PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy!!! Help!!! Hilfe!!!



Macios
08-11-2005, 21:39
Canonierzy,

stała sięrzecz straszna - mianowicie moj EOS 3 przestał "poznawać" większość moich obiektywów. Canon 50tka, Sigma 24ka, Sigma 70-300, Canon 28-90 - po zamocowaniu ich pokazuje przesłone 00 - czyli nic nie działa (jakis miesiąc/dwa temu nie poznawał "tylko" 50tki Canona). Teraz poprawnie działa tylko z Sigmą 28-105 oraz Cosina 19-35.
Rozmawiałem dzis z pracownikiem sklepu w Warszawie, gdzie go kupiłem (w czerwcu, używany, ale na gwarancji) i "jego telefoniczna diagnoza" brzmiała - Cosina, czy tez inne niecanonowskie obiektywy mogły "uszkodzic"/wcisnąć za mocno styki, przez co nie kontaktuje on ze "szlachetniejszymi" obiektywami. Czyli "uszkodzenie mechaniczne" - i naprawa na mój koszt.Styki wyglądajązupełnie normalnie, czysciłem wacikiem ze spirtyusem - bez zmiany. Jestem ze Szczecina, wiec wysłanie aparatu do Wawy - to czas, koszty i ryzyko zwiazane z traktowaniem paczek.. Czy możecie mi cos poradzić, by go nie odsyłać do serwisowania???
Będe bardzo wdzięczny za pomoc!!!!
Pozdrawiam

Maciej

Janusz Body
08-11-2005, 22:01
Pogadaj z facetem w serwisie na Dunikowskiego - cholera nie pamietam dokładnie adresu ale to taka kanciapa w piwnicy. Jest całkiem niezły. Ewentualnie serwis na Piastów - jak facet bedzie miał dobry humor to może poda Ci adres na Dunikowskiego. To chyba jedyne dwa serwisy w Szczecinie. Ten na Pomorzanach moge spokojnie polecic ale nie wiem czy jeszcze istnieje - nie było za duzego ruchu :-(

Janusz

Ewentualnie zapytaj w sklepie na Obrońców Stalingradu - mogą znac adres telefon do sklepu: 4344216

Macios
09-11-2005, 01:12
Dziękuje Ci bardzo Janusz!
Pozdrawiam

Maciej

twilight
09-11-2005, 09:47
Cos mi sie nie zdaje zeby doczepianie niezaleznych szkiel bylo przyczyna usterki.Wszyscy uzywaja tych wynalazkow i nic sie nie dzieje,najwyzej szklo nie wspolpracuje z body jesli ma stary procesor ,ale w uszkodzenie tego typu mocno watpie.

Macios
15-11-2005, 21:11
Kurcze, to aż taka rzadka przypadłość aparatu, czy większość z Was używa cyrf nowszej generacji, gdzie takich błędów nie ma??

Tomasz Golinski
15-11-2005, 21:34
Większość prawdopodobnie omija ten wątek widząc inteligentny tytuł.

Macios
15-11-2005, 21:49
taaaaaaa, tytuł to desperacja, a takie tlumaczenie - no comment...

pawelloon
15-11-2005, 21:51
Witam!
Mój znajomy miał kiedyś taki przypadek ze stykami w Canonie 1N polegający na tym iż styki w body po wielokrotnych liczonych w tysiącach wpinaniach i wypinaniach obiektywów ulegają wewnętrznemu zużyciu polegającemu na wytarciach powierzchni stycznej i zwiększeniu luzu między elementami przewodzącymi elektryczny przesył informacji. Niestety nie mozna tego zauważyć z zewnątrz korpusu - nie obejdzie się bez demontażu. A należy pamiętać ze nie ma idealnie wykonanych obiektywów, jeden po wpięciu będzie miał taki luz a drugi mikrometrycznie większy a styki mają wtedy te luzy analogiczne

Macios
15-11-2005, 21:56
czyli potwierdza sie opinia sprzedawcy... Dziekuje za rzeczową odpowiedz!!
Pozdrawiam
M

jharv
15-11-2005, 22:19
Witam!
Mój znajomy miał kiedyś taki przypadek ze stykami w Canonie 1N polegający na tym iż styki w body po wielokrotnych liczonych w tysiącach wpinaniach i wypinaniach obiektywów ulegają wewnętrznemu zużyciu polegającemu na wytarciach powierzchni stycznej i zwiększeniu luzu między elementami przewodzącymi elektryczny przesył informacji. Niestety nie mozna tego zauważyć z zewnątrz korpusu - nie obejdzie się bez demontażu. A należy pamiętać ze nie ma idealnie wykonanych obiektywów, jeden po wpięciu będzie miał taki luz a drugi mikrometrycznie większy a styki mają wtedy te luzy analogiczne


Takich ludzi nam brakuje na forum, sensowna sugestia, a nie lanie wody :!:
Większość tylko robi filozoficzne wywody które do niczego nie prowadzą.

pawelloon
15-11-2005, 22:48
Takich ludzi nam brakuje na forum, sensowna sugestia, a nie lanie wody :!:
Większość tylko robi filozoficzne wywody które do niczego nie prowadzą.


