PDA

Zobacz pełną wersję : Packshoty, czyli reklamowe zdjecia produktów



Strony : [1] 2

Jac
07-11-2005, 23:58
Witam czy mogli bysmy wspolnie stworzyć swego rodzaju 'wzór' na zdjęcie reklamowe produktu, czy to jest wogole mozliwe... czy wszystko zalezy od klienta

np takie zdjecie:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://myphotosign.com/inne/75-300_test_CB.jpg)

poza tym że obiektyw przykurzony :-) to dobre jest czy nie ?

Błajo
08-11-2005, 00:00
Jac imo bardzo dobre! Ciut za duza GO bym dal F8 np :)

Zdradzisz co to za tlo ? Bo fajnie wyglada!

Tomasz Golinski
08-11-2005, 00:03
to dobre jest czy nie ?
Brzmi jak reklama plusa :lol: :mrgreen: ;)

Jac
08-11-2005, 00:15
Zdradzisz co to za tlo ? Bo fajnie wyglada![/QUOTE]

no wlasnie sie zastanawiam nad ta GO, i sobie wymyslilem tak ze jak by robic specyfikacje produktu to ostrosc od poczatku do konca, natomiast jak z lekkim zafarbem art to mozena mniejsza GO stosowac... no ale wlasnie nie wiem czy dobrze mysle

a co do tla to chyba standart czyli na bialej kartce szklo, na szkle obiektyw... a ze mi sie konczylo szszklo i dalej mialem czarny stol to dolozylem dalej jeszcze troche papieru z plotera i akurat sie zmiescilo...


Brzmi jak reklama plusa
Staszek szybki jest ;)

adamek
08-11-2005, 00:58
Jak na packshot to:
Niepełna GO (trzeba było mniejszą dziurę)
No i pełne odbicie złapać, skoro już się na nie zdecydowałeś - chociaż być go nei powinnno.
Jak pack-shot to pack-shot, nie żaden art. :)

No i jednak kamera wielkoformatowa się kłania. :)

Jac
08-11-2005, 01:03
jutro powtorze ta fotke bez odbic i z GO od poczatku obiektywu do konca.

a co z tlem? biale, szare, czarne, kolor - czy poprostu takie zeby jak najlepiej wygladal 'obiekt'?

Błajo
08-11-2005, 01:07
a co do tla to chyba standart czyli na bialej kartce szklo
Nie pomyslalem kurcze :)

adamek
08-11-2005, 01:15
Standartowe tło do pack-shotów t biel - jeśli to takie zwykłe do gazetki ala tesco. :)

perlpa
08-11-2005, 08:22
Jeśli to packshot to cały forografowany obieky powinien być ostry. Niepotrzebnie przyciąłeś odbicie. Wydaje mi się że tło ma żółty zafarb - osobiście bym je wyciął tak jak zrobiłem to tutaj:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.pawelperlowski.com/reklama/maxi4.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.pawelperlowski.com/reklama/maxi2.jpg)

Jac
08-11-2005, 09:46
bardzo 'czyste' te packshoty :-)... no własnie o packshotach to chyba powinien sie wypowiedziec najpierw grafik co chce dostac a pozniej fotograf jak to zrobic :-)...pod wieczór bedzie cz. II

Qbexus
08-11-2005, 14:28
Przy zdjeciach do gazetek itp. wazne jest zeby produkt bylo latwo wyszparowac (wyciac) poniewaz w 90% przypatkow i tak grafik dobierze tlo jakie jest w danej kategori produktow obecnie obowiazujace cienie odbicia itp. sa raczej niewskazane chyba ze klien ma takie zyczenie.

asterix
08-11-2005, 15:24
jak mi gazeta dostarcza material pod reklame to wszystkie zdjecia musza byc ostre.. tlo i tak szparuje. Sprawa starje sie trudniejsza jak fotograf postanowi pozbawic sie z GO... wszelkie niepotrzebne refleksy w malych przedmiotach takze utrudniaja zycie grafika...
no chyba, ze fota i kopozycja + cala otoczka tematyczna jest gotowa.. wtedy pozostaje tylko naniesc napisy + konwersja CMYK.

Pikczer
08-11-2005, 17:59
Jest kilka takich elementow, ktorych nalezy przestrzegac podczas robienia packshotow:
- zdjecie powinno byc ostre
- kolory rzeczywiste (nie zabarwione innym swiatlem)
- powinien byc oddawany grafikowi wyszparowany (wyciety) na jednolitym
tle oraz oczyszczony z babroszkow :)
- perspektywa nie powinna znieksztalcac produktu (chyba, ze tego wymaga projekt)

Packshot, to nic innego jak zdjecie produktu podane w jak najpiekniejszej, ostrej i zyletowej formie. Czesto sa "podciagniete" tak aby kolory byly zywsze niz w rzeczywistosci. Aby do tego dojsc, bardzo czesto robi sie tak, iz cyka sie zdjecie np. paczki papierosow, a potem nanosi (montuje) elementy wektorowe rozlozonej paczki z Illustratora. Potem dodaje sie cienie i... packhot gotowy. Dlatego wiele zdjec produktow na plakatach wyglada malorealistycznie, bo sa tak podciagniete jak modelki z Playboy'a :) Ale to juz inna bajka.
Twoje zdjecie Jac, bardziej bym podciagnal pod artystyczne ukazanie produktu niz pod packshot w potocznym tego slowa znaczeniu (choc do nazwy sie zalicza :)

Qbexus
08-11-2005, 18:20
Kurcze jak ja bym chcial dostawac wyszparowane fotki od kientow chociaz moze lepiej nie bo jak raz od nivea dostalem z pathami to czarna rozpacz robota na nowo a oni sie dziwili co to tyle zajmuje przeciez byly wyciete. Miedzy innymi z tego powodu wole robic sam fotki.

asterix
08-11-2005, 20:11
hehe takze wyszparowanym mowie NIE :) wlasnie ze wzgledu na wielkosc jak i na jakos szparowania ... sa madrale co leca z automatu z przyciaganiem do kontrastowej czesci.. nie wyglada to na zoommie za dobrze

Qbexus
08-11-2005, 21:04
A no i jakies bardzo jasne przedmioty szczegolnie biale lepiej focic na ciemniejszym tle ale oswietlanie musi byc tak dobrane zeby zafarb nie przelazil na obiekt szczegulnie na krawedziach.

Jac
08-11-2005, 21:09
i ja tez szparowanym mowie nie (chociaz mogl bym to robic) :-), widzial ktos klisze wyszparowana :mrgreen: jest praca dla fotografa jest tez dla grafika, nie widze powodow dla ktorych jeden drugiemu mial by sie wtracac... nie sadze zeby dobry grafik zrobil lepsza fotke niz dobry fotograf i vice versa dobry fotograf nie bedzie lepszy od dobrego grafika (sa oczywiscie wyjatki ale my nie zyjemy w swiecie wyjatkow tylko statystyki)...

nie wiem czy dzis jescze znajde troche czau ale jak bede mial chwilke to cykne ta fotke jeszcze raz...

Pikczer
08-11-2005, 21:27
Oj chlopaki, jesli chodzi o szparowanie, to chyba sloneczka usmiechnietego nie widzieliscie :roll: Ale wybacze wam 8-)
A dla przykladu taka mala robotka.

Qbexus
08-11-2005, 21:39
Niech bedzie moja wina. Takie foty wlasnie kiedys dostalem od goscia co chalogenami robil jeszcze na slajdach. Naszczescie mial filtr niebieski i nie bylo tak zolto jak innym razem co robil bez. W tedy postanowilem sam produkty stukac. Tu sa fotki jeszcze z A60-tki. www.nrm.pl/oferta.htm

Pikczer
08-11-2005, 21:50
A tu sa takie ewidentnie zmontowane z wektorkow

Qbexus
08-11-2005, 21:59
Jak nie mialem czym focic a klient wybrzydzal i nie wiadomo bylo co i jak to robilem w 3d studio i mozna bylo pieknie dobrac swiatlo i ujecie.

Pikczer
08-11-2005, 22:11
Jak nie mialem czym focic a klient wybrzydzal i nie wiadomo bylo co i jak to robilem w 3d studio i mozna bylo pieknie dobrac swiatlo i ujecie.

To jest chyba tak jak z "Wladca Pierscieni". Sukces tego filmu (pod katem efektow) polega na tym, ze nie wiadomo co bylo dorobione w komputerze a co realne i zywe.

Jac
08-11-2005, 22:13
no dobra troche poprawilem :-) ale juz widze to o czym mowil qbexus bialy zafarb szczegolnie na lewej stronie oslony :/, wydaje mi sie ze musze przysiasc do tego tematu a sprawa rozchodzi sie o kat padania swiatla - czyli ustawienie lamp powinno wyelimonowac takie odbicie? czy dobrze mysle?


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://myphotosign.com/inne/75-300_test_II_CB.jpg)

Pikczer
08-11-2005, 22:17
No, nie przesadzaj Jac. Teraz jest ok.
Dalej to juz cyt.: "...jest praca dla fotografa jest tez dla grafika..." ;)

Jac
08-11-2005, 22:19
etam mozna jeszcze wiele poprawic :-)...

Coronado
08-11-2005, 22:28
Jakim obiektywem i na jakich parametrach zrobiles ta fote?

Pozdrawiam
Coronado

Qbexus
08-11-2005, 22:33
Teraz jest super fakt ze jak wytniesz i wstawisz na jakies kolorowe tlo to to biale wygladalo by dziwnie ale przeciez jest PS i wszystko mozna zrobic. Chociaz gdyby odrazu zrobic to na tle podobnym do tego ktore bedzie finalnie bylo by lepiej. Ale moze wystarczylo by odzunac troche lampe. Grztulacje za ostrosc wyszlo super.

Jac
08-11-2005, 22:45
50 1.8 MK I 1/25 s f8




ps. coronado wyslalem ci PM i @, czytales ? :-)

Pikczer
08-11-2005, 22:46
Grztulacje za ostrosc wyszlo super.

Zara, zara... ostrosc pachnie PS

ps
zreszta od razu poznalem ;)

Jac
08-11-2005, 22:49
lekko musialem zrobic USM bo przy zmianie rozmiaru PS wszystko zepsul ;-)

Błajo
08-11-2005, 22:51
Jac super Ci wyszlo? Jak uzyskales calkowity brak cienia?

Coronado
08-11-2005, 22:56
ps. coronado wyslalem ci PM i @, czytales ? :-)
Sorry ale czeka jeszcze na swoja kolejke. Mam w tym tygodniu w pracy urwanie glowy.

Pozdrawiam
Coronado

Jac
08-11-2005, 23:12
Jac super Ci wyszlo? Jak uzyskales calkowity brak cienia?

no niestety ciagle ekperymentuje :-), wczoraj bylo stare przescieradlo, dziś firanka ale zlozona kilkukrotnie (dosc niechlujnie :-) ) oswietlenie to 2x500W halogeny, statyw, wezyk, MLU

aaaa i strefa zaciemnienia wszystkie swiatla do okola wylaczone

Qbexus
08-11-2005, 23:30
Nie no cien to jest i to dlatego ze swiatlo z lewej strony bylo za mocne (za blisko) a co do ostrzenia w ps to umowmy sie ze przy aparatach cyfrowych zawsze trzeba cos poprawic. Ale jak masz zamale GO to i ps ci nie pomoze. Zamiast firanek przescieradel i prezerwatyw na lampach proponuje kalke techniczna daje swietne efekty.

