PDA

Zobacz pełną wersję : 100ISO w 350d a ostość zdjęcia ???!!!



Hoody
05-11-2005, 12:30
Wczoraj byłem sobie o 12 na spacerku jesiennym polowałem na fajne fotki ale nic unikalnego i niedość że nie znalazłem to jeszcze sie wq....m, czy iso 100 może mieć wpływ na ostrośc zdjęcia ? bo dla mnie to dziwne, ale sami zobaczcie prosze i powiedzcie, było tochę delikanego słonka jak widać, af mam na jeden punkt centralny, i nie są ostre te fotki nawet w połowie więc albo iso w co wątpię albo af złapał coś nie tak,
Na którą część łapać ostrość bo ja staram się zawsze oczy nos +- i bywało dużo lepiej zwłaszcza że 70-200 L4 który jest ostry i na 200mm fajnie rozmywa,a sigmą i jest jeszcze bardziej badziewne, możecie coś skomentować doradzić , słońce miałem za plecami ....

robiłem w jpg fine i sharpness miałem na +1.....
dawno mi tak mało źle fotki nmie wyszły dlatego zawracam gitarę.

stdanielo
05-11-2005, 13:51
Witam

Co do pierwszych trzech zdjęć to sprawa jes banalnie prosta, za dlugi czas w stosunku do ogniskowej, ogólnie przyjmuję się zasadę, że czas powinien być odwrotnością ogniskowej, czyli 200mm x1,6=320mm czas powinien być co najmniej 1/320s. Co do zdjęcia nr4 to nie wiem, moze przypadek, AF może się pogubił, Sigmy tak mają. O zasadzie przeliczania, o której wspomniałem trzeba pamiętać i powino być ok.

Hoody
05-11-2005, 13:57
no tyle że sotawiłem aprarat w trybie P i on sam to ustawił, normalnie robie av albo tv ale mówie może ja coś j...ę więć pozostawiłem wszystko elektronice canona :-) jak robię słup to staram się ustawić ostrość na srodkoy pkt pomiędzy najbliższym a najfdalszym punktem obiektu którego ostrość chcę fotnąć

Czyli mówisz że 1/320 zamiast 1/250 zminiła by coś ?

stdanielo
05-11-2005, 14:03
powinna, potestuj, 1/320s przy ogniskowej 200mm to minimum, chyba że robisz ze statywu. Dlatego przy wyższych czułościach miałeś ostre zdjęcia bo czasy były krótsze.

jacam
05-11-2005, 14:44
Czyli mówisz że 1/320 zamiast 1/250 zminiła by coś ?

Może zmienić na plus ale nie musi, wszystko zależy od tego jak pewnie potrafisz utrzymać aparat nieruchomo.

Trzeba nauczyć sie prawidłowego chwytu aparatu:
jedna ręka na grip, druga pod obiektyw - łokieć dociśnięty do tułowia, jedna noga wysunięta do przodu, za mocno nie ściskać aparatu. W sumie to jest opisane w instrukcji :mrgreen:
Delikatnie naciskać spust migawki środkiem opuszka palca.

Dodatkowo można ćwiczyć naciskanie spustu pomiędzy uderzeniami serca :D

Hoody
05-11-2005, 14:58
Może zmienić na plus ale nie musi, wszystko zależy od tego jak pewnie potrafisz utrzymać aparat nieruchomo.

Trzeba nauczyć sie prawidłowego chwytu aparatu:
jedna ręka na grip, druga pod obiektyw - łokieć dociśnięty do tułowia, jedna noga wysunięta do przodu, za mocno nie ściskać aparatu. W sumie to jest opisane w instrukcji :mrgreen:
Delikatnie naciskać spust migawki środkiem opuszka palca.

