PDA

Zobacz pełną wersję : Fotolab maszyna Noritsu. Jak z jakością?



dentharg
04-11-2005, 18:00
Hej!

Jedyny fotolab, który ma maszynę cyfrową na miejscu w Zgorzelcu, ma maszynę Noritsu. Marka zupełnie mi nieznana. Dlatego pytam, jak z jakością.

Pan profili kolorów do niej nie posiada, mówi, że robi na 'oko' bo przecież to zależy od dużej liczby czynników (wiadomo: chemia, papier, itp) i on to poprawia sam "na doświadczenie". Pytanie na ile jest to rozwiązanie stabilne..

Pytam dlatego, bo zastanawiam się nad wywoływaniem zdjęć zdalnie (np. Allegro Pamprofil czy fotogocha). Ale tutaj z kolei dochodzi możliwość wygniecienia fotek przez PP. No i ciężko reklamować odbitki.

To taka dygresja. A jak wy wywołujecie foty?

tadek
04-11-2005, 18:07
zanies jakas swoja fote popros goscia o odbitke bez powtrzam bez zadnej korekcji nawet gestosciowej a potem sobie zobacz jak to fota wyswietla sie u ciebie i sobie skoryguj to co chcesz wywolac

srad
04-11-2005, 19:06
kup se drukare do zdjec i bedzie git

snow
04-11-2005, 19:11
A jak wy wywołujecie foty?

www.superfoto.pl
Jakoś narazie się na nich nie zawiodłem.

minek
04-11-2005, 19:16
Pierwsze zdanie na stronie http://noritsu.pl brzmi:
,,Noritsu jest pionierem w technologii obróbki fotograficznej i nadal stara się przewodzić we wdrażaniu nowych projektów i w produkcji systemów cyfrowych.''
Czy to prawda - nie wiem.
Ale robiłem odbitki 30x45 w labie, który robi na tej maszynie i jestem na prawdę zadowolony. Monitor mam skalibrowany na przysłowiowe oko, a efekty nie odbiegają zbytnio od tego czego się spodziewałem. Fakt, że większość to czarnobiałe skany (-: Ale mam też skany z Provii100F. Żeby stwierdzić czy jest dobrze musiał bym porównać z obrazem z rzutnika, a niestety takim nie dysponuję.

gietrzy
04-11-2005, 19:32
Hej!
Jedyny fotolab, który ma maszynę cyfrową na miejscu w Zgorzelcu, ma maszynę Noritsu. Marka zupełnie mi nieznana. Dlatego pytam, jak z jakością.
Porównywalna z Frontierą (Fuji)


Pan profili kolorów do niej nie posiada, mówi, że robi na 'oko' bo przecież to zależy od dużej liczby czynników (wiadomo: chemia, papier, itp) i on to poprawia sam "na doświadczenie". Pytanie na ile jest to rozwiązanie stabilne..
A to do ****. Na Frontierze, mają taki prosty kalibrator sprzężony z kompem - całość (kalibracja) trwa z 10 minut. Wiem, bo kiedyś akurat kurna przy mnie zmienili kasetę z papierem i biały był niebieski :)

Pytam dlatego, bo zastanawiam się nad wywoływaniem zdjęć zdalnie (np. Allegro Pamprofil czy fotogocha). Ale tutaj z kolei dochodzi możliwość wygniecienia fotek przez PP. No i ciężko reklamować odbitki.
Żartujesz? Na pewno zapakują to porządnie.

To taka dygresja. A jak wy wywołujecie foty?
http://www.cdrom.pl/index.php?title=Przygotowanie_zdj%C4%99%C4%87_dla_ WWW_i_fotolab%C3%B3w
Fuji Frontier 350 i żeby Ci tu kiedyś odpisać co i jak zaniosę niedługo na Noritsu.

dentharg
05-11-2005, 13:26
Byłbym wdzięczny bo mam do zrobienia jakieś 30-40 sztuk 15x21 i nie chciałbym kasy wywalać w błoto.
Co do pakowania na allegro: możliwości PP w temacie załamania/wygniecenia przesyłek wydają się być nieskończone. Kolega zamawiał 20x30 w Pamprofilu; zdjęcia były między 2-ma tekturami a i tak miały rogi powygniatane.

Kuzio
07-11-2005, 01:28
Na Frontierze, mają taki prosty kalibrator sprzężony z kompem - całość (kalibracja) trwa z 10 minut. Wiem, bo kiedyś akurat kurna przy mnie zmienili kasetę z papierem i biały był niebieski :)


Niebieski papier, który widziałeś to była ześwietlona końcówka papieru który się skączył.

kedar6890
07-11-2005, 19:19
skąd chłopak mniał wiedzieć że jest end paper

Kuzio
07-11-2005, 21:01
Nie musiał wiedziec, juz wie :smile:

gietrzy
16-11-2005, 13:46
Byłbym wdzięczny bo mam do zrobienia jakieś 30-40 sztuk 15x21 i nie chciałbym kasy wywalać w błoto.
Widziałem odbitki z 5D@50/1.8 w formacie 20x30 i Nikona D70@18-70 w formacie 15x21.
Nikona były po shopie bo kolorki były fajnie nasycone (oryginalne nefy mam na dysku :) )
Odbitka z 5D nie dość, że ostra to jeszcze kolory b. wierne - oglądałem odbitki prawie w miejscu, które było na obitce.

Zmieniam Frontierę (tylko dlatego, że obsługuje ją burak - Paderewskiego, Kielce, nie polecam!) na Noritsu.

dentharg
16-11-2005, 14:03
O. I to jest konkret.
Ja wysłałem swoich kilka fotek do PamProfil z Allegro (studio Agfa), bo koledzy z firmy tam słali i byli zadowoleni. Też jestem zadowolony. Odbitki dobrej jakości, odpowiednio nasycone i niedrogie. Koszt 15x21 jest w labie na miejscu 2.5x droższy..