PDA

Zobacz pełną wersję : Adobe CS5 - 85% zniżki dla nauczycieli i studentów



retter
24-06-2010, 15:46
info z
http://www.digart.pl/forum/temat/1474125/Adobe_CS5_-_85__znizki_dla_nauczycieli_i_studentow.html?p=1

//jesli było wyciąć

ciekawe co z tego wyjdzie

trzeszcz6
24-06-2010, 16:33
najlepsze jest to że można używać komercyjnie :D

Krzychu
24-06-2010, 17:02
najlepsze jest to że można używać komercyjnie :D

Najlepsza to jest lista uczelni które przystąpiły do programu...

retter
24-06-2010, 17:24
ile w tym wszystkim aktualnych informacji grom go wie????
pomysł może i nie głupi ale jak to bywa nie ma nic za darmo... gdzies haczyk musi byc:/

Glorf
24-06-2010, 17:44
Z tego co czytalem m.in w ulotce cortlandu to nie mozna do celow komercyjnych uzywac. Cos za cos panowie.

allxages
24-06-2010, 18:18
Z tego co czytalem m.in w ulotce cortlandu to nie mozna do celow komercyjnych uzywac. Cos za cos panowie.

Bardziej wierze Adobe niż Cortland..

Glorf
24-06-2010, 18:27
Bardziej wierze Adobe niż Cortland..

wlasnie trzymam folder reklamowy cortlanda (jeden z oficjalnych resellerow adobe'a)

"oprogramowanie firmy adobe w wersji student edition jest przeznaczone do instalowania wylacznie na prywatnych komputerach i do celow niekomercyjnych."

dla mnie to zamyka temat.

Dominooo
24-06-2010, 18:33
wlasnie trzymam folder reklamowy cortlanda (jeden z oficjalnych resellerow adobe'a)

"oprogramowanie firmy adobe w wersji student edition jest przeznaczone do instalowania wylacznie na prywatnych komputerach i do celow niekomercyjnych."

dla mnie to zamyka temat.

To samo usłyszałem jak dzwoniłem do jednej z firm, która zajmuje się sprzedażą produktów Adobe.

Krzychu
24-06-2010, 18:44
http://www.wimal.com.pl/program/index.html

Adobe (Wimal) chyba ma podobne zdanie co Cortland jak na mój gust...

Poza tym rzućcie okiem na listę uczelni - niewiele ich tam jest...

dzik
24-06-2010, 19:26
http://www.adobe.com/pl/education/students/studentteacheredition/faq.html

Czy wersji produktu firmy Adobe dla uczniów i nauczycieli można używać w celach komercyjnych?

Tak. Osoby, które kupiły taki produkt, mogą używać go zarówno na potrzeby osobiste, jak i w celach zarobkowych.

MM-architekci
24-06-2010, 19:34
wlasnie trzymam folder reklamowy cortlanda (jeden z oficjalnych resellerow adobe'a)

"oprogramowanie firmy adobe w wersji student edition jest przeznaczone do instalowania wylacznie na prywatnych komputerach i do celow niekomercyjnych."

dla mnie to zamyka temat.

a odkąd to cortland zajmuje stanowisko adobe

jak się dowiadywałem wiem tyle że MOŻNA używać do celów komercyjnych poza tym uczelnia nie musi być na żadnej "liście" ... ma spełniać pewne warunki ( np. iluś tam letnie studia itp itd ) i wsio

na stronie Adobe napisane że można używać , i to czytać a nie foldery reklamowe dystrybucji.... zresztą można przedzwonić i się wyjaśni , gadałem 3 krotnie kilka tygodni temu

sid
24-06-2010, 19:56
Mam prośbę. Jeśli ktoś zakupi CS 5 w wersji dla studentów, to niech opisze krok po kroku jak przebiegała cała procedura. Będę wdzięczny.