Jac
08-11-2005, 23:35
prezerwy?!?! to jest mysl moze truskawkowe :-) dadza pewnie lekki zafarb lila-róż :-) jak sie wczesniej nie zjaraja na halogenie... kalke bede testowal w przyszlosci... teraz mam plan podswietlenia od dolu nawet juz mam sprzet w 99% skompletowany :-).... ale to w nastepnym odcinku

Jac
08-11-2005, 23:37
czyli zostaje do testow:
- kalka techniczna
- agro/geo włuknina
- mam tez plan z przezroczystem plexi tylko wczesniej wypadalo by je jednostronie zmatowic papierem sciernym...

no a pozniej zabieram sie za szklo i zobaczymy co wyjdzie... na desre zostawiam sobie makrofotografie :-)

Qbexus
08-11-2005, 23:57
Czekam na efekty a i tak bede twerdzil ze flashe sa lepsze od halogenow nawet takie wkrecane w zwykla oprawke. Chociaz w domowym mini stydio efekty mozna uzyskac podobne.

GoTo
09-11-2005, 15:14
Faktycznie, technicznie zdjęcie super.
Ale mam małą uwagę do kompozycji. Wydaje mi się, że obiektyw (szczególnie na sprzedaż) lepiej wygląda bez tego dekielka z przodu. Piękne, lśniące powłoki, przejrzyste szkło - nic tylko kupować ;). Tym bardziej, że dekielek taki lekko nadgryziony (zębem czasu).
Oczywiście dekiel gdzieś tam z boku powinien być widoczny.

Jac
09-11-2005, 16:36
Tym bardziej, że dekielek taki lekko nadgryziony (zębem czasu).


nie no bez takich jakim zebem czasu? lekko przykurzony, ot co, zadnych rysek itp...tak sobie na szybko w PS obrocilem napis Canon... wprawne oko zauwazy ze uchwyty za ktore sie otwiera nie zgadzaja sie z polozeniem napisu tak jak to jest na pierwszej fotce w watku :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

RaV22
09-11-2005, 22:11
A co myslicie o takim?

arekzar
09-11-2005, 22:59
podstawowa zasada w packshotach - ostrosc od A do Z, kazdy szczegol musi byc widoczny. Obiekt fotografowany musi lsnic - im wiecej zrobisz przed zdjeciem, tym mniej pracy bedzie mial grafik - w przeciwnym razie bedzie na Ciebie marudzil haha.
W Twoim przypadku - prawidlowo ustawiony balans bieli - najlepiej na szarej karcie - widac lekko zolte zabarwienie. Tak jak pisali poprzednicy - jesli odbicie, to w calosci.

Błajo
09-11-2005, 23:02
RaV22 im BDB! Ladne tlo i cien... chyba stol bezcieniowy, co ?

Jac
09-11-2005, 23:16
podstawowa zasada w packshotach - ostrosc od A do Z, kazdy szczegol musi byc widoczny. Obiekt fotografowany musi lsnic - im wiecej zrobisz przed zdjeciem, tym mniej pracy bedzie mial grafik - w przeciwnym razie bedzie na Ciebie marudzil haha.
W Twoim przypadku - prawidlowo ustawiony balans bieli - najlepiej na szarej karcie - widac lekko zolte zabarwienie. Tak jak pisali poprzednicy - jesli odbicie, to w calosci.
wydaje mi sie ze juz to poprawilem? widziales drugie zdjecie? :-)

RaV22
09-11-2005, 23:37
Fotograf i grafik to jedna osoba. Nic lepszego niż robić sobie zdjęcia do dalszej obróbki. Cóż z tego, skoro klient i tak wybierze gorszą wersję.
Poniżej goła fota przed obróbką. Finlną wersję można będzie zobaczyć na bilboardach od 15 listopada (wawa, krak, wrocek)

bonk
09-11-2005, 23:46
A co myslicie o takim?


IMHO fota totalnie zwalona
to ostanie cos na tym zdjeciu to jakis woreczek czy tez rekawica?

na zalaczonej fotografi nie widac calego produktu chyba ze te rekawice maja 4 palce)
trzecia wogole nie widoczna
ponadto te sznureczki wystające - co to jest wogole ?
raz są raz ich nie ma

to ze ostre to nie znaczy ze dobre

jako klient nie zaplacil bym za taka fotke :twisted:

próbuj dalej

Zielony
09-11-2005, 23:48
na zalaczonej fotografi nie widac calego produktu chyba ze te rekawice maja 4 palce


też o tym pomyślałem, ale nie chciałem wypowiadać się jako pierwszy :roll:

bonk
09-11-2005, 23:50
Fotograf i grafik to jedna osoba. Nic lepszego niż robić sobie zdjęcia do dalszej obróbki. Cóż z tego, skoro klient i tak wybierze gorszą wersję.
Poniżej goła fota przed obróbką. Finlną wersję można będzie zobaczyć na bilboardach od 15 listopada (wawa, krak, wrocek)


tak tak
obiad tez ugotujesz, buty naprawisz i kota wyleczysz

bez obrazy

EDIT: tylko ani kota ci swojego bym nie oddal ani butów do naprawy nie dal

RaV22
10-11-2005, 00:00
IMHO fota totalnie zwalona
to ostanie cos na tym zdjeciu to jakis woreczek czy tez rekawica?

na zalaczonej fotografi nie widac calego produktu chyba ze te rekawice maja 4 palce)
trzecia wogole nie widoczna
ponadto te sznureczki wystające - co to jest wogole ?
raz są raz ich nie ma

to ze ostre to nie znaczy ze dobre

jako klient nie zaplacil bym za taka fotke :twisted:

próbuj dalej

Założenie było takie, żeby pokazać wszystkie kolory. W zasadzie nie jest to zdjęcie do katalogu, lecz na bilboard.
Nie twierdziłem że dobre. Pytałem co o nim myślicie?
Dzięki za krytykę ;)

RaV22
10-11-2005, 00:01
tak tak
obiad tez ugotujesz, buty naprawisz i kota wyleczysz

bez obrazy

EDIT: tylko ani kota ci swojego bym nie oddal ani butów do naprawy nie dal

Tylko gotuję :)

bonk
10-11-2005, 00:02
Tylko gotuję :)

no to w niedziele wszyscy wpadamy na obiad:mrgreen:

RaV22
10-11-2005, 00:13
IMHO fota totalnie zwalona
to ostanie cos na tym zdjeciu to jakis woreczek czy tez rekawica?
próbuj dalej

Dodam że była to moja pierwsza przygoda w studio, przy lampach, softboksach i innych takich. Zwykle zdjęcia robi ktoś inny, a ja to tylko dalej przetwarzam.

Qbexus
10-11-2005, 09:09
Ja bym Sie tak bardzo nie czepiał tych palców w końcu każdy widzi ze to rękawica. Ale raczej bym ta środkowa dal tak zęby to "oczko" tez było cale widoczne. Z gumkami gorsza sprawa, bo faktycznie paskudne znowu klient może chce je pokazać, bo teraz taka badziewna moda. No i odbicie jak ma być wykorzystane to powinno być cale jak nie to, po co je robić. Jest jeszcze możliwość ze fota biedzie tak obrobiona ze niema znaczenia, co i jak jest zrobione, ale w tedy, po co pokazywać i prosić o opinie. W tedy raczej gotowy produkt (bilbord) na forum graficznym pokazać. Na obiad przyjadę pozdrowionka.

Jac
10-11-2005, 09:14
no to w niedziele wszyscy wpadamy na obiad:mrgreen:
jak mogłeś mu to zrobić? :mrgreen: pewnie żę będziemy

RaV22
10-11-2005, 14:12
Co ugotować i na ile osób?

KMV10
10-11-2005, 14:34
A co myslicie o takim?
Absolutnie nieczytelne. Rękawice dla 3-ręcznych osób czy tylko 3 kolory produkują? A to trzecie to chyba... rękawica?

GoTo
10-11-2005, 14:53
Co ugotować i na ile osób?
No chyba gulasz, cały gar gulaszu :lol:

asterix
10-11-2005, 14:53
tak tak
obiad tez ugotujesz, buty naprawisz i kota wyleczysz


a Cie przepraszam ale sa graficy i amatorzy fotografii w 1 osobie :)
ja juz param sie grafika od 10 lat (pierwsza pensja w wieku 15-16lat) i od jakiegos czasu wykonuje fotografie pod reklamy - moze nie robie mody itd ale fot produktow, ew portret pod reklame jakiegos kosmetyku itp sprawy.
To calkiem dobre polaczenie :)

Pikczer
10-11-2005, 16:18
a Cie przepraszam ale sa graficy i amatorzy fotografii w 1 osobie :)
ja juz param sie grafika od 10 lat (pierwsza pensja w wieku 15-16lat) i od jakiegos czasu wykonuje fotografie pod reklamy - moze nie robie mody itd ale fot produktow, ew portret pod reklame jakiegos kosmetyku itp sprawy.
To calkiem dobre polaczenie :)

Zgadzam sie z tym calkowicie. Kiedys, na poczatku zabawy z agencjami reklamowymi, ludzie zdjecia powierzali profesjonalnym studiom, a reklamy agencjom sieciowym. Czas plynie, a my mamy aparaty cyfrowe w co drugim domu, a maca w co piatym ;)
Nie jest wiec dziwne, ze wykonywanie wielu prac reklamowych i artystycznych nie jest rozdzielane pomiedzy dwadziescia osob, tylko zajmuje sie tym np. jeden czlowiek. I nie znaczy to wcale, ze praca ta wykonana bedzie gorzej. Ja sam wykonuje zdjecia do moich projektow i choc fotografią zajmuje sie hobbystycznie, to graficzna wiedza pozwala mi na "naprawienie" fotograficznych niedociagniec.
Nie wazne jak do tego doszlismy, ale jaki jest efekt koncowy :idea:

bonk
11-11-2005, 00:55
a Cie przepraszam ale sa graficy i amatorzy fotografii w 1 osobie :)
ja juz param sie grafika od 10 lat (pierwsza pensja w wieku 15-16lat) i od jakiegos czasu wykonuje fotografie pod reklamy - moze nie robie mody itd ale fot produktow, ew portret pod reklame jakiegos kosmetyku itp sprawy.
To calkiem dobre polaczenie :)



no przyznam sie tez jestem grafikem :mrgreen:
ale wiecej fotografem, tym zyje od dziecka

a grafika param sie dopiero od 9 lat

oprocz tego gotuje, maluje, uprawiam ogródek
no i dzis synowi buty na taekwondo sklejalem (czyli szewc)

.

ostatnie polaczenie grafiki i fotografi w moim wydaniu


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.sikacz.com/cytryna.jpg)

Qbexus
11-11-2005, 01:52
Fajniste a ten cien z przodu to po co?

bonk
11-11-2005, 03:06
ktory cien?

Pikczer
11-11-2005, 10:14
Ladne wykonanie, ale pomysl mocno zerzniety :mrgreen:

bonk
11-11-2005, 16:48
Ladne wykonanie, ale pomysl mocno zerzniety :mrgreen:
klient zamawia klient ma :-(
"zerzniety" z czego?

Pikczer
11-11-2005, 16:53
Juz nawet w necie krazyla prezentacja takiej tworczosci. Ptak kiwi "obrany" a w srodku owoc kiwi itp.
Poza tym w Stockach jest tez pelno takich zdjec :)

C41photocrew
23-12-2005, 00:45
dobra teraz ja....problem mam maly a nie chce przesadzic:) packshooty opakowan (dokladnie pudelek) od tuszy....firma znana...teraz tak mam do zrobiernia okolo 60-70 zdjec...jak to policzyc:/// za calosc czy za zdjecie jedno...wiem i przegladalem i ceny zpaf i forum....ale tak na chlopski rozum ile wziasc za taka robotke...50-60 zl za foto??

beachcomber
19-04-2006, 14:15
kots ma jakies linki do portfolia z dobrymi packshotami??

popmart
19-04-2006, 16:15
hmm niezła sumka 3000-5000 PLN za troszkę zdięć i góra 2 dni roboty ... ja nie wiem ale to sporo chyba ...

