PDA

Zobacz pełną wersję : Koniec wymiany matryc w kompaktach canona ?



Theodore Dakakos
05-07-2010, 13:18
Witam wszystkich. Czy wiadomo Wam coś na temat zakończenia akcji nieodpłatnej wymiany wadliwych matryc w aparatach kompaktowych Canon ? Mówiąc szczerze jestem tym ( jeśli to prawda ) mocno zaskoczony, ponieważ wiele jeszcze jest sztuk aparatów, które mają tę ukrytą wadę.....
Ciekaw jestem, jaką Wy macie na ten temat wiedzę.....

Daniell
05-07-2010, 15:18
Około pół roku temu wymieniono mi za darmo matryce w 4 letnim Canonie A80.

jarekl
06-07-2010, 14:27
Witam wszystkich. Czy wiadomo Wam coś na temat zakończenia akcji nieodpłatnej wymiany wadliwych matryc w aparatach kompaktowych Canon ? Mówiąc szczerze jestem tym ( jeśli to prawda ) mocno zaskoczony, ponieważ wiele jeszcze jest sztuk aparatów, które mają tę ukrytą wadę.....
Ciekaw jestem, jaką Wy macie na ten temat wiedzę.....

Z jakiego źródła taka informacja?Na początku czerwca odebrałem A75 po wymianie matrycy gratis.

szymekgd
06-07-2010, 14:57
Pewnie beda wymieniac do czasu, az nie skoncza sie zapasy matryc w magazynie..

tantal
20-07-2010, 14:12
Właśnie otrzymałem wstępną odpowiedź w sprawie S60: jeśli to rzeczywiście felerna matryca- wymieniają gratis. Póki co nic się nie zmieniło.

RNz
20-07-2010, 20:05
Ja właśnie wczoraj dostałem informację, że matryca w moim wiekowym A60 została wymieniona na koszt Canona. Nie płacą nawet za przesyłkę.
I love Canon :D
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Nie płacą nawet za przesyłkę
ma być "nie płacę"

mlody911
23-07-2010, 09:53
Koledzy a gdzie sprawdzić czy mija matryca A75 podlega wymianie? A co jeśli już po gwarancji?
Pozdrawiam.

RNz
24-07-2010, 14:59
Moja A60-tka jest już daaawno po gwarancji.
Jeżeli masz takie objawy, śmiało wysyłaj na Żytnią na ich koszt (jest taka opcja)

tantal
24-07-2010, 17:47
śmiało wysyłaj na Żytnią na ich koszt (jest taka opcja)
Mógłbyś sprecyzować jak to zrobić ? Mnie napisali, że w przypadku wymiany tych felernych matryc sprzęt należy dostarczyć na własny koszt, naprawią, odeślą owszem- na koszt serwisu.

RNz
24-07-2010, 19:42
http://www.e-csi.pl/pl/wysylka.html
<sprzęt pogwarancyjny>
zamawiasz kuriera i wysyłasz na ich koszt

Poinformowali mnie, że naprawa i przesyłka na koszt Canona

Bolek02
24-07-2010, 20:53
Dokładnie tak jest, ja wysłałem i naprawili nieodpłatnie aparat żony. Wysłałem Kurierem na koszt Serwisu i po 7 dniach dostałem naprawiony nie płacąc nic :):):) Wymienili matrycę na koszt producenta.

manfred1
24-07-2010, 21:16
Koledzy a gdzie sprawdzić czy mija matryca A75 podlega wymianie? A co jeśli już po gwarancji?
Pozdrawiam. Przychylam sie do pytania kolegi mój aparacik tez pewnego dnia wziął i sie zepsuł ot matryca siadła. Sprzęt jest po gwarancji jesli to ma jakieś znaczenie.

szymekgd
24-07-2010, 22:54
Koledzy a gdzie sprawdzić czy mija matryca A75 podlega wymianie? A co jeśli już po gwarancji?
Pozdrawiam. Przychylam sie do pytania kolegi mój aparacik tez pewnego dnia wziął i sie zepsuł ot matryca siadła. Sprzęt jest po gwarancji jesli to ma jakieś znaczenie.

Wystarczy wykonac telefon na zytnia lub zastosowac sie do powyzszych postow...

tantal
25-07-2010, 02:51
http://www.e-csi.pl/pl/wysylka.html
<sprzęt pogwarancyjny>
zamawiasz kuriera i wysyłasz na ich koszt

Poinformowali mnie, że naprawa i przesyłka na koszt Canona
Kurczę, załatwiają to według kierunku wiatru, trudno - zażądali wyraźnie w mailu dostarczenia na własny koszt to się dostosowałem. Trudno- dobrze, ze odeślą gratis.

