PDA

Zobacz pełną wersję : System oświetlenia do studia 8m x 5m x 3,5m



Nilborn
01-07-2010, 15:45
Witam mam takie dwa pytania.

Jakie oświetlenie powinienem nabyć do studia o wymiarach 8m na 5 m na 3,5m wysokie. Jakie najlepsze byłoby do tej wielkości studia.

Drugie moje pytanie brzmi: jaki system oświetlenia (w sensie marka) polecalibyście biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie jakość lamp i ilość modyfikatorów światła możliwych do nabycia do tego sytemu.

Pozdrawiam

Nilborn

Pawel_G
01-07-2010, 16:19
A co zamierzasz w nim fotografować - szafy trzydrzwiowe czy robaczki w makro? Bo to zasadnicza różnica.

Nilborn
01-07-2010, 17:22
Przede wszystkim ludzi z rekwizytami takimi jak motory etc. Czyli raczej rzeczy duże.

Pozdrawiam Nilborn

ArekLodzPl
01-07-2010, 22:56
Powiem Ci, że minimalny wymiar kary to jakieś 5 lamp, a optymalnie ok. 10
Najtaniej (pomijając gównianą chińszczyznę, która nie trzyma żadnych parametrów - po prostu błyska na oślep) proponuję kupić Elfo lub w podobnej cenie MarkoFlash. Od 15 lat pracuję na Elfo i na prawdę są to lampy bezawaryjne i bezproblemowe o dużej żywotności palnika (palniki Hensel) trzymające temperaturę barwową przez ok. 3-4 lata, potem temperatura barwowa spada, co nie oznacza że nie można robić zdjęć - jest niższa ale stabilna i nie skacze jak w chińszczyźnie

Nilborn
03-07-2010, 09:43
Dzięki za informacje na temat lamp i ich żywotności.Przyda się mi ta wiedza.

Pozdrawiam

Nilborn

maxon52
03-07-2010, 10:42
Od prawie 30lat katuję różne Bowensy i nim mam z nimi najmniejszych problemów , Elfo również działa sprawnie , a ilość lamp w studio to chwestia potrzeby ale te 5-7 lamp to powinno starczyć.

fotoellite
04-07-2010, 00:30
ogólnie proponowałbym nie szaleć z ilością źródeł światła zaczynając prace w studio bo znając życie nie opanujesz go i zalejesz światłem modeli jak popadnie :) jak pojęcie już masz to do studia amatorskiego nie nastawionego na sesje z górnych półek wykonywanych zawodowo szkoda wydawać tyle pieniędzy na mase lamp i tu wystarczą 3 w zupełności :) oczywiście bez szaleńczych mocy ;)

Przemek Lipski
04-07-2010, 03:43
(pomijając gównianą chińszczyznę, która nie trzyma żadnych parametrów - po prostu błyska na oślep)

Błyska na oślep? A konkretnie, to które lampki tak ci błyskały?