PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia w BW, a Lightroom.



p.okolowicz
23-07-2010, 15:47
Witam,

Mam takie pytanie. Robię zdjęcia w Rawach i zawsze obrabiam je w Lightroomie. Ostatnio natomiast natknąłem się na pewną rzecz, której nie potrafię przeskoczyć. Otóż pomyślałem, że zrobię zdjęcia w BW już w aparacie. Gdy zaimportowałem zdjęcia do lightroom'a są one jednak nadal kolorowe. Czy jest możliwość podejrzenia ich w Lightroomie tak jak widzę je na wyświetlaczu w aparacie, czy w przypadku korzystania z Rawów jest to już niemożliwe?

sirgerwazy
23-07-2010, 16:46
pewnie importujesz raw.
profile w aparacie natomiast tycza sie tylko jpg. raw - jest to surowy plik - tak jak zarejstrowala matryca.

pozdrawiam

jinks
23-07-2010, 16:47
tylko DPP canona czyta picture styles - w tym wypadku BW.

p.okolowicz
24-07-2010, 11:39
Czyli tak jak przypuszczałem. Dzięki za odpowiedzi.

dziobolek
25-07-2010, 00:14
tylko DPP canona czyta picture styles - w tym wypadku BW.

Nieprawda. Picture Styles są również dostępne w Lightroom oraz CR,
w zakładce "Camera Calibration", funkcja "Profile" - domyślnie jest Adobe Standard.

Pozdrówka!

Janusz Body
25-07-2010, 06:20
Nieprawda. Picture Styles są również dostępne w Lightroom oraz CR,
w zakładce "Camera Calibration", funkcja "Profile" - domyślnie jest Adobe Standard.

Pozdrówka!

Tylko te picture styles nie maja nic wspolnego z tymi canonowskimi. To co jest w produktach Adobe to opracowane przez nich profile aparatow. ACR i LR nie czytaja picture styles z aparatu.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Tak jak napisal jinks style czyta TYLKO DPP i Zoombrowser

iREM
25-07-2010, 09:33
Tylko te picture styles nie maja nic wspolnego z tymi canonowskimi. To co jest w produktach Adobe to opracowane przez nich profile aparatow. ACR i LR nie czytaja picture styles z aparatu.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Tak jak napisal jinks style czyta TYLKO DPP i Zoombrowser

Ale za to bardzo pomagają w uzyskaniu ustawień "na starcie" najbardziej podobnych do jpegowych prewek czyli także tego co nam wyświetla monitorek na body. Jeśli się mylę to mnie Janusz proszę popraw*




* Mam tu na myśli pracę na RAWach przy ustawionym profilu np. neutral, jeśli wczytam adoboski neutral różnice między prewkami a wygenerowanym tzw. drugim podglądem Lightrooma powinny być stosunkowo najmniejsze.

Janusz Body
25-07-2010, 09:57
Ale za to bardzo pomagają w uzyskaniu ustawień "na starcie" najbardziej podobnych do jpegowych prewek czyli także tego co nam wyświetla monitorek na body. Jeśli się mylę to mnie Janusz proszę popraw*
....

Nie mylisz sie. Tak wlasnie jest. Tylko to sa jedynie profile kolorystyczne opracowane przez Adobe. Nie wiem czy "we wspolpracy" z Canonem. Nie maja zupelnie nic wspolnego ze stylami z aparatu. Wynikowe obrazki potrafia roznic sie dosc mocno od tych z DPP.

Mnie sie nie wszystkie podobaja. Monitory WG dosc bezlitosnie obnazaja slabe strony profili Adobe. Najlepiej Passport i tonic wlasne profile.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
** tonic = robic

pisze ze szpitala na iPhonie I stad literowki I poprawki z edytora iPhone. Nie zawsze trafne. ;)

dziobolek
25-07-2010, 14:23
Tylko te picture styles nie maja nic wspolnego z tymi canonowskimi...
Tak jak napisal jinks style czyta TYLKO DPP i Zoombrowser

No proszę, a ja durny sądziłem że po "Korekcji Obiektywów" kolejne usprawnienie to
odczyt i współpraca ze stylami oferowanymi przez body.
No bo skoro ZoomBrowser może... :roll: to czemu nie?
Tyle że nie używam "Styli Obrazów" w puszce, więc nie porównywałem.
A nazewnictwo dziwnym zbiegiem okoliczności się zgadza z tym co w puszce.

No cóż, człowiek się uczy całe życie.
Dzięki Janusz za sprostowanie. No i zdrówka życzę.

Pozdrówka!

iREM
25-07-2010, 14:53
pisze ze szpitala na iPhonie I stad literowki I poprawki z edytora iPhone. Nie zawsze trafne. ;)[/QUOTE]

Przydałby się iPad ;-)
Również zdrówka!!!!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Przepraszam odrobinę za dużo i za szybko wyciąłem z cytatu.