PDA

Zobacz pełną wersję : HELP! Problem z systemem ETTL w Speedlite 430exII



HaKa
18-07-2010, 19:20
Moja 430exII nie działa w trybie ETTL, gdy przestawiam na ettl ona blyska i to chyba nawet pelna moca, natomiast kompletnie nie oswietla, moge blyskac na wprost a zdjecia i tak sa ciemne...pomoze ktos i wytlumaczy w czym rzecz?
Dodam jeszcze ze na manualu wszystko jest ok.:evil:
Problem pojawił się wczoraj normalnie działała a nagle przestała, z poczatku myslalem ze to akumulatory ale dzis powtorzylem test i problem jest nadal.
HELP!

Patryk_mirek
18-07-2010, 19:28
UŻYWAJ FUNKCJI SZUKAJ oraz WYCZYŚĆ STYKI w lampie (najlepiej spirytusem).
Z doświadczenia wiem, że najczęstszym powodem dziwnego działania lampy są zabrudzone styki w aparacie lub lampie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A jeśli lampa dalej nie działa i jest po gwarancji... możesz mi ją sprezentować...

HaKa
18-07-2010, 21:20
Dzięki za tą radę ale tego już próbowałem, nic to nie dało.
No jak sie okazało to w manualu też nie trybi :/... po dokładnym sprawdzeniu stwierdzam że błyska cały czas tą samą mocą. (Manual) a w ETTL błyska ale nie doświetla wogóle. natomiast w ETTL-u jak założyłem radiówkę to prześwietla po odbiciu od parasolki.

grzegorzki
20-07-2010, 19:13
Korygujesz korektę błysku i na lampie i w aparacie ?
Ustawiłeś na lampie błysk na 2. kurtynę, a w aparacie błysk na 1.?
Ten aparat to lustrzanka Canona?
Oczywiście awaria lampy też możliwa.

iREM
20-07-2010, 22:01
Mam dokładnie tak samo. Moim zdaniem tylko serwis. Jeszcze swojej nie wysłałem. :-( Robi się jakaś plaga.

oskardj92
03-08-2010, 21:38
Ej no nie straszcie ! Ja mam zamiar kupić 430.

Bogdan56_Ch
09-08-2010, 18:31
Ej no nie straszcie ! Ja mam zamiar kupić 430.

Jak ktoś ma pecha to i najnowsza lampa nie pomoże, W każdym systemie wyskakują takie historie, to jest elektronika i jako taka narażona jest na niemiłe przygody. Ja korzystam z 430 i nie mam żadnych problemów.