Meo
01-04-2007, 21:27
Witam,
Mam prośbę o podanie przykładowych cen za wykonanie packshotów, wiem, że kształtują się one w zależności od przedmiotu, ilości zdjęć w danej sesji, ale może moglibyście podać jakieś przykłady tj. cena packshotów ubrań, kosmetyków w nakładzie ok. 2000 szt.
Dzięki & Pozdro!

Jac
01-04-2007, 22:37
Tabele Wynagrodzeń - stawek minimalnych honorariów autorskich za wykorzystanie fotografii
http://www.zpaf.pl/pl/content/prawa_aut/tabele.php

orientacyjnie ;-)

Veene2
01-04-2007, 23:21
Z doswiadczenia - 8 zdjec drinkow - koszt od A do Z (od fotografa do skladu) 7600 netto.

kacperek
13-05-2007, 08:01
Witam.

Pzeczytałem cały wątek i albo kiepsko czytam albo nie potrafię znależć odpowiedzi na moje pytania.

Chciałbym rozpocząć przygodę z fotografią produktów, typu podzespoły komputerowe, przedmioty na allegro i ogólnie małe przedmioty.
1. Planuje kupić namiot bezcieniowy, myślę, że sześcian 75cm wystarczy. Czy kupić z kilkoma tłami?
2. Oświetlenie - czy wystarczą dwie lampy: Lampa CY100MR czy może kupić Delicacy 180? Czy może trzeba kupić o wiekszej mocy?
3. Obiektyw - jaka ogniskowa byłaby najlepsza? Czy wystaczy np. 50 czy musi być to obiektyw makro?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Picia
21-05-2007, 22:57
coś ucichł temat o packshotach .. a chętnie posłuchałbym jakiś cennych rad, bo rozpoczynam zabawę ze stockami i każda pomoc sie przyda :)

elvis700
22-05-2007, 11:06
witam

Jestem ciekaw jak uzyskuje sie białe tło w większości zdjęć zamieszczonych na istockphoto, czy wystarcza biała kartka + oświetlenie z tyłu no i dodatkowe lampy na motyw czy uzyskuje sie to obróbką przez photoshopa, może ktoś wie jak uzsyskać podobny efekt ????
http://www.istockphoto.com/file_search.php?text=bunny&x=30&y=10&action=file&filetypeID=0&s1=0&username=globalp

Pikczer
22-05-2007, 14:25
coś ucichł temat o packshotach .. a chętnie posłuchałbym jakiś cennych rad, bo rozpoczynam zabawę ze stockami i każda pomoc sie przyda :)
Ale rad... na temat? Kazdy ma inne pytania/problemy. Skad mamy wiedziec, czego potrzebujesz, jakie masz problemy, co wiesz i co Cie interesuje :roll:

pazurek
22-05-2007, 15:52
może ktoś wie jak uzsyskać podobny efekt ????

namiot bezcieniowy?

hyzop
22-05-2007, 20:13
namiot bezcieniowy?

Też, jednak podciągnąć trzeba, najlepiej w RAW.

Emielcia
23-05-2007, 07:58
Jestem ciekaw jak uzyskuje sie białe tło w większości zdjęć zamieszczonych na istockphoto, czy wystarcza biała kartka + oświetlenie z tyłu no i dodatkowe lampy na motyw czy uzyskuje sie to obróbką przez photoshopa,

Dokładnie tak: białe tło + odpowiedne oświetlenie.

Jeżeli nie dobierzesz idealnie parametrów ekspozycji, to wiadomo, że trzeba podciągnąć biel na kompie.

To wcale nie jest takie trudne do uzyskania, trzeba zrobić pare prób i blędów ;)


https://canon-board.info/imgimported/2007/05/630111616717742-1.jpg
źródło (http://www.shutterstock.com/pic-2047271-little-mouse-washing-its-body.html)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.shutterstock.com/pic-2835603-dwarf-roborovski-phodopus-roborovskii-hamster-isolated-on-white-background.html)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.shutterstock.com/pic-2180801-little-fancy-mouse-eating-grains.html)

Dominik
23-05-2007, 10:38
Dokładnie tak: białe tło + odpowiedne oświetlenie.

To wcale nie jest takie trudne do uzyskania, trzeba zrobić pare prób i blędów ;)



Czy możesz coś szerzej o tej prostej sprawie ? Czym i jak oświetlasz tło i przedmiot ?

Pozdrawiam.

Vitez
23-05-2007, 18:48
coś ucichł temat o packshotach .. a chętnie posłuchałbym jakiś cennych rad, bo rozpoczynam zabawę ze stockami i każda pomoc sie przyda :)

Packshoty to technika robienia zdjec. Czyli co, jak fotografowac, jakie oswietlenie czy akcesoria.
O stockach czyli zarabianiu m.in. na packshotach masz tu:
http://canon-board.info/showthread.php?t=11731

kacperek
23-05-2007, 19:25
Ale rad... na temat? Kazdy ma inne pytania/problemy. Skad mamy wiedziec, czego potrzebujesz, jakie masz problemy, co wiesz i co Cie interesuje :roll:

To moze ja poprosze o odpowiedz na moje pytanie. Patrz kilka postow wyzej.

MMM
27-07-2007, 22:54
A to moja pierwsza studyjna fotografia przedmiotu .... no właśnie, to jest packshot? :-) Poszło dzisiaj do akceptacji klienta.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.abatronic.pl/galeria/pictures/IMG_9624.jpg)

Jeśli chodzi o szczegóły to:
1. filiżanka stoi na stołku na szarym tle. krawędź stołka jest w miejscu gdzie spodek dotyka brzegów kadru i dlatego jej nie widać. Gradient u góry uzyskałem świecąc lampą z nałożonymi wrotami na czarne tło. Jak się przymknie górną klapę do połowy otworu przez który wylatuje światło to się robi taki fajny gradient. Lampa stała pod stołkiem na podłodze.
2. Unosząca się para nad filiżanką.
Wylałem kawę i wlałem wrzątek. Ustawiłem lampę 600Ws na maksymalną moc i przywaliłem od tyłu z granicy kadru z odległości 5cm tuż nad filiżanką.

Aha, całość od lewej z tyłu i lekko z góry oświetlona softboxem ośmiokątnym 80cm z gridem. Po przeciwnej stronie biała blenda.

EDIt:
po kilku postach niżej podmieniłem zdjęcie na poprawione wg uwag.

VanMurder
28-07-2007, 02:53
Brawo!!! Rewelacja MMM technicznie bardzo dobrze, wyczyścił bym jednak detale takie jak: dwie białe kropki w PG i drugie dwie kropki na literka H, i poprawił tą nierówną kreskę na krawędzi filiżanki (przejście białego w czarne), jest też kilka kropek wewnątrz filiżanki i na uszku, zależało Ci na tak dużym kontraście między talerzykiem a krawędzią filiżanki? mz ginie za dużo detali w cieniach ...
ale ogólnie bardzo dobra robota :)
kiedy ma iść do druku i w jakim formacie ?
pozdrawiam

c42
28-07-2007, 07:23
dla mnie bomba tylko filizanka za bardzo zlepia sie ze spodkiem a ta papierowa podstawka to tak wystaje niechlujnie ;-) albo pokazac jej wiecej i wtedy nie zlewalaby nam sie filizanka z podstawka albo wyretuszuj ja... no i jeszcze kolor... nie wiem czy nie lepiej bedzie zdjac troche czerwonego (chociaz z samej pianki) ale to juz kwestia gustu...

panczo
28-07-2007, 08:41
Mnie najbardziej rzuca sie w oczy lekko nierowne umieszczenie podstawki, lekko w lewo i będzie git ;)
gratsy za super zdjęcię, bardzo fajne :)

MMM
28-07-2007, 09:20
Mnie najbardziej rzuca sie w oczy lekko nierowne umieszczenie podstawki, lekko w lewo i będzie git ;)
W trakcie sesji musiałem niechcący trącić statyw, bo ja po ustawieniu wszystkiego nie zaglądam w wizjer tylko odpalam z wężyka.


dwie białe kropki w PG i drugie dwie kropki na literka H, i poprawił tą nierówną kreskę na krawędzi filiżanki (przejście białego w czarne), jest też kilka kropek wewnątrz filiżanki i na uszku, zależało Ci na tak dużym kontraście między talerzykiem a krawędzią filiżanki? mz ginie za dużo detali w cieniach

Jasne, detale są do wyczyszczenia jak tylko klient zaakceptuje ogólny projekt czyli to co pokazałem. Kontrast tak specjalnie podkręcony, jakoś lepiej MZ wygląda w ten sposób.
To będzie stać w potykaczu przy wejściu do kina w formacie 60x90cm.

iREM
28-07-2007, 11:14
A ja się nie czepiam. Jest fajnie, byłem pewien że to photoshop. :-)

VanMurder
29-07-2007, 00:56
Jasne, detale są do wyczyszczenia jak tylko klient zaakceptuje ogólny projekt czyli to co pokazałem. Kontrast tak specjalnie podkręcony, jakoś lepiej MZ wygląda w ten sposób.
To będzie stać w potykaczu przy wejściu do kina w formacie 60x90cm.

czy mnie oczy mylą ? dzisiaj kropek już niema :) ogólne wyczyszczenie detali się przyda zwłaszcza przy wielkości wydruku(60x90cm):)

VanMurder
29-07-2007, 08:02
W przeciwieństwie do "zwykłych" bezcieniowych packshotów mnie bardziej podobają się te z inwencją, np wykonane w low-key.
poniżej dwie fotki zrobione prze zemnie w celach auto-promocyjnych obie wykonane w akwarium z wodą przy użyciu bocznego ostrego światła głównego (600Ws) 90' w stosunku do osi obiektywu, bez dyfuzorów (prosto z garnka), w obu użyłem czarnego tła i blendy złotej po przeciwnej stronie do głównego światła, w drugiej focie dodatkowo użyłem płaskiego światła z soft box (-1.5ev w stosunku do światła głównego), w obu przypadkach tele 70-200mm na przysłonie f16 zaopatrzony w filtr polaryzacyjny w celu wyeliminowania refleksów z szyby akwarium i powierzchni przedmiotu.
pierwsza fota zrobiona 20D druga 5D.
1.

https://canon-board.info/imgimported/2007/07/276603110_91a13a6fa0_b-2.jpg
źródło (http://farm1.static.flickr.com/97/276603110_91a13a6fa0_b.jpg)
2.

https://canon-board.info/imgimported/2007/07/416795303_9fda99b376_o-2.jpg
źródło (http://farm1.static.flickr.com/163/416795303_9fda99b376_o.jpg)
w obu zdjęciach ważnym elementem jest obróbka w PS:
w pierwszym dokleiłem tło - neon z napisem "Open Come In!" sfotografowany prze zemnie podczas wizyty w przydrożnym pubie. W drugim połączyłem kilka zdjęć bąbelków, wkleiłem płomień pochodzący z fotografii mojego grilla i występowałem nitkę podtrzymująca zapalniczkę w akwarium.
Mam nadzieje że mój przydługi i nudnawy opis się komuś przyda...
pozdrawiam

MMM
29-07-2007, 09:48
wkleiłem płomień pochodzący z fotografii mojego grilla
niepotrzebnie się przyznałeś, to zabija całą przyjemność z oglądania tego zdjęcia :-) . Oczywiście wiadomo że robiąc w celach reklamowych wszystkie techniki są dozwolone...

