PDA

Zobacz pełną wersję : kolor oświetlenia



kaya
08-11-2005, 01:45
w jakim świetle (chodzi o klubowe to skierowane na scene, to które nie mruga) najlepiej czytaj"najprawidlowiej" jest fotogafować? czy są jakies zasady?
jak jest czerwono-różowe, to wychodza zdjecia w miare wyrażne, tyle że do przesady cukierkowe. próbowałam jeszcze w zielonkawym, to wygląda raczej mrocznie i nie ciekawie. :confused: :cool:

Tomasz Golinski
08-11-2005, 01:48
najprawidłowiej to w białym :) albo w takim na jakie jest balans bieli ustawiony. Ale niekoniecznie najlepiej. Bo zdjęcie ma nie być prawidłowe, a ładne.

kaya
08-11-2005, 23:47
najprawidłowiej to w białym :) albo w takim na jakie jest balans bieli ustawiony. Ale niekoniecznie najlepiej. Bo zdjęcie ma nie być prawidłowe, a ładne.

a jak białe odpada?

Kubaman
12-11-2005, 10:49
z tego co pamiętam akurat czerwony jest kolorem wyjątkowym i aparaty mają zazwyczaj problemy z ostrzeniem na kolor czerwony (i nie jest to wada). Spróbuj wyszukać na forum wątku o kolorze czerwonym i AF, była długa dyskusja.

Kubaman
12-11-2005, 12:13
OK, znalazłem wątek i podpinam http://www.canon-board.info/showthread.php?t=4616&highlight=czerwony

twilight
12-11-2005, 12:14
AF w czerwonym oswietleniu ostrzy normalnie,natomiast szkla majace zle skorygowana aberracje chromatyczna rysuja czerwien nieostro.Czasem wyraznie widac ten efekt w telewizyjnych przekazach sportowych,kiedy zawodnicy w czerwonych strojach stanowia nieostra plame.

Kubaman
12-11-2005, 12:22
twilight, a poczytałeś podpięty wątek :rolleyes:

thorin
12-11-2005, 15:01
ten watek odnosil sie chyba rowniez do "oslawionego tamrona" nieprawdaz ? czerwony to sliski kolor, ja przekonalem sie o tym z kolei na ciemniach, wkrecenie "magenty" strasznie rozmywa kontury, przy innych filtrach nie jest to juz tak widoczne jak wlasnie przy czerwieni... zastanawiam sie na ile jest to kwestia obiektywow (w tym wypadku Zeiss albo Biometar jesli dobrze pamietam) a na ile papieru - kodak. pozdro...