PDA

Zobacz pełną wersję : Canon PIXMA IP 4200



Kubaman
03-11-2005, 18:23
Witam wszystkich,
i do rzeczy...

Krótki opis sprzętu:
Producent: Canon
Model: PIXMA IP 4200
Wymiary: 419 x 299 x 160 mm
Waga: 6,5 kg
Max format: A4
Objętość kropli: 1 piko litr
Szybkość druku: BW do 29 srt/min, kolor do 19 str/min
Szybkość druku foto (wg mojej oceny): A4 w najwyższej rozdzielczości drukuje się w około 90 sekund
Kartridże: nowe, nie podejdą od poprzednich modeli. Mają wbudowanego chipa zliczającego wydruki.
Cena: 439 PLN brutto w sklepie w Krakowie
Inne: druk na CD/DVD, dwa podajniki papieru, wbudowany duplex

Pierwsze wrażenie:
drukarka jest zapakowana w łsolidne pudło. W środku znajdziemy drukarkę, kabel zasilający, 5 kartridży, głowicę drukującą, płytkę CD z oprogramowaniem, tackę do druku na CD/DVD, paczkę z 5 sztukami papieru foto Canona 10x15 cm oraz dwie instrukcje: podstawową i do druku na CD. Nie ma kabla USB !

Instrukcje:
No cóż, nie chciałem zaczynać od krytyki, ale Canon nie dał mi wyboru :evil: . Instrukcje są w języku polskim i zawierają wskazówki zarówno dla systemu Windows jak i Mac OS. Nie ma nic o Linuxie. Obie instrukcje wydają się być napisne z myślą o użytkowniku masowym, nie mającym żadnego pojęcia o drukowaniu i nie za bardzo zainteresowanym szczegółami ustawień. Nie znalazłem tam w zasadzie żadnej praktycznej informacji poza tymi, które są potrzebne do uruchomienia drukarki, wymiany kartridży czy druku przez PictBridge. Co prawda na płytce CD jest rozszerzenie do instrukcji, dalej jednak brakuje podstawowych danych o parametrach pracy, konfiguracji, kalibracji itp. Wszystko na poziomie "jeśli chcesz ładne zdjęcia kolorowe to zaznacz drugą opcję". Nie wiem, jaki dokładnie wpływ mają liczne opcje do wydruku foto, ustawienia lub np. w jakiej faktycznie rozdzielczości drukuję (wiem tylko, że w wysokiej :lol: ). Generalnie instrukcja do mojej starej HP 930 była pięć razy lepsza (a nie była dobra).

Szybkość:
OK, pierwszy miły akcent: to jest demon szybkości :twisted: Szybkość druku w czerni i kolorze jest po prostu rewelacyjna. Wydruk foto najwyższej jakości (cokolwiek to znaczy :-? ) w formacie 10x15 trwa w zależności od fotki około 20 sekund. A4 to do półtorej - dwóch minut maksymalnie :shock: . Wbudowany duplex to bardzo fajna rzecz 8-) Jedynym mankamentem jest stosunkowo długie oczekiwanie na rozpoczęcie drukowania pierwszej strony.

Jakość druku:
Znów bardzo dobra opinia. Jestem po prostu zachwycony jakością i dokładnością odwzorowania detali :shock: Wydrukowałem wycinek dużego zdjęcia na A4 i porównałem do wydruku (50x33,5 cm) z profesjonalnego plotera - różnice są w zasadzie marginalne, rewelacyjna jakość. Przejścia kolorów bardzo gładkie, czerń jest wysokiej jakości, naprawdę świetne wyniki. Jedyne "ale" mam do profili kolorów - ponieważ nie ma o tym słowa w instrukcji, prawidłowe ustawienie nie jest łatwe. Zdjęcia zarządzane przez drukarkę dają wyraźny zafarb fioletem lub czerwienią. Najlepszy wynik i to bardzo zbliżony do oryginału dostałem zarządzając kolorem spod PS, Relative colorimetic z kompensacją czerni. Tylko trzeba pamiętać, żeby wyłączyć w sterowniku opcję automatyki! Drukarka umożliwia druk na CD, wizytówkach oraz bez marginesów.

