PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z 5D - prosze o pomoc



Nesla
09-06-2010, 19:53
Po poltorarocznym uzytkowaniu mojego kochanego 5D (mark I) pojawia mi sie taki problem. Bardzo prosze Was o sugestie co to moze byc? Czy aparat mi sie skonczyl..?

http://img822.imageshack.us/img822/1415/315crop.jpg

http://img149.imageshack.us/img149/113/20100609295crop.jpg

Oczywiscie wymienialam karty i obiektywy, problem pozostaje.
Bede wdzieczna za wszelkie porady, sugestie.

P.S. Przez nieuwage wpisalam sie w dwoch dzialach, prosze moze admina o usuniecie watku z dziale ze sprzetem pozostalym.

orlen.ownlog.com
09-06-2010, 20:05
jak dla mnie to trzeba bedzie złozyc wizyte na żytniej.

sbogdan1
09-06-2010, 20:14
Aparat to może się nie skończył ale na moje oko choć mogę się mylić to początek agonii matrycy.
Bez Żytniej chyba się nie obejdzie.

Nesla
09-06-2010, 20:18
Mieszkam w Holandii wiec Zytnia nie moj rejon ;) Myslicie ze to matryca? Mam nadzieje ze obejmuje to gwarancja? Aparat jest na gwarancji.

sbogdan1
09-06-2010, 20:41
A może coś nie teges ze slotem na karty , można by zgadywać ale skoro aparat na gwarancji to tym bardziej niema problemu.
Był na CB wątek poświęcony uszkodzeniu matryc ale to raczej dotyczyło kompaktów Canona i efekt był podobny tyle że po zrobieniu foty cały obraz był tęczowy ,rozmazany.
Tak więc raczej w serwisie postawią odpowiednią diagnozę.
Dodam że wymiana matrycy we wspomnianym przypadku była za Free nawet po gwarancji.

Robson01
09-06-2010, 20:41
Gwarancja obejmuje wszystko co nie jest uszkodzeniem mechanicznym z winy właściciela.

Nesla
09-06-2010, 20:50
Gorzej ze pewnie to zajmie kilka tygodni.. a mnie aparat potrzebny.. Dziekuje Wam za odpowiedz. Myslalam, ze to moze jakis standardowy problem ktory czesciej sie pojawia i bedziecie wiedziec, bo ja zupelna noga od strony technicznej. Pojade wiec do serwisu, nie ma rady.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Jeszcze pytanko - czy wiecie jak usunac te zygzaki ze zdjecia? Musze dzis oddac do folderu, a to przeciez wstyd cos takiego pokazac zleceniodawcy!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Jeszcze pytanko - czy wiecie jak usunac te zygzaki ze zdjecia? Musze dzis oddac do folderu, a to przeciez wstyd cos takiego pokazac zleceniodawcy!

sbogdan1
09-06-2010, 20:54
No cóż być może ktoś będzie miał jeszcze jakieś sugestie ,fachowców i mądrych porad tu nie brakuje ,w każdym bądź razie powodzenia życzę i szybkiej naprawy.

Vitez
09-06-2010, 21:04
P.S. Przez nieuwage wpisalam sie w dwoch dzialach, prosze moze admina o usuniecie watku z dziale ze sprzetem pozostalym.

Taaa... przez nieuwagę... :roll:
A Pkt 9. Regulaminu złamany też przez nieuwagę?

Nesla
09-06-2010, 21:14
Vitez, przypomniales mi swoja osoba dlaczego w pewnym momencie zrezygnowalam z udzielania sie na tym forum.. potrafisz tak zdolowac lezacego ze szok..

pawel-foto
09-06-2010, 21:34
Vitez, przypomniales mi swoja osoba dlaczego w pewnym momencie zrezygnowalam z udzielania sie na tym forum.. potrafisz tak zdolowac lezacego ze szok..

Dlatego jak kiedyś przeczytałem że to forum prywatne i trzeba się dostosować, a jak się nie podoba to do widzenia....
I też zaglądam tylko wtedy jak muszę. (ciekawe kiedy spadnie ten post a ja dostanę ostrzeżenie, za pisanie nic nie wnoszące!)

