PDA

Zobacz pełną wersję : max-foto.pl - EMICRON uwaga na sklep!



Mr_Black
08-06-2010, 12:33
Wstępnie ostrzegam przed zakupami w tym sklepie www.max-foto.pl, złożyłem zamówienie przed niedzielą, chciałem sprawdzić status zamówienia (brak uprawnień). Telefony nie istnieją, komórka z której ktoś dzwonił wyłączona. Miałem dostać zwrot nadpłaty na konto, również brak. Może robię z igły widły, bo to kilka dni dopiero, ale sam fakt braku możliwości skontaktowania się oraz nieistniejące telefony trochę mnie poddenerwowały. Kwota to 100 zł, ale jednak. Jak tylko czegoś się dowiem napiszę na forum.

Ktoś z was coś kupował w tym sklepie?

foto26
08-06-2010, 13:40
Telefony nie istnieją, komórka z której ktoś dzwonił wyłączona.

Z ciekawosci zadzwonilem na numer telefonu podany na ich stronach ("Kontakt"), dziala, telefon zostal odebrany.

Mr_Black
08-06-2010, 15:29
Faktycznie, numer działa z pośpiechu wziąłem numery za stacjonarne, ale nadal nie mogę się skontaktować i nie mam odpowiedzi na maile.

Mr_Black
08-06-2010, 16:30
Dostałem odpowiedz na maila. Paczka podobno wysłana, kasa podobno zwrócona. Jak już otrzymam przelew wątek będzie do skasowanie. Chyba za bardzo się pospieszyłem ale nie chciałem, żeby ktoś się naciął.

akselb3
08-06-2010, 18:15
Zamawiałem tam niedawno obiektyw za kilka tysięcy i nie było najmniejszego problemu, poleciłem znajomemu który kupił osłony również bez problemowo. Mr_Black zamówienie złożyłeś w Niedzielę a dzisiaj jest Wtorek więc nie przesadzaj bo to przecież 2 dni dopiero. Pozatym jak otrzymałeś maila to chyba wszystko ok. Pozdrawiam

ryszard_p
08-06-2010, 18:38
Zamawialem wczoraj (z innej branzy), potwierdzenie odbioru mojego zamowienia otrzymalem po kilkunastu minutach.

Mr_Black
08-06-2010, 19:37
Zamawialem wczoraj (z innej branzy), potwierdzenie odbioru mojego zamowienia otrzymalem po kilkunastu minutach.

Zgadza się, potwierdzenie odbioru zamówienia też otrzymałem po kilkunastu wręcz sekundach. Wszystko było cacy, do wczoraj kiedy to nie mogłem podejrzeć statusu zamówienia i dodzwonić się (na komórkę).
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Mr_Black zamówienie złożyłeś w Niedzielę a dzisiaj jest Wtorek więc nie przesadzaj bo to przecież 2 dni dopiero. Pozatym jak otrzymałeś maila to chyba wszystko ok. Pozdrawiam

Skąd założenie że zamawiałem w niedzielę? Zamówiłem 03.06.2010 a 04.06.2010 otrzymałem telefon, o braku jednego z produktów. Więc pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne.
Wiecie jak to jest, jak człowiek wszystko robi na raz. Wpływ na mój post miał zbieg okoliczności świadczących, że coś jest nie teges. Zwłaszcza, że kupując w wielu innych sklepach internetowych problemem z kontaktem tel. nigdy nie miałem (oczywiście w normalnych godzinach pracy). Jak wszystko będzie OK, zwrócę honory sprzedawcy i wątek pójdzie do kosza, żeby nie psuć sklepowi frekwencji.

Mr_Black
11-06-2010, 16:53
Zgodnie z obietnicą zamykam wątek, wręcz można usunąć żeby specjalnie nie zniechęcać ludzi do tego sklepu. Towar przyszedł dziś tj piątek 11.06.2010. Zwrot nadpłaty otrzymałem. Jednak niesmak pozostał głównie z powodu zerowego kontaktu. Kiedy poprosiłem o potwierdzenie nadania (poczta polska) nastąpiła olewka. Dodzwonić się nie udało, mimo kilkunastu prób. Może miałem pecha. :???:

madmaxik
29-07-2010, 10:48
Ja również miałem miałem nieprzyjemność zamówienia w tym sklepie. Zamówienie złożone 23 lipa 2010 i od razu opłacone przelewem. W danych zamówienia jak się loguję na stronie sklepu nadal jest że nieopłacone. Próba dodzwonienia się na któryś z podanych telefonów okazała się nieudana, na maile nie odpisują na smsy też. Zero kontaktu. Zaczyna mnie to martwić i mam wątpliwości czy sklep to nie jakaś lipa.

madmaxik
10-08-2010, 12:27
Dopiero dziś po licznych interwencjach otrzymałem zwrot pieniędzy ze sklepu Max Foto.

robert.w
15-09-2010, 12:27
a ja zdecydowanie ostrzegam przed tym sklepem, od dwóch miesięcy próbuję się skontaktować pod podany przez firmę nr telefonu - nikt nie odbiera, na e-maile z żądaniem zwrotu gotówki (ok. 150 zł) też nikt nie odpowiada - dla mnie to pachnie oszustwem albo niebywałą niekompetencją, która wg. mnie całkowicie dyskwalifikuje ten sklep