Koszty:
Nowe kartridże z chipem uniemożliwiają swobodne napełnianie ich po wyczerpaniu. Z pewnością pojawią się resetery, ale ponieważ produkt jest bardzo świeży, nie są jeszcze dostępne. W sklepie gdzie kupowałem drukarkę oryginalne tusze kosztują około 45 PLN za kolor, na Allegro pewnie taniej. Drukarka jest niezwykle oszczędna. Po zrobieniu 8 zdjęć A4 i 5 10x15 ubyło może z 1-2% tuszu (minimalnie zauważalne).

Inne:
Drukarka jest stosunkowo cicha, jednak coś tam bardzo miesza bebechami. W sterowniku jest możliwość redukcji hałasu przy jednoczesnym obniżeniu wydajności - IMHO świetna sprawa. Ponieważ mamy do wyboru dwa żródła papieru, więc nie trzeba ciągle przekładać kartek. Dodatkowo całość można zgrabnie poskładać, dzieki czemu zajmuje mniej miejsca na biurku. Jest mniejsza od IP 5000.

djtermoz
03-11-2005, 19:17
Poniewaz mam ten sam model kupiony zaledwie pare dni temu i wspolnie z Kubamanem probujemy rozgryzc najlepsze ustawienia do druku foto to dodam cos od siebie.


Kartridże: nowe, nie podejdą od poprzednich modeli. Mają wbudowanego chipa zliczającego wydruki.Da sie to obejsc. Jeszcze nie wiem jak ale sie da bo juz o tym czytalem na dpreview.


W środku znajdziemy (...) tackę do druku na CD/DVD. Nie ma kabla USB ! Opcja druku na CD jest niedostepna w wersji amerykanskiej ze wzgledu na jakies licencje co szczerze mowiac mnie nie interesuje bo i tak nie zamierzam drukowac na plytach. Kabla USB nie ma ale to akurat normalka. Ostatnio producenci oszczedzaja jak moga i rzadko ktory dodaje kabel.


Obie instrukcje wydają się być napisne z myślą o użytkowniku masowym, nie mającym żadnego pojęcia o drukowaniu i nie za bardzo zainteresowanym szczegółami ustawień. Zgadza sie. Instrukcja jest byle jaka. Nic o profilach barw, nic o rozdzielczosci. Szkoda.


to jest demon szybkości. Wbudowany duplex to bardzo fajna rzecz 8-) Jedynym mankamentem jest stosunkowo długie oczekiwanie na rozpoczęcie drukowania pierwszej strony. Potwierdzam. Bardzo szybki sprzet. Duplex jest super! Na pewno mi sie przyda. Zauwazylem ze gdy wybrany jest gorny podajnik papieru to drukarka dosc dlugo mysli zanim zacznie drukowac ale gdy drukujemy z dolnej kasety to odbywa sie to blyskawicznie.


Jedyne "ale" mam do profili kolorów - ponieważ nie ma o tym słowa w instrukcji, prawidłowe ustawienie nie jest łatwe. Zdjęcia zarządzane przez drukarkę dają wyraźny zafarb fioletem lub czerwienią. U mnie z kolei zarzadzanie kolorami przez PS daje zielony zafarb a przez drukarke daje zbyt czerwone fotki. Na razie wiec uzywam sterowania przez drukarke ale z korekta przez system (ColorSync na Maku) i jest znacznie lepiej choc kontrast jeszcze za wysoki. Bede testowal dalej.


Drukarka jest niezwykle oszczędna. Po zrobieniu 8 zdjęć A4 i 5 10x15 ubyło może z 1-2% tuszu (minimalnie zauważalne). O, to przydatna informacja. Jeszcze nie probowalem drukowac A4 ale ku temu zmierzam. W USA oryginalne tusze sa po $11-$13

Kubaman
03-11-2005, 19:29
Zauwazylem ze gdy wybrany jest gorny podajnik papieru to drukarka dosc dlugo mysli zanim zacznie drukowac ale gdy drukujemy z dolnej kasety to odbywa sie to blyskawicznie. zaraz sprawdzę, to ciekawa informacja.


