PDA

Zobacz pełną wersję : Test obiektywów przy pomocy programu Imatest



Tomasz Urbanowicz
04-11-2005, 15:19
Witam

Czy testowaliście obiektywy przy pomocy programu Imatest? Co o nim sądzicie i czy znacie podobne programiki?

Hoody
04-11-2005, 23:02
o podłączam się do pytania choć sądzę ze takie testy inne body , inny obiektyw i inne zdjęcie to prawie jak rzut monetą orzeł dobry obiektyw reszka zły, ale chętnie poczytam co kto wie na ten temat.

Vitez
05-11-2005, 19:02
Czy testowaliście obiektywy przy pomocy programu Imatest?


A po co? Czy ogladajac swoje zdjecia (a najlepiej tylko odbitki formatu ok 20x30) stwierdzasz ze cos moze byc nie tak z twoim zestawem body vs obiektyw?

A test FF/BF juz robiles?
A test hotpixeli juz robiles?

;)

Tomasz Urbanowicz
05-11-2005, 21:31
A co to jest test FF/BF?

Hoody
05-11-2005, 21:36
A po co? Czy ogladajac swoje zdjecia (a najlepiej tylko odbitki formatu ok 20x30) stwierdzasz ze cos moze byc nie tak z twoim zestawem body vs obiektyw?

A test FF/BF juz robiles?
A test hotpixeli juz robiles?

;)

Vitez !!
coś już wiem ale widzę że tego nie wiem

FF/BF ? a jak hot pixle ?
jakiś soft do tego ?

Tomasz Urbanowicz
05-11-2005, 22:19
Bawiłem się w testowanie obiektywów za pomoca tego programu - niestety w wersji demonstracyjnej można zrobić jedynie 20 testów... Ale, zdobyłem darmowy programik do analizy testowego fragmentu zdjęcia. To co zauważyłem to to, że gołym okiem nie stwierdzi się dokładnie tego co za pomocą programu - dla szczególarzy program "stwierdza", że niby dwa podobnie wyglądające zdjęcia różnią się jednak ;-) Jest bardzo fajny w użyciu i może słuzyć jako podpora do wzrokowej oceny testowych zdjęć...
Można zadać sobie pytanie: Po co nam takie szczegółowe wyniki? Ano, żeby może lepiej poznać mechanizm testów no, i dla samej satysfakcji że przeprowadziło się taki test :)

minek
06-11-2005, 00:39
Macie jakiś program do porównywania dźwięków migawek?

Vitez
06-11-2005, 14:24
Macie jakiś program do porównywania dźwięków migawek?

Na dpreview chyba maja ;)

Tomasz Urbanowicz
06-11-2005, 16:19
Śmiejecie się, ale naprawdę fajna sprawa ten programik.
Polecam SFRWIN - jest darmowy ;-)

gonzo44
07-11-2005, 08:04
A jak wygladaja u Was testy porownawcze obiektywow przy fotografowaniu dekielkow i czy to ze kazdy obiektyw ma inny dekielek nie wplywa na wiarygodnosc testu? :P ;-)