PDA

Zobacz pełną wersję : SFR i aberracje chromatyczne



Tomasz Urbanowicz
09-11-2005, 09:13
Witam

Czy wiecie jak na podstawie wykresu SFR(MTF) odczytać aberracje chromatyczne? Zrobiłem wykresy dla poszczególnych kolorów R, G, B jak i Y - wciągnąłem dane do Excell'a z darmowego programu SFRWIN i trochę poprzerabiałem, aby dane były zgodne z komercyjnym IMATEST. Ogólnie przyjmuje się że jest to największa różnica w amplitudzie między poszczególnym kolorami, ale przy jakiej częstotliwości MTF należy na to patrzeć? I czy jest możliwe za pomocą wykresu SFR(MTF) odczytać współczynnik aberracji chromatycznych CA?

mirhon
09-11-2005, 09:20
Witam

Czy wiecie jak na podstawie wykresu SFR(MTF) odczytać aberracje chromatyczne? Zrobiłem wykresy dla poszczególnych kolorów R, G, B jak i Y - wciągnąłem dane do Excell'a z darmowego programu SFRWIN i trochę poprzerabiałem, aby dane były zgodne z komercyjnym IMATEST. Ogólnie przyjmuje się że jest to największa różnica w amplitudzie między poszczególnym kolorami, ale przy jakiej częstotliwości MTF należy na to patrzeć? I czy jest możliwe za pomocą wykresu SFR(MTF) odczytać współczynnik aberracji chromatycznych CA?

Piszesz doktorat? :-)

Tomasz Urbanowicz
09-11-2005, 09:27
No prawie ;-)
Jeśli udałoby się odczytać CA można byłoby się obejść bez komercyjnego IMATEST, no chyba że możecie podzielić się numerem seryjnym do niego ;-)

Tomasz Golinski
09-11-2005, 12:15
Na rozum to przy każdej częstotliwości :>

Tomasz Urbanowicz
09-11-2005, 12:24
;-)

Tyle że przy różnych częstotliwościach są różne wyniki i najmniejsze przy wyższych MTF - dlatego nie wiem, czy CA liczona IMATESTEM jest to wartość największa do wartości częstotliwości NYQUIST'a czy przy wartości MTF50....

Tomasz Golinski
09-11-2005, 12:55
A jakie ma dla ciebie znaczenie co podaje imatestem? zastanow sie, czego chcesz sie dowiedziec (moze srednia, moze najwieksza) i to sprawdzaj...

Tomasz Urbanowicz
09-11-2005, 13:05
Znaczenie ma takie, że prawie ukończyłem programik który ma funkcjonalność z IMATESTEM i jest zgodny z jego standardem. Wiekszość stron powołuje się na ten program, toteż również chciałbym mieć odniesienie zestandaryzowane z IMATESTEM u siebie, ale wydaje mi się że już mam co chciałem ;-)

Chyba że jeszcze jakieś sugestie się nasuną?

KuchateK
16-11-2005, 07:42
Komercha? Gnu? Shareware? Freeware?
Dla niektorych onanizatorow tutaj to moze byc ciekawa zabawka ;)

Juz widze te licytacje kto ma wiecej lpm i ktory test klamie :mrgreen: