PDA

Zobacz pełną wersję : [battle] Goomis vs micles vs ?? - reportaż ślubny



Strony : [1] 2

Goomis
28-06-2010, 19:20
Natchnieni potyczkami Panka i Michała Sokołowskiego ustawiamy z miclesem battle na reportaż ślubny.
Zasady:
- 70-80 zdjęć reportażowych(stosunek boków i kolorystyka - dowolne)
- zdjęcia maks. 1000px na dłuższym boku, wycięty exif
- zdjęcia z dowolnego ślubu w sezonie 2010
- ze względu na to, że ilość zdjęć nie jest regulaminowa dla battle'a zdjęcia muszą się znaleźć na jakimś prywatnym serwerze - rodzaj prezentacji dowolny (flash, html) jedyne wymaganie to brak podkładu muzycznego itp. - same foty.
O serwer uczestnik martwi się sam.
- maksymalna ilość uczestników to 4. Czyli są jeszcze 2 wolne miejsca.
- termin do 11.07.2010, 24.00

micles
28-06-2010, 19:26
Hosting provided by Allxages.

Proponuję teraz dobrać jeszcze jednolitą formę prezentacji. Od siebie sugeruję najzwyklejszą stronę html z obrazkami pod sobą (jak w mojej galerii) albo obok siebie, białe tło, zero tekstu. Flash ssie.

Goomis
28-06-2010, 19:42
No ok jeżeli Allxages się zgadza to spoko.

Jak już to czarne tło, zdjęcia pod sobą.

micles
28-06-2010, 19:48
Czyli zupełnie tak jak u mnie w galerii - powrót do korzeni! :D

W takim razie materiał proszę przygotować w formie paczki zip/rar, jego nazwa : battle_reportaz_slubny_[nick_z_forum].zip (/rar), a w środku 70-80 zdjęć w formie 01.jpg, 02.jpg ... [xy].jpg

Zainteresowani w odpowiednim czasie dostaną na PW maila na którego podeślą paczkę.

xsardas
28-06-2010, 19:52
Ciekawe jak się to rozwinie...

micles
28-06-2010, 19:56
No a jak ma się rozwinąć. Po prostu battle ;P

E.3
28-06-2010, 20:00
Ciekawe jak się to rozwinie...

Możesz dołączyć to się rozwinie ;)

trzeszcz6
28-06-2010, 21:47
Kurczę do 11.07, czyli powinienem się wyrobić :D zgłaszam się! Pewnie przegram sromotnie ale kto wie? :P A jest jakaś stawka?

xsardas
28-06-2010, 21:50
Chodziło mi o uczestników :P A ja nieśmiały jestem i chyba się nie zgłoszę :P Zresztą nie mam fajnego materiału :( bo ten fajny już wisi na blogu :(
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
U mnie jak na razie zlecenie dopiero 28 sierpnia heh :P

trzeszcz6
28-06-2010, 21:54
U mnie jak na razie zlecenie dopiero 28 sierpnia heh :P

Ja mam właśnie pod koniec lipca dlatego się cieszę z terminu bo zdąże :D

micles
28-06-2010, 22:48
Ja mam właśnie pod koniec lipca dlatego się cieszę z terminu bo zdąże :DNie chcę cię martwić, ale 11.07 to jedenasty lipca. Więc jak ty masz "pod koniec lipca" to "chyba nie zdążysz"...

trzeszcz6
28-06-2010, 22:55
o Matko, żeczywiście :P się napaliłem a tu ****. Sorry za zamieszanie i powodzenia!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
i ten brak edycji... sorry, RZeczywiście

odi
30-06-2010, 15:43
Się zastanawiam nad udziałem w battle ale chyba nie wyrobię się do 11:(
Nie da się tego do 14 przełożyć?

micles
30-06-2010, 15:48
Proponuję zrobić trzeci battle 1 on 1 - czarny1999 do mnie pisał, że też chce.

odi
30-06-2010, 16:18
ale kto na 3 ja? kiedy z kim?

micles
30-06-2010, 18:06
No jeszcze nie wiem, czekam na zdanie Goomisia, bo w którymś innym wątku padła propozycja zrobienia drabinki (wygrany z battle'a pank-michal walczy z wygranym micles-goomis i można by było skołować jeszcze 4 osoby i byłby niezły turniej :P)

MacGyver
30-06-2010, 23:36
Zasady:
- 70-80 zdjęć reportażowych(stosunek boków i kolorystyka - dowolne)

Litości, czu uważacie że bez mała setka zdjęć z jakiegoś ślubu jest w stanie zainteresować kogokolwiek poza nowożeńcami i co wytrwalszymi członkami ich rodzin :confused:

micles
30-06-2010, 23:39
Litości, czu uważacie że bez mała setka zdjęć z jakiegoś ślubu jest w stanie zainteresować kogokolwiek poza nowożeńcami i co wytrwalszymi członkami ich rodzin :confused:Litości, czu uważasz że bez duża piątka zdjęć z jakiegoś ślubu jest w stanie oddać cały klimat poza pojedynczymi sytuacjami i co ciekawszymi momentami ich (hmm, no tu to już nie wiem co napisać żeby pasowało do wyjściowej struktury zdania :D)

MacGyver
30-06-2010, 23:54
Dobrze zrobiony reportaż to, jak dla mnie 8 - 20 zdjęć, 80 to dokumentacja fotograficzna a nie żaden reportaż.

A czy da się oddać klimat imprezy w kilkunastu zdjęciach?
1. Śluby odbywają się wokół kilku dość utartych schematów i trudno tu mówić o jakimś specyficznym klimacie.
2. Jeśli w takowej imprezie było coś specyficznego, oryginalnego, to wystarczy kilkanaście umiejętnie dobranych kluczowych kadrów. Pokazywanie na trzech zdjęciach że ciocia Jadzia skakała na parkiecie wyżej od kuzyna Zbyszka zupełnie niczego nie wnosi.

Prezentowanie tak dużej ilości zdjęć to coś jak grafomania - skoro nie wiem jak coś opisać to napiszę wszystko co mi przyjdzie do głowy.

Nie mam nic przeciwko dokumentacjom fotograficznym ale nazywanie ich reportażem jest niczym innym jak robieniem odbiorcy w balona.

witoldk
01-07-2010, 12:43
Zgadzam się z MacGyver-em. 70-80 zdjęć to za dużo. Nie bardzo miałbym ochotę patrzeć na hulanki ciotek, wujków, świadków. Podejrzewam, że każdy właśnie nadrabiał by ilość "zabawą".

hanyzewski
01-07-2010, 14:12
Dokladnie - tyle zdjec to duzo za duzo. Moze 7 do 9 zdjec? Jesli tak, to i ja sie przylacze.

micles
01-07-2010, 14:14
Podejrzewam, że każdy właśnie nadrabiał by ilość "zabawą".Nie zapominajmy, że reportaż ślubny to nie tylko ceremonia ślubu. Jakby policzyć po 2 zdjęcia z każdego "ważnego" momentu, to 80 wyjdzie spokojnie.

witoldk
01-07-2010, 14:56
..."ważnego" momentu, ...

Zdefiniuj "ważny moment".

micles
01-07-2010, 15:02
Taki, bez którego historia nie byłaby pełnowartościowa, bo nie wiedzielibyśmy o tym, że dana sytuacja miała miejsce.

witoldk
01-07-2010, 15:12
Taki, bez którego historia nie byłaby pełnowartościowa, bo nie wiedzielibyśmy o tym, że dana sytuacja miała miejsce.

Micles nie obraź się ale jakieś wyniosłe farmazony wypisujesz :?

Uważam, ze 20-30 zdjęć to maks. Będzie większe prawdopodobieństwo, że oglądający przejrzy wszystkie zdjęcia dokładnie.

micles
01-07-2010, 15:38
Mnie po prostu irytuje to, że wszędzie fotografowie pokazują po zaledwie kilka debeściackich fot z danego ślubu, a przecież nie o to chodzi, żeby zrobić 5 odjechanych w kosmos fot, tylko 100 bardzo dobrych. Jak dla mnie jedynym wymiernym wskaźnikiem umiejętności fotografa jest cały materiał z jednego ślubu (niekoniecznie też najlepszego - bo wiadomo, może się trafić bogata para z wielgachnym pałacem, weselem na 500 osób, fajerwerkami i innymi bajerami).

MacGyver
01-07-2010, 15:40
Micles nie obraź się ale jakieś wyniosłe farmazony wypisujesz :?
Wiesz dla niego ślub to mglista, bliżej nie określona, daleka przyszłość więc się nie zna i mu się wydaje że pierwszy gość wpadający pod stół i zwijanie kabli przez orkiestrę to też ważne momenty :lol: :mrgreen:

yerzu
01-07-2010, 15:43
Micles - fajnie było by obejrzeć battle gdyby do walki stanęły Smoki, Gary, BW czy inni wiodący fotografowie naszego rynku - wtedy każdy by to oglądał z przyjemnością. Wierzysz że ktoś przebrnie przez Twoje 100 zdjęć ? I nie chcę Cię tu obrazić ale nie wierzę, że jako początkujący w branży pokażesz repo - 100 klatkowe - przy którym ktoś nie zmięknie. Na bloga wrzuca się tak obszerne materiały bo to kręci potencjalnych klientów.

Dla innych fotografów 20 klatek to dość żeby pokazać fajnie przebieg całego dnia.

witoldk
01-07-2010, 15:49
Micles ja zawsze oddaję ok.200 "debeściackich" fotografii Parze Młodej :)

Ale te 200 zdjęć są w stanie przejrzeć tylko i wyłącznie zainteresowani.

michal_sokolowski
01-07-2010, 16:35
Mnie po prostu irytuje to, że wszędzie fotografowie pokazują po zaledwie kilka debeściackich fot z danego ślubu, a przecież nie o to chodzi, żeby zrobić 5 odjechanych w kosmos fot, tylko 100 bardzo dobrych. Jak dla mnie jedynym wymiernym wskaźnikiem umiejętności fotografa jest cały materiał z jednego ślubu (niekoniecznie też najlepszego - bo wiadomo, może się trafić bogata para z wielgachnym pałacem, weselem na 500 osób, fajerwerkami i innymi bajerami).

Popieram Miclesa.

Ja od przygotowań do tortu robię średnio około 1000 "klapnięć".

Wybrać z tego od 5 do 20 dobrych fot to naprawdę nie jest wielki wyczyn.

Ale wybrać 100 - to jest sprawdzian.

A jeśli chodzi o momenty, to dla mnie ważne są różne, również te nie bezpośrednio związane z parą młodą - dzieci, starsi ludzie, zespół na przyjęciu, pani kelnerka idąca z kawą, lody na tacy itd.

