PDA

Zobacz pełną wersję : 430ex mkII 580ex mkII,quantum wyzwalanie fottixem



mateo785
07-07-2010, 19:47
chce wyzwalac radiowo nadajnikami phottixa (pelno tego na allego lub innych firm) lampy 430exII (planuje kupic) 580exII (kupilem ale jeszcze nie przyszla) i jakas studyjna lampe quantuum.

pytanie jest:jakie KABLE potrzebuje zeby polaczyc odbiorniki phottixa z tymi lampami ...

http://forys.net/wp-content/uploads/2009/12/phottix_oin.jpg

do tej pory wyzwalalem male lampy przyczepiajac je przez sanki odbiornika ale teraz chce/musze kablem jakim? link itp

z tego co mi sie wydaje 580exII powinna miec takie samo gniazdo jak odbiornik phottixa czyli PC? czyli potrzebuje kabel PC -PC ? male, female?

czy 480exII ktora planuje kupic ma tez takie gniazdo PC? czy inne? w ogole jakies ma?

no i jakas studyjna quantuum np taka :

http://www.allegro.pl/item1094847336_lampa_studyjna_quantuum_r_1000_pozn an_raty_fv.html


one maja chyba wejscia jack? jaki? 2,5mm czy 3,5?

pytanie przede wszystkim do osob ktore posiadaja ww sprzet, prosze nie gdybac :)


potrzebuje krotkie kable ok 30cm tylko zeby podlaczyc lampy z odbiornikami i zeby wszystko smigalo z nadajnikiem phottixa

dziekuje bardzo za rzeczowe odpowiedzi pozdrawiam i zycze milego dnia :)

Maver
11-07-2010, 09:45
580exII, podlaczasz tak jak pisales kabelkiem PC-PC. Studyjna PC-Duzy jack zapewne, 480EXII (chyba) tez miala gniazdo PC.
A wogole lepszym rozwiazaniem bedzie kupienie wyzwalaczy Yongnuo. Po pierwsze maja goraca stopke. Odpada ci problem kabelkow do lamp. Studyjna zapniesz tak jak przy photixach. Po drugie, Yongnuo wybudzaja lampy ze stanu uspienia, co jest znacznie wygodniejsze. Po trzecie, maja 3x wiekszy zasieg i nie ma z nimi zadnych problemow. I po czwarte sa niewiele drozsze od Photixow ktore sa dosc badziewnie wykonane i masa z nimi problemow.
Jedyny minus Yongnuo to to ze maja specyficzne wyjscie na kabelek na ichniejszej trzy pinowej wtyczce. Wiec musisz dokupic orginalne kabelki za oszałamiajaca kwote 20pln. mozesz kupic zarowno kable PC jak i z jackiem do lamp studyjnych. W komplecie z odbiornikiem jest juz kabel z wyjsciem na jack'a, wiec zostaje ewentualnie dokupienie kabla PC (jesli bardzo chcial bys go miec i uzywac)

blazejs
11-07-2010, 15:28
430EXII nie ma gniazda PC, ale bez problemu wyzwala sie Phottixem (ma goraca stopke).

Mellan
11-07-2010, 16:20
Quantuumy mają wejście na duży jack, nie mam suwmiarki ale na oko będzie to coś z 5mm średnicy.
Używam phottix strato i żeby połączyć odbiornik z lampą musiałem taki kabelek sam zmajstrować. W strato jest z kolei najmniejszy jack, coś koło 2mm, nawet chyba lekko mniej.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
580ex wyzwalam z kolei przez gorącą stopkę.

mateo785
14-07-2010, 13:40
ok dziekuje , wyglada na to ze juz wiem co kupic
Yongnuo wygladaja faktycznie lepiej od phottixa ale nie sa znow takei tanie jesli potrzebujesz ( jak ja) min. 3 odbiorniki = ok 300pln ale i tak prawdopodobnie sprobuje je zmienic szczegolnie jak mowisz MAVER ze wybudzaja lampe z uspienia.