Swoją drogą, wydaje mi się, że jest tak jak pisze MM, uczelnia nie musi być na liście, tylko spełniać warunki.

dzik
24-06-2010, 20:14
Ze strony Adobe

# Studenci — studenci szkół wyższych, zdefiniowanych jako publiczne lub prywatne uniwersytety albo inne szkoły wyższe
(w tym wyższe szkoły społeczne, młodzieżowe i zawodowe), które są akredytowane
i wymagają odpowiednika co najmniej dwóch lat nauki w pełnym wymiarze czasu

# Uczniowie szkół podstawowych i średnich — uczniowie akredytowanych szkół podstawowych lub średnich publicznych
lub prywatnych nauczających w pełnym wymiarze czasu

Ale nie udalo mi sie na stronie adobe listy akredytowanych znalezc.

MM-architekci
24-06-2010, 20:32
Bo nie ma żadnej listy. Wkleiłeś przecież jakie warunki mają spełniać. Ja będę kupował ale po wakacjach pewnie.

Krzychu
24-06-2010, 20:58
Bo nie ma żadnej listy. Wkleiłeś przecież jakie warunki mają spełniać. Ja będę kupował ale po wakacjach pewnie.

Jest na stronie Wimalu - która póki co jak widać jest od czapy w stosunku do Adobe'a ale mam niejasne przeczucie że na Adobie są tłumaczenia tego co jest na zachodzie, a na Wimalu właściwe dla Polski... Czas pokaże - mi to generalnie wisi, studentem już dawno nie jestem, CS5 kupiłem.

MM-architekci
24-06-2010, 21:01
Pierwszy raz czytałem 3 miesiące temu info na Adobe , myślisz że przez ten czas , mając pewnie nie mało o to zapytań , mieli by błędne info ;]

To dystrybutorzy i sklepu mają info z zeszłego roku kiedy nie było studenckiej-komercyjnej.

ppawcio
24-06-2010, 21:03
na stronie Wimalu jeszcze CS4 wszędzie reklamują... :)

allxages
24-06-2010, 21:35
A ja chwilowo znowu jestem studentem i się zastanawiam. Pytanie mam też takie - chciałem kupić przez net wersje amerykańską. Mam własną kartę kredytową zarejestrowaną w USA z adresem amerykańskim itd. Czy jak kupie w USA w ten sposób wersję edukacyjną to uznają mi, mimo że studiuje w Polsce?

MM-architekci
24-06-2010, 21:43
Zadzwoń do Adobe bądź napisz. Z tego co wiem nie ma znaczenia gdzie kupujesz. I tak później dostajesz key , rejestrując program.

PS. Po ile to to w usa ?

pawel-foto
24-06-2010, 21:55
Są dwie wersje tego oprogramowania-jedną można używać komercyjne a drugiej nie. Przy komercyjnej trzeba przejść weryfikację. Ja mam komercyjną :mrgreen:

MM-architekci
24-06-2010, 22:09
Są dwie wersje tego oprogramowania-jedną można używać komercyjne a drugiej nie. Przy komercyjnej trzeba przejść weryfikację. Ja mam komercyjną :mrgreen:

Tej studenckiej dwie wersje ? Ciekawe skąd to info ?

pawel-foto
24-06-2010, 22:35
Tej studenckiej dwie wersje ? Ciekawe skąd to info ?

Od przedstawiciela handlującego tym oprogramowaniem. Droższa wersja(1300zł z haczykiem) do zastosowań niekomercyjnych posiada klucz wewnątrz opakowania. Tańsza wersja (ja dałem 1140zł)również do zastosowań komercyjnych ale klucz po przejściu weryfikacji. Jak się jej nie przejdzie to można oprogramowanie wywalić do kosza :twisted:

allxages
24-06-2010, 22:38
Hmm wydawało mi się, że jest tylko wersja z weryfikacją i wywalaniem do kosza..