Zdaję sobie sprawę że część tych zdjęć nie obchodzi parę młodą - ale kicham na to - bo ważne momenty dla nich również mam, a resztę robię dla siebie. - i z tej reszty jakaś tam część im się może spodobać.

micles
01-07-2010, 16:38
No jeżeli rozważamy taki poziom "debeściactwa" to ja też oddaję 200-250. :D

michal_sokolowski
01-07-2010, 16:45
Dla mnie to też są ważne momenty (nie związane bezpośrednio z parą mlodą):


https://canon-board.info/imgimported/2010/05/11-3.jpg
źródło (http://sokolowski.itl.pl/canon_board/bozena_andrzej/nowy/11.jpg)

https://canon-board.info/imgimported/2010/05/31-1.jpg
źródło (http://sokolowski.itl.pl/canon_board/bozena_andrzej/nowy/31.jpg)

https://canon-board.info/imgimported/2010/05/34-1.jpg
źródło (http://sokolowski.itl.pl/canon_board/bozena_andrzej/nowy/34.jpg)

hanyzewski
01-07-2010, 16:52
Proponuje 9 zdjec, obrobka tylko: kontrast, jasnosc, saturacja, punktowe sciemnianie i rozjasnianie. Jak na Grand Press Photo :)
Zadnych teksturek, zmiekczania, gotowych akcji, kolorowania.
Chetni?

michal_sokolowski
01-07-2010, 16:54
Proponuje 9 zdjec, obrobka tylko: kontrast, jasnosc, saturacja, punktowe sciemnianie i rozjasnianie. Jak na Grand Press Photo :)
Zadnych teksturek, zmiekczania, gotowych akcji, kolorowania.
Chetni?

ciekawe jak to zweryfikujesz ? :-/

a 9 zdjęć dobrych to moja żona zrob ;-)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
żona zrobi miało być :-)

odi
01-07-2010, 18:47
Ja nie bardzo rozumiem. Warunki battle definiują uczestnicy potyczki, jeśli ktoś nie chce ich oglądać to nie ogląda, jeśli ktoś chce obejrzeć 9 lub 20 to tyle obejrzy. Zdjęcia wrzucane na inny serwer zatem miejsca nie zabierają - nie rozumiem gdzie tu problem?

michal_sokolowski
01-07-2010, 23:18
ja też nie kumam w czym problem....
myślę że 100 zdjęć to można obejrzeć, bez przesady, materiał będzie przecież i tak po grubej selekcji.

Goomis
02-07-2010, 01:01
Przyjmujemy do battle'a do 4osób jak wspomniałem, ale tylko 1 i 2 miejsca kwalifikują się do następnej potyczki z wygranymi z battle'a pank-michał.

Ale tak się zastanawiając, jeżeli mają być 4osoby to można trochę obniżyć limit (55-65??)
Na razie nie mam konkretnego zdania w tym temacie, zależy jak od zdania uczestników (chociaż i tak wiem, że micles się nie zgodzi :-P )
Może też zwiększyć do np. 80-100 ale z plenerem razem? Jak uważacie?

allxages
02-07-2010, 01:09
Ja uważam, że te playoffy są bezsensu.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Proponuje 9 zdjec, obrobka tylko: kontrast, jasnosc, saturacja, punktowe sciemnianie i rozjasnianie. Jak na Grand Press Photo :)
Zadnych teksturek, zmiekczania, gotowych akcji, kolorowania.
Chetni?

Zastanawiam się czy kiedykolwiek użyłem czegoś więcej...

micles
02-07-2010, 10:14
No ja to wszystko w Lightroomie robię (przy czym nie używam w ogóle tamtejszego Brusha, bo jest do d**y), chyba że modelkowe to wtedy do PSa i retusz...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Aha, wiesz co myślę o plenerze, co nie?

Goomis
02-07-2010, 15:38
Ok, tak więc przedyskutowaliśmy z miclesem jeszcze raz sprawę i postanowiliśmy trochę zmienić zasady.
Otóż battle przeprowadzamy 1 na 1 i zamiast 70-80zdjęć z samego repo dajemy 80-100 z reportażu i pleneru włącznie.
Myślę, że nie będzie dla kogoś problemem obejrzenie ok 190zdjęć w postaci 2kompletnych materiałów.
Postanowienia takie gdyż 4x80 zdjęć już mogło być faktycznie za wiele do oglądania.
Z góry przeprosiny dla Odiego, mam nadzieję, że nie czujesz się urażony. Możesz wyzwać trzeszcza na trochę późniejszy termin ;-)

trzeszcz6
02-07-2010, 15:48
Ja bardzo chętnie na ten późniejszy termin tak około 10 sierpnia :) może być troszkę wcześniej :)

Vitez
04-07-2010, 12:57
nie rozumiem gdzie tu problem?

To nie problem tylko sugestia. Jeśli chcesz mieć dużo głosów w battlu to warto, by jak najwięcej osób go obejrzało i zagłosowało, czyli czasem warto posłuchać sugestii.
Ja na przykład też nie widzę sensu w publikacji 100 fot i nie zamierzam tego oglądać, więc kolejny głos mniej.
I jak się okaże że głosujących było na przykład 10 zamiast spodziewanych 100 to dopiero przyjdzie refleksja "a może warto było posłuchać forumowiczów przy ustalaniu warunków battla" ...

michal_sokolowski
04-07-2010, 13:24
To nie problem tylko sugestia. Jeśli chcesz mieć dużo głosów w battlu to warto, by jak najwięcej osób go obejrzało i zagłosowało, czyli czasem warto posłuchać sugestii.
Ja na przykład też nie widzę sensu w publikacji 100 fot i nie zamierzam tego oglądać, więc kolejny głos mniej.
I jak się okaże że głosujących było na przykład 10 zamiast spodziewanych 100 to dopiero przyjdzie refleksja "a może warto było posłuchać forumowiczów przy ustalaniu warunków battla" ...

Vitez, nie zgadzam się - jeśli ludzie nie obejrzą tych 100 fot, to znaczy że materiał jest nudny i do d....... - i wtedy chłopaki będą wiedzieli że robią nudne materiały do d....
I ja też jak wrzucę z Pankiem na battle te około 80 fot i się okaże że mało to ludzi obejrzało, to będzie dla mnie sugestia że mój materiał jest może nudny i do d...... .

Następnym razem może wrzucę lepszy materiał, będę się starał, żeby był mniej do d...... niż ten który był do d....... .

Reportaż ślubny to minimum te 70-80 do 100 zdjęć.
Kropka.
ps.
Wiem, że to zrozumiesz. Dzięki.

Vitez
04-07-2010, 14:06
Vitez, nie zgadzam się - jeśli ludzie nie obejrzą tych 100 fot, to znaczy że materiał jest nudny i do d....... - i wtedy chłopaki będą wiedzieli że robią nudne materiały do d....
I ja też jak wrzucę z Pankiem na battle te około 80 fot i się okaże że mało to ludzi obejrzało, to będzie dla mnie sugestia że mój materiał jest może nudny i do d...... .

Następnym razem może wrzucę lepszy materiał, będę się starał, żeby był mniej do d...... niż ten który był do d....... .

Pozostaje pytanie skąd się dowiesz jak wielu ludzi nie obejrzało fot bo nudne. W battlu da się jednak zmierzyć tylko ilość głosów i tylko o to mi chodzi - by tych głosów było więcej to zdjęć powinno być mniej. Ewentualnie w głosowaniu dorzucić trzecią opcję "Żaden. Nie obejrzałem bo za dużo" .
Dla mnie (ale to tylko pojedyncza, subiektywna opinia, nie głos ogólnoforumowy bo czasem tak niestety są moje wypowiedzi traktowane :? ) 100 zdjęć będzie zawsze nudne i nigdy ich nie obejrzę, niezależnie od klasy fotografa, i nie oznacza to automatycznie tego że materiał do d... tylko że nie chce mi się tak wielu zdjęć na raz oglądać.

allxages
04-07-2010, 14:19
Vitez ma sporo racji. Przyznam się szczerze, że nie potrafię sobie wyobrazić rzetelnego porównania dwóch setów po 80-100 zdjęć. Pewnie po prostu przescrolluje stronę w dół i jak coś się uchwyci ciekawego to zatrzymam.

micles
04-07-2010, 14:24
Tylko czemu tak ostro nie dementujecie sensowności battle'a pank-michal_sokolowski, pomimo że konwencja jest taka sama :D

allxages
04-07-2010, 14:28
Bo jeszcze nie zaczęli tematu w odpowiednim dziale? Mam dokładnie takie samo uczucie do ich battle'a.

Goomis
04-07-2010, 22:27
Ewentualnie w głosowaniu dorzucić trzecią opcję "Żaden. Nie obejrzałem bo za dużo" .


Wstawimy też :-P

Z jednej strony jest to racja, ale z drugiej to nie jest problem wybrać 10 super zdjęć z repo, tylko właśnie problemem może być pokazanie 70zdjęć na co najmniej równym poziomie.

Dodamy jeszcze opcje w stylu
"Oglądałem, ale za dużo zdjęć by podjąć decyzję"
Jeżeli któraś z dodatkowych opcji będzie miała więcej głosów niż zestawy to powtórzymy battle'a okrajwając liczbę fot i nie mówiąc który zestaw czyj. Proste

micles
04-07-2010, 22:49
Dobra opcja. Zgadzam się.

pe.en.de
05-07-2010, 00:12
Jak Ci wszscy mówią żeś łysy, to wyrzuć grzebień.
Nie prościej od razu przejść do:
Dobra opcja. Zgadzam się

Ja raczej obawiam się trudności z zapamiętywaniem oglądanych zdjęć.
Jak potem porównywać to co mam w pamięci z tym co widzę?

Przy 10, no może 15 jeszcze dam radę, ale przy 2 x 100?
Jak Ci wszyscy mówią.....

micles
05-07-2010, 00:14
Chodzi o to że nie masz porównywać zdjęć. Masz porównać ogólne odczucia po obejrzeniu obu setów. Wczuć się w rolę pary młodej i wybrać pomiędzy dwoma albumami, które pokazało ci dwóch fotografów zabiegających o podpisanie umowy z tobą :D

pe.en.de
05-07-2010, 01:57
E, no jak tak to tak, spoko wal setkę

pank
05-07-2010, 14:23
Też uważam że do battla 20 zdjęć to max, ale jakoś nikt mnie nie chce słuchać. No nic, zobaczymy jak pójdzie obu panom i może przyjdzie czas na modyfikację założeń.

micles
05-07-2010, 14:31
I tak wszyscy jak na złość będą głosować na tą trzecią opcję :D

michal_sokolowski
05-07-2010, 14:59
jak ktoś lubi reportaż to powinien przejść przez te 100 fot - jeśli materiał będzie ciekawy.

to jest duży sprawdzian - taki battle,

20 fotek to mnie kompletne nie interesuje, bo tyle dobrych wybiorę ze swojego seta - wybaczcie że tak nieskromnie napiszę....

pank
05-07-2010, 15:02
No i co z tego? Ty wybierzesz, ja wybiorę, jaki problem?

michal_sokolowski
05-07-2010, 15:42
No i co z tego? Ty wybierzesz, ja wybiorę, jaki problem?

dla mnie to za mało - 20 fotek..

od przygotowań do oczepin robię około 1000 "klapnięć", młodzi dostają 300.

ja uważam że set 100 (czy 70-80) zdjęć to jest "akurat" na taki całodzienny reportaż - fotografia ślubna ma swoje wymagania - i 20 zdjęć to jest ZA MAŁO - patrząc z perspektywy potencjalnego klienta.

zresztą Pank co marudzisz ? I tak masz większe szanse wygrać, z racji chociażby obróbki, mniejszych szumów, mniejszej "szaroburości", większej ostrości....

Vitez
05-07-2010, 17:16
Masz porównać ogólne odczucia po obejrzeniu obu setów.

Chodzi głównie o to że set 100 zdjęć to się przeleci, nie obejrzy. Za to set 20, max 30 to już da radę obejrzeć. Znowu podkreślam - opinia po prostu subiektywna.

A mniej subiektywnie naprawdę sugeruję - co z tego że wy, uczestnicy, fotografowie CHCECIE wrzucić po 100 zdjęć "bo inaczej nie da się ocenić całości reportażu", gdy tymczasem Ci, co mają na was zagłosować wyraźnie mówią (w większości, choć oczywiście nie wszyscy) że sobie tak przedstawionego wyboru nie bardzo życzą?
Chcecie zdobyć głosy? To posłuchajcie głosodawców... proszę?

