PDA

Zobacz pełną wersję : canon 15mm fisheye, czy warto pod croopa



macgaw
20-06-2010, 13:36
witam. w niedalekim czasie planuje zakup body 7d.
chcialbym tez dokupic 15 mm fisheye, jednak... tu zmartwil mnie znajomy, ze pod cropa lepiej nie inwestowac w to szklo, poniewaz nie bedzie efektu na rogach... ze efekty widzimy dopiero na pelnej klatce....

co robic?? czekac i zbierac na 5dII ??

dodam ze nie jestem profesjonalista, moja 400d juz sie "wyrobila" i chce zmienic ta puszke, 7d akurat mi sie podoba bo jest bardzo szybki, a foce dzieci.
na pixelpeer znalazlem kilka zdjec tylko z cropa i fisheyea.
moze macie jakies swoje przemyslenia

Mellan
20-06-2010, 14:05
Samyang 8mm

RomanS
20-06-2010, 22:55
Jest tez ciekawe rybie oko - Tokina 10-17/3.5-4.5 AT-X DX Fisheye

Jedrzej79
20-06-2010, 23:42
Samyang 8mm

Popieram, kup Samyanga. Mam i polecam. Mala kasa a zabawa fajna. Ustawiasz przysłone 5,6 i odległość ok. 1 metra i wszystko masz ostre - nie brakuje autofocusa. Alternatywa sigma lub canon to juz ok. 3 razy drozej.

molmagic
21-06-2010, 00:11
pierwsza sprawa jest taka - nie po to kupuje się szkło ze światłem 2.8 by go notorycznie przymykać do 5.6. Po drugie możesz kupić 5d (nie koniecznie mark II) i cieszyć się pełną klatką.

Ważne jest z jakim zamierzeniem kupujesz 7d i do czego chcesz używać samego fisha i całego zestawu?

macgaw
21-06-2010, 09:19
faktycznie chyba wyjdzie tak ze bedzie samyang.
oczywiscie nie bedzie to obiektyw jakis przodujacy, po prostu od czasu do czasu zrobic jakies fajnie ujecia.
co do body, moj 400d jest juz strasznie wyeksplatowany - oczywiscie zostawiam sobie go, ale mam nadzieje ze pod tymi szklami co mam 7d bedzie lepszy.

body chce kupic na fv, bo potrzebuje kosztow, w przypadku 5d raczej jej nie dostane.

zdjecia czesto robie w domu, sztuczne swiatlo, potrzebuje iso - tu wiem ze 5d byloby lepsze, w moim 400d iso jest naprawde slabe, choc z drugiej strony zaczyna mi sie podobac to ziarno w niektorych zdjeciach