ppawcio
24-06-2010, 22:47
jak was tak czytam to sam głupieję - raz mi się wydaje, że mogę sobie kupić CS5 ze zniżką, raz nie... ale dobra: spytam was :) tylko nie piszcie "zadzwoń do adobe" :)

jestem studentem studiów państwowych na uczelni akredytowanej w tym kraju, której nie ma na tej liście z wimalu...

czy mogę sobie kupić takie coś http://www.cortland.pl/adobe-adobe-web-premiumium-mac-cs5-pl-student-teacher-edition.html i mieć świadomość, że po mailu do Adobe będę mógł z tego korzystać i zarabiać? I czym to się różni od http://www.cortland.pl/adobetlp-web-premium-cs5-pl-mac-licencja-edukacyjna.html ?

pawel-foto
24-06-2010, 22:48
Hmm wydawało mi się, że jest tylko wersja z weryfikacją i wywalaniem do kosza..

Na 200% są dwie. Jak chcesz to dam Ci namiary na sprzedawcę jak Ci ta komercja nie potrzebna -różnica w cenie ok. 250zł.

marek_zielona
24-06-2010, 23:24
Wersja CS5 student&teacher wymaga wysłania pliku jpg ze skanem legitymacji jeśli jesteś studentem (zresztą nauczyciele także lub odcinek wypłaty i skan dowodu). Uczelnia nie musi być w wykazie uczelni mających program Adobe. Proces rejestracji jest po angielsku (ale bardzo prosty). Zgodnie z licencją możesz CS5 wykorzystywać do celów komercyjnych (działalność wykonywana osobiście - ale nie możesz tej wersji kupić na firmę). Ja kod do aktywacji otrzymałem po 25 minutach a wysyłałem pliki około 23.30. Widać w nocy też pracują :)

sid
24-06-2010, 23:36
@ marek_zielona
Możesz podać więcej szczegółów? Czy kupiłeś polską czy angielską wersję? Czy masz płytki, czy była to wersja download only? Czy kupowałeś przez stronę Adobe czy gdzieś lokalnie. Czy kupiłeś samego Photoshopa CS 5 czy zestaw programów Adobe?

Najlepiej by było wszystko krok po kroku, tak abym mógł to powtórzyć bez większego problemu.

@ pawel-foto
Jak możesz, to podesłał byś namiary na tego sprzedawcę na PW.

trzeszcz6
24-06-2010, 23:50
w komputroniku też są :
http://www.komputronik.pl/index.php/category/7670/Adobe_-_wersje_dla_studentow.html

Dominooo
25-06-2010, 06:59
Ze strony Adobe

# Studenci — studenci szkół wyższych, zdefiniowanych jako publiczne lub prywatne uniwersytety albo inne szkoły wyższe
(w tym wyższe szkoły społeczne, młodzieżowe i zawodowe), które są akredytowane
i wymagają odpowiednika co najmniej dwóch lat nauki w pełnym wymiarze czasu



Czyli zaoczne studia na UŁ już odpadają mimo, że Łódzki ma akredytację...
No to chyba sobie nie kupię.

pawel-foto
25-06-2010, 08:12
... mimo, że Łódzki ma akredytację...


Ten wykaz uczelni to jakiś inny program uprawnień.
wg. Adobe:
http://www.adobe.com//pl/education/students/studentteacheredition/eligibility.html

MM-architekci
25-06-2010, 08:48
Czyli zaoczne studia na UŁ już odpadają mimo, że Łódzki ma akredytację...
No to chyba sobie nie kupię.

NIE MA ŻADNYCH LIST Z AKREDYTACJAMI !!!!

Wimal ma stare info na 2004 , możliwe że wtedy tak było. Zmieniła się licencja , a sklepy pewnie nadal swoje piszą żeby frajerów na pełne komercje łapać , bo ludzie nie świadomi.

westu
25-06-2010, 10:20
Jak macie jakieś pytania wyślijcie mejla na edu-online@adobesupport.com albo po prostu zadzwońcie.

marek_zielona
28-06-2010, 22:04
@ marek_zielona
Możesz podać więcej szczegółów? Czy kupiłeś polską czy angielską wersję? Czy masz płytki, czy była to wersja download only? Czy kupowałeś przez stronę Adobe czy gdzieś lokalnie. Czy kupiłeś samego Photoshopa CS 5 czy zestaw programów Adobe?