4kwiatek
05-07-2010, 19:47
Hi...

Ja tam się nie znam... ale gdy Młodzi płacą za zdjęcia to płacą także za to że "wujek i ciocia" sobie z setu wybiorą to co im się podoba. Sam robiłem sety po 200-300 zdjęć (nie ślubne) i wiem że z tego szło do druku 10-12 max na osobę.

Przypomina mi się zauroczenie jakie przeżyłem przy własnym ślubie - zamówiliśmy 4 godziny filmu z uroczystości. W 3 kopiach żeby nie zajeździć jednej... I co ? Nikt NIGDY wszystkiego nie obejrzał. Zanudzić się można nawet na najważniejszej uroczystości w życiu :D.

Moim zdaniem nie jest sztuką zrobić 1000 klapnięć. Sztuką jest zrobić to JEDNO zdjęcie. Oczywiście to jest mój pogląd dzisiaj ;).

Pozdrawiam..
Kwiatek..

pe.en.de
05-07-2010, 20:17
A może od razu każdy wstawi po dwie wersje.
Jedna skrócona dla niecierpliwych, druga pełna, dla koneserów.
A głos i tak każy odda jeden?
Wilk syty i owca cała.

SeaMan
05-07-2010, 22:36
osobiście mam mieszane uczucia z jednej str. sam jestem świeżo po własnym weselu (15.05.2010 foto. Feelipe) i raz obejżałem foty z przyjemnością nawet drugi ale na tym koniec, teraz wracam do "wybranych", z drugiej str. przekonuje mnie stwierdzenie:

Chodzi o to że nie masz porównywać zdjęć. Masz porównać ogólne odczucia po obejrzeniu obu setów. Wczuć się w rolę pary młodej i wybrać pomiędzy dwoma albumami, które pokazało ci dwóch fotografów zabiegających o podpisanie umowy z tobą :D

Proponował bym 30-40 fot.
Poza tym uważam ze decyzje powinni podjąć uczestnicy obejże na pewno:) tylko żebym przy 100 ich nie prze-rolkował.:(

Tak czy inaczej uszanuje wole uczestników:) Powodzenia i czekam

micles
06-07-2010, 01:54
Chodzi głównie o to że set 100 zdjęć to się przeleci, nie obejrzy. Za to set 20, max 30 to już da radę obejrzeć. Znowu podkreślam - opinia po prostu subiektywna.Jak już pank miał kilkukrotnie chyba przyjemność zobaczyć w swoim wątku, 20-30 zdjęć to idzie nawet za jednym razem skomentować po miclesowemu :D Tylko trzeba chcieć. Dla mnie jako przyszłego pana młodego przerolkowanie 100 zdjęć byłoby bardziej wymierne niż obejrzenie 20-30. (Subiektywna opinia :twisted:)

gavin
06-07-2010, 09:19
dawać po 100 fot - ja tam chętnie zobaczę :D i porównam ze swoimi :P

allxages
06-07-2010, 11:59
Jak już pank miał kilkukrotnie chyba przyjemność zobaczyć w swoim wątku, 20-30 zdjęć to idzie nawet za jednym razem skomentować po miclesowemu :D Tylko trzeba chcieć.

Nie zauważyłeś, że jesteś jedyną osobą której się chce? :) A, że w tym battle sam bierzesz udział to chyba będzie 0 chętnych :(



Dla mnie jako przyszłego pana młodego przerolkowanie 100 zdjęć byłoby bardziej wymierne niż obejrzenie 20-30. (Subiektywna opinia :twisted:)

Sugerujesz, że wszyscy przyszli weselnicy mają już przeglądać portfolia osób? :)

steady
06-07-2010, 12:39
Ja z przyjemnością obejrzę relację ze ślubu w ilości 80-100 zdjęć :)

gervee
06-07-2010, 12:48
Jeśli to ma być do oglądania to dajcie po 24 dobre fotki i będzie ok. Nad Niemnem i inne "nudziarstwa" niech nie mają tu miejsca. Bez "wodolejstwa" - 24 dobre zdjęcia jak 24 godziny w dobie ;).

mc_iek
06-07-2010, 12:55
Ja z mojego ślubu mam 36 zdjęć czarno-białych i drugie tyle kolorowych. Ponadto 9 minut filmu niemego w standardzie super8, na czarno-białej taśmie made in USSR, na których jest wszystko co najważniejsze z ceremonii i z wesela. Zasadniczo nie widzę sensu posiadania większej ilości zdjęć, bo ksiądz, czy urzędnik mówiący "U", nie różni się wiele od księdza, czy urzędnika mówiącego "R", bez względu na to, czy fotografowany jest od dołu, w kierunku witraża nad ołtarzem, czy z ambony w kierunku butów ministranta.Ciocia Zosia tańcząca rock 'n rolla, wygląda tak samo komicznie (głupio), jak wyglądała tańcząc makarenę. Reszta istotnych dla mnie ujęć mieści się na jednym standardowym negatywie, zwłaszcza z perspektywy 25-ciu lat...

blackninja
07-07-2010, 00:55
Jeśli to ma być do oglądania to dajcie po 24 dobre fotki i będzie ok. Nad Niemnem i inne "nudziarstwa" niech nie mają tu miejsca. Bez "wodolejstwa" - 24 dobre zdjęcia jak 24 godziny w dobie ;).

Tyle, że większa ilość zdjęć (80-100) pozwala również ocenić czy fotograf trzyma poziom. Jakie to ma znaczenie? Choćby takie, że tych 20 udanych i wybranych zdjęć wg fotografującego, nie musi być wcale tymi najlepszymi dla klienta. Ze 100 już wybierze też coś dla siebie. W większości poważnych i mniej poważnych stowarzyszeń fotografów ślubnych właśnie reportaż z 80-100 zdjęć jest oceniany podczas weryfikacji osoby chcącej doń wstąpić. Battle z 20 zdjęć przypomina galerie fotografów ślubnych na ich stronach www. Wiadomo, że są tam zdjęcia "best of the best of the best...". Niczego to nie mówi o tym jaki poziom trzyma fotograf "na co dzień". Zwróćcie uwagę, jak wielu fotografów ostatnio wrzuciło na swoje blogi całe 100-zdjęciowe reportaże.

Hiv
07-07-2010, 12:57
Ja tez chętnie obejrzę materiał jaki sam oddaję klientom czyli 80-100 zdjęć.
Myślę, ze to już standard bo mamy po trosze z każdej części "tego dnia".

Sergiusz
07-07-2010, 13:52
Ja z mojego ślubu mam 36 zdjęć czarno-białych i drugie tyle kolorowych. Ponadto 9 minut filmu niemego w standardzie super8, na czarno-białej taśmie made in USSR, na których jest wszystko co najważniejsze z ceremonii i z wesela. Zasadniczo nie widzę sensu posiadania większej ilości zdjęć, bo ksiądz, czy urzędnik mówiący "U", nie różni się wiele od księdza, czy urzędnika mówiącego "R", bez względu na to, czy fotografowany jest od dołu, w kierunku witraża nad ołtarzem, czy z ambony w kierunku butów ministranta.Ciocia Zosia tańcząca rock 'n rolla, wygląda tak samo komicznie (głupio), jak wyglądała tańcząc makarenę. Reszta istotnych dla mnie ujęć mieści się na jednym standardowym negatywie, zwłaszcza z perspektywy 25-ciu lat...

A ja nie mam ani jednego zdjęcia. Ani czarno białego ani kolorowego. I filmu też nie mam. Po co to komu?

micles
07-07-2010, 14:15
Zapytaj 98% par, które na swój ślub biorą co najmniej fotografa. Takie pytanie jest w obecnych czasach stosowne, ale jeżeli chodzi o video.

Sergiusz
07-07-2010, 14:27
Zgodnie ze światowymi tendencjami i wchodzącą modą pary ograniczają ilość zamawianych zdjęć. Bo im to jest do niczego nie potrzebne. Portret nad łoże ku pamięci co się brało plus zdjęcie do ramki na kredens. A reszta to zbędny balast a do tego kosztowny.

zieli33
08-07-2010, 19:42
Dla zwolennikóch niejszej ilości zdjęć - może następny battle na repo. ślubny zrobimy na negatywie (24 klatki) na puszkach bez AF

micles
08-07-2010, 19:43
Ty się śmiej, ale ja na ostatnim ślubie zrobiłem kilka zdjęć PSIXem :D

zieli33
08-07-2010, 19:43
*"zwolenników mniejszej.."
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Wcale się nie śmieję. To całkiem serio było.

micles
08-07-2010, 19:50
A może być puszka z AF, ale wyłączonym? Bo ja w sumie mogę podnieść rękawicę. Tyle że ktoś musiałby mi zeskanować kliszę później.

zieli33
08-07-2010, 19:59
Z tym AF to tak tylko wypaliłem, chodziło mi głównie do ograniczenia się do 24 klatek. Z tego co wiem to negatyw skanują w większości fotolabów za ok 5zł.

micles
08-07-2010, 20:12
Tja, w mniej niż 4mpix na klatkę. To ja dziękuję, wolę 10d :D

pank
08-07-2010, 20:36
Świetny pomysł, a parze powiecie przed czy po podpisaniu umowy?

zieli33
08-07-2010, 20:45
Pary młodej w to nie mieszaj ;-) To czy ktoś weźmie sobie analoga na ślub jako dodatkowe body, czy zrobi parę zdjęć zenitem u znajomej na ślubie, to już inna sprawa.

micles
08-07-2010, 20:50
Świetny pomysł, a parze powiecie przed czy po podpisaniu umowy?A co to robi?

pank
08-07-2010, 20:53
Pewnie że tak, ale ani analogiem w charakterze dodatku ani zenitem u znajomych nie zrobisz raczej dobrego materiału. Trzeba by się nastawić tylko na analoga, tylko pewnie żadna para na to nie pójdzie choć pomysł ciekawy. Przy okazji, jaka różnica będzie oprócz oczywiście lansiarstwa artystycznego między tym czy battle na 24 klatki będzie robiony cyfrą czy analogiem?

micles
08-07-2010, 20:55
Tym, że większe prawdopodobieństwo, że 24 klatki z analoga to wszystkie które wykonałeś tym aparatem.

pank
08-07-2010, 20:56
No błagam Cię.

MacGyver
08-07-2010, 21:23
Hmm, coś nam chyba zmieniła sama z siebie formuła działu, bo od kilku tygodni odbywają się wyłącznie battle na szumne zapowiedzi a zdjęć ni w ząb :evil:

micles
08-07-2010, 21:24
Hmm, coś nam chyba zmieniła sama z siebie formuła działu, bo od kilku tygodni odbywają się wyłącznie battle na szumne zapowiedzi a zdjęć ni w ząb :evil:Termin jest do tej niedzieli z tego co pamiętam, także spokojnie.

pank
08-07-2010, 21:25
No to może zrobimy battla na zapowiedź battla?

MacGyver
08-07-2010, 21:29
Termin jest do tej niedzieli z tego co pamiętam, także spokojnie.
Ufff, jak to dobrze że mnie przy tym nie będzie :-P

micles
08-07-2010, 21:35
A co, kolejny wyjazd?

