PDA

Zobacz pełną wersję : Adapter to Elfo



astroadamo
12-07-2010, 12:40
Witam
Udało mi się w bardzo dobrej cenie (35zł) kupić starszą lampę elfo 500ws -J500A. Niestety nie posiadam czasy i innych pierdółek. Akcesoria elfo nie należą do najtańszych dlatego zastanawiam się czy nie ma adapterów pozwalających zamontować czaszę bowenowską? Adapter do softboxów bowenowskich widziałem ale do czas niestety nie mogę znaleźć :???:

pzdr Adam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Nie ma możliwości edycji :???: Chodzi oczywiście o czaszę. Przepraszam za literówkę.

sweetek
12-07-2010, 12:56
Najpierw sprawdź jakie dokładnie masz mocowanie,
Stare lampy ELFO miały mocowanie niezgodne ze współczesnym
systemem. Jeżeli jest to lampa z np 4 oddzielnymi palnikami, to najprawdopodobniej jest to lampa z takiej rodziny.
Wtedy radzę z lampą do dobrego tokarza i zrobi ci redukcje
na dowolne akcesoria.
Do tych nietypowych lamp żadnej przejściówki nie dostaniesz.
Sprawdź dokładnie jakie masz mocowanie.
pozdr.
Gr

astroadamo
12-07-2010, 13:11
Lampa ma jeden palnik i lampę modelującą. Z tego co się dowiedziałem od przedstawiciela Elfo to mocowanie jest takie jak w współczesnych lampach.

astroadamo
13-07-2010, 16:44
Właśnie się zorientowałem, że w tytule wątku też jest błąd :???:. Rozumiem, że pozostaje tylko tokarz?


pzdr Adam

astroadamo
07-08-2010, 21:30
Żeby nie zakładać kolejnego tematu. Dzisiaj z ciekawości przetestowałem lampę. I dziwna sprawa jest z lampą pilotującą. Błyska ona tylko podczas wyzwolenia migawki. Światłem ciągłym niestety nie świeci:?. Gdyby lampa w ogóle nie działała to pomyślałbym o bezpieczniki ale to chyba nie to?

fotoellite
08-08-2010, 00:00
a może poprostu nie włączyłeś pilota lub się przepaliła żarówka :)

astroadamo
08-08-2010, 00:18
Pilota włączyłem na 100%, instrukcję do lampy posiadam. Jeżeli żarówka by się przepaliła to chyba by nie błyskała? Czy jestem w błędzie?

fotoellite
08-08-2010, 01:48
żarówka pilotująca i palnik to dwie różne sprawy :) prosze tu LINK (http://www.forfoto.pl/showthread.php?tid=9419) opisałem co jest do czego i jak co działa może ci się przyda :) Pokaż w ogóle ta twoja lampe jak możesz.

astroadamo
08-08-2010, 02:25
Lampa modelująca na bank przepalona - nie świeci po wkręceniu do lampki nocnej. Czyli ten błysk co widziałem to pochodził pewnie od żarnika. Wsadziłem inną żarówkę z gwintem - philips 60w i niestety pilot nadal nie działa. Sprawdziłem bezpieczniki, druciki są całe, ciemnego nalotu na nich nie ma. Może sprawdzić czy jest napięcie na oprawce? Nie jestem za bardzo obeznany w temacie niestety.

astroadamo
08-08-2010, 11:08
Wszystko sprawne! Blaszka w oprawce była za mocno wygięta...

fotoellite
08-08-2010, 13:29
no to mnie cieszy że udało sie naprawić :)