PDA

Zobacz pełną wersję : zmieniające się skróty klawiaturowe w PS CS 5



blackninja
07-07-2010, 15:36
Mam problem jak w temacie. Wczytuję kilka zdjęć do PS. obrabiam, zapisuję... Znowu wczytuję kilka i następuje krach. Skróty klawiaturowe zmieniają się. Np. Ctrl+Z zmienia przestrzeń kolorów do CMYK, klawisz ] zamiast powiększać końcówkę pędzla przełącza pędzel w lupę itp. Co za diabeł? Zaznaczę, że słyszałem o problemie wcześniej od kumpla. Uprzedzając podejrzenia, PS jest oryginalny, bez cracków, bez "darmowych pluginów.
Ktoś się z tym spotkał? Ktoś wie jak to obejść. Co prawda restart PS pomaga i trwa u mnie 5 sek, ale chyba nie o to chodzi.

poko
07-07-2010, 15:48
Sprawdź czy w międzyczasie nie zmienia się układ klawiatury (dokładniej język).

Konrado84
11-07-2010, 03:05
1. Sprawdź capsa (może banalne ale napiszę)
2. Jak poprzednik: język mógł się przestawić (a dokładniej wciśnięty został ctrl+shift - wciśnij tą kombinację raz jeszcze i powinno być OK).

blackninja
11-07-2010, 13:15
1. Sprawdź capsa (może banalne ale napiszę)

No trochę zbyt banalne, ale dzięki :)


2. Jak poprzednik: język mógł się przestawić (a dokładniej wciśnięty został ctrl+shift - wciśnij tą kombinację raz jeszcze i powinno być OK).

Ctrl+Shift często jest wciskany, bo zapisuję pliki na dysku. Może masz rację. Sprawdzę przy następnej okazji, ale dzięki bardzo za podpowiedź. Napiszę czy w tym był problem.

Konrado84
12-07-2010, 16:32
Ctrl+Shift często jest wciskany, bo zapisuję pliki na dysku.


Wciśnięcie Ctrl+Shift nie spowoduje takiej zmiany, pod warunkiem, że zostanie wciśnięte jeszcze z innym klawiszem.
Mi często zdarza się omyłkowo wcisnąć 2 ww. np. podczas zapisywania pliku. Wtedy wciskam jeszcze raz i po problemie :)

blackninja
12-07-2010, 22:01
Wciśnięcie Ctrl+Shift nie spowoduje takiej zmiany, pod warunkiem, że zostanie wciśnięte jeszcze z innym klawiszem.
Mi często zdarza się omyłkowo wcisnąć 2 ww. np. podczas zapisywania pliku. Wtedy wciskam jeszcze raz i po problemie :)


No i miałeś rację. widać za szybko klawisze wciskam czasem i przez to pewnie niedokładnie. Nie zwróciłem na to uwagi. Dzięki wielkie. Bardzo mi uprościło codzienne obrabianie. Sam nie piję alkoholu, ale chętnie Tobie bym browarka postawił :-D