MacGyver
08-07-2010, 21:40
Wyjeżdżam w nocy, z niedzieli na poniedziałek i nie będzie mnie przez 8 dni :-)

Sergiusz
09-07-2010, 01:50
Ja bym proponował jakiegoś Graflexa i jedną albo dwie klaty 4x5 cala.

micles
09-07-2010, 03:36
Pożyczysz?

michal_sokolowski
09-07-2010, 11:13
Pewnie że tak, ale ani analogiem w charakterze dodatku ani zenitem u znajomych nie zrobisz raczej dobrego materiału. Trzeba by się nastawić tylko na analoga, tylko pewnie żadna para na to nie pójdzie choć pomysł ciekawy. Przy okazji, jaka różnica będzie oprócz oczywiście lansiarstwa artystycznego między tym czy battle na 24 klatki będzie robiony cyfrą czy analogiem?

czemu zenitem nie zrobisz ? zrobisz.

czarno-biała klisza iso 3200 i jedziesz z koksem.
takich klisz powiedzmy......... 5 rolek ? powinno być OK.

do tego 5 rolek kolorowych o dużych czułościach i można robić.

przyjąłbym takiego battla, ale stawka musiałaby być duża... nie wiem dla wygranego 5 000 zł.........

no i trzeba by parę młodą znaleźć i jako drugi pójść oczywiście, ale pomysł fajny.

pank
09-07-2010, 11:19
Nie zrozumiałeś, przeczytaj jeszcze raz.

michal_sokolowski
09-07-2010, 11:34
rozumiem, rozumiem.

Pank, znajdź taką parę młodą, to zagramy we trzech z Miclesem :-)
Każdy ma 2 zenity i 10 rolek filmu, ale by jazda w kościele była :-)

pank
09-07-2010, 11:38
Niespecjalnie mi się podoba taki pomysł.

michal_sokolowski
09-07-2010, 12:12
widziałem że chłopaki z Ursynowa to leszcze.

micles
09-07-2010, 12:19
Każdy ma 2 zenity i 10 rolek filmu, ale by jazda w kościele była :-)Nie. Jeden Zenit, jedna rolka. 100% zdjęć zrobionych idzie do publikacji. Jeżeli już.

Sergiusz
09-07-2010, 12:21
Widziałeś? Chyba powinieneś zmienić dealera.

micles
09-07-2010, 12:22
Oj Sergiusz, nie każdy jest idealistą jeżeli chodzi o klepanie w klawiaturę. Co z tego, że pewnie zabrakło literki, jak wiemy o co chodzi.

Sergiusz
09-07-2010, 12:52
Tak masz rację. Czy to M czy to P to i tak jedna literka. W sumie bez znaczenia bo wiadomo o co chodzi.:-D

michal_sokolowski
09-07-2010, 14:48
Tak masz rację. Czy to M czy to P to i tak jedna literka. W sumie bez znaczenia bo wiadomo o co chodzi.:-D

ja nie wiem o co chodzi, a inni ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Nie. Jeden Zenit, jedna rolka. 100% zdjęć zrobionych idzie do publikacji. Jeżeli już.

JEDNA ROLKA NA SAM ŚLUB ? czy na wszystko ?

micles
09-07-2010, 14:57
Jedna rolka na wszystko

michal_sokolowski
09-07-2010, 15:05
Jedna rolka na wszystko

JAK PANK PRZYJMIE TO JA WCHODZĘ. aha, mój warunek - klisza black and white ISO 3200. BEZ LAMPY.

JAKA STAWKA ? Już wiem - przegrani składają się na jakiś fajny gadżet do 500 zł dla wygranego.

pank
09-07-2010, 15:22
Sory Panowie, ślub to nie paintball żeby się ganiać i strzelać. Już widzę parę która się zgadza na to żeby 3 fotografów sobie konkursy robiło i ganiało za nimi cały dzień z zenitami. Z resztą i tak wolny weekend mam tylko najbliższy a później dopiero druga połowa października na którą planuję w końcu wyjechać na wakacje. Mogę pokazać zdjęcia które robiłem dla którejś bary w battlu ale specjalnie szopki urządzać to mi się ani nie chce ani nie uważam tego za dobry pomysł. Z resztą czemu zenit a nie smiena? Albo pudło z dziurką?

micles
09-07-2010, 15:24
Najbardziej mi się podoba to :
ale by jazda w kościele była :-) ^^

michal_sokolowski
09-07-2010, 15:31
no i Pank popsuł zabawę...

pank
09-07-2010, 15:32
Czemu? Bawcie się beze mnie.

micles
09-07-2010, 15:33
no i Pank popsuł zabawę...Jaką zabawę? Ogarnij się człowieku. Ty chcesz się bawić podczas jednego z ważniejszych momentów w życiu dwojga ludzi? Do piaskownicy proponuję. Ja mogę jedynie zrobić dodatkowo jedną rolkę fot przy okazji robienia normalnych zdjęć cyfrą, i taki materiał dać na battle'a.

pank
09-07-2010, 15:35
A ja nawet tego nie mogę. I tak mam 2 body na szyi, brakuje mi jeszcze analoga...

Sergiusz
09-07-2010, 15:39
A ja nawet tego nie mogę. I tak mam 2 body na szyi, brakuje mi jeszcze analoga...

To daj asystentowi niech zamiata.

pank
09-07-2010, 15:39
Asystenta mam tylko na plenerze.

micles
09-07-2010, 15:41
To może battle na zdjęcia asystentów? Albo na zdalnie wyzwalane kliszaki?

Przestańmy już, ok?

Sergiusz
09-07-2010, 15:45
To może battle na zdjęcia asystentów?


Wiesz nie da się nie zauważyć, że masz jednego z lepszych asystentów na Forum. Coś mi się zdaje, że miałbyś spore szanse...

micles
09-07-2010, 15:46
Co, że Gunia?

michal_sokolowski
09-07-2010, 15:51
Jaką zabawę? Ogarnij się człowieku. Ty chcesz się bawić podczas jednego z ważniejszych momentów w życiu dwojga ludzi? Do piaskownicy proponuję. Ja mogę jedynie zrobić dodatkowo jedną rolkę fot przy okazji robienia normalnych zdjęć cyfrą, i taki materiał dać na battle'a.

więc praca nie może być zabawą....... ech.

pank
09-07-2010, 15:55
Co innego bawić się podczas swojej pracy a co innego robić z pracy zabawę kosztem innych.

micles
09-07-2010, 15:55
Najważniejszym celem zabawy jest własna radość. Przy fotografowaniu ślubów natomiast - najważniejsze są zdjęcia. Ta robota wymaga pełnej koncentracji. Można się cieszyć z dobrze zrobionej foty, ale nigdy nie nazwałbym tego zabawą. Bawić to się można na weselu - co osobiście też uważam za śmieszne, jak fotograf zamiast robić zdjęcia - tańczy.

michal_sokolowski
09-07-2010, 15:56
Co innego bawić się podczas swojej pracy a co innego robić z pracy zabawę kosztem innych.

JAKIM KOSZTEM ?

ja myślałem o tym, że bylibyśmy dodatkowo, a nie jako główni...... Młodzi dostaliby więcej zdjęć.

micles
09-07-2010, 15:57
Ja nie mogę wytrzymać psychicznie jak jestem jedną z trzech osób łażących frywolnie po kościele, a co dopiero jedną z pięciu. Każda dodatkowa osoba to dodatkowy zamęt.

pank
09-07-2010, 15:58
Michał piszesz jakbyś nigdy na ślubie nie był. Zdajesz sobie sprawę co będzie się działo jak będzie 4 fotografów? I każdy będzie walczył o kadry a 3 to wyjątkowo bo do konkursu jakiegoś?

micles
09-07-2010, 16:00
"no ale przecież to tylko dobra zabawa" - Nie. Taki ludzik z Zenitem byłby 10x bardziej wkurzający niż rodzina z kompaktem, bo ona to zadowoli się nawet i plecami pary młodej, a ten pierwszy, zmotywowany battle'em, poszukujący niepowtarzalnych ujęć... A co dopiero trzech.

michal_sokolowski
09-07-2010, 16:01
Michał piszesz jakbyś nigdy na ślubie nie był. Zdajesz sobie sprawę co będzie się działo jak będzie 4 fotografów? I każdy będzie walczył o kadry a 3 to wyjątkowo bo do konkursu jakiegoś?

warunek podstawowy - nie przeszkadzamy głównemu.

pank
09-07-2010, 16:01
Ty idź do ery pracować.

micles
09-07-2010, 16:02
warunek podstawowy - nie przeszkadzamy głównemu.Czyli nie wchodzimy do kościoła? Dla mnie już sama obecność osoby poza ławkami kościelnymi jest przeszkadzaniem, bo zakłóca porządek ceremonii.

michal_sokolowski
09-07-2010, 16:03
widzę że zaczynamy nowy temat, MORALNOŚĆ FOTOGRAFA ŚLUBNEGO.

ja się ewakuuję stąd.

do zobaczenia w innych wątkach.

micles
09-07-2010, 16:04
Do niedzieli! (mam nadzieję, że zdążę przygotować secik)

xsardas
09-07-2010, 16:32
Grubo panowie grubo :P

mc_iek
09-07-2010, 17:50
Mogę pożyczyć PRACTICę MTL-3, Pentacona 50/1,8 i Pentacona 135/2,8 jakby dla kogoś ZENIT był za ciężki.

steady
09-07-2010, 22:50
Ale wymyślacie...
Startuje ten battle czy nie?
Czytam i czekam na decyzję a tu same głupoty.
Mogę dać swoje 100 niepublikowanych zdjęć...
Może będzie ciekawiej.

micles
09-07-2010, 23:27
Startuje ten battle czy nie?No kocham takich ludzi po prostu kocham...
termin do 11.07.2010, 24.00

SeaMan
11-07-2010, 23:29
no dawajcie już te foty bo jutro do pracy trzeba wstać :):):)

polm
12-07-2010, 00:25
Już jest 12-07-10 i ja się pytam: startujecie ?

allxages
12-07-2010, 00:28
mam wrazenie, jakby micles uzywal kilku loginow.

micles
12-07-2010, 00:37
Ujednolicam formę prezentacji obu zestawów...
Foty już lecą na serwer.

micles
12-07-2010, 01:53
Sonda postawiona, zapraszamy do oglądania i głosowania :D

http://canon-board.info/showthread.php?t=65774

Goomis
12-07-2010, 01:53
z powodu nieobecności MacGyvera oraz rosnącej niecierpliwości przeglądających wątek wystawiłem sondę:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=65774
prosimy któregoś z modów o podklejenie
lub jeżeli przekroczyliśmy regulamin o zamknięcie i ponowne wystawienie.

Tak więc zapraszamy do głosowania i niech wygra lepszy ;-)

michal_sokolowski
12-07-2010, 09:47
ja już głosowałem.
W obu materiałach EMOCJE, a to chyba najważniejsze.
Jeden ciut nudniejszy, nie powiem który. :-)

Aha, obejrzenie materiału zajęło mi ............. 10, 12 minut ? nie patrzyłem, ale tak sądzę.
Spokojnie można to obejrzeć, te dwa zestawy (jak ktoś chce).

allxages
12-07-2010, 13:23
A ja powiem tak. 100 zdjęć na materiał idealnie pokazuje, że nie warto pokazywać 100 zdjęć. Że niby nie da sie pokazać całego dnia w mniej ilości klatek? Za przeproszeniem gówno prawda. Patrzę na przygotowania i co widzę? Jedną i tą samą scenę (pomijam, że nudną) pokazaną na 4 klatkach. Wybaczcie, ale to się gryzie samo w sobie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ops, teraz policzyłem to o czym pomyślałem i to nie 4, a 7 klatek. Jeszcze lepiej.

michal_sokolowski
12-07-2010, 13:55
A ja powiem tak. 100 zdjęć na materiał idealnie pokazuje, że nie warto pokazywać 100 zdjęć. Że niby nie da sie pokazać całego dnia w mniej ilości klatek? Za przeproszeniem gówno prawda. Patrzę na przygotowania i co widzę? Jedną i tą samą scenę (pomijam, że nudną) pokazaną na 4 klatkach. Wybaczcie, ale to się gryzie samo w sobie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ops, teraz policzyłem to o czym pomyślałem i to nie 4, a 7 klatek. Jeszcze lepiej.

