PDA

Zobacz pełną wersję : używany Canon 40d...



Ikara
12-07-2010, 18:31
Witam,
Zamierzam kupić swój pierwszy sprzęt i po wielu, wielu poszukiwaniach i rozmyślaniach wybór padł na Canona 40d. Rozważałam jeszcze 450d i 400d, no ale wydaje mi się, że 40d będzie bardziej hmmm, przyszłościowym wyborem. Do tego kit, a w niedługim czasie dozbieram na 50 f/1.8.

Wolałabym nowy aparat, ale wiadomo, że trudno już takowy model dostać, a poza tym finanse... Mam pewne obawy co do zakupu przez allegro czy poprzez ogłoszenia na forum, no ale ryzyko jest zawsze. Przechodząc do sedna to chciałabym się dowiedzieć czy taki Canon 40d z przebiegiem około 30tys. jest już mocno schodzony? Wiem, że migawka to nie wszystko, ale trochę mało mam pojęcia jakimi kryteriami się kierować przy przeglądaniu ofert. Mógłby mi ktoś przybliżyć temat i ewentualnie napisać za ile warto kupić? Byłabym bardzo wdzięczna.

Nie wiem jeszcze czy można podawać linki do allegro, ale ciekawą ofertę ma Cyfroman. Aktualnie widzę, ze ma wystawionego 40d i 2 dni do końca licytacji. Przeszukałam internet i co nieco poczytałam na jego temat, chyba sami wiecie o co chodzi... Nie mniej jednak oferta jest kusząca, zważywszy na to, ze oferuje on 3miesięczną gwarancję na towar, czego trudno szukać u innych sprzedawców... Co myślicie?

Z góry dzięki za pomoc! Pozdrawiam :)

Misiek87
13-07-2010, 09:21
Ja sam bede niedlugo 40d sprzedawal, przesiadam sie na 5d1. 30000 - czy to duzo?
Ja mam korpus 2,5 roku, strzelilem okolo 22000 fotek (musialbym sprawdzic) i nie widze zadnej roznicy jesli chodzi o zachowanie sie aparatu. Jedynie bateria trzyma 10% krocej na oko.
Przez 2,5 roku - ani jednego erroru, problemow z karta CF, problemow z obiektywami. Wszystko smiga jak nalezy. Gdyby nie finanse to zostalby ze mna jako back up ;). Ale po glowie chodzi fish i 5d ;).

Jakie kryteria? Migawka, otarcia, rysy, pekniecia, wyjechane mocno sanki wskazuja na czestotliwosc podpinania/odpinania lampy. Syfy w wizjerze, syfy na matrycy, hot piksele...

axk
19-07-2010, 19:49
Przechodząc do sedna to chciałabym się dowiedzieć czy taki Canon 40d z przebiegiem około 30tys. jest już mocno schodzony?

Co rozumiesz pod pojęciem "mocno schodzony"? Jeżeli chodzi o korpusy tej klasy (x0d) to przebieg na poziomie 30000 cykli nie jest przebiegiem specjalnie dużym.



Nie wiem jeszcze czy można podawać linki do allegro, ale ciekawą ofertę ma Cyfroman.

Proponuję zapoznać się także z poniższym wątkiem:

http://canon-board.info/showthread.php?t=33447

dreamstorm
20-07-2010, 16:44
Kup na forum. Ja tu kupuję większość gratów. Jest taniej niż allegro a jak kupujesz od kogoś, kto tu jest nie od wczoraj to nie powinno być problemów.
30tys dla 40D to nie jest dużo. Zależy ile robisz zdjęć, ale jak nie dużo to Ci starczy na lata :)
40d to świetny wybór!

C80
21-07-2010, 07:31
Używany 40D? Mam dwie czterdziestki kupowane nowe w sklepie. W jednej migawka padła na 50 tys. klapnięć, w drugiej na około 30 tys.. Dlatego ja przy kupnie używki poważnie bym się zastanawiał, chyba że ma poniżej 10-15 tys. zdjęć na liczniku. Wtedy można próbować. Nie bałbym sie również gdyby jasno mi powiedziano, że migawka była wymieniana. Miałbym chyba nawet większe zaufanie do 40D z wymienioną migawką i przebiegiem 30 tys., niż do 40D z przebiegiem 30 tys. bez wymienionej migawki.

Jeżeli ktoś deklaruje wymienioną migawkę to warto sprawdzić czy np. na czasach powyżej 1/2000s zdjęcia są poprawnie naświetlane. Jeżeli na 1/8000s jest git to dobrze.

Odnośnie zajechanych sanek. 40D ma srebrne sanki, więc ocena jak często pracowano z lampą jest utrudniona.

Inną kwestią pozostaje owe "schodzenie". No, sorry ale oba moje aparaty są w prawie w stanie sklepowym mimo przebiegu i pracy fotoreporterskiej. Kumpla 450D mimo pracy amatorskiej miał już wymienianą szybkę LCD i o ile zauważyłem gdzieniegdzie stracił już farbę.

Pawel_G
21-07-2010, 09:01
Dlatego ja przy kupnie używki poważnie bym się zastanawiał, chyba że ma poniżej 10-15 tys. zdjęć na liczniku. Wtedy można próbować.

No właśnie - próbować. Mi w 50D migawka padła po 13 800 więc nie ma absolutnie reguły.