PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie(szukanie) po exifie?



mirhon
03-11-2005, 23:23
Czy jest jakaś przegladarka która:

1. Wyświetla RAW Canona 350
2. Pozwala przeszukiwać po danych exif

Chciałbym np. otworzyć folder ze zdjęciami i wyfiltrować wszystkie zrobione na konkretnej ogniskowej...
Próbowałem Adobe Bridge, BreezeBrowzer, ZoomBrowser EX i nie da się tego zrobić...
Nie chodzi mi o statystki to sobie umiem zrobić...

perlpa
04-11-2005, 00:31
Czy jest jakaś przegladarka która:

1. Wyświetla RAW Canona 350
2. Pozwala przeszukiwać po danych exif

Chciałbym np. otworzyć folder ze zdjęciami i wyfiltrować wszystkie zrobione na konkretnej ogniskowej...
Próbowałem Adobe Bridge, BreezeBrowzer, ZoomBrowser EX i nie da się tego zrobić...
Nie chodzi mi o statystki to sobie umiem zrobić...
W ACDSee 7.0 możesz wyświetlic sobie informacje z EXIF'a i po nich sortować (wyciąga prawie wszystko).
RAW'a niby potrafi wyświetlić (np. z 10D) ale zdecydowanie nie polecam :(

mirhon
04-11-2005, 09:23
Zainstalowałem ver 8.0 i ****...nie dość że nie widzi RAW'ów z 350 to nie widzę możliwości przeszukiwania po exifie.

mirhon
04-11-2005, 09:39
Udało się! Choć w połowie...
W Adobe Bridge otwieramy folder z fotkami i wybieramy z menu Edit/Find i w oknie dialogowym wybieramy criteria: "All metadata", "contains" i tutaj miałem wpadkę bo wpisywałem np 18mm a tu trzeba "18 mm". Trochę szkoda że nie można przeszukiwać po konkretnym polu a tylko po zawartości określonego łańcucha w całej treści...ale zawsze coś...

gawryl
04-11-2005, 09:50
Udało się! Choć w połowie...(...) Trochę szkoda że nie można przeszukiwać po konkretnym polu a tylko po zawartości określonego łańcucha w całej treści...ale zawsze coś...
taki to system - przeznaczony dla ludzi niekumatych, niepotrzebujacych za wiele - a jak przychodzi ,,co do czego'' i ktos ma specyficzne wymagania - to odpowiedni soft trudno znalezc...na szczescie sa inne systemy z odpowiednimi programami :D

mirhon
04-11-2005, 10:37
taki to system - przeznaczony dla ludzi niekumatych, niepotrzebujacych za wiele - a jak przychodzi ,,co do czego'' i ktos ma specyficzne wymagania - to odpowiedni soft trudno znalezc...na szczescie sa inne systemy z odpowiednimi programami :D

A że tak z ciekawości spytam jaki inny system z jakim softem ma kolega na myśli?

gawryl
04-11-2005, 10:47
A że tak z ciekawości spytam jaki inny system z jakim softem ma kolega na myśli?
jedynie sluszny: system Linux :), soft = glowa + bash + jhead +xv :D

mirhon
04-11-2005, 12:08
jedynie sluszny: system Linux :), soft = glowa + bash + jhead +xv :D

To jeszcze poprosze o zdefiniowanie jhead i xv...

pazurek
04-11-2005, 13:01
Zainstalowałem ver 8.0 i ****...nie dość że nie widzi RAW'ów z 350 to nie widzę możliwości przeszukiwania po exifie.

Szczerze mowiac to malo co widzi exify w CR2. :(

IrfanView pokazuje rawy ale nie czyta z nich exifow. Picasa jest lepsza, potrafi rozpoznac ze zdjecie bylo robione w pionie ale jak sie chce zobaczyc informacje z exifa to pisze ze nie sa dostepne.

dentharg
04-11-2005, 15:16
Reveal (http://albumshaper.sourceforge.net/) ładnie widzi całość EXIFa w CR2. Jest chyba nawet kod źródłowy

mirhon
04-11-2005, 16:02
Reveal (http://albumshaper.sourceforge.net/) ładnie widzi całość EXIFa w CR2. Jest chyba nawet kod źródłowy

Zainstalowałem i widzi tylko jpg?

dentharg
04-11-2005, 16:12
Hmm.. wydawało mi się, że wrzuciłem na niego też cr2. Chyba, że pomyliłem programy.

RawView w Javie. (http://www.through-the-lens.net/index.php?page=5) Support for Canon 1D, Canon 1D mark II, Canon 1Ds, Canon 10D, Canon 300D, Canon D30, Canon D60, Canon G5, Canon Pro1, Canon S45, Nikon D1, Nikon D1h, Nikon D2h, Nikon D70, Nikon 8700, Minolta DiMAGE 5, Minolta DiMAGE A1, Minolta DiMAGE A2, Olympus E-1, Olympus E-10, Olympus E-20, Olympus C-8080, Pentax *ist D, Kodak DCS 14n, Kodak DCS SLR/c, Kodak DCS SLR/n (Version 1.6.2 additionally supports Canon 350D, Minolta D7D, Olympus E-300, pentax *ist Ds)

Gapollo
08-11-2005, 17:11
indexing service w XP/2003 indeksuje, przeszukuje, sortuje itp po przysłonie, prędkosci migawki, ogniskowej, ISO, typie aparatu i obiektywu, balansie bieli, autorze itp. (ten serwis jest wbudowany w system i domyslnie włączony). Tyle o JPG. do CR2 potrzeba doinstalowac MS RAW Image Viewer. Teoretycznie doindeksować można każdą wartość z EXIFa odpowiednio modyfikując rejestr.