szkoda ze 430ex nie ma PC ;/ chcialem ja na dodatkowa.
moze znacie jakies godne polecenia lampy ponizej 1K pln z PC? z trybem M regulacja zooma i obrotowa glowica (marka nieistotna skoro i tak "flash off")

wyzwalanie z sanek phottixa mnie nie interesuje, zbyt badziewna konstrukcja odbiornika zeby trzymac ciezka lampe a na kablu moze sobie dyndac ;)

a co do tego jacka quantuum to chyba JACK 6,35mm

dzieki:-P

Maver
14-07-2010, 22:50
ok dziekuje , wyglada na to ze juz wiem co kupic
Yongnuo wygladaja faktycznie lepiej od phottixa ale nie sa znow takei tanie jesli potrzebujesz ( jak ja) min. 3 odbiorniki = ok 300pln ale i tak prawdopodobnie sprobuje je zmienic szczegolnie jak mowisz MAVER ze wybudzaja lampe z uspienia.


To dam ci podpowiedz.
Na ebay'u w hongkongu kupisz za 60pln (dodatkowy obiornik), przesylka w cenie.
Sam mam cztery, tylko pierwszy zestaw nadajnik + odbiornik kupowalem w PL.



szkoda ze 430ex nie ma PC ;/ chcialem ja na dodatkowa.
moze znacie jakies godne polecenia lampy ponizej 1K pln z PC? z trybem M regulacja zooma i obrotowa glowica (marka nieistotna skoro i tak "flash off")

Eeee... ale przeciez mozesz ja zapiac na sanki w tym yongnuo, nie potrzebujesz zlacza PC.
Jesli juz musisz je miec, to zawsze mozesz kupic adapterek PC-goraca stopka.
A jak juz dojdziesz do wniosku ze wejscie PC ci niepotrzebne, to na allegro kupisz 540EZ, za jakies 200-300pln w dobrym stanie.
Moc jak 580, a skoro ma byc wyzwalana radiowo i w manualu to bedzie ok.

Ewentualnie nikonowskie SB-24 Sb-26 SB-28... Na ich plus maja jeszcze fajna fotocele wbudowana w porownaniu do 540EZ. Minus, ciut drozsze.... no i to nikon tfu. tfu... na psa urok ;-)




wyzwalanie z sanek phottixa mnie nie interesuje, zbyt badziewna konstrukcja odbiornika zeby trzymac ciezka lampe a na kablu moze sobie dyndac ;)


Ja tam uzywam Yongnuo z 580EX i 540EZ, po zafixowaniu trzymaja sie bardzo dobrze. Sam odbiorniczek zamiast montowac na sankach na statywie, montuje bezposrednio do gwinu. Trzyma sie bardzo dobrze i pewnie.

mateo785
22-07-2010, 19:17
dzieki:D przekonales mnie do tych wyzwalaczy
powiedz mi jeszcze jak mozesz :)

jaki jest czas synchronizacji w nich z lampa i jak wyglada mocowanie od dolu odbiornika, gwint na statyw a oprocz tego jest stopka zeby wsunac na sanki?
przykladowo gdybym laczyl jednak lampe przes sanki potem musial bym zamontowac to do softboxa na taka lampke ktory ma zlacze na lampe wlasnie w postaci sanek...


polec mi jeszcze prosze twojego sprzedawce z hongkongu :D ebay user zapewne ile na to czekales i jak za to placiles? (paypal)bo zielony jestem w tym temacie , nie zamawiam z ebay...

dzieki za wszystkie rady :) !

agent
22-07-2010, 21:05
ja yongnuo zamówiłem przez aliexpress, pieniądze lecą przez escrow więc jest w miarę pewnie, zobaczymy czy dojdą =)

http://www.aliexpress.com/product-gs/323087258-RF-602-Wireless-Flash-Trigger-for-CANON-with-2-Receivers-wholesalers.html

Maver
23-07-2010, 22:07
dzieki:D przekonales mnie do tych wyzwalaczy
powiedz mi jeszcze jak mozesz :)

jaki jest czas synchronizacji w nich z lampa

Mysle ze taki jaki obsluguje aprat. U mnie jest to 1/250sek. Jak bym mial jakiegos glupiego jasia z goraca stopka to przetestowal bym czy przy krotszych czasach bedzie ok.



i jak wyglada mocowanie od dolu odbiornika, gwint na statyw a oprocz tego jest stopka zeby wsunac na sanki?

