PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry Lab wart polecenia w Gdansku



dOMO
04-11-2005, 01:27
Witajcie,

Przejrzalem forum i nic nie znalazlem, moze sprawa jest nie na ten dzial, ale nie wiedzialem gdzie umiescic tego posta.
Otoz, poszukuje dobrego labu w Gdansku, ktory ladnie odbije mi fotki z Eosa D60 i 350D w formacie mozliwie duzym (zakladam ze z 350D wyciagne przynajmniej 20x30)
Napiszcie tez jakie macie doswiadczenia z odbijania duzych odbitek z podobnych modeli. Robilem tylko JPEG'i w najwyzszej rozdzielczosci.
Z gory dzieki za rady i pomoc w sprawie adresu i ew. str www polecanych labow.

PS: Pisze do Was nie z Gdanska jakby co....:wink:

Dzieki
Pozdrowka
dOMO

Jurek Plieth
04-11-2005, 10:37
Otoz, poszukuje dobrego labu w Gdansku, ktory ladnie odbije mi fotki z Eosa D60 i 350D w formacie mozliwie duzym (zakladam ze z 350D wyciagne przynajmniej 20x30)
Foto Ankara, Gdańsk Wrzeszcz, ul. Jesionowa, tuż za rogiem z Al. Grunwaldzką.
Nie ma lepszego labu w całym Gdańsku! Więcej na ich stronie internetowej. (http://www.ankara.pl/)

czeczot
04-11-2005, 11:48
Foto Ankara, Gdańsk Wrzeszcz, ul. Jesionowa, tuż za rogiem z Al. Grunwaldzką.
Ja tam kiedyś byłem, pliki miałem w pamięci (na usb) i poprosiłem o zgranie na ich komputer bo miałem na niej inne potrzebne mi rzeczy. Pani która tam obsługiwała coś kręciła że nie ma komputera, ze jest ale u szefa a on jest zajęty itd. Kazała mi wrócić może za godzinę. Uznałem że jest nie poważna. Ja rozumiem ze klient który chce zrobić 20 czy 30 odbitek 20/30 się olewa, co to za interes. Więcej do tego labu się nie pofatygowałem.
Kiedyś dostałem od nich list o promocji 2 czy 3 dni po tym jak się skończyła :)

Na allego masz takie cos jak „foto gosia” czy jakoś tak. Odbitka 20/30 cm po 2,5 czyli prawie 3x taniej niż w Ankara, jakoś bardzo dobra!!!!!

jrock7
04-11-2005, 12:22
jezeli dobrze przygotujesz fotki to najtaniej i najszybciej zrobisz to po prostu w MediaMarkt - tam mają identyczną maszyne jak w Ankarze...
Acha - mała uwaga: Ankara - robią na papierze Agfa - cieplejsza tonacja, MediaMarkt - Fuji - chłodniejsza.

Jurek Plieth
04-11-2005, 16:05
Ja tam kiedyś byłem, pliki miałem w pamięci (na usb) i poprosiłem o zgranie na ich komputer bo miałem na niej inne potrzebne mi rzeczy.

Miałeś pecha :confused: Ja i nie tylko ja mam odmienne doświadczenia. Na potwierdzenie, większość znanych mi gdańskich zawodowców korzysta z usług Ankary. Poza tym zawsze możesz poprosić o pomoc Piotra "Archie" z forum Nikona, który jest tam pracownikiem.


Na allego masz takie cos jak „foto gosia” czy jakoś tak. Odbitka 20/30 cm po 2,5 czyli prawie 3x taniej niż w Ankara, jakoś bardzo dobra!!!!!
Po pierwsze w Ankarze możesz dostarczyć swój własny profil etc., a u gosi zapewne nie :mrgreen: Po drugie odbitka A4 w Ankarze jeszcze niedawno kosztowała 5 PLN, dla stałego klienta -10%. Czyżby coś się zmieniło?

iczek
04-11-2005, 17:32
Jurek - powiem tak. Nie przecenialbym Ankary :) robilem u nich tylko raz powiekszenia ponad 30cm z D2H i wyszlo niby fajnie, ale jak potem sie zawzialem to przyczepilem sie do kalibracji maszyny, bo cienie wyszly niebieskie ciut. Podkreślam jednak, ze mam małe doswiadczenie, może już sie cos zmienilo.
Co do obslugi to nie moglem narzekac.
Ja osobiscie nie potrafie polecic nic alternatywnego - kiedys polecilbym TCF na Piaskach, ale obecnie to zwykly lab bez uniesien.
Jesli wieksze powiekszenia to zdecydowanie Pawel Żelazny www.skanuj.pl
Wrzeszcz. Plotery i drukarki do wielkego formatu no i specjalista w obrobce plikow cyforwych. Ale tam wylacznie prace duze. Drobnicy nie robia. Choc warto zadzwonic...

dOMO
05-11-2005, 22:26
Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi i rady.
Pozdrawiam
dOMO

dOMO
30-11-2005, 02:16
Witajcie,

Bardzo goraco polecam Wam uslugi w Ankarze.
Fotografie zostaly bardzo dobrze zrobione. Mimo ze powiekszalem do formatu 30x45 (Photoshop) straty w jakosci praktycznie nie widoczne. Obsluga szybka i bezproblemowa, z dnia na dzien przydzielono mi prawie 200 mb na serwerze ftp, gdzie umiescilem fotki w nocy, praktycznie tuz przed wystawa. Wlasciwie do konca nie wiedzialem jaki bedzie koncowy efekt poniewaz zdjecia "wołane" byly na odleglosc i porozumiewalismy sie tylko droga mailowa (Warszawa-Gdansk). Zaufalem Wam i Ankarze i sie naprawde nie zawiodlem. Spokojne moge powiedziec - wiecej takich labow i profesjonalnych fachowcow jak wlasnie w Ankarze. Amen

PS:
Serdecznie zapraszam na obejrzenie efektow do Galeri Aneri w CH Manhattan. Od 21 listopada do 4 grudnia
WYSTAWA FOTOGRAFII – DOMINIK CZERSKI „14 YACH FILM W OBIEKTYWIE”

Szczegoly w linkach ponizej:

http://rozrywka.trojmiasto.pl/info_i...69404&miesiac=

http://www.gchmanhattan.pl/e05.html

Pozdrawiam
Dominik Czerski

dOMO

JerzyC
05-05-2009, 10:37
Foto Ankara, Gdańsk Wrzeszcz, ul. Jesionowa, tuż za rogiem z Al. Grunwaldzką.
Nie ma lepszego labu w całym Gdańsku!

Tak było ale już dawno nie jest !
Faktycznie to w Gdańsku nie ma naprawdę dobrego labu, a raczej nie ma ludzi, którzy potrafią taki lab obsługiwać.
Panienka w Ankarze nie bardzo rozumie o czym ja do niej mówię, nie zna się na zdjęciach, dla niej wszystkie są dobre.

najeli
05-05-2009, 10:51
Ech.. a szkoda, bo się właśnie przymierzam do paru większych (>A4) odbitek...

W każdym razie do zdjęć małych polecam empik. W każdym razie ten na podwalu. Fakt, że nigdy nie sprawdzałam idalnie kolorów itp, ale ogólnie, "dla rodziny" super. Dość często są też promocje -50%. Aktualnie 13x18 po 69gr ;-)

Tyle, że jak ostatnio wysłałam im ok 3gb materiału (ponad 1000zdjęć) to mi 3 dzień to robią.. ;-)