Najlepiej by było wszystko krok po kroku, tak abym mógł to powtórzyć bez większego problemu.

@ pawel-foto
Jak możesz, to podesłał byś namiary na tego sprzedawcę na PW.

- Wersja polska
- płytka sztuk jeden w pudełku
- Zakup Cortland
- Zakup tylko CS5 Extended
- Warunki licencji (http://www.adobe.com/pl/education/students/studentteacheredition/eligibility.html)
- krok po kroku - wpisujesz link który dostajesz w pudełku, zakładasz sobie konto na stronie adobe, wypełniasz formularz rejestracyjny(po angielsku), dołączasz skany wymaganych dokumentów i wysyłasz, to wszystko.

blackninja
29-06-2010, 01:52
Ja kupiłem na stronie komputronika - 980 zł (cena się waha w zależności od kursu walut) http://www.komputronik.pl/index.php/product/99951/Programy_i_gry/Programy_u_ytkowe/Adobe_Photoshop_CS5_Extended_PL_WIN_BOX_Student_Ed ition.html.
Jest to wersja dla uczniów i nauczycieli z możliwością wykorzystania komercyjnego (dotyczy uczniów, studentów i nauczycieli różnego stopnia szkół), dowiadywałem się tego w komputroniku i u przedstawiciela adobe.
Jak napisano wyżej:
1. zamawiasz
2. po otrzymaniu pudełka z płytą DVD (PS CS 5 Extended PL, 32 i 64-bit) skanujesz dokument uprawniający Cię do takiego zakupu i wysyłasz go przy pomocy formularza rejestracji
3. po krótkim czasie otrzymujesz kod licencyjny
4. instalujesz i cieszysz się :lol:

sid
08-10-2010, 20:29
Przymierzam się do zakupu Master Collection CS5, jako, że w najbliższym czasie przestanę być studentem. W zasadzie jestem zdecydowany, mam tylko wątpliwości dotyczące licencjonowania.

1) Czy jeśli kupie Master Collection jako student, po czym skończę studia, będę mógł go nadal używać na tych samych prawach, co będąc studentem? Nie opłaca mi się kupować całego zestawu oprogramowania, jeżeli ma mi posłużyć przez mniej niż pół roku.

2) Czy kwestie wykorzystania komercyjnego i akredytacji szkół, zostały już ostatecznie wyjaśnione? Można używać komercyjnie i akredytacja szkoły nie jest potrzebna?

3) Gdzie mogę znaleźć licencję Master Collection w wersji dla studentów i nauczycieli, żebym mógł ją sobie poczytać? Gdzieś na stronie Adobe, jak mniemam, ale nie potrafię znaleźć. Może ktoś może wskazać linka, albo podesłać na @ ?

Bartek_902
08-10-2010, 21:24
Witam.
A ja mam pytanie czy ta zniżka dotyczy danych kierunków na uczelniach? czy jest dla studentów obojetnie jakich uczelni i kierunków studiów?

Bo tak się zastanawiam czy mógł bym sobie sprawić cs5 a jestem teraz studentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie ?

kiray
08-10-2010, 21:35
Witam.
A ja mam pytanie czy ta zniżka dotyczy danych kierunków na uczelniach? czy jest dla studentów obojetnie jakich uczelni i kierunków studiów?

Bo tak się zastanawiam czy mógł bym sobie sprawić cs5 a jestem teraz studentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie ?

Skoro student elektroniki i telekomunikacji na Akademii Morskiej dostał, to Ty też dostaniesz. Nie doczytałem się o jakichś wyjątkach.