Dzięki za komplement, ale z wykształcenia jestem inżynierem AGH a moja praca dyplomowa była związana z układami mechatronicznymi lustrzanek fotograficznych. Dlatego w miarę możliwości będę aktywnie włączał się do dyskusji zawierających wątki techniczne ( a tego czasu wiecznie brakuje...):D . Pozdrawiam

Tomasz Golinski
15-11-2005, 22:51
To zapraszamy do dyskusji o mechanizmie BF/FF :>

-=Festyk=-
15-11-2005, 22:55
A można prosić o wyjaśnienie co to są te układy mechatroniczne?

Macios
15-11-2005, 23:03
Tomasz - zapraszamy do robienia zdjęc;-)

pawelloon
15-11-2005, 23:20
A można prosić o wyjaśnienie co to są te układy mechatroniczne?

Układy mechatroniczne to układy, gdzie stosowane są mikroprocesory do sterowania maszynami, a samo pojęcie „mechatroniki” jest połączeniem dwóch nauk mechaniki i elektroniki, których celem jest poprawa funkcjonalności systemu technicznego przez ścisłe powiązanie komponentów mechanicznych, elektronicznych i przetwarzających dane.

Natomiast w kwestiI BF/FF: Interesującą rzeczą w obiektywach z silnikami ultradźwiękowymi jest zdolność do powrotu odległości (dystansu). Canon nie komentuje tego, ale w obiektywie znajduje się układ kontaktów umożliwiających zorganizowanie silnika USM, bezpośrednio pod skalą odległości.
Łatwo to zauważyć zdejmując skalę odległości z obiektywu. Wraz z obrotem skali i pierścienia wyjściowego obracają się też kontakty, uzupełniając obwód. Następuje unikalny wzór kontaktu dla każdej odległości , możliwej do zwrócenia, co może być wykorzystane jako przetworzenie informacji o odległości z analogowej na cyfrową – możliwą do odczytu np. na wyświetlaczu LCD.
Aby w pełni wykorzystać zalety silnika ultradźwiękowego niezbędne jest umiejscowienie w elemencie sterowanym mikroprocesora, który zbiera dane o zoomowaniu, pozycji obiektywu oraz informacje z głównego mikroprocesora umieszczonego w członie sterującym. Na tej podstawie algorytm !przelicza najbardziej optymalne ustawienie obiektywu realizowane przez silnik ultradźwiękowy. Tak więc Panowie, jeśli niezależny obiektyw nie posiada mikroprocesora z algorytmami odpowiadającymi algorytmom procesora w korpusie nie będzie idealnego analogicznego pomiaru odległości. To wszystko na temat BF/FF. Nic już w tej kwestii nie zmienimy.

Tomasz Golinski
15-11-2005, 23:20
Do Maciosa.

Pkt. 4 Regulaminu:
# Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".

Punkt 2.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.

Proszę się stosować.

Macios
15-11-2005, 23:24
hehe, pkt 2 - przyganiał Kocioł Garnkowi;-) Co twoja wiadomość wniosła??

Tomasz Golinski
15-11-2005, 23:26
Moderator ma prawo publicznego upomnienia użytkownika.

Vitez
15-11-2005, 23:40
Moderator ma prawo publicznego upomnienia użytkownika.

A jesli sie komus to nie podoba to ma prawo zglosic moderatora POPRZEZ PW do Hazana, a nie publicznie upominac moderatora :roll: .

Ad Pkt4 Regulaminu i ogolnie ad watku:
http://rtfm.killfile.pl/

Sekcja "Używaj treściwych, precyzyjnych tematów w nagłówkach"

Do maciosa sekcja "Żeby nie zachować się jak łajza" :roll:

Macios
16-11-2005, 08:51
Do Tomasz & Vitez - chłopaki, skupcie się na fotografii i tematyce z nią związanej, bo generalnie temu poświęcone jest to forum, a nie leczeniu własnych kompleksów - np. władzy...:-) Pozdrawiam i zachęcam do robienia zdjęć zamiast klikania bezużytecznych zupełnie postów:-)

kedar6890
16-11-2005, 09:06
brawo macios

jharv
16-11-2005, 10:16
Do Tomasz & Vitez - chłopaki, skupcie się na fotografii i tematyce z nią związanej, bo generalnie temu poświęcone jest to forum, a nie leczeniu własnych kompleksów - np. władzy...:-) Pozdrawiam i zachęcam do robienia zdjęć zamiast klikania bezużytecznych zupełnie postów:-)


Popiera w 100%

Tomasz Golinski
16-11-2005, 15:33
Wątek zamykam ze względu na notoryczne łamanie regulaminu. Jeśli ktoś chce ze mną rozmawiać o fotografiach, to zapraszam: http://canon-board.info/showthread.php?t=950