PDA

Zobacz pełną wersję : Niemiecki Ebay



popmart
04-11-2005, 20:53
Hejo ma ktoś z forumowiczów doświadczenie z niemieckim ebay ?

cenki używek od niemców są atrakcyjne np:

20d - 650-800 euro uzywane w dobrym stanie :shock:
10d - 450-600 euro

czy ktoś juz kupował ? wiem ze często tylko dla niemców ale dużo jest mozliwości wysyłki do EU

czy trzeba uiścić jakiś cło czy coś ?

szukam informacji

snow
04-11-2005, 21:22
czy trzeba uiścić jakiś cło czy coś ?


Obecnie raczej nie, bo stanowimi jeden wielki kraj i w UE nie ma cła wewnątrz.

Andee
04-11-2005, 21:26
Obecnie napewno nie...

pn_
04-11-2005, 21:32
Hejo ma ktoś z forumowiczów doświadczenie z niemieckim ebay ?

cenki używek od niemców są atrakcyjne np:

20d - 650-800 euro uzywane w dobrym stanie :shock:
10d - 450-600 euro

czy ktoś juz kupował ? wiem ze często tylko dla niemców ale dużo jest mozliwości wysyłki do EU

czy trzeba uiścić jakiś cło czy coś ?

szukam informacji


Nie ma cla. Jak ktos pisze, ze tylko Deutschland, to zapytac, na pewno i tak najczesciej zgodzi sie do PL. Koszt DHL-Postpacket do PL to 17 euro.

bonk
04-11-2005, 21:45
wielokrotnie kupowalem na niemieckim ebayu nie tylko sprzet foto
generalnie trzeba sie umawiac najlepiej telefonicznie bo są bardzo nieufni wobec polakow.
ale praktycznie w kazdym wypadku, nawet jak sprzedajacy zaznaczyl ze sprzedaje tylko na terenie niemiec transakcja dochodzila do skutku.
z doswiadczenia wiem ze ewentualne problemy robia tylko austriacy.
(nie chca wysylac towaru do polski)

szczegolna uwage zwracaj na koszty przesylki. niejednokrotnie sa wyzsze od kupowanego przedmiotu.

co do sprzetu foto poszukaj ofert z honkongu - ceny czasami powalaja z nóg.
szczegolnie nowych obiektywow.

perlpa
04-11-2005, 21:55
...co do sprzetu foto poszukaj ofert z honkongu - ceny czasami powalaja z nóg.
szczegolnie nowych obiektywow.
W sensie pozytywnym mam rozumieć (?)

Gdzieś czytałem że lepiej trzymać się od sprzedawców z Hong Kongu z daleka. Nie pamiętam gdzie to czytałem ani czym mogło by to grozić. Nie mam w tym względzie żadnego doświadczenia więc się nie wypowiadam...

rodeoo
04-11-2005, 22:11
Witaj BONK jak możesz to napisz coś więcej na temat jak sprowadzić z azji:D przy okazji podaj linki stronek made in china :D

Hoody
04-11-2005, 22:33
tak hongkong jest masakra, wciskają wszystko liczy sie tylko obrót a klient i tak w 99% nie wróci nawet jak niezadowolony wiec luz, można kupować ale raz tylko osobiście i znając się na tym co się kupuje, singapur ma gorsze w znaczeniu wyższe ale sprzedawcy dużo bardziej pewni to policyjne państwo.... polecam niemcy lub usa jeśli już ktoś znajdzie na tyle intratną ofertę....

bonk
04-11-2005, 22:48
W sensie pozytywnym mam rozumieć (?)...

tak w sensie pozytwynym

na niektorych obiektywach, szczegolnie tych drozszych
mozna zaoszczedzic nawet kilka tysiecy zlotych



Witaj BONK jak możesz to napisz coś więcej na temat jak sprowadzić z azji:D...

co cos wiecej?
z honkongu kupowalem raz za posrednictwem kolegi z niemiec byl EF 300 f/2.8 L IS USM
fakt spac nie moglem jak przelew zrobilem, ale obiektyw dotarl i wszystko bylo ok

wyszlo taniej jakies 3000zl a i tak mialem pecha bo akurat euro do góry strasznie szlo


...przy okazji podaj linki stronek made in china :D

link? prosze bardzo... :wink:
http://foto.listings.ebay.de/Objektive-Autofokus_Canon_W0QQfromZR4QQsacatZ80371QQsocmdZLi stingItemList