Bolek02
25-07-2010, 11:02
To wcale nie tak. Mysyłka do ekspertyzy na Żytnią odbywa sie za pomoca kuriera DPD - serwis ma z nimi podpisaną umowę i nic sie nie płaci :) Po oględzinach kwalifikują usterke jako powstałą z winy producenta i gwarancja nie jest potrzebna. Ja nie miałem :):):)

szymekgd
25-07-2010, 11:30
Kurczę, załatwiają to według kierunku wiatru, trudno - zażądali wyraźnie w mailu dostarczenia na własny koszt to się dostosowałem. Trudno- dobrze, ze odeślą gratis.

To serwis wydaje ekspertyze czy uszkodzenie podlega naprawie gwarancyjnej, wiec nie ma sie czemu dziwic, koszt wysylki PP to tylko ok.10zl...

tantal
25-07-2010, 14:21
To wcale nie tak. Mysyłka do ekspertyzy na Żytnią odbywa sie za pomoca kuriera DPD - serwis ma z nimi podpisaną umowę i nic sie nie płaci :) Po oględzinach kwalifikują usterke jako powstałą z winy producenta i gwarancja nie jest potrzebna. Ja nie miałem :):):)

Nie kwestionuję tych faktów przecież. Ale dostałem czarno białym:


Witam,
W tych modelach aparatów została stwierdzona wada fabryczna przetwornika matrycy CCD i Canon zobowiązał się do darmowej wymiany tych wadliwych elementów. (jednym z objawów jest opisany przez Państwa przypadek)

Aparat należy dostarczyć do serwisu na swój koszt. Sprzęt może być wysłany drogą pocztową lub dowolną firmą kurierską. Do sprzętu prosimy nie dołączać akcesoriów tzn. akumulatora, karty pamięci itd. Prosimy natomiast o dołączenie dokładnego adresu zwrotnego, numeru telefonu oraz adresu e-mail. Formularz zgłoszeniowy mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej
http://www.e-csi.pl/pl/formularz_zgloszeniowy.html

Po 3-4 dniach od daty wysyłki prosimy o kontakt z Serwisem w celu uzyskania dokładnych informacji o statusie naprawy. Jeśli Dzieł Techniczny potwierdzi usterkę przetwornika zostanie on bezpłatnie wymieniony w ramach specjalnej gwarancji producenta. Koszt wysłania sprzętu do Klienta pokrywa Serwis.
Informujemy że taka usługa zgodnie z decyzją firmy Canon dostępna jest tylko dla klientów indywidualnych.
Z przyjemnością Państwa informujemy, iż w celu zwiększenia zadowolenia z naszych usług, proponujemy Państwu możliwość sprawdzenia STATUSU NAPRAWY SPRZĘTU.
http://www.e-csi.pl/pl/e_serwis.html

sbogdan1
29-07-2010, 12:26
Kolejny staruszek Canon A 85 uratowany za free - wymiana matrycy.
27go - bm.wysłany a 29go mam go już w domu , bez zbędnych telefonów i kontaktów.
Kurier DHLu dostarczył mi do rak własnych. :)

manfred1
29-07-2010, 14:17
Rozumiem ze trzeba wypełnić formularz dla sprzętu pogwarancyjnego i z zaznaczona opcją odpłatnie?

szymekgd
29-07-2010, 15:07
Rozumiem ze trzeba wypełnić formularz dla sprzętu pogwarancyjnego i z zaznaczona opcją odpłatnie?

Ja nie wypelnialem zadnego formularza, zapakowalem do paczki aparat, kartke z danymi kontaktowymi i opisem usterki, po 2 dniach kurier przyniosl naprawiony aparat.

sbogdan1
29-07-2010, 15:08
Rozumiem ze trzeba wypełnić formularz dla sprzętu pogwarancyjnego i z zaznaczona opcją odpłatnie?
Tak dokładnie.

Bolek02
29-07-2010, 19:46
Oczywiście wypełniłem formularz zgłoszeniowy nie zaznaczając opcji naprywy, bo mieli wykonać akspertyzę i mnie powiadomić e-mailem. Aparat możesz wysłać na swój koszt ale jest też opcja wysyłki kurierem DPD - mają z nim umowę i na stronie serwisu są dane dot. numeru umowy. Ten rodzaj wysyłki jest nieodpłatny i ja tak zrobilem :)

mxw
26-08-2010, 21:49
i kolejny staruszek uratowany! :grin:
tym razem A95 wysłany tydzień temu DHL'em na koszt serwisu razem z wydrukowanym formularzem i dwoma przykładowymi zdjęciami został zakwalifikowany jako "gwarancja specjalna - koszt naprawy ponosi producent", przez kilka dni status naprawy na stronie CSI był "w trakcie - oczekiwanie na części", i dziś powrócił i działa bardzo dobrze.