"Patrzę na przygotowania i co widzę? Jedną i tą samą scenę (pomijam, że nudną) pokazaną na 4 klatkach. "

To jest błąd fotografa, gdyby zdjęcia były bardziej urozmaicone, to byłoby OK.

ps. Ostatnio obejrzałem zdjęcia Habakuka z bloga, 150 sztuk, jednych tchem, mogę jeszcze raz obejrzeć.
Więc nie uogólniaj i nie pisz głupot.

allxages
12-07-2010, 14:07
Ja nie uogólniam. Ja odnoszę się do tych dwóch setów tylko. Ja ogólnie nie jestem ślubniakiem i nie czuję takiej potrzeby. Jest jednak w tym kraju z 5 osób, których zdjęcia ślubne oglądam z wypiekami na twarzy (niech będzie, że habakuk to jedna z tych osób).

Problem taki, że to Ci którzy pokazali te 2 zestawy to własnie argumentowali, że trzeba 100 zdjęć, bo jest 100 niepowtarzalnych chwil. I do tego się odnosiłem. Że nie pokazali tego.

michal_sokolowski
12-07-2010, 14:14
Ja nie uogólniam. Ja odnoszę się do tych dwóch setów tylko. Ja ogólnie nie jestem ślubniakiem i nie czuję takiej potrzeby. Jest jednak w tym kraju z 5 osób, których zdjęcia ślubne oglądam z wypiekami na twarzy (niech będzie, że habakuk to jedna z tych osób).

Problem taki, że to Ci którzy pokazali te 2 zestawy to własnie argumentowali, że trzeba 100 zdjęć, bo jest 100 niepowtarzalnych chwil. I do tego się odnosiłem. Że nie pokazali tego.

"A ja powiem tak. 100 zdjęć na materiał idealnie pokazuje, że nie warto pokazywać 100 zdjęć".

Myślałem że piszesz ogólnie.....

pank
12-07-2010, 14:15
Też mi się wydaje że połowę tych zdjęć można było sobie darować. A jakie ulotne chwile przedstawiają zdjęcia butów (często w kilku ujęciach), tandetnych pazurów czy akcesoriów wizażystki to za chiny ludowe nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Często się zastanawiam co sobie myśli Panna Młoda która zamiast swoich portretów dostaje portret swoich butów.

michal_sokolowski
12-07-2010, 14:18
Też mi się wydaje że połowę tych zdjęć można było sobie darować. A jakie ulotne chwile przedstawiają zdjęcia butów (często w kilku ujęciach), tandetnych pazurów czy akcesoriów wizażystki to za chiny ludowe nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Często się zastanawiam co sobie myśli Panna Młoda która zamiast swoich portretów dostaje portret swoich butów.

przecież sam stópki lubisz i paznokietki........ :roll:

detale są ważne, trzeba tylko umieć je pokazać. Nie twierdzę, że ja umiem.

pank
12-07-2010, 14:28
D.. tam a nie ważne. Po co to komu? Jeżeli detal jest w jakimś fajnym kontekście to pewnie, ale po cholerę komu zdjęcie butów stojących na podłodze to nie mam pojęcia. A z tego co widzę, taka maniera się zrobiła że buciki, wisząca sukienka, obrączki i spinki obowiązkowo muszą być. Tylko po co ja się pytam?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

przecież sam stópki lubisz i paznokietki........ :roll:


ke???

steady
12-07-2010, 14:46
Detale są ważne ale nie nadają się do publicznej galerii.
Jak wyglądały buty/bukiet/spinki itp. to zapewne będzie interesować tylko ich :)

Uważam, że autorzy zdjęć przesadzili z przygotowaniami...
To chyba najmniej ważny moment tego dnia?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Jak wyglądały buty/bukiet/spinki itp. to zapewne będzie interesować tylko ich :)


Oczywiście miałem na myśli młodych...

pank
12-07-2010, 14:50
Jeszcze nie spotkałem pary która by chciała mieć zdjęcie spinek.

michal_sokolowski
12-07-2010, 15:11
Jeszcze nie spotkałem pary która by chciała mieć zdjęcie spinek.

ale wątek pod tytułem "battle" nie jest dla pary młodej, tylko dla ludzi którzy to obejrzą i ocenią....

ja lubię np. fotografować TORT - ale nie 2, 3 zdjęcia tylko np. 20....... stoję, wyginam się i robię tort przez 10 minut, jak jest krojony, i co ? ktoś mi zabroni ? Para Młoda dostaje oczywiście wybrane zdjęcia.

pank
12-07-2010, 15:13
Wydawało mi się że battle jest ze zdjęć które zostaną oddane młodym, z resztą to żaden argument, dalej nie rozumiem po cholerę w reportażu ze ślubu zdjęcie butów.

michal_sokolowski
12-07-2010, 15:24
Wydawało mi się że battle jest ze zdjęć które zostaną oddane młodym, z resztą to żaden argument, dalej nie rozumiem po cholerę w reportażu ze ślubu zdjęcie butów.

buty to DETAL.... jak możesz nie rozumieć po co buty w repo ? :-/
Buty nosi Panna Młoda, bohaterka....

z takich detali składa się ta "opowieść" czy "opowiadanie" jak to lubisz pisać.

żeby materiał by ciekawy, to muszą być i buty, i nie-buty.

w filmie też masz ujęcie szerokie, bliższe, bardzo bliskie i detal.....

Sergiusz
12-07-2010, 15:25
"Patrzę na przygotowania i co widzę? Jedną i tą samą scenę (pomijam, że nudną) pokazaną na 4 klatkach. "

To jest błąd fotografa, gdyby zdjęcia były bardziej urozmaicone, to byłoby OK.

ps. Ostatnio obejrzałem zdjęcia Habakuka z bloga, 150 sztuk, jednych tchem, mogę jeszcze raz obejrzeć.
Więc nie uogólniaj i nie pisz głupot.

Kto to jest Habakuk? Bo jakoś mi z tego bloga nic nie wynika http://habakuk.blog.onet.pl/

michal_sokolowski
12-07-2010, 15:27
Kto to jest Habakuk? Bo jakoś mi z tego bloga nic nie wynika http://habakuk.blog.onet.pl/

przestań tyle pić.

dinderi
12-07-2010, 15:43
Michale, zdradź o jakiego Habakuka chodzi, bo poza zespołem muzycznym, na pierwszych 10 stronach Google, znalazłem tylko proroka ze Starego Testamentu, hotel w Słowenii i serwery do Counter Strike'a. A nie piłem dzisiaj jeszcze nic, poza kawką...

Sergiusz
12-07-2010, 15:48
Ja dzisiaj pije sporo ale wody i u mnie wyszukiwarka działa podobnie.

michal_sokolowski
12-07-2010, 15:50
Michale, zdradź o jakiego Habakuka chodzi, bo poza zespołem muzycznym, na pierwszych 10 stronach Google, znalazłem tylko proroka ze Starego Testamentu, hotel w Słowenii i serwery do Counter Strike'a. A nie piłem dzisiaj jeszcze nic, poza kawką...

http://adamtrzcionka.pl/


to jest przykład fotografii którą można oglądać nawet 10 razy, i to nie set 100 zdjęć, ale np. 150.....

mam nadzieję że Autor zdjęć się nie obrazi że przytaczam tutaj.....

pank
12-07-2010, 16:10
No nie rozumiem po co zdjęcie butów w repo, wybacz. Ten detal nic nie wnosi, a detali do focenia może być mnóstwo, czemu buty a nie kolczyki/podwiązka/bransoletka/naszyjnik/gacie/cokolwiek. Co w tych butach takiego wyjątkowego? Jak pisałem, jeżeli widzę że detal z czymś zagra jak np. tu: http://piotrknap.com/blog/wp-content/uploads/2010/06/kasia_piotr_8_of_117_.jpg
to go robię, ale zupełnie nie widzę sensu fotografowania butów tylko dla tego że "buty to DETAL" i "Buty nosi Panna Młoda, bohaterka". Majtki też nosi, fotografować? Zwłaszcza że mocno zdziwiony wysypem "detalistów" często pytam pary co myślą o takich zdjęciach i jeszcze mi się nie zdarzyła taka która widziała w sens w fotografowaniu ślubnego obuwia.

micles
12-07-2010, 16:13
Michale, zdradź o jakiego Habakuka chodzi, bo poza zespołem muzycznym, na pierwszych 10 stronach Google, znalazłem tylko proroka ze Starego Testamentu, hotel w Słowenii i serwery do Counter Strike'a. A nie piłem dzisiaj jeszcze nic, poza kawką...


Ja dzisiaj pije sporo ale wody i u mnie wyszukiwarka działa podobnie.A u mnie wyszukiwarka cały czas działa tak jak się tego spodziewam : http://www.google.pl/search?hl=pl&source=hp&q=site%3Acanon-board.info+habakuk

mamiyka
12-07-2010, 16:20
No nie rozumiem po co zdjęcie butów w repo, wybacz. Ten detal nic nie wnosi, a detali do focenia może być mnóstwo, czemu buty a nie kolczyki/podwiązka/bransoletka/naszyjnik/gacie/cokolwiek. Co w tych butach takiego wyjątkowego? ...

..bo "torebka i buty" podstawa,ale tylko kobiety to rozumieją 8-)

michal_sokolowski
12-07-2010, 16:21
No nie rozumiem po co zdjęcie butów w repo, wybacz. Ten detal nic nie wnosi, a detali do focenia może być mnóstwo, czemu buty a nie kolczyki/podwiązka/bransoletka/naszyjnik/gacie/cokolwiek. Co w tych butach takiego wyjątkowego? Jak pisałem, jeżeli widzę że detal z czymś zagra jak np. tu: http://piotrknap.com/blog/wp-content/uploads/2010/06/kasia_piotr_8_of_117_.jpg
to go robię, ale zupełnie nie widzę sensu fotografowania butów tylko dla tego że "buty to DETAL" i "Buty nosi Panna Młoda, bohaterka". Majtki też nosi, fotografować? Zwłaszcza że mocno zdziwiony wysypem "detalistów" często pytam pary co myślą o takich zdjęciach i jeszcze mi się nie zdarzyła taka która widziała w sens w fotografowaniu ślubnego obuwia.

ja też nie rozumiem Twojego toku myślenia.... dlaczego akurat uparłeś się żeby nie robić butów.......
skoro podajesz przykład gdzie wisi sukienka, welon i stoją buty, to dlaczego by nie zrobić samych butów..... :-/

ale nie ciągnijmy może tego już, w d..., z butami czy bez butów.... "Srał pies" - jest takie powiedzenie.

