PDA

Zobacz pełną wersję : 580ex odpalana zdalnie



pavlo
07-11-2005, 17:37
Witam,
chciałbym się dowiedzieć czy radiowym wyzwalaczem lamp błyskowych kupionym w Funsports będę mógł odpalić 580ex?

Pozdrawiam
Paweł

KuchateK
07-11-2005, 17:55
http://canon-board.info/showpost.php?p=87611

Adnotacja: Zestaw to to samo co ma w swojej ofercie funsports. W zestawie przelutowalem przewod zastepujac duzego jack'a wtyczka pc. W plytce jest miejsce na dwa przewody, wiec mozna dolutowac cos ekstra zostawiajac oryginalny na miejscu.

perlpa
07-11-2005, 21:15
Witam,
chciałbym się dowiedzieć czy radiowym wyzwalaczem lamp błyskowych kupionym w Funsports będę mógł odpalić 580ex?

Pozdrawiam
Paweł
Kuchatek bardzo fajnie rozwiązał wyzwalanie tej lampy ale pamiętaj że musisz ona pracować w manualu. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w sytuacjach gdy obiekt główny nie zmienia odległości względem lampy, ale będzie co najmniej upierdliwe np. w reportażu. Można alternatywnie odpalać radiem tanią lampę z własną automatyką (bardzo dobre są METZ'e).
Pozdrawiam

KuchateK
07-11-2005, 22:04
Mysle ze stawiajac lampe obok puszki i stosujac radio raczej celem bedzie studio a nie dynamiczne ujecia reportazowe gdzie jest potrzebna automatyka z lampy. Zwlaszcza ze w watku obok kolega pyta o typowo studyjna lampe.

perlpa
07-11-2005, 23:13
Mysle ze stawiajac lampe obok puszki i stosujac radio raczej celem bedzie studio a nie dynamiczne ujecia reportazowe gdzie jest potrzebna automatyka z lampy. Zwlaszcza ze w watku obok kolega pyta o typowo studyjna lampe.
Jasne, ale na upartego można i tak: mój kumpel przy zdjęciach "kościołowych" czy w dużych salach montuje 550EX na szynie a radiem odpala lampę studyjną dla rozjaśnienia tła i lekkiego podświetlenia 1-go planu. Ale też uważam że to hardcore.
Pozdrawiam

KuchateK
07-11-2005, 23:19
Mysle ze do takiego zastosowania lepiej zastosowac bezprzewodowy system oparty na lampach Canona z automatem jak typowo studyjne metody.

perlpa
07-11-2005, 23:35
Mysle ze do takiego zastosowania lepiej zastosowac bezprzewodowy system oparty na lampach Canona z automatem jak typowo studyjne metody.
Ponownie się zgadzam i miałem ochotę się przesiąść na takie rozwiązanie ostudziły mnie jednak informacje że zasięg skuteczny to tylko ~10 metrów i bywają problemy z odpalaniem lampy ustawionej np. za plecami grupy ludzi.