.

wyluzowany
pozdrawiam wszystkich :D
g3

hazan
03-08-2004, 10:33
Pozatym nie rozumiem jak mozeszm przez cos takiego napisac na koncu BEZ POZDROWIEŃ ??

Sam niewiem Hazan. Dla mnie to słowo ma bardzo negatywny wydźwięk. Z całym szacunkiem dla pracy jaką Vitez tu odwala i bez urazy, ale IMO to było przegięcie.

wyluzowany
pozdrawiam wszystkich :D
g3

Dobra mam tylko nadzie ze nie rozpeta sie nastepna dyskusja nie na temat :)

santiblue
03-08-2004, 12:08
ASZU:
Przeczytałeś?

A i owszem. Godne polecenia, fajnie napisana.

Aszu
03-08-2004, 12:10
No to sobie kupię. :wink:

santiblue
03-08-2004, 12:40
No to sobie kupię. :wink:
A teraz poluje na pozostale wydania NG o portretach krajobrazach i zwierzetach. tez supcio

Vitez
03-08-2004, 17:46
Dla mnie to słowo ma bardzo negatywny wydźwięk.

W takim razie moge przeprosic, alem niewinny.
Wszystko zalezy od regionu zamieszkania, wychowania, gwary itp. Dla jednych (np dla mnie) bachor to normalne okreslenie na dziecko... znam takich dla ktorych jest to okreslenie wrecz pieszczotliwe ("o jaki slodki bachorek" ), teraz widze ze sa i tacy dla ktorych jest to okreslenie obrazliwe.

Podobnie bywa z wieloma innymi okresleniami, ot np "laska" na dziewczyne - niektore dziewczyny sie za to obrazaja, niektorzy faceci (np ja) uwazaja to za negatywne, bez szacunku dla kobiety okreslenie, inni uwazaja je za normalne.

Nazwiesz na tym forum dziewczyne per "laska" i juz, zgodnie z twoim tokiem rozumowania zaslugujesz na ostrzezenie bo nazwales ja wg mnie negatywnie?
Do zasluzenia na ostrzezenie trzeba troche bardziej sie postarac niz stosowanie wyrazow roznoznacznych/o roznym wydzwieku.

Tak wiec - nie uzylem na pewno tego okreslenia jako obrazliwego, nie uzylem go w twoim a w swoim kontekscie - normalne, rownorzedne okreslenie na "dziecko" .
Przykro mi ze ma dla ciebie negatywny wydzwiek, jak chcesz to moge wyedytowac akurat ta wypowiedz jak tak bardzo kluje w oczy... ale uwazam ze przesadzasz z zarzutami wobec mnie, gdy wydzwiek slowa moze byc rozny w zaleznosci od regionalnych/srodowiskowych/rodzinnych wplywow i przyzwyczajen :roll: .

Mam nadzieje ze wystarczajaco ci wyjasnilem to nieporozumienie i na przyszlosc bedziesz ostrozniejszy w naciskaniu na ostrzezenia :roll: .

I jeszcze ogolna uwaga ktora juz pisalem przy okazji ostrzezenia dla Przemka - nie oceniajcie Moderatorow za ich zdanie, podejscie do zycia, slowa (nie liczac slow zdecydowanie wulgarnych)... Moderatorow na forum sie ocenia wg ich czynow a nie slow.
Maja pilnowac porzadku i regulaminu, a nie chowac gleboko w sobie swoje zdanie w obawie przed stwierdzeniem "moderatorowi nie wypada tak mowic" - nie, moderatorowi co najwyzej "nie wypada" cos robic z uzytkownikami/postami na forum (bez powodu kasowac, zamykac, przenosic itp). Moderacja to tylko uprawnienia kontrolne na forum a nie zakaz posiadania wlasnego punktu widzenia.