Bartek_902
08-10-2010, 21:37
Skoro student elektroniki i telekomunikacji na Akademii Morskiej dostał, to Ty też dostaniesz. Nie doczytałem się o jakichś wyjątkach.
Będę musiał sprawdzić bo właściwie jestem podchorążym no ale fakt faktem są to studia,wojskowe :)

rysiaczek
08-10-2010, 21:58
Przymierzam się do zakupu Master Collection CS5, jako, że w najbliższym czasie przestanę być studentem. W zasadzie jestem zdecydowany, mam tylko wątpliwości dotyczące licencjonowania.

1) Czy jeśli kupie Master Collection jako student, po czym skończę studia, będę mógł go nadal używać na tych samych prawach, co będąc studentem? Nie opłaca mi się kupować całego zestawu oprogramowania, jeżeli ma mi posłużyć przez mniej niż pół roku.

2) Czy kwestie wykorzystania komercyjnego i akredytacji szkół, zostały już ostatecznie wyjaśnione? Można używać komercyjnie i akredytacja szkoły nie jest potrzebna?

3) Gdzie mogę znaleźć licencję Master Collection w wersji dla studentów i nauczycieli, żebym mógł ją sobie poczytać? Gdzieś na stronie Adobe, jak mniemam, ale nie potrafię znaleźć. Może ktoś może wskazać linka, albo podesłać na @ ?

A powiedz - na które pytanie nie znalazłeś odpowiedzi czytając warunki zakupu i o jakie kwestie akredytacji wymagały wyjaśnienia?

dinderi
08-10-2010, 21:58
Tu jest wszystko cz. na b. http://www.adobe.com/pl/education/students/studentteacheredition/faq.html

Bolek02
09-10-2010, 09:14
Wszystkie wersje są wystawione w sklepie na Alle.... na aukcjach. Można kupić PS 5 i Lightruma 3 w wrsji dla studentów i nauczycieli . PS 5 kosztuje 949zł a Lightrum 3 eng 395zł :) Sklepy Wrocław i Trójmiasto.

sid
09-10-2010, 09:38
Tu jest wszystko cz. na b. http://www.adobe.com/pl/education/students/studentteacheredition/faq.html

Denderi, dzięki za linka, wiele się wyjaśniło. Wiem już, że na pewno można używać oprogramowania po zakończeniu studiów i do celów komercyjnych.

Pozostała kwestia akredytacji, w tym FAQ, nadal mówią o akredytacji uczelni. Cóż, najwyżej zwrócę zakupiony produkt, jeśli nie przyznają mi kodu aktywacyjnego, ponoć jest taka możliwość. Przynajmniej w sklepie edukacyjnym Adobe.

W takim razie sprawa się niemal w 100% wyjaśniła. Jeszcze raz dzięki.

rysiaczek
09-10-2010, 11:08
Denderi, dzięki za linka, wiele się wyjaśniło. Wiem już, że na pewno można używać oprogramowania po zakończeniu studiów i do celów komercyjnych.

Pozostała kwestia akredytacji, w tym FAQ, nadal mówią o akredytacji uczelni. Cóż, najwyżej zwrócę zakupiony produkt, jeśli nie przyznają mi kodu aktywacyjnego, ponoć jest taka możliwość. Przynajmniej w sklepie edukacyjnym Adobe.

W takim razie sprawa się niemal w 100% wyjaśniła. Jeszcze raz dzięki.
Jaka to uczelnia? Ma prawo nadawać tytuł licencjata/magistra/dr-a? Jeśli tak, to znaczy że ma akredytację (to jest akredytacja państwowa nie adobe). Dlaczego chcesz kupować poprzez adobe store?

popmart
09-10-2010, 11:20
ja mogę kupić jestem nauczycielem ..... i raczej ni bedę więc ADOBE w celach komercyjnych ... za 900PLN hmmmm nieźle .