VanMurder
29-07-2007, 10:06
niepotrzebnie się przyznałeś, to zabija całą przyjemność z oglądania tego zdjęcia :-) . Oczywiście wiadomo że robiąc w celach reklamowych wszystkie techniki są dozwolone...

upsss:)

Eryk
18-08-2007, 20:44
Pozwole sobie odgrzać kotleta, bo myślę, że nadal warto ten wątek ciągnąć ;) Pomimo tego, że zdjęcia są "niby" proste ;)

Ze swojej strony zamieszczam moje dwa ostatnie.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/shamu.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/loreal.jpg)

Pozdrawiam serdecznie.

VanMurder
18-08-2007, 21:21
Pozwole sobie odgrzać kotleta, bo myślę, że nadal warto ten wątek ciągnąć ;) Pomimo tego, że zdjęcia są "niby" proste ;)

Ze swojej strony zamieszczam moje dwa ostatnie.

Pozdrawiam serdecznie.

WOW! robi wrażenie, jak dodasz cień to już będzie super
:)

KuchateK
18-08-2007, 21:30
A gdzie backstage? :mrgreen:

Eryk
18-08-2007, 21:35
Backstage.... hmm - moge trzasnąc, ale to już nie dziś.

Dodam, że wszystko robię czysto amatorsko ;)

VanMurder
18-08-2007, 21:41
pozwoliłem sobie do twojej foty (uważam że technicznie jest rewelacyjna)
dodać taki prosty bajer który bardzo mi sie osobiście podoba:)
nie wiem czy zrobiłem go w 100% dobrze bo robiłem szybciorem:)
może podzielisz się detalami na temat światła jakiego użyłeś podczas sesji?

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://adammphoto.com/iiihhhaa/shamu.jpg)
pozdrawiam

Eryk
18-08-2007, 21:46
Efekt jak najbardziej - ja zawsze mam problem z jednym - aby odbicie było równe, tzn. np. napisy w takiej samej odległości od siebie...
Kopiując warstwe, przesuwając aby nie było wiać krawędzi i wymazując to co niepotrzebne - wychodzi tak jak pisałem wyżej. Tak więc, jeśli byłbyś tak dobry - to napisz jak to zrobiłeś, bo wygląda świetnie :twisted:

Światła... nic szczególnego Delicacy z założonym softboxem 60x90 + blenda...a w zasadzie kwadratowy biały styropian :)

Drugie zdjęcie jest już inaczej oświetlone - dwa softy z nałożonymi dyfuzorami... a dokładniej podwłośnikami fryzjerskimi :D

Czyli tak jak pisałem - czysto amatorsko :)

VanMurder
18-08-2007, 22:02
dzięki za informacje na temat światła - efekt cycuś :) właśnie takich fot brakuje mi w pf, dzięki za inspirację :)
tu jest plik psd (http://adammphoto.com/iiihhhaa/shamu.psd), on najlepiej wyjaśni ci jak to zrobiłem, dodatkowo dłożyłem mały gaussian blur na odbicie radius 1.6, nie miałem czasu na precyzyjne wycinanie, użyłem więć Magic Eraser Tool + kilka kombinacji z warstwami by odzyskać utracone krawędzie...

kaen
19-08-2007, 08:35
Eh te odbicia - prześladują mnie :) Na cyberfoto był podobny wątek, gdzie pisałem na temat odbić - niestety cyberfoto leży i nie mam jak dać linka do tego wątku :( W skórcie - w zdecydowanej większości przypadków nie wystarczy zrobić odbicia lustrzanego, gdyż takie odbicie będzie nienaturalne. Oczywiście może być tak, że sztuczne odbicie, uzyskane na etapie postprocessingu na zasadzie odbicia w pionie, będzie poprawne. Ale będzie to dotyczylo przemiotów, ktorych widoczna (odbijana) część będzie płaska, ustawiona prostopadle do osi optycznej obiektywu i prostopadle do podłoża.

Na powyższym przykłądzie odbicie niestety nie jest poprawne - butelka jest lekko przekrywiona i odbicie też powinno być lekko przekrzywione, ale wg tej samej perspektywy, co butelka - czyli odwrotnie niż na zdjęciu. A tego nie uzyska się bez większych manipulacji.

Też na szybko - przerabiane z odbicia VanMurdera:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kaen.pl/foto30d/odbicie_shauma.jpg)

Proponuje wziąc lustro, połóżyć sobie na biurku i kłaść na nie różne przedmioty i patrzeć jak się zachowuje odbicie widziane pod różnymi kątami. Będzie doskonale widać w czym rzecz :)

Warto też poeksperymentować ze zdjęciami stosując różne płaszczyzny odbijaące. Lustro kiepsko się nadaje, bo odbija wszystko jak leci i jest "za dokładne". Z tego co czytałem/widzialem, idealnie nadaje się biała i czarna lustrzana pleksi, a także woda. Odbijać może nawet papier satynowy lub błyszczący. Poniższe delikatne odbicie zostało uzyskane w naturalny sposób na tekturze piankowej (gładka, matowa powierchnia):

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kaen.pl/foto30d/linijka_em_led_odbicie.jpg)

Eryk
19-08-2007, 09:56
VanMurder, nie ma za co :)
Ja te zdjęcia i tak robię dla siebie - na żadne zlecenie nie mam szans :)
Konkurencji u mnie nie masz :D

kaen, takie coś:
http://www.allegro.pl/item225874503_tlo_biale_opalowe_lustrzane_uniwersa lne_f_vat_.html - da rade?
Jak jest z tym odbiciem w wodzie? Jak się odbija wiem, ale jak użyć tego w studio?

kaen
19-08-2007, 10:33
Zależy jakie odbicie chcesz uzyskać. Radziłbym Ci poszukać gdzieś w Twojej okolicy firmy sprzedającej pleksi - wyjdzię Cię to DUŻO taniej i będziesz miał większy wybór. Ta z Allegro nie specjalnie chce odbijąć. Poszukaj czarnej lustrzanej.

Odbicie w wodzie było bardzo fajnie pokazane, o ile dobrze pamiętam, na stronie MILSO (http://www.milso.pl) -> EDUKACJA.

Zdaje się, że po prostu nalali wody do kuwety i włożyli do środka jakiś płaski kamień, tak żeby woda ledwo go przykrywała. Potem postawili model samochodu, ustawili światło i już. Efekt był naprawdę fajny.

kaen

Eryk
19-08-2007, 10:38
Pleksę mam, ale najlepsze odbicie robi gdy świece od tyłu, a przecież muszę oświetlić butelkę - dziś spróbuję.


Poszukaj czarnej lustrzanej.
Po wyszparowaniu nię będzie widać, że odbicie było robione na czarnym tle?

kaen
19-08-2007, 10:41
No to robisz 2 zdjęcia - drugie dla ładnego odbicia i następnie składasz w jedno.

Eryk
19-08-2007, 11:05
Na szybko:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/odbicie1.jpg)
Interesuje mnie tylko odbicie...?;) Perspektywa itd.
W późniejszej obróbce mogę dodać zanikanie, jakiś blur itd.

PS.
Nie jest ono zbyt zachęcające - w późniejszej obróbce się je ulepszy :D

kaen
19-08-2007, 11:17
Bingo - wlasnie o to chodzi. Popatrz sobie na krzywizny w odbiciu.

Eryk
19-08-2007, 11:22
KuchateK, ;) Niestety z Schaumy nie mam.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/backi/13.jpg)

kaen, no to sprawe odbicia mam już za sobą, tylko teraz - jak je obrabiać, równo z całym obiektem? Przyznam, że wygląda nieco szarawo i blado...?

MMM
19-08-2007, 12:37
Odbicie w wodzie było bardzo fajnie pokazane, o ile dobrze pamiętam, na stronie MILSO (http://www.milso.pl) -> EDUKACJA.
Tutaj (http://www.photoflexlightingschool.com/Lighting_Lessons/Basic_Lighting/index.html) jest wersja oryginalna w j.angielskim z dużo większą ilością przykładów.

Najbardziej mnie rozwalają portrety w plenerze z kilkoma blendami i rozkładanymi namiotami :-)

Eryk
19-08-2007, 12:40
http://www.webphotoschool.com/all_lessons/products/Cobra_on_the_Water/index.html

Chyba niestety płatne, tak?

kaen
19-08-2007, 17:37
http://www.webphotoschool.com/all_lessons/products/Cobra_on_the_Water/index.html

Chyba niestety płatne, tak?

Tak, to jest to. W sumie chcą tylko $10/m-c za które masz dostęp do wszystkich lekcji.

kaen

VanMurder
19-08-2007, 18:18
Tutaj (http://www.photoflexlightingschool.com/Lighting_Lessons/Basic_Lighting/index.html)
Najbardziej mnie rozwalają portrety w plenerze z kilkoma blendami i rozkładanymi namiotami :-)

kilka blend i namiocik, podczas zdjęć outdoor to podstawa:) szkoda że tak dużo ludzi myśli że portret outdoor to tylko pstryk bo światło jest wszędzie;)

co do odbić w powierzchni to upierałbym się przy tych PSowych, jeżeli pamiętamy by fotografować z wysokości powierzchni na której przedmiot stoi i równolegle do tej płaszczyzny, to po nałożeniu warstwy z obiciem sztucznym z gradientem, blurem i na niższej opacity, nie będziemy mieć problemów ani z perspektywą, ani z z powierzchnią styku :)

Eryk
19-08-2007, 18:20
co do odbić w powierzchni to upierałbym się przy tych PSowych
Ja chyba jednak też.... to moje odbicie naturalne, od pleksy wydaje mi się brzydkie, szare i blade - choć na razie nie obrabiałem go zbyt mocno ;)

VanMurder
19-08-2007, 19:37
odbicie PSowe ma jeszcze jedna przewagę: możesz zrobić akcję i przepuści kilkaset zdjęć w ciągu godziny np do katalogu lub na gazetkę :)

Eryk
20-08-2007, 08:25
Tak, lecz ja chyba nadal nie umiem tego robić... aby było poprawnie.

Eryk
21-08-2007, 20:54
Dla ciekawości....

http://www.osole.com.pl/pl/

Na stronie głównej u góry po prawej... hehehe.
Zobaczyłem to dziś na opakowaniu ryżu CENOS - reklama soli.

zanussi
21-08-2007, 21:25
a taka mlekovita nie robi już zdjęć swoich produktów.... zamawiają u komputerowców projekty 3D i maja z głowy... niestety przyszłośc może nam pokazać środkowy palec jeśli chodzi o fotografowanie produktów typu pack shot.... może się tak stać że taniej będzie zamówić u kogoś grafikę 3d niż zrobienie zdjęć....

Eryk
21-08-2007, 21:32
Wszystko możliwe, pozostaje nauczać się rendrowania 3D ;)

Tym czasem, kolejne zdjęcie.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/bikini.jpg)

Qbexus
21-08-2007, 22:01
Proste kartoniki czy butelki a i owszem taniej i prościej wyrenderować ale jak przychodzi zmierzyć się z naturą i bardziej skomplikowanymi kształtami to nie jest tak kolorowo. Taniej nadal zrobić fotkę.

VanMurder
22-08-2007, 04:16
a taka mlekovita nie robi już zdjęć swoich produktów.... zamawiają u komputerowców projekty 3D i maja z głowy... niestety przyszłośc może nam pokazać środkowy palec jeśli chodzi o fotografowanie produktów typu pack shot.... może się tak stać że taniej będzie zamówić u kogoś grafikę 3d niż zrobienie zdjęć....

nie wiem jak jest w Polsce ale w USA rendering jest znacznie droższe od standardowej fonografii i duże firmy bardzo rzadko z niego korzystają, chyba że chodzi o prototyp nieistniejącej rzeczy :)
Fotografia Górą!!!

kaen
22-08-2007, 06:05
zanussi - skąd info o tym 3D? Bo to co udostępniają na swojej stronie zdecydowanie nie ma nic wspólnego z renderami.

