PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 24-70 i Samyang 14 pod 5d?



Jedrzej79
06-06-2010, 15:45
Witam,
Mam zamiar przesiasc sie na stare 5d glownie ze względu na głębie ostrości i szeroki kąt, nie chce juz inwestować w UWA na cropa.
Ale zanim sie przesiade musze sie oczywiscie zastanowic co dalej ze szklami. Pod FF posiadam juz Canona 70-200 4L i 50 1.8.
W zasadzie az tak ograniczonego budzetu nie mam, ale staram sie mimo wszystko zachowac w tym wszystkim umiar ;-). Robie zdjecia roznorodne, takze podczas podrozy, oczywiscie amatorsko, potrzebuje zestawu uniwersalnego, w tym UWA, ktorego nigdy nie mialem.
Zastanawiam sie czy następujące szkła (na razie tego typu) sobie dadzą radę i spełnią moje oczekiwania (ostrość, kolory):
- sigma 24-70 2.8 EX DG (tańsza opcja bez HSM) - obecnie posiadam sigme 18-50 pod cropa i jestem z niej bardzo zadowolony, mimo rowniez sprzecznych zdan na jej temat (porownywalem nie raz jeden z canonami i uwazam ja za dobre szklo);
- samyang 14 mm 2.8 (jako UWA);
Czy ktos uzywal tych szkielek i porownywal do innych odpowiedników, w tym drozszych canonów?
Pozdrawiam i bede wdzieczny za rady.
J.

gadget_zary
06-06-2010, 15:58
Widać magia FF wciąż działa. Na forum jest temat o Samyangu 14mm, o sigmie też dużo już pisano. Wystarczy poszukać.

Jedrzej79
06-06-2010, 19:21
Widać magia FF wciąż działa. Na forum jest temat o Samyangu 14mm, o sigmie też dużo już pisano. Wystarczy poszukać.

Liczylem na kilka dobrych rad, a zostalem troche zgaszony na wstepie...
Nie czuje sie winny, bo sporo szukalem zanim zapytalem. Odpuscmy tego samyanga, bo duzo na jego temat, a o kwestie koloru spytalem jakis czas temu (jeszcze bez odpowiedzi) na tym wlasnie watku.

Na temat sigmy niestety nic mi sie satysfakcjonujacego znalezc nie udalo, choc czesto pojawia sie w roznych watkach, to prawda.

Czy ktos jest w stanie mi dac praktyczne porownanie tego obiektywu 24-70 EX DG makro (bez HSM) w porownaniu do innych podobnych szkiel z tego zakresu? Wdzieczny bylbym za konkretne odpowiedzi, a nie komentarze typu "dobre rady" jak wyzej z ktorych nic nie wynika (ludzie na forum odpowiadają na wątki typu, czy warto fotografowac, albo czym rozni sie swiatlo 2.8 od 4, a jednak zawsze sie jakis "nauczyciel" znajdzie ...)

gadget_zary
06-06-2010, 20:25
Sigma 24-70 vs Canon 24-70
http://canon-board.info/showthread.php?t=36182

Sigma 24-70 vs 28-70 vs 24-60
http://canon-board.info/showthread.php?t=4884

Może tu coś znajdziesz

Jedrzej79
06-06-2010, 22:45
Wielkie dzieki za linki!
Jeden z nich przeglądałem, drugi nie, chyba dlatego, ze troche juz wiekowy i do niego nie doszedlem. Wyglada na to, ze szklo nie jest az takie popularne, a ci co mają FF wybierają jednak glownie canony ;-)
Pozdrawiam