conti
09-10-2010, 11:23
A jak się ma cena Komputronika czy Allegro do tej oferowanej w sklepie Adobe która wynosi 199$ za CS5 Ex. W sklepie Adobe wychodzi na nasze jakieś 570 zł plus dojdą oczywiście jakieś koszty manipulacyjne (wymiana dolara na euro i prowizje). I tu się rodzi pytanie, czy ktoś kupował tym kanałem dystrybucyjnym i jakie są to koszty. Nie sądzę aby wynosiły jak w niektórych przypadkach ofert ponad 400zł.
Pozdrawiam

dinderi
09-10-2010, 14:01
A jak się ma cena Komputronika czy Allegro do tej oferowanej w sklepie Adobe która wynosi 199$ za CS5 Ex. W sklepie Adobe wychodzi na nasze jakieś 570 zł plus dojdą oczywiście jakieś koszty manipulacyjne (wymiana dolara na euro i prowizje). I tu się rodzi pytanie, czy ktoś kupował tym kanałem dystrybucyjnym i jakie są to koszty. Nie sądzę aby wynosiły jak w niektórych przypadkach ofert ponad 400zł.
Pozdrawiam
Pomyliłeś CS5 z Creative Suite 5 :)
CS5 jest za tyle co w Adobe http://www.komputronik.pl/index.php/product/99951/Programy_i_gry/Programy_u_ytkowe/Adobe_Photoshop_CS5_Extended_PL_WIN_BOX_Student_Ed ition.html

sid
09-10-2010, 19:12
Jaka to uczelnia? Ma prawo nadawać tytuł licencjata/magistra/dr-a? Jeśli tak, to znaczy że ma akredytację (to jest akredytacja państwowa nie adobe). Dlaczego chcesz kupować poprzez adobe store?

Jeśli tak, to inna bajka, moja uczelnia jak najbardziej ma prawa nadawania tytułów magistra i doktora. Poza tym, już zakupiłem kiedyś licencję na CS 3 też na studenta i mi kod aktywacyjny przyznali. Jeśli więc nie chodzi o jakąś konkretną listę, której nie można było znaleźć, to już wszystko jasne. Na bank dostanę kod aktywacyjny.

Dziki jeszcze raz, teraz już wszystkie wątpliwości się wyjaśniły.

conti
09-10-2010, 22:28
dinderi, co powiesz na to?? http://www.adobe.com/education/purchasing/education_pricing.html

dinderi
09-10-2010, 23:01
Co mam powiedzieć? :) Że w USA nie ma VAT więc jest trochę taniej? Dobra odpowiedź? :D

conti
09-10-2010, 23:52
Co mam powiedzieć? :)
Że nie pomyliłem CS5 z Creative Suite 5 ;)
Ale jak już jest temat o wersji studencko-nauczycielskiej to rozważmy temat w kategoriach czysto akademickich :)
Czy kupując w USA on-line nie będzie jednak taniej? :)
Pozdrawiam

sid
10-10-2010, 00:46
Że nie pomyliłem CS5 z Creative Suite 5 ;)
Ale jak już jest temat o wersji studencko-nauczycielskiej to rozważmy temat w kategoriach czysto akademickich :)
Czy kupując w USA on-line nie będzie jednak taniej? :)
Pozdrawiam
To by musiał odpowiedzieć ktoś, kto już kupił przez sklep Adobe. Ja wielokrotnie widziałem ceny podawane bez podatku, który był doliczany dopiero w ostatnim kroku, przed kliknięciem zapłać. Dopiero jeśli okaże się, że ktoś zapłacił tyle, co podane w Twoim linku, będzie pewność, że tyle kosztują. Może sam się niedługo przekonam.

Krzychu
10-10-2010, 07:56
Czy kupując w USA on-line nie będzie jednak taniej? :)
Pozdrawiam

Skąd w ogóle pomysł że kupisz on-line w USA ? Musisz mieć adres tam i tamtejszą kartę... Sklep pokazuje ceny w $, ale jakbyś poszedł dalej z kupowaniem to po zalogowaniu się swoim Adobe ID dostaniesz ceny w Euro i na końcu doliczą VAT.