co ciekawe, byłem przygotowany na pokrycie kosztu przesyłki do serwisu - zgodnie z tym, o czym informuje CSI i tu wyżej czytaliśmy - ale nie, ten koszt też wziął na siebie serwis.

ogólnie kolejny duży plus dla CSI / żytnia :grin:

choć w tym wypadku akurat koszty ponosi chyba sony :roll:

i jeszcze jedno: ten A95 był tak stary, że nawet numer seryjny miał starty - przez dwa tygodnie przed wysłaniem właściciel szukał pudełka, żeby odtworzyć numer z karty gwarancyjnej (sprzed 6 czy 7 lat ;)) i nakleić go na aparat, ale i tak serwis nie uznał tej nalepki i w protokole A95 występuje numer seryjny: ############ co nie wpłynęło na szczęście na naprawę - więc IMHO można wysyłać nawet bez numerów. 8)

Maggot
30-08-2010, 11:39
uratowalem 2x Power shot s1 IS
oba bez gwarancji itp papierkow. same aparaty nawet bez pudelek. Zanioslem osobiscie, zgodzilem sie ;) na wysylke kurierem i po kilku dniach byly jak nowe.

pozdrowka

manfred1
30-08-2010, 11:44
Wysłałem i czekałem po dwóch dniach odpowiedź-zrobi sie. Wysłali kurierem gratis A95 dalej w akcji a gadają, że cuda to tylko w erze. Cuda to tylko na Żytniej.

lijo
30-08-2010, 18:22
Będąc w Wawie poszedłem przy okazji na Żytnią, zostawiłem aparat(stary dobry kompakcik Canon A95) bez paska, baterii i karty. Po około 2 tygodniach sprzęt dotarł do mnie z nową matrycą wysłany DHL-em - wszystko zupełnie za darmo :)! Powiedziano mi jeszcze, że na jedną osobę przysługują (tylko) dwie wymiany.

orix
02-09-2010, 16:40
Czyli żadnej gwarancji itp nic nie potrzeba tak ?
Też mam A80 i od czasu do czasu pojawiają się takie pasy na zdjęciu, koloru fioletowego, czy to sie kwalifikuje ? Jak myślicie ?

RNz
02-09-2010, 17:33
Myślę, że się kwalifikuje. Ale ostatecznie oceni to serwis.
Ryzykujesz chyba niezbyt wiele. Poślij na ich koszt i sprawdź

Bolek02
04-09-2010, 19:43
Czyli żadnej gwarancji itp nic nie potrzeba tak ?
Też mam A80 i od czasu do czasu pojawiają się takie pasy na zdjęciu, koloru fioletowego, czy to sie kwalifikuje ? Jak myślicie ?

Gwarancji nie potrzeba, ale musisz wypełnić formularz zgloszenia naprawy i wysłać razem z nim aparat kurierem do Serwisu. Szczegóły w tym wątku powyżej i na stronie serwisu.

lijo
06-09-2010, 00:57
Czyli żadnej gwarancji itp nic nie potrzeba tak ?
Też mam A80 i od czasu do czasu pojawiają się takie pasy na zdjęciu, koloru fioletowego, czy to sie kwalifikuje ? Jak myślicie ?
Nie trzeba gwarancji, a co do objawów to fioletowy zafarb i do tego przynajmniej u mnie - zdjęcia rozmazane częściowo lub w całości.

Blueminiu
25-01-2012, 17:19
Witam.
Pozwolę sobie odświeżyć temat. Co z akcją wymiany matryc? Miałem staruszka A80 który robi dziwnie zniekształcone i różowe zdjęcia. Aparat mam od nowości i z sentymentu chciałem go wskrzesić. Niestety serwis na ul. Żytniej przysłał mi wycenę :( Wymiana CCD ma kosztować: robocizna ~90zł + części ~250zł razem ~340zł Niestety w tej cenie będę zmuszony zrezygnować z naprawy.

Ktoś coś wie jak aktualnie wyglądają wymiany matryc??

pozdrawiam
Blueminiu

Blueminiu
30-01-2012, 13:05
Sprawa się wyjaśniła... Bezpłatna wymiana skończyła się w czerwcu 2011 :(

tantal
30-01-2012, 17:49
Czyli kompakty z "czarnej listy" będą teraz sprzedawane na aukcjach na wagę :roll:

BRS
02-02-2012, 02:01
pytanie tylko ilu ludzi posiadajacych takie kompakty w ogole wiedzialo o tej mozliwosci...