VanMurder - wszystko zależy od tego co ma być zrobione w 3D. Wizualizacje architektoniczne oraz o dużej złożoności wszędzie są relatywnie drogie. Jednak u nas na pewno (jeszcze) tańsze niż w USA czy nawet w krajach Europy zachodniej. Jak już jesteśmy przy temacie wizualizacji, to proponuje rzucić okiem na http://www.tamizo.pl.

Proste rzeczy wyrenderuje większość domorosłych grafików i to tak, że nie odróżnisz czy to render, czy zdjęcie. Wystarczy przejrzeć fora 3D, co ludzie potrafią zrobić. Render może być sporą oszczędnościa czasu i pieniędzy, zwłaszcza, gdy np. jest do zrobienia kilkadziesiąt packshotów, np. pudełek o identycznych wymiarach, zmienia się tylko grafika. W ten sposób są zrobione "zdjęcia" produktów Symanteca (oprogramowanie). Tak w ogóle, to pudełko jest na tyle prostą bryłą, że spokojnie można zrobić je w 2D - nie trzeba męczyć się z renderami czy zdjęciami. Efekt końcowy może być rownie dobry jak zdjęcie, a czasem nawet lepszy.

Mimo wszystko nie ma co się martwić, że fotografia produktowa przejdzie do lamusa - na szczęście packshoty to nie tylko pudełka;)

kaen

Eryk
22-08-2007, 16:20
kaen, to odbicie, co popawiałeś po VanMurder zrobiłeś jakim sposobem? Jaki program?;)

Chyba jednak zostane przy odbiciu programowym... tylko jak to zrobić?

kaen
22-08-2007, 16:51
Eryk - Metacreation Painter 5.5. To taki zabytek sprzed ładnych kilku lat. Aktualnie ten rogram oferuje Corel (Corel Painter), ale ni diabła nowe wersje nie pasuja mi i zostałem przy starej, ale jarej 5.5 Web Edition ;)

To samo zrobisz w Photoshopie (czy innym) i na pewno równie dobrze jak nie lepiej. Tak w ogóle to nie wiem, co chcesz od tego odbicia w pleksi, które pokazałeś. Przecież możesz sobie je dowolnie poprawić. Narobisz się dużo mniej niż byś miał robić je od nowa.

kaen

Adam Kasprzak
22-08-2007, 18:22
co wy na to ;)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.eurospares.pl/GALERIA/pictures/picture-154.jpg)

co do 3D - słyszałem, że często samochody się "robi w 3D", żeby lepiej na bilboardach wyglądały. Nie są to moje słowa - usłyszałem to tylko...

Eryk
22-08-2007, 19:18
Ogólnie jest ok, choć nie jestem za bezcieniowymi zdjęciami.
Zdjęcie bezcieniowe - może sie wydawać że packshot pownien taki być, ale niekoniecznie - najważniejsze -> ma nie być płaski, ma być plastyczny. Powinno być na nim ukazane każde skrzywienie obiektu, aby pokazać jaki on naprawdę jest, a to że są szparowane - nie czyni ich bezcieniowymi.

Choć... jest to moja teoria ;)

VanMurder
22-08-2007, 19:23
co wy na to ;)

co do 3D - słyszałem, że często samochody się "robi w 3D", żeby lepiej na bilboardach wyglądały. Nie są to moje słowa - usłyszałem to tylko...

wiesz to jest właśnie chyba największa fotograficzno/3Diczna plotka, sam tak kiedyś myślałem, prawda jest taka że jest bardzo dużo fotografów zarabianych właśnie na zdjęciach samochodów, zrobienie renderingu samochodu jest pierońsko trudne i drogie. 99% procent samochodów jakie widzisz w gazetach to po prostu perfekcyjne technicznie fotografie :)

kaen
22-08-2007, 19:36
Odnośnie zdjęć samochodów: http://www.douglasfisher.co.uk/ -> behind the scenes. Miłego oglądania ;]

kaen

Eryk
22-08-2007, 22:21
http://www.douglasfisher.co.uk/ -> behind the scenes.
Bardzo lubie takie "behind the scenes" ;)

VanMurder
23-08-2007, 00:57
Bardzo lubie takie "behind the scenes" ;)

Taaak dokładnie tego linka szukałem:)
pozdrawiam

KuchateK
23-08-2007, 04:05
co do 3D - słyszałem, że często samochody się "robi w 3D", żeby lepiej na bilboardach wyglądały. Nie są to moje słowa - usłyszałem to tylko...

Tutaj w USA reklamy telewizyjne i bilboardy samochodow to bardzo czesto rendery. Czasami takie kiepskiawe dosc sa ;)

Adam Kasprzak
23-08-2007, 08:14
niezłe to behind the scenes ;)
nie, żebym się chwalił, ale robiłem też*zdjęcia paznokci (mam teraz manicure za free ;))

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.kasprzakleonard.home.pl/wordpress/CONTENT/2007/03/BASS_COSMETICS/CRW_5067.jpg)

też można to potraktować jako packshoty.

reszta: http://www.kasprzakleonard.home.pl/wordpress/index.php/bass-cosmetics/

wracając do samochodów, to myślę, że łatwiej, po zrobieniu modelu 3D, wybrać odpowiedni kąt pod którym chcemy pokazać wóz , po protu obracasz i masz. Widziałem też zwykłe projekty 2D zrobione w Macromedia Flash (wszystkie strony www flash się w tym robi) - aż szczena mi opadła.

Eryk
24-08-2007, 16:15
Niezłe arcydziełka z tych paznokci ;)

M.I.K
24-08-2007, 16:39
Sory za off, ale zdjęcia na tej stronie ( http://www.douglasfisher.co.uk/ ) genialne.... ah

VanMurder
25-08-2007, 18:32
nie jest to typowy packshot, ale postanowiłem wystawić, bo zdjęcia z cieczą mają coś w sobie :) zdjęcie zostało zrobione już jakiś czas temu i ma trochę wad ;) teraz dodałem tylko napis:)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://adammphoto.com/packshots/macro05vv2.jpg)

i może jeszcze jeden - bardziej apetyczny :)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://adammphoto.com/packshots/brie13x19.jpg)
pozdrawiam

mor_feusz
25-08-2007, 18:47
zdjecia super - co do 2 ot tylko 1uwaga - deska do krojeniapowinna byx "nowka", rzuca sie to w oczy. Ogolnie extra, to z ciecza wymiata

miszaqq
25-08-2007, 18:51
Sory za off, ale zdjęcia na tej stronie ( http://www.douglasfisher.co.uk/ ) genialne.... ah


zgodze sie ze zdjecia TAK, ale 3D rendery juz nie, przyjrzyj sie np. audi Q7 i jego naroznikowi od strony kierowcy, brak zachowania perspektywy i proporcji, tak samo rzecz ma sie z golfem V, totalnei skopana przednia szyba - dla mnie gdyby te rendery mialy byc w folderach reklamowych to totalna kiszka

zas zgadzam sie w 100% co do zdjec, ze naprawde wypasne, np range rover - total wypas

VanMurder
25-08-2007, 18:55
zdjecia super - co do 2 ot tylko 1uwaga - deska do krojeniapowinna byx "nowka", rzuca sie to w oczy. Ogolnie extra, to z ciecza wymiata
dzięki za uwagę :) deska miała być pociachana, żeby wyglądało realistycznie,
choć z nówką mogłoby też być fajnie. Teraz jest mniej packshotowo ale bardziej Artcy,

btw patrząc na twój Avatar, przypominał mi się wczorajszy koncert Slayer/Marilyn Manson - jeszcze ma kaca :)
pozdrawiam

mor_feusz
25-08-2007, 18:59
:) jestem "tradycjonalista" starej daty - dobre "sstare" zespoly to jest to! (skoro miala byc pociachana to OK)

Eryk
25-08-2007, 19:53
VanMurder, ładne - nie pokusiłeś sie żeby na drugim ostrzej zaświecić?;)


PS.
Tak przy okazji...
Moje, amatorskie kulinaria:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/pomodoro.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/salatka2.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/maczaron.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/macaroni2.jpg)

Pozdrawiam.

mor_feusz
25-08-2007, 20:22
Eryk - jestem tez pod wrazeniem - "smaczne" tre zdjecia - wlasnie nad takim cyms teraz sie zaczynam skupiac - dobre fotki (jakie to szkielko?)

Eryk
25-08-2007, 20:23
(jakie to szkielko?)
Pierwsze dwa... KIT (18-55)
Trzecie i czwarte 50 1.8

:)

EDIT:
a może wszystkie 50.... już nie pamietam ;)

Bahrd
25-08-2007, 20:26
nie, żebym się chwalił, ale robiłem też*zdjęcia paznokci (mam teraz manicure za free ;)) [...] też można to potraktować jako packshoty.


Niezłe arcydziełka z tych paznokci ;)


To paznokcie? Sądziłem, że tipsy?

VanMurder
25-08-2007, 20:46
Pierwsze dwa... KIT (18-55)
Trzecie i czwarte 50 1.8

:)

bardzo ładne te kulinaria - mniam mniam ! :)
nie pomyliłeś czasem kolejności z tymi obiektywami, wyglada nato że z KIT'a wyszły ci lepsze fotki, lepszy kontrast, nasycenie kolorów ...???


co do zdjęcia z serkiem to miało przypominać trochę obrazy Arvid'a (http://www.arvid-artist.com/arvid-art-collections7.html) :)

Eryk
25-08-2007, 20:51
nie pomyliłeś czasem kolejności z tymi obiektywami, wyglada nato że z KIT'a wyszły ci lepsze fotki, lepszy kontrast, nasycenie kolorów ...???
W sumie własnie nie wiem... chyba raczej wszystkie 50.
Choć KITa też czasem użwywam.

Jeszcze mam takie ;) Co prawda jest cały set, ale to najciekawsze.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/poziome/medium/0004.jpg)

VanMurder
25-08-2007, 21:24
W sumie własnie nie wiem... chyba raczej wszystkie 50.
Choć KITa też czasem użwywam.

Jeszcze mam takie ;) Co prawda jest cały set, ale to najciekawsze.



...aaa tą wodę na pomidory to jak nakładasz ? spray?
napisz coś na temat światła, bo wygląda to rewelacyjnie!!!
jak doświetlasz?

mor_feusz
25-08-2007, 22:16
ten patentoto rozpylacz, rewelacyjnie wychodzi z kwiatam (bynajmniej u mnie) wypad do parku z rozpylaczem i 100macro zrobi swoje. Przeczytalem o tym patencie gdzie (jakas klientka od makro w gazecie mowila ze jakidzie focic maro to zawsze z rozpylaczem) idzie "psiknie" kilka razy iefekt jak poranna mgla - czasmi sie posilkuje kims z boku i jest sesja "live" psikanie - wyglada wtedy jak mini deszczyk (to chyna byl photography monthly numer wrzesien 2006)
Edit: tamta babka mowila ze taki poplynie od czyszczenia okien jest OK
Swiatlo - tez jestem ciekawy -mi jakos tak bialutko nie wychodzi :(

Eryk
26-08-2007, 07:34
...aaa tą wodę na pomidory to jak nakładasz ? spray?
napisz coś na temat światła, bo wygląda to rewelacyjnie!!!
jak doświetlasz?
Zwykły spray do kwiatków.
Softbox od tyłu + od boku + blendaz drugiego boku w pozycjach poziomych.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/pomidorkiback.jpg)
(heh, blenda już nieco stryana (styripian z folią kuchenną))


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/set.jpg)

:)

VanMurder
26-08-2007, 08:14
Zwykły spray do kwiatków.
Softbox od tyłu + od boku + blendaz drugiego boku w pozycjach poziomych.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/pomidorkiback.jpg)
(heh, blenda już nieco stryana (styripian z folią kuchenną))


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/set.jpg)

:)

bardzo ładnie! gratulacje!