MichałJ
03-08-2004, 22:16
Bez przesady Panowie - u mnie "bachor" to normalne określenie - tu tak prawie wszyscy mówią.
A na dziewczyny "Szmula" lub "Towara" :)
I jest wesoło

santiblue
03-08-2004, 23:46
To jeszcze a propos okreslen Dziewczyn dolacze krakowskie: Foczka :)
Ale a propos dzieci to jak by ktos powiedzial na mojego Syna bachor.... to bym sie mocno wkurzyl i kto wie czy ne skonczylo by sie to groznie gdyby szybko nie przeprosil.... na to jestem uczulony. Bachor niech sobie na swoje mowi jak mu sie podoba a nie na cudze. ( to nie bylo to Viteza ale ogolnie )

muflon
04-08-2004, 09:22
Ale a propos dzieci to jak by ktos powiedzial na mojego Syna bachor.... to bym sie mocno wkurzyl i kto wie czy ne skonczylo by sie to groznie gdyby szybko nie przeprosil.... na to jestem uczulony. Bachor niech sobie na swoje mowi jak mu sie podoba a nie na cudze. ( to nie bylo to Viteza ale ogolnie )
A Vitezowi tą dyskusję przypomnimy jak się sam dorobi dzieci. I zacznie wystawiać ich fotki :)

Vitez
04-08-2004, 10:13
A Vitezowi tą dyskusję przypomnimy jak się sam dorobi dzieci. I zacznie wystawiać ich fotki :)

Raczej nie bede wystawial. Mam dla porownania spory udzial na kocim forum, gdzie ludzie wystawiaja setki zdjec swoich kotow... a ja swoim kotom zrobie jedno, dwa zdjecia raz na miesiac i nawet ich nie pokazuje bo brzydko wychodza - tak wiec nie obawiam sie ze jak bede mial bachora to wystawial jego fotki.

muflon
04-08-2004, 10:40
A Vitezowi tą dyskusję przypomnimy jak się sam dorobi dzieci. I zacznie wystawiać ich fotki :)
Raczej nie bede wystawial. Mam dla porownania spory udzial na kocim forum, gdzie ludzie wystawiaja setki zdjec swoich kotow... a ja swoim kotom zrobie jedno, dwa zdjecia raz na miesiac i nawet ich nie pokazuje bo brzydko wychodza - tak wiec nie obawiam sie ze jak bede mial bachora to wystawial jego fotki.
A tego posta pokażemy "bachorowi" jak trochę podrośnie :D

Przemek Białek
04-08-2004, 17:51
Raczej nie bede wystawial. Mam dla porownania spory udzial na kocim forum, gdzie ludzie wystawiaja setki zdjec swoich kotow... a ja swoim kotom zrobie jedno, dwa zdjecia raz na miesiac i nawet ich nie pokazuje bo brzydko wychodza - tak wiec nie obawiam sie ze jak bede mial bachora to wystawial jego fotki.

poczekaj poczekaj; zona ci te koty z glowy wybije

cytat..." zrob zdjecie naszemu malenstwu
- nie
" jak to nie, jak ty tak to ja sie wyprowadzam do mamusi a ty sobie fotgrafuj te
swoje koty"

i wcale nie musisz byc jakims pantoflem...

hazan
04-08-2004, 18:15
poczekaj poczekaj; zona ci te koty z glowy wybije

cytat..." zrob zdjecie naszemu malenstwu
- nie
" jak to nie, jak ty tak to ja sie wyprowadzam do mamusi a ty sobie fotgrafuj te
swoje koty"

i wcale nie musisz byc jakims pantoflem...

Lol - znam jeszcze inne argumenty przy ktorych facet zaraz sie poddaje. :mrgreen:

santiblue
04-08-2004, 18:41
Hazan:
Lol - znam jeszcze inne argumenty przy ktorych facet zaraz sie poddaje.

Ale to agrumenty ponizej pasa... :mrgreen:

[ Dodano: 04-08-2004 ]
Przemek Bialek:
jak to nie, jak ty tak to ja sie wyprowadzam do mamusi

A niech sie wyprowadza. Zateskni i wroci. Z autopsji.

