PDA

Zobacz pełną wersję : zestaw oświetlenia studio plus plener do 20K pln



dpgstyle
13-07-2010, 17:09
Witam serdecznie, potrzebuję porady co do zestawu oświetleniowego do dośc malego studia (ok 35m kwadratowych) w studio: głównie portretówka oraz pack shoty, no i co tam sie jeszcze uda "złapać" ;P .... ważne jest dla mnie żeby zestaw miał dobre alternatywne zasilanie do używania w plenerze i był dosyć uniwersalny... cena do 20K pln mniej więcej...
Proszę o pomoc, bo mam wrażenie że im więcej czytam tym bardziej się gubię ... do tego czasu pracowałem na BOWENSach...
pozdrawiam i dzięki za pomoc
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
dotychczas pracowałem na sesjach w studiach wynajętych, wszystko podtykali mi pod nos, więc sorka jeśli moj post "śmierdzi laikiem na mile morską" ale taka jest prawda, troche już wiem ale na dobrą sprawę zaczynam dopiero ogarniać się w tym temacie.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

pawelxx
13-07-2010, 20:26
Witam.
No ja tez mniej wiecej w tej kasie bede moze niedlugo kupowal sprzecik - ktory tez chcialbym uzywac w plenerze.
Wiec podepne sie pod temat.

Narazie mysle nad wyborem Bowensa (3x750 PRO) albo Hensela (3xEXPERT Pro PLUS 500) - i jedna i druga firma ma takie zestawy (z parasolkami, softboxami, statywami, czaszami, ktore sa sporo tansze niz kupywaie wszystkiego z osobna).

Jesli chodzi o zasilanie plenerowe to mysle wybrac zasilacz Tronix (da sie do niego podpiac praktycznie kazde lampy studyjne ponadto laptopa itp).

Tylko wlasnie nie wiem w jaki system wejsc :(
Do Bowensa duzo chinszczyzny jest - to Hensela mozna m.in. stosowac modyfikatory od Elfo.

Moze ktos pracowal na obu systemach i wypisze ich wady/zalety ?
No i jak wyglada sprawa z eksploatacja (ceny palnikow itp) ?

ptr8
14-07-2010, 00:08
Może Elfo ? są bardzo chwalone za trwałość ? z mocą troszke bym poszedł w górę jeśli mają być również na plener.

dpgstyle
14-07-2010, 21:53
też zastanwiam sie nad takim zestawem bowensa...co do Elfo... to z tego co sie orientowałem w tej cenie może być problem ;/ ....
pawelxx .. chodzi Ci o tronixa Explorer 1200 ??? z tego co czytałem jest tu problem z długim ładowniem po błysku przy uzyciu 2 lamp 600 czy 750 ...

pawelxx
14-07-2010, 22:45
Mysle o Tronixie 2400 XT.

Przemek Lipski
20-07-2010, 01:11
No ja właśnie kupiłem Tronixa, mam w tym tygodniu dostać, zobaczymy jak się sprawuje...

dpgstyle
23-07-2010, 19:58
no i o to chodziło będzie jakies zdanie z 1 ręki... a którego?? mocniejeszego??
no i 2 pytanko jaki zestawik będziesz pod to podpinał??
pozdrufki

ArekLodzPl
24-07-2010, 11:15
zadzwoń do Elfo i pogadaj z nimi, ponieważ bardzo często mają używane lampy po przeglądzie w dobrej cenie. Odbywa się to na zasadzie - klient zostawia stare lampy w rozliczeniu i bierze nowe, oni sprawdzają je i wymieniają co potrzeba, a potem sprzedają

Przemek Lipski
25-07-2010, 01:05
no i o to chodziło będzie jakies zdanie z 1 ręki... a którego?? mocniejeszego??
no i 2 pytanko jaki zestawik będziesz pod to podpinał??
pozdrufki

Tak kupiłem tego mocniejszego. Na razie podpinałem testowo w domu lampkę Quantuum R+1000, działała bez zarzutu (inne lampy sprawdzę jak wrócą do Irlandii). Jak pogoda pozwoli to jutro w plenerze sprawdzimy:)
Jedno co mnie zaskoczyło, to że ten zasilacz jest mały i dość poręczny :)

Przemek Lipski
06-08-2010, 23:06
Robiłem kilka sesji Tronixem i lampa 1000Ws. Dziś zrobiłem nim jakieś hmm, 500 zdjęc, oczywiście nie na pełnej mocy lampy - róznie było zaleźnie od potrzeb) pod koniec coś tam piszczało przy ładowaniu, że już słaby akku chyba (a może, że za ciepło), ale nadal ładował lampy. Komfort pracy jest niesamowity :)