Jest, ale prawde mowiac bardzo gowni....
Jest to zwykla plastikowa stopka, bez zadnego dodatkowego mocowania. W praktyce wysowa sie z sanek pod wplywem grawitacji.
O wiele lepiej sprawdza sie wkrecenie na gwint, no chyba ze mial bys jakis sposob mocowania za pomoca ball bungies czy cos w ten gust.
To taki minus tych wyzwalaczy. Choc ja uzywam gwintu na odbiorniku i prawde mowiac trzyma sie to w ten sposob bardzo pewnie na statywie.



przykladowo gdybym laczyl jednak lampe przes sanki potem musial bym zamontowac to do softboxa na taka lampke ktory ma zlacze na lampe wlasnie w postaci sanek...

Ja lampe zakladam na sanki odbiornika, nie ma z tym problemu. Sanki w odbiorniku sa normalne metalowe, lampa z blokada ladnie sie w nich trzyma.
Stopka "na dole odbiornika" jest najdelikatniej mowiac badziewna i nie trzyma sie w sankach, jesli nie zrobisz jakiegos dodatkowego mocowania, lub zamiast sanek nie uzyjesz gwintu na statywie (co moim zdaniem jest pewniejsze i wygodniejsze)



polec mi jeszcze prosze twojego sprzedawce z hongkongu :D ebay user zapewne ile na to czekales i jak za to placiles? (paypal)bo zielony jestem w tym temacie , nie zamawiam z ebay...


http://myworld.ebay.pl/hkyongnuophotoequipment/
Placilem normalnie karta za pomoca PayPal'a bez zadnych kombinacji.
Przesylka szla jakos 2 tygodnie, ale trafilem na momet kiedy przez wulkan na islandii przestlay latac samoloty nad europa. Normalnie ludzie czekali po max tydzien czasu. Przesylka wliczona jest w cene, wiec koszt jednego odbiorniczka wychodzi w okolicach 60pln.

mateo785
24-07-2010, 13:17
no i git kupie je z hongkongu :)
wlasnie zalozylem paypal i mam pytanie jak to jest z przelicznikiem walutowym?

pieniadze przelewam tylko w pln a jak nie to i tak mi przeliczy na pln z tego co pisza na paypal a jak ja mam np komus przelac $ ?? jak to wyglada ?
lub jak np kupie od tego kolesia z hongkongu wyzwalacze przez pl ebay i przeleje zl jak on dostanie ta kase? przeliczona w $ ? i dostanie tyle ile sobie ustalil w aukcji? zeby potem nie bylo ze jakies XX $ musze doplacac...

i jeszcze widze ze np ten uzytkownik ma mnustwo tych aukcji z odbiornikami i kazda jest z deklaracja do jakichs typow aparatow nikon canon lub serie xxD xxxD naprawde jest taki podzial? i powinienem wybrac cos pod swoj aparat czy to tylko takei jego wymysly na tytuly? :P

dziekuje bardzo za odpowiedz :) na to pyt i poprzednie

MaciekH
24-07-2010, 14:17
RF-602 mają jeszcze opcję wyzwalania aparatu i różne wersje systemowe idą z różnymi kablami (które podłącza się do tego samego gniazda na odbiorniku) do konkretnych systemów. Stąd ta różnorodność. Jak kupujesz przez polski ebay to bezposredni link przenosi cię na strone paypala gdzie kwoty powinny być już uzupełnione w odpowiedniej walucie.