:-)

yerzu
12-07-2010, 16:29
tyle że zdjęcie Panka to tzw detal złapany - popatrz na telewizor zdjęcie nabiera zupełnie innego wymiaru - staje się bardzo dobre !

pank
12-07-2010, 16:43
ja też nie rozumiem Twojego toku myślenia.... dlaczego akurat uparłeś się żeby nie robić butów.......
skoro podajesz przykład gdzie wisi sukienka, welon i stoją buty, to dlaczego by nie zrobić samych butów..... :-/


Tiaaa... Nie przyglądamy się za uważnie, co? Buty to tylko przykład, w ogóle nie rozumiem po co komu zdjęcia detali.

michal_sokolowski
12-07-2010, 16:43
tyle że zdjęcie Panka to tzw detal złapany - popatrz na telewizor zdjęcie nabiera zupełnie innego wymiaru - staje się bardzo dobre !

aaaa. rzeczywiście.....

chociaż mnie to zdjęcie nie rusza, ten napis na telewizorze taki malutki, nie sądzę żeby komuś chciało się to czytać, mało kto na to chyba uwagę zwrócił...

kolorystyka też mi nie pasi, ten cyjano-pistacjo-coś tam w światłach..... ale to moje zdanie - oczywiście.

micles
12-07-2010, 16:45
chociaż mnie to zdjęcie nie rusza, ten napis na telewizorze taki malutki, nie sądzę żeby komuś chciało się to czytać, mało kto na to chyba uwagę zwrócił...

kolorystyka też mi nie pasi, ten cyjano-pistacjo-coś tam w światłach..... ale to moje zdanie - oczywiście.No już nie pogrążaj się, bo fota pankowa jest dobrze złapana i tyle ;p

michal_sokolowski
12-07-2010, 16:48
No już nie pogrążaj się, bo fota pankowa jest dobrze złapana i tyle ;p

no nie pogrążam się, tak myślę po prostu..... co z tego że fajnie złapana, jak ciężko to dostrzec... i trzeba palcem pokazywać ? :-/

ale dobra, koniec o tych detalo-butach....

Micles, i co ? Wygrywasz ? :-)

pank
12-07-2010, 16:49
aaaa. rzeczywiście.....

chociaż mnie to zdjęcie nie rusza, ten napis na telewizorze taki malutki, nie sądzę żeby komuś chciało się to czytać, mało kto na to chyba uwagę zwrócił...

kolorystyka też mi nie pasi, ten cyjano-pistacjo-coś tam w światłach..... ale to moje zdanie - oczywiście.

Jessu, ja o kontekście a ten o kolorach. Rusza nie rusza, tutaj zrobienie sukienki miało sens.

michal_sokolowski
12-07-2010, 17:09
Jessu, ja o kontekście a ten o kolorach. Rusza nie rusza, tutaj zrobienie sukienki miało sens.

taki sam sens jak zrobienie butów z bliska... - MOIM zdaniem.

nie wartościujmy co lepsze - buty z bliska czy suknia z daleka... bo jest naprawdę SENS - ale z "BEZ" na początku.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
miało być bo TO jest naprawdę SENS - ale z "BEZ" na początku.

pank
12-07-2010, 17:34
taki sam sens jak zrobienie butów z bliska... - MOIM zdaniem.

nie wartościujmy co lepsze - buty z bliska czy suknia z daleka... bo jest naprawdę SENS - ale z "BEZ" na początku.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
miało być bo TO jest naprawdę SENS - ale z "BEZ" na początku.

Widzę że nie chcesz zrozumieć. No nic, faktycznie dalsza dyskusja nie ma sensu. Nie ma przymusu, możesz fotografować buty do woli ja nie muszę, rynek zweryfikuje.

michal_sokolowski
12-07-2010, 17:47
Widzę że nie chcesz zrozumieć. No nic, faktycznie dalsza dyskusja nie ma sensu. Nie ma przymusu, możesz fotografować buty do woli ja nie muszę, rynek zweryfikuje.

widzę, że Ty też nie chcesz zrozumieć (...).

rynek ? nie przesadzaj z tym ,że fakt, czy w secie jest zdjęcie butów z bliska czy nie ma wpływ na zadowolenie klienta..... może sobie takie zdjęcie być, a może sobie nie być....

dyskusja BEZ sensu.

micles
12-07-2010, 17:49
Micles, i co ? Wygrywasz ? :-)Nie prowokuj. Dowiecie się za 6,5 dnia.

mc_iek
12-07-2010, 18:01
Na pankowym zdjęciu wśród kilku detali, jest jeszcze głowa. Też jako świetnie dopełniający komplet detal...

pe.en.de
12-07-2010, 19:45
Pierwszy zestaw, choć ukazuje dwoje szczęśliwych ludzi, budzi mój smutek.
Widziałem już śluby, z których zdjęcia ukazywały tylko młodą parę.
Były to śluby ludzi po przejściach którzy obchodzili je sami, a przypadkowy fotograf był jedynym gościem.
Tu gdyby nie kilku z rzadka ukazanych gości i wiek młodych, myślał bym że to to samo.

Drugi lepszy, szkoda że kończy się tak smutnym rozstniem.

Detale - fajne i tu i tam. Dawniej rzadko się je oglądało, jest to jakby duch nowych czasów. A ci co nie potrafią się z nimi pogodzić to tacy sami jak ci co ogolili mi głowę za młodu gdy włosy sięgnęły kołnierza.

luc_october
12-07-2010, 20:04
2 lepsza. Lepiej opanowany post-processing. W jedynce brak poprawnego WB w wielu ujęciach i niestałość w obróbce.

allxages
12-07-2010, 20:13
Ja zaznaczyłem opcje nr 3, z powodu o którym pisałem.

Ale parę uwag mogę napisać :)
Post processing lepszy w dwójce. Przygotowania i plener w jedynce. :)

pe.en.de
12-07-2010, 20:24
Ja zaznaczyłem opcje nr 3, z powodu o którym pisałem.

Ale parę uwag mogę napisać :)
Post processing lepszy w dwójce. Przygotowania i plener w jedynce. :)

Nie obejrzałeś ale się wypowiesz? Allxages Akbar.

pank
12-07-2010, 22:02
Detale - fajne i tu i tam. Dawniej rzadko się je oglądało, jest to jakby duch nowych czasów. A ci co nie potrafią się z nimi pogodzić to tacy sami jak ci co ogolili mi głowę za młodu gdy włosy sięgnęły kołnierza.

Cy Ty czasami nie sugerujesz mi że stoję tam gdzie zomo? Dobrze się czujesz człowieku? Ja z niczym się nie muszę godzić lub nie, uważam że to bez sensu i tego nie robię, jeżeli ktoś uważa inaczej to przecież nie będę mu klatek kasował, niech sobie robi.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Przy okazji, miałem problem na który set zagłosować, bo oba bardzo wyrównane, przeważył infantylny plenerek na torach który mnie trochę zagotował i popsuł pozytywne pierwsze wrażenie. Jednak czego by nie mówić, nie wiem Micles który set jest Twój choć mam pewne przypuszczenia, to zrobiłeś spore postępy, który by nie był.

allxages
12-07-2010, 22:15
Nie obejrzałeś ale się wypowiesz? Allxages Akbar.

Co prawda chłopaki nie raczyli poinformować, ani podziękować, ale wybaczam im z powodu młodego wieku. Tak czy siak, te zdjęcia są na moim serwerze i ja je hostuje więc chcąc nie chcąc, widziałem je, jeszcze zanim battle się rozpoczął.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Jednak czego by nie mówić, nie wiem Micles który set jest Twój choć mam pewne przypuszczenia

No bez jaj, przecież na kilometr widać, który set jest miclesa :)

michal_sokolowski
12-07-2010, 22:30
Cy Ty czasami nie sugerujesz mi że stoję tam gdzie zomo? Dobrze się czujesz człowieku? Ja z niczym się nie muszę godzić lub nie, uważam że to bez sensu i tego nie robię, jeżeli ktoś uważa inaczej to przecież nie będę mu klatek kasował, niech sobie robi.


Pank, ale co się denerwujesz. Różni ludzie mają różną przeszłość, jedni byli bici pałami i uciekali, inni mieli w latach 80-tych podłączony telefon i fiata 126p bez czekania..... normalna rzecz.
Jeżeli byłeś w ZOMO to też nic złego, jednak używanie ksywki "Pank" jako sposobu na odwrócenie uwagi i ucieczkę od swojej historii uważam za niezbyt fortunne...

:-)

dinderi
12-07-2010, 22:36
No bez jaj, przecież na kilometr widać, który set jest miclesa :)
Ja nie mam pojęcia który. :-?

micles
12-07-2010, 22:44
Przy okazji, miałem problem na który set zagłosować, bo oba bardzo wyrównane, przeważył infantylny plenerek na torach który mnie trochę zagotował i popsuł pozytywne pierwsze wrażenie. Jednak czego by nie mówić, nie wiem Micles który set jest Twój choć mam pewne przypuszczenia, to zrobiłeś spore postępy, który by nie był.Czyli jednak wytrzymałeś i obejrzałeś :D

pank
12-07-2010, 22:57
Pank, ale co się denerwujesz. Różni ludzie mają różną przeszłość, jedni byli bici pałami i uciekali, inni mieli w latach 80-tych podłączony telefon i fiata 126p bez czekania..... normalna rzecz.
Jeżeli byłeś w ZOMO to też nic złego, jednak używanie ksywki "Pank" jako sposobu na odwrócenie uwagi i ucieczkę od swojej historii uważam za niezbyt fortunne...
:-)

Hehe. Niestety, za młody byłem i do zomo nie chcieli. Dziwi mnie tylko że ktoś dyskusję o pierdach porównuje z tamtymi czasami a jedną ze stron do ludzi którzy obcinali włosy niepokornym.

A tak BTW, mój nick to moje nazwisko czytane wspak :D

polm
12-07-2010, 23:03
Ja też obejrzałem. Nie mam pojęcia który set jest czyj. Jednocześnie uważam, że faktycznie za dużo tych wypełniaczy typu spinki, buty.
Gdybym to ja brał ślub i gdyby na 100 umówionych zdjęć było 10 z butami, gaciami spinkami i innymi pierdołami, to byłbym niezadowolony.

michal_sokolowski
12-07-2010, 23:35
Hehe. Niestety, za młody byłem i do zomo nie chcieli. Dziwi mnie tylko że ktoś dyskusję o pierdach porównuje z tamtymi czasami a jedną ze stron do ludzi którzy obcinali włosy niepokornym.





dlatego właśnie tak sobie zażartowałem.
:-)

pe.en.de
13-07-2010, 08:24
chyba nie można tu mówić swoich typów, ale wzmożone skoncentrowanie się fotografującego na detalach, wyraźnie wskazuje na autora.

(A tak w ogóle to nie żadne zomo tylko dyrektor i historyczka)

gavin
13-07-2010, 08:37
Przygotowania - zestaw 2
Kościół - zestaw 1
Sala - remis
Plener - zestaw 1

Wygrywa zestaw nr 1 i wiem kogo jest :P mimo iż jest zbyt pomarańczowy jak dla mnie - np porównując zdjęcia 4 i 5. Wywaliłbym ostatnie foto z widoczną lampą.
W zestawie nr 2 wywaliłbym z miejsca - 21, 22, 23 i cały plener szczególnie foto z pleneru nr 3

xsardas
13-07-2010, 08:40
Kurcze panowie za dużo tego ... Po powrocie z miasta będę musiał obejrzeć raz jeszcze heh

michal_sokolowski
13-07-2010, 10:34
Kurcze panowie za dużo tego ... Po powrocie z miasta będę musiał obejrzeć raz jeszcze heh

nie oglądaj tego po miclesowsku.

xsardas
13-07-2010, 13:56
Nie oglądam :P po ponownym przejrzeniu dalej twierdzę, że można było się ograniczyć do 30 fot :P

pank
13-07-2010, 14:01
No co ty? A buty? Buty by się nie zmieściły a to najważniejsze!

michal_sokolowski
13-07-2010, 15:00
No co ty? A buty? Buty by się nie zmieściły a to najważniejsze!

co Ty bredzisz Pank ? :-)

przecież to w ogóle związku nie ma... jak materiał jest nudny i za długi to znaczy że za mało urozmaicony - za mało różnych punktów widzenia. Przecież sam to wiesz. Co mają do tego buty ?

