PDA

Zobacz pełną wersję : (nie)podświetlone punkty AF Servo



korben
17-06-2010, 09:12
Witam jako nowy użtkownik Canona:)mam pytanko ostatnio poznaje tajniki nowego 50D, i zauważyłem że w trybie AF Al servo nie podświetlają się punkty AF na czerwono,(oczywiście ostrość ustawia) nic nie znalazłem w intrukcji ani w necie na ten temat, czy to jest przypadłość(tak ma być):(czy coś nie tak technicznie z moją 50-tką i do wymaiany:(:(proszę o opinie

zaitsev
17-06-2010, 09:30
To normalne. W tym trybie ostrość jest ustawiana cały czas, kiedy jest wciśnięty spust migawki i nie jest blokowana (potwierdzana czerwonym podświetleniem) po wyostrzeniu na dany obiekt. Wynika więc z tego, że aparat nie będzie sygnalizował Ci złapania ostrości, bo przecież cały czas ją ustawia.

pietro.s
17-06-2010, 09:32
jeśli masz do tego potwierdzenie ustawienia ostrości pikaniem to, będzie pikał że jest ustawiona ostrość

airhead
17-06-2010, 09:34
może włączyłeś wszystkie punkty?

korben
17-06-2010, 10:04
nu tak, wszystkie punkty włączone, tzn jak przełącze na pojedyńcze punkty w al servo( bo cały czas mówimy o tym trybie)to bedzie AF podświetlał?
No i chyba beep mam wyłaczone:)sprawdze to jeszcze dziś:)
Mam pytanko, czy ktoś używa programu z automatyczną głebia ostrościA-DEP,nie wiem do czego ten tryb tak na prawde wykorzystać, instrukcja niewiele mówi:)tak za to chyba są podświetlone wszytkie punkty
pozdrawiam wszytkich

airhead
17-06-2010, 10:14
nie, te A-DEP po prostu nie działa

pietro.s
17-06-2010, 13:28
na programie A-dep aparat stara się ustawić głębię ostrości jak największą, dlatego pewnie Ci się zapalają wszystkie bo wszystko w kadrze będzie ostre ;). Czy w A-dep możesz ustawić AF servo??
Aparat będzie pikał (jeśli włączone) na potwierdzenie, ale nie będzie podświetlał punktu.