Dodatkowo można ćwiczyć naciskanie spustu pomiędzy uderzeniami serca :D
z tą nogą do przodu będzie problem bo mój pies ma z 1m jak siedzi i żeby wyszło z podobnej wysokości kucałem :-) i żeby było 200mm musiałem odejść ze 3-4m bo chciałem maxymalnie rozmyć,
powiedzcie mi proszę czy przy takiej pogodzie można 200-400 iso ? bo jak tak z reguły używam i zrobiłem 100 i zapomniałem o tym bo o 7rano robiłęm jakieś liście w słońcu i chciałem tak jak piszą podręczniki mieć ładne przejścia.... w analogowym lustrze brałem zawsze kodaka ultra 400ISO i miałem ładne kolorki i byłem zadowolony a tu próbuje podejśc do tematu profesjonalnie zgodnie z tym co wyczytam i czasem są mizerne efekty

jacam
05-11-2005, 15:14
z tą nogą do przodu będzie problem bo mój pies ma z 1m jak siedzi i żeby wyszło z podobnej wysokości kucałem :-) i żeby było 200mm musiałem odejść ze 3-4m bo chciałem maxymalnie rozmyć,

chodzi mi o to, że podczas robienia zdjęć trzeba wyrobić sobie nawyk trzymania aparatu stabilnie, jak to zrealizujesz nie ma znaczenia, a nie trzymać byle jak i pstrykać.


powiedzcie mi proszę czy przy takiej pogodzie można 200-400 iso ? bo jak tak z reguły używam i zrobiłem 100 i zapomniałem o tym bo o 7rano robiłęm jakieś liście w słońcu i chciałem tak jak piszą podręczniki mieć ładne przejścia....

zawsze staram się robić na najmniejszym iso, ale jeśli brakuje mi czasu lub przesłony to bez oporu zmieniam iso do 400 i z reguły nie odszumiam tych zdjęć.


w analogowym lustrze brałem zawsze kodaka ultra 400ISO i miałem ładne kolorki i byłem zadowolony a tu próbuje podejśc do tematu profesjonalnie zgodnie z tym co wyczytam i czasem są mizerne efekty
Wywołaj zdjęcia w labie i porównaj ze starymi odbitkami.

rysiaczek
05-11-2005, 16:23
Dodatkowo można ćwiczyć naciskanie spustu pomiędzy uderzeniami serca :D

No toś dał po garach:):) :mrgreen:

Hoody
05-11-2005, 17:35
z body jak z glockiem tylko 20D głośniejszy od 9mm :-)

piast9
05-11-2005, 18:51
No toś dał po garach:):) :mrgreen:
No dlaczego? Przy odrobinie wprawy to nic trudnego.

Pietro
05-11-2005, 20:10
Może zmienić na plus ale nie musi, wszystko zależy od tego jak pewnie potrafisz utrzymać aparat nieruchomo.

Trzeba nauczyć sie prawidłowego chwytu aparatu:
jedna ręka na grip, druga pod obiektyw - łokieć dociśnięty do tułowia, jedna noga wysunięta do przodu, za mocno nie ściskać aparatu. W sumie to jest opisane w instrukcji :mrgreen:
Delikatnie naciskać spust migawki środkiem opuszka palca.

Dodatkowo można ćwiczyć naciskanie spustu pomiędzy uderzeniami serca :D
Nie zapomnij o wstrzymaniu oddechu w chwili strzalu. Wszyscy snajperzy z Gromu Ci to powiedza. No i wiatr. Wiatr tez ma znaczenie. A najlepiej strzelac na leżąco.:-D :-D

Pietro
05-11-2005, 20:11
z body jak z glockiem tylko 20D głośniejszy od 9mm :-)
Tylko tak nie zrywa przy strzale.:-D

ripek
05-11-2005, 20:19
Glock nie zarywa przy strzale prawie w ogole ;) Wiem bo sprawdzalem ;D

Hoody
05-11-2005, 20:25
try AE .50 W SKROMNYM Desert Eaglu drobny nie jestem a ciężko się nie cofnąć :-)

mxw
06-11-2005, 00:16
try AE .50 W SKROMNYM Desert Eaglu drobny nie jestem a ciężko się nie cofnąć :-)
he, he, matrixem zalatuje, ale mimo wszystko porównanie "dziewiątki" z "dwudziestką" to przesada... taka te-te-tka to przecież właśnie głównie hukiem kładzie przeciwnika :mrgreen: