PDA

Zobacz pełną wersję : Bułgaria



gerbil
25-07-2010, 10:07
Ciężko to nazwać plenerem, ale jakby się uprzeć to można podciągnąć :P

We wtorek 27.08 ruszamy samochodem z Krakowa do Bułgarii (Słowacja-Węgry-Rumunia). Jedziemy z namiotem i bez konkretniejszych planów. Ktoś chętny żeby się przyłączyć i zrobić mały konwój? Jest nas 4 (2x chłopak & 2x dziewczynka), studenci.
Można też wymienić się kontaktami i lokalizować na miejscu, wybrzeże nie jest przesadnie wielkie.

Szczegóły: polara@o2.pl

Bolek02
25-07-2010, 14:21
Uważajcie podczas przejazdów przez Rumunię. Tam młodociani zbierają haracz :(. Znajomy właśnie wrócił tydzień temu i opowiadał że go 3 razy zatrzymywali i żadali po 5 Euro - inaczej uszkodzą samochód. Trzeba omijać mało uczęszczane drogi, bo w dodatku są złej jakości.

Dominooo
25-07-2010, 14:35
I przede wszystkim pilnować sprzętu, bo szybko można stracić...

fleder
25-07-2010, 21:08
Dokładnie, oczy dookoła głowy i pilnować dziewuch. Szwagier wrócił jakiś tydzień temu ze Słonecznego Brzegu. Poza nadmorskimi kurortami ten kraj to dziki zachód a i nawet nad morzem może przydarzyć się małe rodeo - pełno ruskich cwaniaków. Lepiej chyba trzymać się głównych dróg.
W sumie można by w jakiejś wiosce niezły materiał na reportaż zrobić...

gerbil
26-07-2010, 18:04
To co piszecie potwierdza wcześniejsze opinie jakie do mnie dotarły - dziki zachód. Jest ryzyko jest zabawa. Szkoda, że nikt chętny na wyjazd się nie trafił, ale następnym razem będę pisał wcześniej.

AMMarshall
26-07-2010, 22:08
Ciężko to nazwać plenerem, ale jakby się uprzeć to można podciągnąć :P

We wtorek 27.08 ruszamy samochodem z Krakowa do Bułgarii (Słowacja-Węgry-Rumunia). Jedziemy z namiotem i bez konkretniejszych planów. Ktoś chętny (...)

A do kiedy planujecie pobyt w BG?
Ja od 9 września będę tam kilka dni, Bourgas, Pomorie i okolice.
Jeśli będziecie w stanie tam dotrzeć możemy urządzić jakiś plener.

preinwher
26-07-2010, 22:14
Polecam Sozopol i Nesebyr, miasteczka z widocznymi wpływami kultur tureckich, greckich i rzymskich.

gerbil
26-07-2010, 23:07
AMMarshall: Niestety wracamy 7mego, czas nie pozwolił się bardziej rozciągnąć. Pozdrawiam i idę w kimę, bo wczesnym rankiem wyjazd :)

AMMarshall
26-07-2010, 23:33
(...)
We wtorek 27.08 ruszamy samochodem(...)


Napisałeś, że jedziecie 27.08... :)


AMMarshall: Niestety wracamy 7mego, czas nie pozwolił się bardziej rozciągnąć. Pozdrawiam i idę w kimę, bo wczesnym rankiem wyjazd :)

A wychodzi na to, że jedziecie jutro, 27.07. :)

Wszystko jedno, szkoda...
Będę czekał na waszą relację.

MariuszJ
05-08-2010, 00:26
Wróciłem właśnie m.in. z Bułgarii i nie polecam. Za cenę ponad 2000 przejechanych kilometrów dostajemy dość żałosną "priekrasnoją prirodę", podróbki klimatów śródziemnomorskich i poerwupegowską siermięgę. Tereny warte zapamiętania - jeżeli już je wskazywać - są tam, gdzie dotrzeć trudno, południowy zachód, pogranicze greckie i macedońskie. Będąc w okolicach Burgas proponuję od razu zrobić sobie dwie wycieczki, Istambuł i Nesebyr - a resztę czasu grzać dupska na popielniczkach zwanych plażami.

Gorąco natomiast rekomenduję tranzytową Rumunię. Przepiękny kraj i duża część opowieści o potencjalnym "Meksyku" dotyczy go w takim samym stopniu co np. niby-cywilizowanej Słowacji. Nawet jeżeli wykorzystujecie Rumunię tylko jako tranzyt - poświęćcie dzień na Trasę Transfogarską (aka Droga Caucescu), okolice Busteni czy jezioro Lacu Vidra. Tak jak obiecałem sobie, że kiedyś pojadę tam na dłużej. I chromolę rozwalone felgi - warto było.

Spłukałem Rumunią i potem Węgrami pobułgarski syf i bzdety z bedekerów.

AMMarshall
05-08-2010, 07:39
Wróciłem właśnie m.in. z Bułgarii i nie polecam. Za cenę ponad 2000 przejechanych kilometrów dostajemy dość żałosną "priekrasnoją prirodę", podróbki klimatów śródziemnomorskich i poerwupegowską siermięgę. Tereny warte zapamiętania - jeżeli już je wskazywać - są tam, gdzie dotrzeć trudno(...)


A to mnie nie pocieszyłeś. :D
Jak się obrobisz, wrzuć jakieś fotki.

czarny1999
05-08-2010, 15:23
Jezdze do Bulgarii od 4rech lat - czesciej w gory niz nad morze i mam raczej pozytywne odczucia. Troche traci czasem PRLem, dosc mocno zawyzaja ceny w kurortach, pala wszedzie i wszyscy - ale gory trzeba im przyznac maja piekne.
Jesli chodzi o infafastrukture narciarska i baze wypoczynkowo/noclegowa nad morzem jestesmy niestety dalego za nimi...

AMMarshall
22-10-2010, 13:22
Wróciłem właśnie m.in. z Bułgarii i nie polecam. Za cenę ponad 2000 przejechanych kilometrów dostajemy dość żałosną "priekrasnoją prirodę", podróbki klimatów śródziemnomorskich i poerwupegowską siermięgę.(...)

MariuszJ, mi się podobało, jakoś odmienne wrażenia miałem.
Miło, fajnie i ogólnie OK.
Byłem w Pomorie, nie ruszałem się na przejażdżki, pojechałem jedynie do Nesebyru ale ogólne wrażenia OK.

Swoje zdjęcia wrzuciłem do wątku tutaj:
http://canon-board.info/showthread.php?t=70108

Pokażcie swoje...