Drogis
09-06-2010, 21:40
Zdjęcia zgrywane przez kabel czy przez czytnik?
Na szybkim podglądzie na LCD aparatu też widać te "zakłócenia"?

Nesla
09-06-2010, 22:07
Drogis, zdjecie zgrywane przez czytnik, ale na LCD tez widac zaklocenia. A dlaczego pytasz? Myslisz ze to wina czytnika?

Drogis
09-06-2010, 22:24
Jeżeli na LCD widać te zakłócenia, to stawiam jednak na matrycę.

Moje pytania brały się z tego, że często przyczyną problemów z obrazem bywał kabel albo jakiś błąd w oprogramowaniu na kompie. Czytnik też mógł być winowajcą, lecz skoro już na LCD widać, że coś jest nie tak, można spokojnie go wykluczyć.

Teoretycznie winne może być też gniazdo pamięci w korpusie. Możesz spróbować podpiąć aparat kablem pod kompa i pstryknąć fotkę - powinna się ona pojawić od razu na ekranie monitora z pominięciem zapisu na karcie (trzeba mieć oczywiście zainstalowane oprogramowanie Canona). Jaki by jednak nie był wynik tych testów, myślę że i tak bez wizyty w serwisie się nie obejdzie - co najwyżej będziesz znała problem.

Nesla
09-06-2010, 22:31
Dzieki, chyba jednak serwis..

Nesla
11-06-2010, 08:22
Spiesze doniesc ze sie sprawa wyjasnila, dopisuje sie bo moze sie komus przyda ta informacja. Usterki zaczely sie pojawiac przy uzyciu zdalnego wyzwalacza, proby ze strobistowaniem. Nie przyszlo mi to do glowy, bo z lampami studyjnymi wszystko dziala swietnie. W kazdym razie gdy zalozony jest na sanki trigger (bez wzgledu na to czy wyzwalana jest lampa czy nie) to na zdjeciach pojawiaja sie zygzaki. Po zdjeciu triggera wszystko jest w normie. Problem pojawia sie tylko przy wspolpracy z 5D.
Kontaktowalam sie z servisem Canona, ale nie potrafili mi pomoc, chcieli aparat wziasc do naprawy. W sklepie w ktorym kupilam zestaw do zdalnego wyzwalania flesza poinformowano mnie ze to znany problem, szkoda ze mi wczesniej tego nie powiedzieli..

gwozdzt
11-06-2010, 09:48
gdy zalozony jest na sanki trigger (bez wzgledu na to czy wyzwalana jest lampa czy nie) to na zdjeciach pojawiaja sie zygzaki. Po zdjeciu triggera wszystko jest w normie. Problem pojawia sie tylko przy wspolpracy z 5D.
z tego wynikałoby, że 5D ma jakieś ogólne problemy we współpracy z wyzwalaczami radiowymi.
Pixle (http://canon-board.info/showthread.php?t=55230) też nie działają z 5D, choć z wiekszością innych aparatów sprawują się dobrze.

Nesla
12-06-2010, 11:14
Widocznie tak.. tylko czy jest jakis zestaw ktory wspolpracuje z C? Wie ktos moze? Bo w sklepie poinformowano mnie ze wlasnie z Pocket Wizard jest ten sam problem.

Ja kupilam to cudo : Cactus V4 Radio Slave Set
http://www.cameratools.nl/CAC1002-zoekartikel/Cactus%20V4%20Radio%20Slave%20Set%20Compleet.html?

jagular
14-06-2010, 16:51
Po wczorajszym foceniu zauważyłem podobne paski-"zygzaki" na zdjęciach.
Sprzęt - 5D1, wyzwalacze Cactus. Bez triggera założonego na sanki, zdjęcia są ok.

Czyli w ten sposób potwierdzam doświadczenia autorki tematu.
5D+chińskie badziewie=sianie po zdjęciach.

Mellan
14-06-2010, 17:50
Potwierdzam, te zygzaki pochodzą od nadajnika.
Używam phottixa strato i ciekawa rzecz, zakłocenia są widoczne tylko przy wyciągniętej antence zwiększającej jego zasięg.
Przy złożonej, co w warunkach studyjnych nie ma większego znaczenia, zakłóceń nie stwierdzam.