PDA

Zobacz pełną wersję : 450d problem z AF



koozka
23-07-2010, 14:01
Witam! Przeszukałam forum, ale nie znalazłam podobnego problemu...

Od jakiś 2 tyg jestem posiadaczką Canona 450d, kupiłam go w komisie razem z obiektwym kitowym 18-55mm. Jak do tej pory wszystko było dobrze, jednak ostatnio zaczęła się dziać dziwna rzecz...
Kiedy naciskam spust migawki, aparat w ogóle nie reaguje lub tylko łapie ostrość, ale zdjęcie nie chce się zrobić. Tzn. dzieje się to w trybie AF. Próbowałam zmieniać już chyba wszystkie ustawienia w aparacie, ale to na nic. ;/ Teraz aparat robi zdjęcia wybiórczo, czasem się udaje, czasem nie...

W trybie manualnym wszystko działa dobrze, tylko męczące jest manualne ustawianie ostrości, kiedy chce się uchwycić coś szybko/w ruchu.

Mam jeszcze drugi obiektyw, Tamrona (bodaj) 70-300mm. Z nim aparat działa bez zarzutu, nie ma problemów z AF.

Może ktoś miał podobny problem? I wie czy da się go rozwiązać w prosty sposób?
Bardzo mi na tym zależy, bo za kilka dni wyjeżdżam i nie chciałabym oddawać aparatu/obiektywu do komisu/naprawy jeśli nie jest to konieczne, bo chcę mieć aparat ze sobą na wyjeździe.

sebciu
23-07-2010, 16:17
Czy to nie przypadkiem dlatego, ze aparat nie moze zlapac ostrosci? Czy kontrolka ostrosci swieci sie na stale czy mruga? (patrzac przez wizjer - koleczko w prawym dolnym rogu, obok licznika zdjec seryjnych)

Bolek02
24-07-2010, 10:14
Jeśli z innym obiektywem śmiga bez problemu tzn, że kit-owy jest uwalony. Nie kręciłaś przypadkiem pierścieniem ostrości przy załączonym napędzie AF??? To może być przyczyną całego problemu :(

koozka
24-07-2010, 12:05
Hmmm, właściwie to ta kontrolka mruga...

Nie kojarzę, żeby zdarzyło mi się kręcić pierścieniem ostrości ZANIM nastąpił problem. Później, tzn. jak już aparat dziwnie się zachowywał, nie robił zdjęć, zdarzyło mi się tak zrobić tylko dlatego, że myślałam, ze jestem w trybie manualnym.