PDA

Zobacz pełną wersję : długość kabla USB przy połączeniu z komp.



michal_sokolowski
08-11-2005, 17:59
cześć

mam pytanko do Was:

czy wiecie jaka jest maksymalna długość kabla (połączenie USB) w przypadku podłączenia canona 350D do komputera?

Chciałbym robić fotki canonem i jednocześnie ktoś by te fotki edytował na komputerze w Photoshopie.


ps. swoją drogą, czy nie uważacie, że to genialna możliwość? :-)

maku
08-11-2005, 18:22
Z tego co słyszałem maksymalna zalecana długość kabla dla USB to jest 5m a dalej powinno się stosować tak zwane kable aktywne z tym że chyba można je łączyć w łańcuch.
Kiedyś próbowałem takich zabaw z moim 10D i chodził w sumie na 8m zwykłego kabla tyle tylko że pewnie należy się liczyć w takim przypadku ż tym że czasami może coś nie pójść.

michal_sokolowski
08-11-2005, 18:29
a czy jest inna możliwość ? nie wiem, może jakoś radiowo połączyć.... ?

michal_sokolowski
08-11-2005, 18:30
eee, chyba nie ma innej opcji.

Tytus
08-11-2005, 19:35
cześć

mam pytanko do Was:

czy wiecie jaka jest maksymalna długość kabla (połączenie USB) w przypadku podłączenia canona 350D do komputera?

Chciałbym robić fotki canonem i jednocześnie ktoś by te fotki edytował na komputerze w Photoshopie.


ps. swoją drogą, czy nie uważacie, że to genialna możliwość? :-)

a na grzyba ci to potrzebne, nie możesz cyknąć 10 zdjęć i zrzucić je na kompa?

jharv
08-11-2005, 19:36
cześć

mam pytanko do Was:

czy wiecie jaka jest maksymalna długość kabla (połączenie USB) w przypadku podłączenia canona 350D do komputera?

Chciałbym robić fotki canonem i jednocześnie ktoś by te fotki edytował na komputerze w Photoshopie.


ps. swoją drogą, czy nie uważacie, że to genialna możliwość? :-)


Kabel nie może przekraczać długości 4,5-5m, później komputer przestaje wykrywać urządzenie. Sam miałem taki problem z anteną na USB, przedlużacz aktywny (50zł) załatwił sprawę.