Alzail
29-08-2007, 17:16
może to nie do końca reklamowa fotka produktu, ale coś w tym rodzaju :)

jak myślicie, czy fotki tego rodzaju mają szanse zostać zauważone na stockach? z tego co próbowałem wyszukać to takich zdjęć nie ma, ale, dlatego że nikt ich nie kupiłby, czy może dlatego że nikt nie pomyślał żeby takie robić ? :)

Chodzi o modele np. z gry Warhammer 40k


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img255.imageshack.us/img255/1586/modelrt3.jpg)
Shot with Canon EOS 350D DIGITAL (http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=Canon+EOS+350D+DIGITAL&make=Canon) at 2007-08-29

jsemeniuk
30-08-2007, 02:29
może to nie do końca reklamowa fotka produktu, ale coś w tym rodzaju :)

jak myślicie, czy fotki tego rodzaju mają szanse zostać zauważone na stockach? z tego co próbowałem wyszukać to takich zdjęć nie ma, ale, dlatego że nikt ich nie kupiłby, czy może dlatego że nikt nie pomyślał żeby takie robić ? :)

Chodzi o modele np. z gry Warhammer 40k


Witaj Kolego,

Modele (figurki, postacie etc.) są objęte ochroną praw autorskich i niestety nie można się z nimi wystawiać na stocki. Powiem więcej - gdy chciałem kiedyś sfotografować karty do gry w pokera w kasynie i wysłać je na sztoki - nie przyjęli.
Powód? Zastrzeżony wzór grafiki (Jokera) na jednej z kart. Tak to jest.

Jeśli chcesz porozmawiać o stockach mam duży zasób wiedzy, jestem już na kilku serwisach ponad rok :)

Pozdrawiam!
Kuba

Alzail
30-08-2007, 11:05
a miałem dobry pomysł... hehe dzięki za wyjaśnienie :)

Eryk
30-08-2007, 15:05
Alzail, jakim szkłem robiłeś to zdjęcie?
Figurka jest mała? Potrzeba mi szkła, którym będe mógł tak blisko podejść... (ciasno skadrować)

Alzail
30-08-2007, 15:26
figurka ma jakieś 4.2cm od podstawki do końca karabinu, średnica podstawki to 2.5cm. Szkło to Sonnar 135/3.5 z pierścieniami pośrednimi (około 5cm), to jest robione z odległości ~40-50cm więc nie tak mało :), jest to pełny kadr.

VanMurder
30-08-2007, 19:34
sama figurka mi się nie podoba ale fotka fajna technicznie :)

Alzail
30-08-2007, 20:31
dzięki ;] bo figurke malował brat :D

jsemeniuk
31-08-2007, 02:32
Witam Serdecznie ;)

Pewnie większość forumowiczów zna mnie od czasu bojów z www.cyfrowe.pl :)
Tamten temat zakończony i kropka. A co do pack-shotów... bardzo chętnie podzielę się swoimi nowymi strzałami do broszurek reklamowych.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img257.imageshack.us/img257/4245/niveacbdy9.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img294.imageshack.us/img294/1156/adidascbnf4.jpg)

(foty naturalne, odbicia oryginalne, jedynie podciągane levele w PSie, nic poza tym)

No Panowie i Panie, nie ma co, zima się zbliża, trzeba podgonić ze stockami co by na gwiazdkę móc sobie nowe body kupić :mrgreen:

A jakby ktoś zechciał pogadać o stockach, reklamówkach etc... zapraszam na priv ;)

Pozdrawiam Serdecznie,
Kuba.

VanMurder
31-08-2007, 03:13
Witam Serdecznie ;)

Pewnie większość forumowiczów zna mnie od czasu bojów z www.cyfrowe.pl :)
TA jakby ktoś zechciał pogadać o stockach, reklamówkach etc... zapraszam na priv ;)

Pozdrawiam Serdecznie,
Kuba.

foty jak marzenie - miło popatrzeć ! prima sort :)
pozdr

Shutterway.pl
31-08-2007, 09:18
No przyznam ze bardzo ciekweie to wyglada:) gratki

kaen
31-08-2007, 10:02
Wrzucę kilka nietypowych zdjęć produktowych :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kaen.pl/cb/cb_alfa_06.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kaen.pl/cb/cb_alfa_07.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kaen.pl/cb/cb_alfa_08.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kaen.pl/cb/cb_alfa_09.jpg)

Normalnie - w stanie "zgaszonym" - wygląda to tak:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kaen.pl/cb/cb_alfa_10.jpg)

Uprzedzając pytanie "co to" - są to zalane w specjalnym silikonie taśmy z powierzchniowymi diodami LED. Zastosowanie ma to w reklamie i oświetleniu dekoracyjnym.

kaen

zanussi
31-08-2007, 11:05
wracając do renderingu 3D mój znajomy od kilku lat prowadzi w zespole jeden z lepszych forów o 3D w europie adres tej strony: www.evermotion.org znajdziecie tam mnóstwo renderingów, także samochodów.. mówię wam - niedługo rendering będzie konkurencyjny do fotografii

chyrus
31-08-2007, 12:08
wracając do renderingu 3D mój znajomy od kilku lat prowadzi w zespole jeden z lepszych forów o 3D w europie adres tej strony: www.evermotion.org znajdziecie tam mnóstwo renderingów, także samochodów.. mówię wam - niedługo rendering będzie konkurencyjny do fotografii

Już od dawna jest konkurencyjny. Może nie aż w tak dużym stopniu jak dla video, ale jest.

Zakładając, że dostanę gotowy projekt graficzny na kartonik, opakowanie, cokolwiek, rzucam taką texturę na model, z reguły scenę mam już ustawioną, kilka kamer, suwakami zmieniam światła, klik i masz co chcesz w każdych warunkach w kilka chwil. Przy tego typu packszotach produktów wolę stosować rendery niż foto. Przy okazji można łatwiej zrobić "idealny" wizerunek produktu.

PS. Eryk, zdjęcia spożywki wymiatają, respekt!

Eryk
31-08-2007, 12:20
Zapytam z ciekawości... jak długo robi się rendring np. jakiegoś produktu?
Trzeba do tego jakichś specjalnych programów?


PS. Eryk, zdjęcia spożywki wymiatają, respekt!
Dzięki.

PS.
Te zdjęcia robi czer...nastolatek ;)

chyrus
31-08-2007, 13:20
Nie liczy się wiek, liczy się praca, zacięcie i dobre oko. Czasy się zmieniają i w tym wieku już nie kopie się gały przed blokiem lecz trzaska packszoty ;) Co za świat... ;)

Czas renderingu... w zależności od rozdzielczości pikczera, zastosowanych metod oświetlenia, dokładności symulacji oświetlenia. Np. taki dezodorant jak u kolegi w poście wcześniej z podobnym oświetleniem i takiej wielkości uzyska się w kilkadziesiąt sekund. Kolejną zaletą rendera jest ograniczenie rozdzielczości obrazu wynikające z posiadania pamięci RAM (na ram też jest rada - liczenie w passach) i... możliwością czekania na wieeeelki render.
Dobra architektoniczna vizka z super realistycznym oświetleniem może zająć nawet godziny.

Oto link do sajta http://www.kraytracing.com/index.php?subpage=3
człowieka, rodaka, który tworzy wspaniały raytracer. Są przykłady, warto obejrzeć i porównać z foto. BTW sterylność renderów jest często ich zaletą - "idealny obraz produktu", dlatego komercyjne rendery są takie jakie są - sterylne.

EDIT: inna zaleta rendera: ostrość masz taką jaką chcesz i gdzie chcesz, możesz mieć głębię ostrości, lub nie, bokeh jaki chcesz. Nie będzie zakrzywień, dystorsji, no chyba, że sobie zażyczysz i klikniesz w opcje fiszjajo czy co tam chcesz. HDRi wygenerujesz natychmiast. Rozpiętość tonalna? każda. Render od razu z kanałem alpha. W foto na wiele podobnych rzeczy ma się ograniczony wpływ, w 3D nie masz ograniczeń, no chyba, że projekt wymaga superliczydeł (czaas)

adamek
31-08-2007, 13:29
ej, poczułem się dziwnie.
ja jeszcze chodzę pokopać gałę.
Fakt że nie przed blokiem, ale chodzę.
:D

chyrus
31-08-2007, 13:36
mały OT
adamek, widocznie jesteś jeszcze starej daty ;)

Boisko przed moim blokiem daaawno zarosło. Dzieciaki i młodzież albo piją albo grają w fifę ;)

zanussi
31-08-2007, 13:53
butelka:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img393.imageshack.us/my.php?image=butelka04gj6.jpg)

Alzail
31-08-2007, 13:59
eno ja też lubię w piłkę pograć, częściej na hali niż nie no ale...

adamek
31-08-2007, 14:40
U mnie na boisku (no, duże słowo, graliśmy między drzewami) ktoś posadził inne drzewa i juz nie da rady.

można co najwyżej ćwiczyć kiwki.
:D

Eryk
31-08-2007, 14:43
Ja to w ogóle nie lubie grać w piłke nożną...

PS.
Ale sie OT zrobił... ;)

Eryk
09-09-2007, 16:22
Ja buteleczkę mam taką -


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/piwo.jpg)

Robiąc ją nie miałem pojęcia o jej płaskości...

A tu, najnowsze.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/glis.jpg)

Eryk
14-09-2007, 11:52
Najnowsze zdjęcie:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fototape.webd.pl/telefonikperf.jpg)

PS.
Co się z wami dzieje?:) Nie będe przecież za każdym razem pobijał topicu.. ;D

VanMurder
14-09-2007, 18:44
mz zdaniem w ostatnim i przed ostatnim za dużo ginie detali z białych krawędzi -> na korku żywca i na cell phonie, albo za bardzo przesunięte suwakami (przekontrastowanej) albo tło zostało wycięte na szybko ....
ładnie i estetycznie to wygląda ... ale czegoś brakuje
pozdrawiam

Qbexus
14-09-2007, 22:25
Niestety przy białych elementach na białym tle bez cieni tak będzie. Generalnie takie rzeczy powinno się robić na innym tle. Telefon wygląda jak z namiotu bez cieniowego i dla tego jest taki zdechły nie ma refleksów na szklistych i metalicznych elementach. Przy chromach itp warto chociaż w namiocie po za kadrem poustawiać jakieś badziewia żeby miało się co odbijać.
Na przykład tu chrom wyraźnie odznacza się od białego tła.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.extraphoto.eu/medium/0005.jpg)

VanMurder
15-09-2007, 06:03
Niestety przy białych elementach na białym tle bez cieni tak będzie. Generalnie takie rzeczy powinno się robić na innym tle. Telefon wygląda jak z namiotu bez cieniowego i dla tego jest taki zdechły nie ma refleksów na szklistych i metalicznych elementach. Przy chromach itp warto chociaż w namiocie po za kadrem poustawiać jakieś badziewia żeby miało się co odbijać.
Na przykład tu chrom wyraźnie odznacza się od białego tła.

przy chromie to łatwo taki efekt uzyskać, zresztą przy białym też ale nie próbowałem tylko czytałem że z jednej strony daje się czarna kratkę(dużą) i ona nam daje ładne cienie i wzmacnia kontrast...
muszę spróbować ...

Qbexus
15-09-2007, 10:52
Tak dokładnie o to chodzi, ale zakładając że mało kto ma czarny papier (choć każdy fotograf powinien taki mieć) można właśnie poustawiać różne badziewia i daje to nawet naturalniejszy efekt.

