PDA

Zobacz pełną wersję : RAW w PS CS4



pumbishon
27-06-2010, 21:17
Witam,

Mam taki problem. Nie wiem dlaczego gdy zgrywam RAWy na kompa przez EOS Utility, kiedy pojawia mi się okno podglądu RAWów, zdjęcia wyglądają idealnie jak na wyświetlaczu aparatu a gdy otworzę ja w CS4 zmieniają całkowicie temperaturę (wg. tego co widzę) chociaż na suwaku widnieje temp. taka z jaką zdjęcie było robione.
Dlaczego tak się dzieje i czy da się to w jakiś sposób "zneutralizować"?

jaroslaw.majcher
28-06-2010, 15:24
pokażesz screen z podglądu EOS Utility i Camera RAW?
Coś mi się wydaje że tu nie o temperaturę chodzi....

2du
28-06-2010, 15:32
RAW jest surowy i w PS nie widać na przykład zastosowanego stylu. EOS Utility wyświetla podgląd z zastosowanym stylem. Mam tak w swoim 550D i to co widać w EOS U. to zaszyty w RAWie plik JPG do podglądu. Jeżeli nie mam racji to proszę o poprawkę ;)

Janusz Body
28-06-2010, 16:06
Witam,

Mam taki problem. Nie wiem dlaczego gdy zgrywam RAWy na kompa przez EOS Utility, kiedy pojawia mi się okno podglądu RAWów, zdjęcia wyglądają idealnie jak na wyświetlaczu aparatu a gdy otworzę ja w CS4 zmieniają całkowicie temperaturę (wg. tego co widzę) chociaż na suwaku widnieje temp. taka z jaką zdjęcie było robione.
Dlaczego tak się dzieje i czy da się to w jakiś sposób "zneutralizować"?

Było z milion razy. :-) Poczytaj forum.

Photoshop/Bridge "wypracowuje" własne podglądówki. Podglądówki zbliżone do oryginału można uzyskać używając profili aparatu - są w ACR. To wszystko naprawdę jest dość dokładnie opisane - trzeba tylko trochę poszukać.

dziobolek
28-06-2010, 16:12
RAW jest surowy i w PS nie widać na przykład zastosowanego stylu. EOS Utility wyświetla podgląd z zastosowanym stylem. Mam tak w swoim 550D i to co widać w EOS U. to zaszyty w RAWie plik JPG do podglądu. Jeżeli nie mam racji to proszę o poprawkę ;)

Wołając RAW w CR możesz zastosować dowolne profile, m.in. style z aparatu.
Dostępne są one w zakładce Kalibracja Aparatu (Camera Calibration) - 8-ma do lewej.

Pozdrówka!