Przemek Białek
04-08-2004, 19:30
A niech sie wyprowadza. Zateskni i wroci. Z autopsji.

niewyprowadzi sie tylko sobie pogada, ale ciagly bol glowy moze byc denerwujacy!

santiblue
04-08-2004, 23:40
ale ciagly bol glowy moze byc denerwujacy

Na to sa tabletki ;)

Przemek Białek
05-08-2004, 00:59
a to sa tabletki

na ten bol glowy to tabletki nawet nie pomoga, moze jakis kwiatek i do tego ekstra sexy bielizna i po bolu! :P

Vitez
05-08-2004, 15:51
poczekaj poczekaj; zona ci te koty z glowy wybije

Jak juz bym sie zenil to tylko z kobieta (przetestowana kilka lat by nagle charakterku nie zmienila po slubie :twisted: ) ktora akceptuje zarowno fotografie (i wydatki na to hobby) jak i koty.
A jak nie ma takiej to... po co sie zenic ? :mrgreen:
(moja aktualna dziewczyna akceptuje ale ja i tak nie uznaje koniecznosci slubowania sie, tym bardziej w mlodym wieku ... ale to juz nie te forum :P )

santiblue
05-08-2004, 17:48
Przemek Bialek:
i do tego ekstra sexy bielizna i po bolu

Ty sie w nia ubierzesz?! :lol:

Przemek Białek
05-08-2004, 22:16
Ty sie w nia ubierzesz?!

tak a co chcesz zobaczyc? :P

hazan
05-08-2004, 23:04
Ty sie w nia ubierzesz?!

tak a co chcesz zobaczyc? :P

Przemek a moglys sobie avatara zmienic - troche mnie odrzuca jak patrze na meski tors (nie wazne jak zbudowany) - co innego gdybys byk kobieta ale tak :(

Przemek Białek
05-08-2004, 23:12
Przemek a moglys sobie avatara zmienic - troche mnie odrzuca jak patrze na meski tors (nie wazne jak zbudowany) - co innego gdybys byk kobieta ale tak

czy w regulaminie jest napisane jaki rodzaj avatara nalezy zamieszczac? niezauwazylem, a co zawstydza cie :oops:

JaW
05-08-2004, 23:14
Ogolnie ROTFL!!!

Przemek Białek
05-08-2004, 23:20
Ogolnie ROTFL!!!

a coz to?

JaW
05-08-2004, 23:32
Ogolnie ROTFL!!!

a coz to?

Swietna dyskusja, dlatego ROTFL :D

santiblue
06-08-2004, 00:24
Przemek zmien na awatara : Ty w koronkach :P

Aszu
06-08-2004, 15:00
Przemek zmien na awatara : Ty w koronkach :P

To mogłoby rozłozyć forum na łopatki!!!!!!!!!!!!1 :lol: :shock: :lol: :oops:

Vitez
06-08-2004, 18:41
Przemek a moglys sobie avatara zmienic - troche mnie odrzuca jak patrze na meski tors (nie wazne jak zbudowany) - co innego gdybys byk kobieta ale tak

czy w regulaminie jest napisane jaki rodzaj avatara nalezy zamieszczac? niezauwazylem, a co zawstydza cie :oops:

Punkt 9. Przemku :twisted:

hazan
06-08-2004, 19:17
Przemek zmien na awatara : Ty w koronkach :P

To mogłoby rozłozyć forum na łopatki!!!!!!!!!!!!1 :lol: :shock: :lol: :oops:

Jak zobacze Przemka w koronkach to zamykam to forum :mrgreen: :mrgreen:

Przemek Białek
06-08-2004, 21:25
Jak zobacze Przemka w koronkach to zamykam to forum

a co chcecie tego na pewno, moge przygotowac ale czy napewno chcecie!!!!!
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Aszu
09-08-2004, 09:25
NNNNNNNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEE EE


Proszę NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!