VanMurder
15-09-2007, 18:41
Tak dokładnie o to chodzi, ale zakładając że mało kto ma czarny papier (choć każdy fotograf powinien taki mieć) można właśnie poustawiać różne badziewia i daje to nawet naturalniejszy efekt.

czarny papier można sobie wydrukować, jak ktoś ma drukarkę i nie żal mu tuszem ;)
mam 5-cio elementową blendę i jedna powierzchnia jest czarna - długo sie zastanawiałem do czego służy jak ja kupiłem :)

jsemeniuk
23-09-2007, 06:12
Trochę podbije wątek, uwielbiam packshoty :-)

Na początek...


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://straight2hell.ovh.org/stock/bum.jpg)

(uprzedając pytania - zapalnik zdeaktywowany, w środku pusto ;))

A tutaj dwa świeże zdjeciątka stockowe:

17-55mm F2.8 IS

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.istockphoto.com/file_closeup/object/4218010_professional_camera_lens_perfect_shoot.php ?id=4218010)

O - i jeszcze słoneczniczek - cudnie wyszedł skubany...


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.istockphoto.com/file_closeup/object/4192669_perfect_sunflower_isolated_over_white_back ground.php?id=4192669)

Ja się nocami nudzę więc jeśli ktoś miałby ochotę porozmawiać
zapraszam na moje GG. 3618366.

Pozdrawiam
Kuba

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img228.imageshack.us/img228/3466/pdpri8.jpg)

Eryk
29-09-2007, 14:19
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img205.imageshack.us/img205/1749/zapiekpb4.jpg)

;)

jsemeniuk
30-09-2007, 04:19
yummy :)), Zdejmij odrobinkę pomarańczu/żółtego. ciut za ciepło jak dla mnie.

Pozdrawiam!

Adam Kasprzak
07-10-2007, 18:41
wiem, kurz :P

https://canon-board.info/imgimported/2007/10/1505935606_882d0f5923_o-2.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2059/1505935606_882d0f5923_o.jpg)

mattnick
07-10-2007, 18:44
mi jeszcze przeszkadza filtr...

Eryk
07-10-2007, 18:59
mi jeszcze przeszkadza filtr...
Mnie również.... :)

:)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://erykwalkowicz.com/penne.jpg)

mattnick
07-10-2007, 19:15
Eryk...
1 fajne
2 chyba już za jasno

Picia
07-10-2007, 19:26
to nie fair .. macie lepsze oświetlenie :)

Adam Kasprzak
07-10-2007, 19:51
nei ściągam filtru bo się*porysuje :P

kaen
07-10-2007, 20:05
wiem, kurz :P

Zainwestuj kilka złotych w gruby pędzelek do makijażu :) - kilka machnięć i po problemie. Coś w ten deseń: http://allegro.pl/item253672022_pedzel_pedzelek_do_pudrow_rozy_etui_ puder_321.html.

kaen

Adam Kasprzak
07-10-2007, 21:25
albo zdejm filtr ;)


https://canon-board.info/imgimported/2007/10/1508481414_cce9349b5d_o-2.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2171/1508481414_cce9349b5d_o.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2007/10/1508481038_ed3a50e20d_o-2.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2104/1508481038_ed3a50e20d_o.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2007/10/1507623829_b73099b1cd_o-2.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2258/1507623829_b73099b1cd_o.jpg)

ehh, widać, że nie nówka.. może ktoś potrzebuje zdjęcia 17-40 na allegro :D

gutek
12-11-2007, 21:25
podbije temat

tak do oceny fotki jedzonka :)
wszelkie opinie/sugestie mile widziane


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://litgraf.home.pl/foto/placki/7.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://litgraf.home.pl/foto/placki/10.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://litgraf.home.pl/foto/placki/4.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://litgraf.home.pl/foto/nalesniki/10.jpg)

Eryk
12-11-2007, 21:46
Płasko, bez użycia kontry.
Monotonnie (koperek czy tam inne zielsko). Za dużo go - osobiście mnie odstrasza/odtrąca.

Urozmaić jakoś kadr wokół.
Używaj mniejszych przysłon.
Używaj kontry.

Tak po krótce ;)

VanMurder
12-11-2007, 22:21
muszę w 100% zgodzić się z Eryk'em światło do d....
wygląda jak by było robione na weselu z odbiciem Flasza od sufitu;)
zabiłeś tym światłem klimat - musisz symulować naturalne światło dzienne lub żarowe, klient musi kojarzyć światło z porą dnia w której mógłby zjeść to jedzonko ... jak robisz zdjęcia czegoś co zjadłbyś w dzień to symulujesz bardzo rozproszone światło dzienne ale nie możesz zapominać o naturalnych zacienieniach używając na czarnej blendy ...
do zdjęć wina lub podstaw typowo kolacyjnych, lepsze jest symulowanie światła ostrzejszego takiego jak np (zastane) w restauracji ...
pozdrawiam

gutek
12-11-2007, 22:27
dzięki za rady
użyłem 2 lampy błyskowe 180Ws + softboxy,
jakieś propozycje jak z tego zestawu uzyskać lepsze efekty, co dokupić i jak mniej więcej to rozstawić :)

Jacek Deka
12-11-2007, 22:28
Nie masz kolorowych talerzy? Te białe na białym tle i złoty kotlet nie bardzo z sobą współgrają. Spróbuj bardziej kolorowo. Chcę poczuć smak i zapach jedzenia jak patrzę na zdjęcie.

Jedzenie to rzecz bardzo ważna w życiu człowieka i jak widzisz żarcie w ten sposób to nie odżywiasz się zbyt dobrze :)

Ja poproszę więcej kolorów dla oczu.

gutek
12-11-2007, 22:31
no fakt kolorów brak, ale to trzeba będzie uprzedzić klienta albo dostarczyć swoje talerze :)
dostałem zestaw talerz + żarcie :)

Eryk
13-11-2007, 08:34
Również używam dwóch lampek 180Ws.
Jedna jako kontra, a druga jako dopalenie cieni (czasem za mocna, to używam blendy).
Przysłony zazwyczaj 2.8 - 4 chyba, że wymagana jest ostrość całego jedzonka. To wtedy ciut wyżej, ale staram się nie przekraczać 5.6

Moje zdjęcia możesz sobie oglądnąć na mojej stronie - link w podpisie.

robgr85
13-11-2007, 16:44
czarny papier można sobie wydrukować, jak ktoś ma drukarkę i nie żal mu tuszem ;)


a jak nie szkoda nóg to można wziąść kilka złotych i pomaszerować do papierniczego (tam mają na pewno kolorowy blok techniczny, lub arkusze ciemnego papieru...).

Pozdr

gutek
13-11-2007, 23:27
dzięki, przy następnych sesjach będę próbował :)

VanMurder
14-12-2007, 08:30
[QUOTE=Adam Kasprzak;375997]albo zdejm filtr ;)

http://farm3.static.flickr.com/2171/1508481414_cce9349b5d_o.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2104/1508481038_ed3a50e20d_o.jpg


https://canon-board.info//brak.gif
\r\n\r\nzainspirowałeś mnie Adam do mojej wersji \"czarnego\" (ala katalog Canon\'a), packshota eLki:)\r\n\r\na tu rezultat:\r\n\r\n[IMG]http://adammphoto.com/cb/eLka.jpg]źródło (http://farm3.static.flickr.com/2258/1507623829_b73099b1cd_o.jpg\r\n\r\nehh, widać, że nie nówka.. może ktoś potrzebuje zdjęcia 17-40 na allegro :D[/QUOTE)

Eryk
21-12-2007, 16:40
Nawet fajnie wyszło, ale wnerwia mnie strasznie ten napis.... :D (nie chodzi tu o napis 17-40 ani L :D)

asterix
21-12-2007, 16:45
przynajminej niech to nie bedzie kursywa i nie takie wielkie. Ja bym go dal zamiast napisu na filtrze.

Eryk
21-12-2007, 16:46
Ja bym go dal zamiast napisu na filtrze.
Dobry pomysł.

VanMurder
22-12-2007, 09:31
Nawet fajnie wyszło, ale wnerwia mnie strasznie ten napis.... :D (nie chodzi tu o napis 17-40 ani L :D)

panowie przecież to tak specjalnie ;) autoreklama:)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

przynajminej niech to nie bedzie kursywa i nie takie wielkie. Ja bym go dal zamiast napisu na filtrze.

robiłem już takie "bajery" nawet bardziej skomplikowane jak grawerka na nożu...
ale w tym przypadku oryginalny napis na filtrze był potrzebny, bo to była reklama produktu który niedawno sprzedałem ...
a tu przykład grawerki:


https://canon-board.info/imgimported/2007/07/397447788_9a1538ffc7_o-1.jpg
źródło (http://farm1.static.flickr.com/172/397447788_9a1538ffc7_o.jpg)

asterix
22-12-2007, 15:29
no dobra... wybaczamy Ci :)

VanMurder
22-12-2007, 19:40
no dobra... wybaczamy Ci :)

uuffff dzięki;)

VanMurder
27-12-2007, 11:10
nie wiem dlaczego ale bardzo lubię packshoty w LowKey... (na czarnym tle)
tu jeden ze starszych w podobnej konwencji do zdjęcia eLi ... wisi juź od jakiegoś czasu na mojej stronie:)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://adammphoto.com/cb/contents.jpg)

pozdr

Antoniusz
10-01-2008, 19:32
Pierwsze przygody z fotografią.
Jest to moje pierwsze zdjecie robione na stoliku bezcieniowym. Fotografia szkła i cieczy jest bardzo trudna. Wieć zacząłem od najtrudniejszego.
Proszę o ocenę i wszelką krytykę.
http://www.grapx.pl/upload/69/143m.jpg (http://www.grapx.pl/image.php?img=69/143.jpg)

Qbexus
14-01-2008, 16:45
U mnie jest jakaś kicha z kolorami coś to wszystko jakieś takieś zielonkawe. Pominę sprawę kadru, tematu, światła, perspektywy a właściwie wszystkiego. A swoją drogą dlaczego tak wielu ludziom wydaje się że powinni zaczynać naukę od trudnych rzeczy ? Przecież to głupota. Czy w pierwszej klasie podstawówki uczyli cię na matmie całek ?
P.s. Jeżeli łączy Cię coś ze stroną w stopce to najlepszej reklamy jej nie robisz.

robootb
20-01-2008, 20:47
Packshot_ami zaczolem sie bawic kilka dni temu. Kupilem do tego namiot bezcieniowy i 2 lampy blyskowe. O to efekt.


Co radzicie dokupic, jednak jakies odbicia mi powstaja. Moze softboxy, albo parasolki?


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img171.imageshack.us/img171/5595/packel7.jpg)

Kabu
20-01-2008, 22:55
robootb czy te 2 lampy błyskowe to 2 żarówki błyskowe z fotocelą na statywach po 2 stronach namiotu czy jak?

Pozdrawiam

robootb
20-01-2008, 23:06
dokladnie tak, 2 lampy blyskowe rostawione po 2 stronach z foto celami ...
Az tak tragicznie?

Jesli masz jakies porady, albo chcesz pogadac gg 2620737 ;] zawsze nie widok ;p

Kabu
20-01-2008, 23:09
Niee, wybacz zapomniałem napisać że mi się podoba choć może widział bym więcej światła. Pytam bo ja też mam namiot bezcieniowy i raz coś zacząłem robić ale nie miałem lamp błyskowych a zwykłe lampki i mocne żarówki, efekt nie zadowalający w porównaniu z Twoim.

robootb
20-01-2008, 23:12
kabu, wedlug mnie to nie jest jeszcze cos o czym marze ;] Dlatego pytam co jeszcze bym mogl dokupic bo jak widac na przycisku lekkie odbicia ;p.
Pozdrawiam

Malin
20-01-2008, 23:18
robootb nie znam się na packshot'ach ale może więcej dałbyś światła, może jakąś blendę z lewej strony i od dołu coby przedmiot miał efekt trójwymiarowy...
Good Job

robootb
20-01-2008, 23:21
zdjecie jest ciemne bo z rawa chcialem FFFFF xD
hmm od dolu czym to oswietlic?