:roll:

Lukas87
13-07-2010, 15:02
Ironia ;>

pank
13-07-2010, 15:04
Tiaa, Michał, to jest sarkazm, sarkazm to jest Michał. Za mało urozmaicony? Zamiast butów i paznokci trzeba jeszcze było jakieś skarpetki i gaciory dorzucić :D

dinderi
13-07-2010, 15:23
i gaciory dorzucić :D

O to to to to! Stryngi, najlepiej na pupie młodej... Gdzieś widziałem takie zdjęcie... Chyba w linku podanym przez Michała?

allxages
13-07-2010, 15:56
Ekhem, na jednym z zestawów widać majty u młodej ;)

michal_sokolowski
13-07-2010, 16:39
skoro mowa o detalach, to jeśli Młodzi jadą swoim autem, to można by zrobić opony jako detal..... i te zimowe również w garażu.

a majty to już tak średnio, zbyt dosłowne chyba ;-)

Donikm
13-07-2010, 19:28
Alez Panowie dobre majty nie sa zle :D http://studiorouge.typepad.com/.a/6a00d8351755a853ef013484b9aa0d970c-pi

A w kwestii detali, no coz Pank robi pojechane sesje bo klienci za to placa, a inni robia detale bo klienteli sie to podoba ;)

dinderi
13-07-2010, 19:48
Ekhem, na jednym z zestawów widać majty u młodej ;)
Mnię o to bardziej szło:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img64.imageshack.us/img64/9386/stryngi1.jpg)

Sergiusz
13-07-2010, 20:03
Dziwne, brakuje takiego zdjęcia młodego tylko bardziej skrojonego od frontu

Misiek87
13-07-2010, 21:03
Ten Adam to ma za****** robote ;)

MusicMan
14-07-2010, 09:04
Sporo podobnych kadrów, przez co i dalej tym szybciej przewija się pasek w przeglądarce...

xpressive
14-07-2010, 11:25
Szczerze mówiąc - nie zbesztajcie mnie ale nie zagłosuję. Obejrzałem całe dwa materiały - zestaw drugi który obecnie wygrywa trzyma się kupy to fakt. Ale szybciej robi się nudny. Niektóre zdjęcia wręcz błagają o BW, albo o jakieś zaskoczenie czy coś...
W zestawie pierwszym są ciekawe próby repoglamourowe, niestety fotograf miał problem ze zdecydowaniem się na obróbkę której widać kilka rodzajów. Za to kilka perełek się tam znajdzie. Za to duży +.
Gratuluję fajnego battle'a i samozaparcia w wystawianiu takiej ilości fot ; ]

UrGuR
14-07-2010, 12:44
Jedynka to niezła tragedia jeśli chodzi o kolory, inna sprawa, że kadry też raczej jaj nie urywają. Ogólnie za ciemno, przez co kolory leżą.

Dwójka dużo lepiej pod oboma względami, choć też jest kilka zdjęć poszedłbym bardziej w rozjaśnienie żeby ta skóra nie była pomarańczowa.

Mój faworyt to 2 zdecydowanie. Dodam, że rozszyfrowanie który zestaw jest czyj, było proste.

Pawel_G
14-07-2010, 14:16
Zdecydowanie dwójka choć za mało bw jak dla mnie. Jedykna to przede wszystkim brak koncepcji na obróbkę. Nie wyobrażam sobie oddawać młodym albumu w którym na każdej stronie zdjęcie będzie miało różne kolory bo to po prostu tworzy jeden wielki chaos i odwraca uwagę oglądających od ważnych elementów.
Co do ilości zdjęć to w 40 spokojnie można było się wyrobić - w obu setach jest za duzo podobnych ujęć nie wnoszącycj niczego nowego do opowieści.

witoldk
14-07-2010, 15:53
Jedynka to niezła tragedia jeśli chodzi o kolory, inna sprawa, że kadry też raczej jaj nie urywają. Ogólnie za ciemno, przez co kolory leżą.

Dwójka dużo lepiej pod oboma względami, choć też jest kilka zdjęć poszedłbym bardziej w rozjaśnienie żeby ta skóra nie była pomarańczowa.

Mój faworyt to 2 zdecydowanie. Dodam, że rozszyfrowanie który zestaw jest czyj, było proste.

Patrząc na Twoje zdjęcia ślubne to trochę hipokryzja pisać taki post.

Pozdrawiam

UrGuR
14-07-2010, 18:42
Ja mam za sobą 1 ślub, więc logiczne, że nie wiadomo czego nie będę miał w galerii. Moja opinia jest czysto subiektywna, do mnie pomarańczowy kolor skóry z pierwszego setu nie przemawia. Skoro wystawiają swoje foty pod ocenę, to muszą liczyć się z tym, że będą to opinie ludzi doświadczonych mniej i bardziej, opinie pochlebne jak i negatywne. To czy moja opinia jest dla nich choć trochę wartościowa to juz nie moja sprawa, piszę co myślę.

Dziękuję również za krytykę, bo to mobilizuje do działania i starania się o lepsze efekty, pozdrawiam.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Przejrzałem Twoją galerie po napisaniu mojego posta i mówiąc szczerze, bez żadnej chęci odwetu, bo to nie w moim stylu, że Twoje ślubniaki nie trafiają do mnie. Masz dużo zdjęć, ale wybrałbym kilka, które przypadły mi do gustu. Kiedyś już do Ciebie zaglądałem, ale nie skumałem, że to ta sama osoba po nicku i odczucia miałem te same.

witoldk
14-07-2010, 21:59
...Twoje ślubniaki nie trafiają do mnie.

Ważne, że trafiają do klientów :)

Pozdrawiam

talarczyk
15-07-2010, 14:09
Ja tylko powiem, że bardzo podoba mi się forma tego battle'a :)

Smile
15-07-2010, 14:55
MZ jakościowo/obróbka wygrywa 2., natomiast jeśli chodzi o pomysłowość/pozy to 1. - pewnie nie bez znaczenia jest ,,gra" Młodych.
W obu zestawach dużo podobnych zdjęć jak już pisali poprzednicy.

michalab
16-07-2010, 23:36
Ja nie widzę żadnego ładunku emocjonalnego w tych zdjęciach. Do obejrzenia raz i zapomnienia, nawet z perspektywy młodych, bo z oceniających battla to chyba oczywiste. Zupełnie nie kumam po co komu tego typu zdjęcia z przygotowań, czy one cokolwiek oddają?

pe.en.de
18-07-2010, 16:08
Ja nie widzę żadnego ładunku emocjonalnego w tych zdjęciach. Do obejrzenia raz i zapomnienia, nawet z perspektywy młodych, bo z oceniających battla to chyba oczywiste. Zupełnie nie kumam po co komu tego typu zdjęcia z przygotowań, czy one cokolwiek oddają?

Ludzie przed ślubem (zwłaszcza kobiety) mnóstwo czasu poświęcają na wybór detali.
Detal to jest to, co odróżnia jedną parę od drugiej.
Detal to jest to, co głównie ogladać będą na zdjęciach przyjaciółki i co będzie najdłużej komentowane.

Wiem co piszę, bo od dziesiątków lat żyję w otoczeniu samych kobiet (żona i mnóstwo córek).
Sprawdzcie to sami, dajcie do oberzenia kobiecie zdjęcia i niech potem opowie
co na nich widziła.
Ja sprawdzałem nie raz, jak chciałem odszukać te szczegóły o których mówiły to musiałem dwa razy oglądać zdjęcia.

Fotografujcie detale. Klientka długo ich szukała po to aby ją wyróżniły.
IMHO bardziej tego oczekuje w pierwszej kolejności niż artyzmu fotografa.

micles
18-07-2010, 16:09
To ja w takim razie wprowadzam nową usługę : packshoty bucików, rajstop, podwiązki, obrączek, bukietów, diademów, kosmetyków, spinek... ^^

pe.en.de
18-07-2010, 16:14
To ja w takim razie wprowadzam nową usługę : packshoty bucików, rajstop, podwiązki, obrączek, bukietów, diademów, kosmetyków, spinek... ^^

No, jeżeli zależy Ci tylko na wielkiej kasie a nie na artyźmie, to trafiłeś w 10

micles
20-07-2010, 00:20
To co, mówimy kto wygrał? Mi się szczerze nie chce czekać na rozstrzygnięcie pank-michal_sokolowski i jeżeli będziemy robili battle'e o 1 i 3 miejsce, to proponuję o wystawienie nowych materiałów. Z resztą powinienem też już foty z tego battle'a wrzucić na stronę, bo te zeszłoroczne ślubniaki to miernie wyglądają patrząc z perspektywy czasu...

pank
20-07-2010, 00:21
Ale ja się nie pisałem na żadne dodatkowe battle. Z resztą już przecież napisałeś kto wygrał.

micles
20-07-2010, 00:31
No wiem, wymsknęło mi się zanim pomyślałem...

No to ja się przyznaję bez bicia w takim razie, że mój jest zestaw drugi.

Ponadto trochę sobie nazbierałem wypowiedzi na które zamierzałem odpowiedzieć, ale obowiązywała mnie cisza wyborcza.
Jednak czego by nie mówić, nie wiem Micles który set jest Twój choć mam pewne przypuszczenia, to zrobiłeś spore postępy, który by nie był.Dzięki.

Zamiast butów i paznokci trzeba jeszcze było jakieś skarpetki i gaciory dorzucić :DTak z ciekawości sobie kliknąłem w linka z tego posta :
http://blog.adamtrzcionka.pl/?p=414No i co widać na pierwszym zdjęciu? Tak, buciki! Więc buciki są robione, i to nie tylko ten jeden przypadek, ale wiele. No po prostu uważałem, że można to pokazać, bo ładnie wygląda, o.

O to to to to! Stryngi, najlepiej na pupie młodej... Gdzieś widziałem takie zdjęcie...No u mnie są, co prawda chyba nie stringi, ale gaciorki widać...
Ekhem, na jednym z zestawów widać majty u młodej ;)Właśnie.

pe.en.de
20-07-2010, 00:44
Wynik jak Asafa Powell.

micles
20-07-2010, 00:56
Wynik jak Asafa Powell.Szukam i porównuję wszystkie liczby z dwóch stron :
http://canon-board.info/showthread.php?t=65774
http://pl.wikipedia.org/wiki/Asafa_Powell
, ale odpowiedzi na to porównanie doszukać się nie mogę.

Sergiusz
20-07-2010, 01:13
To co, mówimy kto wygrał? Mi się szczerze nie chce czekać na rozstrzygnięcie pank-michal_sokolowski i jeżeli będziemy robili battle'e o 1 i 3 miejsce, to proponuję o wystawienie nowych materiałów. Z resztą powinienem też już foty z tego battle'a wrzucić na stronę, bo te zeszłoroczne ślubniaki to miernie wyglądają patrząc z perspektywy czasu...