Malin
21-01-2008, 00:40
od dołu miałem na myśli od strony gdzie stał aparat... sorry, że wyraziłem się niezbyt jasno. Bierzesz blendę, tj. kawałek steropianu i musi być dobrze :)

robootb
21-01-2008, 01:06
mozesz dokladniej rozwinac to, bo troszeczke nie rozumiem. Moze noc i dlatego
Blenda powodoje fajne rozproszenie swiatla i odbicie zgadza sie?
Tzn Przedmiot ma na niej lezec?

Kabu
21-01-2008, 01:37
kabu, wedlug mnie to nie jest jeszcze cos o czym marze ;] Dlatego pytam co jeszcze bym mogl dokupic bo jak widac na przycisku lekkie odbicia ;p.
Pozdrawiam

Owszem, dla tego napisałem że dodał bym więcej światła, co do odbić to nie będzie to takie łatwe, obiekt fotografowany silnie odbija nawet jak nie ma za dużo światła bo jest właśnie z takiego materiału a nie z innego zrobiony i nie wiem czy tu nawet jakieś blendy pomogą.

robootb
25-01-2008, 12:38
Witam,
Jakich przeslon( F) powinienem uzywac przy packshotach, na bialym tle?
Co jest optymalne, aby uzyskac dobra ostrosc.

Do oceny w pelnych wymiarach
http://img143.imageshack.us/img143/9470/robootbdn5.jpg

Malin
25-01-2008, 23:59
Nie jestem profesionalistą w tej dziedzinie (zresztą jak i w wiekszości dziedzin), ale nie trafiłeś w ogóle AF na nóż. Poza tym zależy co chcesz uzyskać na packshotach, czy duże czy małe GO. Myślę, że większa przesłona niż F5.6 nie występuje w packshotach.

Poza tym część osób udostępnia swoje exify do zdjęć więc możesz podpatrzeć kto co i jak robi oraz jakie są tego efekty.

S.W.A.T
06-02-2008, 18:57
moj pierwszy 'packshot', powstal gdy ogarniała mnie nuda, a co:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://swat-airfoto.mnich.pl/wp-content/gallery/inne/packshot.jpg)

robione KITem; w domciu teraz nie mam nic Lepszego


Pzdr.

VanMurder
06-02-2008, 19:56
moj pierwszy 'packshot', powstal gdy ogarniała mnie nuda, a co:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://swat-airfoto.mnich.pl/wp-content/gallery/inne/packshot.jpg)

robione KITem; w domciu teraz nie mam nic Lepszego


Pzdr.

przepalony trochę na górze i zbyt duża beczka, ale lubię takie klimat no i moja ulubiona czcionka Dakota -HandWriting;)
pozdrawiam

S.W.A.T
06-02-2008, 20:02
Też polubiłem ten klimacik, wzorowałem się własnie na Twojej pracy :)
A góre przepalilem poziomami, ponieważ chcialem uzyskac 'żywe' kolorki.
pzdr.

VanMurder
07-02-2008, 06:44
Też polubiłem ten klimacik, wzorowałem się własnie na Twojej pracy :)
A góre przepalilem poziomami, ponieważ chcialem uzyskac 'żywe' kolorki.
pzdr.
no to trzeba było "wymasować" miejsca przepaleń :)

pawelpaciorek
01-03-2008, 12:46
Witam,
to ja też dołączam
Poniżej moje pierwsze próby, wszelkie uwagi, zwłaszcza te krytyczne mile widziane :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.ppaciorek.j.com.pl/test/piwo.jpg)

S.W.A.T
01-03-2008, 12:48
bomba!:D

VanMurder
01-03-2008, 22:04
[QUOTE=pawelpaciorek;435956]Witam,
to ja też dołączam
Poniżej moje pierwsze próby, wszelkie uwagi, zwłaszcza te krytyczne mile widziane :)


bardzo efektowne dobre techniczne i z pomysłem zdjęcie :)
pozdrawiam

Karoollapy
01-03-2008, 23:33
Zdjęcie Lecha jest bardzo... apetyczne ;) Dobra robota!

Ernest_DLRS
02-03-2008, 06:53
Bardzo dobre tylko uprzątnąłbym podłoże, bo jakieś takie zakurzone itd... Wiem, czepiam się :D

pawelpaciorek
02-03-2008, 08:00
Dzięki panowie :)
Ernest, czepiaj się ile wlezie :)
Im więcej potu na treningu tym lepsze efekty w boju, czy jakoś tak :)

Ernest_DLRS
02-03-2008, 11:39
Racja też wyznaję tę zasadę.
Generalnie wszystko oprócz podłoża w tym zdjęciu mi pasuje, ładne estetyczne światełko i kolorki. Dobry kontrast tła do kolorów produktu. Pozdrawiam!

pawelpaciorek
02-03-2008, 19:31
no to jeszcze jedno, dzisiejszy "wypiek" :)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.ppaciorek.j.com.pl/test/beer.jpg)

Kabu
02-03-2008, 19:40
Podoba się bardzo, może mały opisik co i jak? :)

Ernest_DLRS
02-03-2008, 22:04
Pawle, powiem tyle - chciałoby się złapać tą szklankę bądź butle w swoje łapska :D
Delikatnie za mocny ten blink na szkle.

Hiv
02-03-2008, 22:16
Powiedz Paweł czym i jak to fociłeś?

pawelpaciorek
03-03-2008, 09:24
Dzięki!
Co do wykonania to:
główne światło, lampa 150Ws na pełną moc + softbox
na kontrę żarówka 68Ws + softbox
Czarna blenda przy głównym świetle, żeby tła nie doświetlić
Podstawa to szyba z podłożonym czarnym kartonem.
ISO 100, F9, 1/160

Kabu
03-03-2008, 21:49
Wielkie dzięki i oczywiście czekam na więcej :)

michal.s
10-03-2008, 01:58
Niedawno pstryknąłem takie zdjęcie


https://canon-board.info/imgimported/2008/01/Seiko1-1.jpg
źródło (http://i23.photobucket.com/albums/b352/michals/Seiko/Seiko1.jpg)

Pewnie technicznie nie jest idealne, ale chyba nie najgorsze ;)

VanMurder
10-03-2008, 04:35
fota jest super fajna GO - ale minimalny retusz by się przydał LD bród na szkle, oraz zarysowania na obudowie na godz 7 -ej
pozdrawiam
jutro pstryknę swój zegarek ;) zrobiłeś mi apetyt

michal.s
10-03-2008, 05:11
Szkiełko na 200% było czyste, jedynie osiadało na nim co chwila pełno kurzu...
To co wydaje się być na obudowie rysą to też dwa pyłki kurzu...

Dmuchałem w zegarek powietrzem z kompresora ale i to nie pomagało.

Przy zbliżeniach z kurzem był jeszcze większy problem >


https://canon-board.info/imgimported/2008/01/Seiko2-1.jpg
źródło (http://i23.photobucket.com/albums/b352/michals/Seiko/Seiko2.jpg)

VanMurder
10-03-2008, 06:28
teraz tylko trochę stamp-tool i healing brush i po kurzu :)

pawelpaciorek
10-03-2008, 09:01
to pierwsze fajne, mi też narobiłeś smaku :)

KMV10
10-03-2008, 13:32
Foto niezłe - zegarek nie, komu potrzebne są te dni tygodnia w Seiko? Masakra. ;)

VanMurder
10-03-2008, 13:47
Foto niezłe - zegarek nie, komu potrzebne są te dni tygodnia w Seiko? Masakra. ;)

... komu? ja np. często nie wiem jaki mamy aktualnie dzień tygodnia ;)

KMV10
10-03-2008, 14:17
... komu? ja np. często nie wiem jaki mamy aktualnie dzień tygodnia ;)
Ale taki brak wiedzy bardzo się przydaje. Np. widzisz śliczną dziewczynę, możesz do niej podejść i zapytać "Przepraszam Panią bardzo ale jaki dzisiaj mamy dzień tygodnia? Bo chciałbym się z Panią umówić na piątek" ;)

Kabu
10-03-2008, 22:32
Michał powiem tak WOW, nigdy takich zdjęć jeszcze nie robiłem ale mam wielkie chęci aby się za to zabrać,mam nadzieję że na chęciach tylko nie zostanie, bardzo mi się podobają jak i zdjęcia Pawła Paciorka, mam prośbę czy mógłbyś też tak jak Paweł opisać jakiego obiektywu użyłeś do zrobienia tych zdjęć no i w ogóle jak powstały te zdjęcia. Będę bardzo wdzięczny.

michal.s
11-03-2008, 00:36
Namiot bezcieniowy.
Tło to szyba i czarne tło dołączone do namiotu.
Oświetlenie to trzy świetlówki o mocy 300 wat normalnej żarówki i temperaturze 5600 K

Body 400D.
Szkło EF-s 60mm macro.
Statyw taki jak w stopce.

Zdjęcia są sklejanie z dwóch, jedno dla tarczy, drugie dla koperty i bransolety zegarka.

Kabu
11-03-2008, 01:04
O ile dobrze rozumiem świeciłeś po prawej i lewej stronie namiotu oraz z góry, nie za bardzo rozumiem tego "Zdjęcia są sklejanie z dwóch, jedno dla tarczy, drugie dla koperty i bransolety zegarka." Czy to oznacza że jedno zdjęcie to ekspozycja ustawiona na poprawne naświetlenie tarczy zegarka a drugie to ekspozycja na poprawne naświetlenie bransolety i koperty zegarka?

Może i zadaję oczywiste pytania ale życie nauczyło mnie że warto pytać nawet o te oczywiste sprawy aby mieć pewność że dobrze myślę.

Dziękuję i pozdrawiam

michal.s
11-03-2008, 01:11
Tak dokładnie świeciłem z prawej lewej i z góry.

Dokładnie to wywołane z jednego RAWa, jedno dla jaśniejszej tarczy a drugie dla ciemniejszej nie prześwietlonej reszty :)

Kabu
11-03-2008, 01:16
Super, bardzo dziękuję za informacje, oczywiście czekam na więcej zdjęć.

Bardzo podoba mi ten ruch wskazówki, próbowałeś może lekko wydłużyć czas naświetlania aby ten zakres ruchu był nieco większy?

michal.s
12-03-2008, 19:34
Nie próbowałem wydłużać czasu, ale kiedyś spróbuje tak by ruch sekundnika był widoczny przez 15 sekund :)

W zegarkach Seiko, sekundnik rusza się kilka raz na sekundę (chyba 5-6 razy, ciężko mi to zaobserwować) i efekt przez to jest fajnie widoczny ;)

Kabu
12-03-2008, 19:39
Czekam zatem na inne zdjęcia, również innych użytkowników. Jak ja coś wykombinuję to też się pochwalę ale na razie narzekam na brak wolnego czasu :(

michal.s
12-03-2008, 19:45
VanMurder, jak zdjęcia Twojego zegarka ?
Chętnie bym je zobaczył bo wiem że pokażesz coś ciekawego :)

kwv
14-03-2008, 11:13
Może ktoś miał styczność z tym urządzeniem ?
http://www.packshot-creator.com/

mini21
14-03-2008, 12:09
Fajne urządzenie.
Ciekaw jestem ile kosztuje?

W Polsce tego nie widziałem.