To przyjmij wyrazy głębokiego współczucia z powodu zwycięstwa. :neutral:

micles
20-07-2010, 01:19
Dzięki :/

Wyprawiać jakąś stypę?

pe.en.de
20-07-2010, 01:31
100 zdjęć jak 100 metrów.
A z góry, widok finiszu Asafy wygląda mniej więcej tak, jak graficzny wykres tej sondy.

micles
20-07-2010, 01:32
Oh damn! Przestań brać to świństwo! ^^

xsardas
20-07-2010, 09:14
Kurcze zadziwia mnie dlaczego wygrał Micles, zestaw 1 był ciekawszy ze względu na uchwycone momenty, a przecież to jest podstawą reportażu :P

Niemniej gratuluje zwycięstwa.

dinderi
20-07-2010, 09:33
Kurcze zadziwia mnie dlaczego wygrał Micles, zestaw 1 był ciekawszy ze względu na uchwycone momenty, a przecież to jest podstawą reportażu :P

Niemniej gratuluje zwycięstwa.
I ja gratuluję. Wygrał Micles, bo miał lepiej obrobione zdjęcia.

pe.en.de
20-07-2010, 10:32
Pierwszy zestaw to reportaż z dnia szczęśliwego dwojga ludzi. I tylko ich. Inni pojawiają się tam sporadycznie.

Zestaw drugi, to nie tylko lepiej obrobione zdjęcia.

Tam się coś dzieje. Są jacyś ludzie, toczy się akcja, coś dzieje się dookoła.

Szkoda tylko że ostanie kadry, przesycone są tak silną symboliką rozstania.
Obskurny dworzec i odpadająca farba to symbole przemijania, upadek świetności.
Ostatni dotyk dłoni, ostatnie spojrzenie, niby jeszcze razem ale każde stoi przy swojej ścianie a pomiędzy nimi nic wiążącego tylko głębia, otchłań.

Osobiście w portfolio bym tego ostatniego nie umieszczał

allxages
20-07-2010, 14:19
Pierwszy zestaw to świetne momenty. Drugi to solidna obróbka.

To forum CB, tutaj liczą się technikalia, wiadomo że zestaw 2 musiał wygrać :)

Goomis
20-07-2010, 16:41
Zapomniałem zupełnie, że sonda trwa tylko tydzień :-D
Także gratuluję zwycięstwa Miclesowi.

Co do obróbki to wiem, że to moja najsłabsza strona. Ale zacząłem kombinować znudzony/zdenerwowany wszechobecną czerwienią ścian sali weselnej i chyba się zbytnio zachłysnąłem :-P
Jedyne co było zamierzone to B&W z przygotowań młodego i rodzaj sepii z przygotowań młodej - dlatego, że oni sobie tego zażyczyli.

Co do zdjęć z przygotowań to sam wiem, że jest ich za dużo, ale wiedziałem, że Micles daje równe 100 więc zrobiłem to samo i trochę dopchnąłem zdjęć właśnie głównie z przygotowań.

Co do tego, że na zdjęciach są głównie młodzi, to szczerze powiedziawszy nie dostrzegłem tego wybierając zdjęcia na battle. Wybierałem ze wszystkich zdjęć jakie zrobiłem w mojej opinii te nejlepsze i jakoś tak po prostu wyszło, że większość to młodzi...

Może wrzucę projekt książki gdzieś na serwer. Bo w sumie sam jak oglądam set tych 100zdjęć to widzę sporą różnicę w odbiorze w stosunku do projektu książki.
A zdjęcia miałem już gotowe głównie z projektu które całościowo prezentują się IMHO lepiej.

To tyle ode mnie w kwestii różnych spraw poruszonych w dyskusji nad zestawami.

Jeszcze raz gratuluję ;-)

micles
20-07-2010, 17:04
Dzięki, szefie :D

pe.en.de
20-07-2010, 18:56
Pierwszy zestaw to świetne momenty. Drugi to solidna obróbka.

To forum CB, tutaj liczą się technikalia, wiadomo że zestaw 2 musiał wygrać :)

Technikalia, technikalia.
a przecież micles wyraźnie napisał:


Chodzi o to że nie masz porównywać zdjęć. Masz porównać ogólne odczucia po obejrzeniu obu setów. Wczuć się w rolę pary młodej i wybrać pomiędzy dwoma albumami, które pokazało ci dwóch fotografów zabiegających o podpisanie umowy z tobą

allxages
20-07-2010, 19:35
Dokładnie. Dlatego głosowałem na opcje nr 3 ;)

polm
20-07-2010, 20:08
Mnie się bardzo podobały 2 kadry z 2 zestawu. Pierwszy kadr to taki odwrócony standard z hinduskiego wesela, a drugi nazwałbym kadrem bułgarskim. Dodatkowo, na 2 zestawie młody miał lekko za duży garnitur i to mnie jakoś-takoś wzruszyło. Ogólnie fajny pomysł na battle.

michal_sokolowski
20-07-2010, 20:17
Micles, gratulejszyn.

według mnie wygrał Micles dlatego że tam jest więcej różnych punktów widzenia... takie mam odczucie.
nie chodzi wcale o poszt-proczesing.

micles
20-07-2010, 21:14
Pierwszy kadr to taki odwrócony standard z hinduskiego wesela, a drugi nazwałbym kadrem bułgarskim.Które to?

michal_sokolowski
20-07-2010, 21:27
Mnie się bardzo podobały 2 kadry z 2 zestawu. Pierwszy kadr to taki odwrócony standard z hinduskiego wesela, a drugi nazwałbym kadrem bułgarskim.

o kurcze.... chyba muszę się doszkolić.

polm
20-07-2010, 21:47
Które to?
Oczywiście nie ma czegoś takiego jak kadr bułgarski albo kadr hinduski, na dodatek "standardowy odwrócony".
Tak mi się te 2 kadry skojarzyły. Hinduski prosto rozpoznać, obejrzyj jakieś galerie Indian Wedding etc. i zobacz jaki kadr często tam występuje, a potem go "odwróć". Drugi z Twoich kadrów skojarzył mi się z ciepłem i czymś takim prostym jak smak pomidorów z bułgarskim serem. Raczej trudno będzie Ci zgadnąć który to bułgarski, ale niech wystarczy, że naprawdę mi się podobał.

micles
20-07-2010, 22:46
Nie lubię zagadek, na które odpowiedzi zna tylko ich autor + może jeszcze jakiś jeden fart.

pe.en.de
21-07-2010, 13:47
Nie lubię zagadek, na które odpowiedzi zna tylko ich autor + może jeszcze jakiś jeden fart.

"Na nieszczęście oko miclesa nie jest już tak czujne i niejeden szczegół mu umknie" czy jakoś tak brzmiał Twój podpis.
Luknij na 18 a następnie na Indian Weddnig.
Wygląda jakbyś się uczył od hindusów ukazywać to co jest ważne.

No dłonie, palce, tylko że oni kierują je w lewą stronę a Ty w prawo
(albo odwrotnie, zależy czyją stronę) w każdym razie polm-owi chodziło że robisz to jak hindus tylko odwrotnie.:mrgreen:

micles
21-07-2010, 14:19
Luknij na 18 a następnie na Indian Weddnig.http://a.allxages.com/cb/canonboard/zestaw2/18.jpg

pe.en.de
21-07-2010, 14:28
http://a.allxages.com/cb/canonboard/zestaw2/18.jpg

:shock: :?: Nie patrz na to. Zrób tak jak ja, zdejmij skarpetki i licz na palcach pokolei.
Mnie wyszło że to co pokazujesz to nie 18

micles
21-07-2010, 14:44
Informatycy nawet na palcach liczą od zera...

copperballs
21-07-2010, 15:25
Nie zagłosowałem, bo ankieta była już zamknięta.

Na moje nieślubne oko (byłem w życiu może na dwóch ślubach i nigdy z aparatem) zestaw pierwszy pod kątem kadrów i atmosfery podobał mi się bardziej. Jego minusem jest właśnie wspominana już niejednolita obróbka, a także kilka fotek sprawiających wrażenie całkiem surowych (np. http://a.allxages.com/cb/canonboard/zestaw1/22.jpg). Fakt, że para młoda sprawia wrażenie samotnej i niewielu ludzi poza nimi widać, jest dla mnie plusem. No ale ja mizantrop jestem. :)

W drugim secie nie podoba mi się nadużywanie przerysowań dawanych przez szeroki kąt. Bardzo je lubię w ladszaftach, ale tutaj mi nie podchodzą niestety. Nie podoba mi się też cukierkowatość w plenerze, a stacja kolejowa mnie wręcz odrzuca. Natomiast _ogromnym_ plusem tego zestawu jest zrównoważona obróbka (poza tym nieszczęsnym plenerem), która sprawia, że zdjęcia łączą się wizualnie w spójną całość.

Trudno byłoby mi wybrać na co zagłosować.

dinderi
21-07-2010, 15:31
Informatycy nawet na palcach liczą od zera...
Wcale nie. Wśrod informatyków jest co najmniej 90% normalnych ludzi. I nie maja problemów z liczeniem od jedności. Od zera, licza tylko Ci, którym się miesza świat realny z wirtualnym.

pank
21-07-2010, 16:31
Ale Ci to tylko od zera do jednego.

dinderi
21-07-2010, 16:49
Ale Ci to tylko od zera do jednego.
Mi? :)
Oczywiście zlapalem sens, ale ta wielka litera w "Ci" może byc dla umyslow scisłych mocno mylaca ;)

micles
21-07-2010, 16:57
Mi by się nie chciało liczyć osiemnastu zdjęć od góry, wolałbym sprawdzić jaką nazwę ma zdjęcie, o które mi chodzi i zawierzyłbym jednoznacznie numerowi, bądź doprecyzował to adekwatnym linkiem do niego.

pank
21-07-2010, 17:53
Mi? :)
Oczywiście zlapalem sens, ale ta wielka litera w "Ci" może byc dla umyslow scisłych mocno mylaca ;)

Fakt, powinno być z małej.

allxages
21-07-2010, 18:33
Informatycy nawet na palcach liczą od zera...

Lubie to jak bardzo jesteś samozwańczy. Tam "ja fotograf", tu "ja informatyk", a gdzie będzie po prostu "ja"?


Wcale nie. Wśrod informatyków jest co najmniej 90% normalnych ludzi. I nie maja problemów z liczeniem od jedności. Od zera, licza tylko Ci, którym się miesza świat realny z wirtualnym.

word! Albo studenci, oni są popsuci.

I tutaj z małej być powinno ;)

dinderi
21-07-2010, 19:33
word! Fakt :mrgreen: U innych drzazgę, a u siebie belki... :lol:

pe.en.de
21-07-2010, 20:21
Informatycy nawet na palcach liczą od zera...

Fakt, nie jest to zdjęcie które powala.
Ale żeby od razu uważać je za zero, to chyba nie.;)

Vitez
21-07-2010, 23:13
Kurcze zadziwia mnie dlaczego wygrał Micles, zestaw 1 był ciekawszy ze względu na uchwycone momenty, a przecież to jest podstawą reportażu :P

Niemniej gratuluje zwycięstwa.

Wiesz... na tym forum to naprawdę niewielki problem nabić sobie głosy. nawet nie trzeba być studentem informatyki by wymyślić jak to zrobić :roll: .

michal_sokolowski
21-07-2010, 23:25
Wiesz... na tym forum to naprawdę niewielki problem nabić sobie głosy. nawet nie trzeba być studentem informatyki by wymyślić jak to zrobić :roll: .

yyyyyyyyyy........ Vitez, przepraszam, ale czy Ty przypdkiem czegoś nie sugerujesz ? jeśli nie, no to twój post jakoś tak dziwnie zabrzmiał...

Vitez
22-07-2010, 00:23
yyyyyyyyyy........ Vitez, przepraszam, ale czy Ty przypdkiem czegoś nie sugerujesz ? jeśli nie, no to twój post jakoś tak dziwnie zabrzmiał...

Otwieram oczy na nieprzebrane możliwości internetu. Jednak by to sprawdzić akurat na tym forum to trzeba być Hazanem.