W USA oryginalne tusze sa po $11-$13
kurna, czyli jak zwykle w USA jest taniej :evil:

Ramirez
03-11-2005, 21:40
Gratuluję! Światny wybór. Mam poprzedni model (ip4000). To są bardzo dobre drukarki przy stosunkowo niewygórowanej cenie. :)


zaraz sprawdzę, to ciekawa informacja.
kurna, czyli jak zwykle w USA jest taniej :evil:
Taniej?
13*3,3= 42,9 zł
A w USA chyba nie ma podatku VAT.

muflon
03-11-2005, 22:40
Nie ma nic o Linuxie.
Kubaman, planujesz używać drukarki pod Linuxem? Ja sobie swego czasu przeglądałem sieć w tej sprawie i wyszło mi że możliwosci są dwie: albo darmowe sterowniki od Canona (jeszcze nie ma dokładnie do 4200, ale po drobnych zmianach inne działają) albo jakieś płatne, robione przez niezależną firmę. URLi nie pamiętam, ale to powinno dać się wygooglać. Daj znać jeśli coś Ci z tego wyjdzie.

djtermoz
03-11-2005, 23:46
Taniej?
13*3,3= 42,9 zł
A w USA chyba nie ma podatku VAT.

Troche przesadzilem z tymi cenami. Powinienem napisac $12-14 czyli mniej wiecej tak jak w Polsce. Jest podatek stanowy ktorego sie nie placi kupujac przez Internet w innym stanie (choc placi sie wtedy koszty przesylki rzecz jasna).

Kubaman
03-11-2005, 23:59
Taniej?
13*3,3= 42,9 zł
A w USA chyba nie ma podatku VAT.

jeśli weźmiesz doly próg czyli 11$ to wychodzi 37 PLN, a ja pisałem że u nas kosztuje 45PLN. A przecież to nie ta sama kasa :confused:

Kubaman
04-11-2005, 00:01
Kubaman, planujesz używać drukarki pod Linuxem?
W tej chwili jeszcze nie, ale planuję w przyszłości. Natomiast moja uwaga dotyczyła Canona i jakości produktu w tym względzie. Prastary gawryl, gdyby chciał kupić tę drukarkę będzie miał problem.

Kubaman
04-11-2005, 00:03
Co do kartridży, to znalazłem póki co coś takiego (http://druknet.pl/regeneracja/?tid=259). Wygląda zbyt prosto, aby było prawdziwe ;) ale wysłałem pytanie, zobaczymy co mi odpowiedzą.

Ramirez
04-11-2005, 00:12
A co powiecie na jadalne papiery i atramenty?
http://www.agawa.pl/g4.asp?nrs=87
Podobno świetne na torty urodzinowe.
Czego to ludzie nie wymyślą. :mrgreen:

djtermoz
04-11-2005, 06:39
Uff, wlasnie skoczylem kolejne testy druku. I po zadrukowaniu 23 kartek 10x15 stwierdzam ze teraz jest lepiej.

Mam teraz 2 opcje do wyboru:

1) Zarzadzanie przez drukarke w trybie Relative Colorimetric. Korekta koloru w sterowniku koloru odbywa sie przez ColorSync (to jest tylko na Maku). Mam ustawione czarny na -2% i intesywnosc na -2%.
Daje to bardzo przyzwoite kolory - mocno zblizone do tego co widze na ekranie. Niestety kontrast jest troche za duzy, dynamic range troche za maly, szczegoly w cieniach gina i ogolnie fotki sa lekko ciemne.

2) Zarzadzanie przez PS w trybie Relative Colorimetric z kompensacja czerni. Korekta koloru w sterowniku wylaczona. Suwaki mam ustawione -1% cyan, +16% magenta, +3% black, -8% intensity. Takie ustawienia daja znacznie szerszy dynamic range, duzo wiecej szczegolow w cieniach, ale ciagle fotki sa ciemniejsze niz na monitorze no i niestety kazda fotka ma zielony odcien. Stad dalem korekte magenta +16% i to pomaga ale nadal nie jest idealnie.

Macie moze jakis pomysl jak w CMYKu skorygowac sinozielony odcien?

Tytus
06-11-2005, 01:51
Uff, wlasnie skoczylem kolejne testy druku. I po zadrukowaniu 23 kartek 10x15 stwierdzam ze teraz jest lepiej.

Mam teraz 2 opcje do wyboru:

1) Zarzadzanie przez drukarke w trybie Relative Colorimetric. Korekta koloru w sterowniku koloru odbywa sie przez ColorSync (to jest tylko na Maku). Mam ustawione czarny na -2% i intesywnosc na -2%.
Daje to bardzo przyzwoite kolory - mocno zblizone do tego co widze na ekranie. Niestety kontrast jest troche za duzy, dynamic range troche za maly, szczegoly w cieniach gina i ogolnie fotki sa lekko ciemne.

2) Zarzadzanie przez PS w trybie Relative Colorimetric z kompensacja czerni. Korekta koloru w sterowniku wylaczona. Suwaki mam ustawione -1% cyan, +16% magenta, +3% black, -8% intensity. Takie ustawienia daja znacznie szerszy dynamic range, duzo wiecej szczegolow w cieniach, ale ciagle fotki sa ciemniejsze niz na monitorze no i niestety kazda fotka ma zielony odcien. Stad dalem korekte magenta +16% i to pomaga ale nadal nie jest idealnie.

Macie moze jakis pomysl jak w CMYKu skorygowac sinozielony odcien?


mam Pixmę 3000 i dałem za wygraną, na szczęście kupiłem ją do drukowania map a nie zdjęć, to robi szybko i ładnie, więc jestem zadowolony, ale zdjęci drukuje beznadziejnie, kolory są przekłamane, atramentu wypluwa tyle, że na tandetnym papierze schnie przez 15 min

kupiłem dziś znajomej Epsona DX480, 149 euro z VAT, inna jakość życia, zeskanowałem a potem wydrukowałem zdjęcie, żadnego przekłamania kolorów, idzie jej to wolniej, ale dużo lepiej, atrament schnie na tym samym papierze od razu i nawet pod palcami czuć, że wypluła go mniej, papier jest cieńszy, potem podłączyłem znowu Canona, zrobiłem wydruk z zeskanowanego zdjęcia i ciągle to samo, czerwono, fioletowo, za duży kontrast itp, jednym słowem dno...

Kubaman
06-11-2005, 09:48
mam Pixmę 3000 noTytus, ale to jakby inny produkt, nie?
Z tego co się orientowałem przed zakupem to właśnie Epsony zużywają więcej atramantu i mogę to potwierdzić o tyle, że IP 4200 zużywa go bardzo bardzo mało.

a, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie wydruk wychodzi z drukarki zupełnie suchy. Próbowałem od razu rozmazać tusz i mi się nie udało.

Kubaman
06-11-2005, 11:33
Maciek, rzuć okiem na post #9 i sprawdź sobie linka.
Odpisali mi już, że jeśli napełnisz od razu jak drukarka sygnalizuje niski poziom, to chip się nie zablokuje.

Tytus
06-11-2005, 15:44
noTytus, ale to jakby inny produkt, nie?
Z tego co się orientowałem przed zakupem to właśnie Epsony zużywają więcej atramantu i mogę to potwierdzić o tyle, że IP 4200 zużywa go bardzo bardzo mało.

a, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie wydruk wychodzi z drukarki zupełnie suchy. Próbowałem od razu rozmazać tusz i mi się nie udało.

no nie do końca, odejmij cenę skanera i będzie ten sam koszt, ja za drukarkę dałem coś 120 euro, Epson ma także tylko trzy pojemniki kolorowe (także z czujnikiem więc podobne to tej nowej pixmy

Canon ładnie mi drukował na firmowym papierze (sechł od razu) jakiego dali 5 karteczek i firmowymi tuszami, potem była już straszna tandeta

na tym samym papierze na którym moja Pixma sobie nie radzi ten Epson jest rewelacyjny, drukuje wolniej ale staranniej, Pixma zwłaszcza czarnego pluje tyle, że widać prawie kałuże...

muszę zobaczyć jak wychodzi cena zamienników do tego Epsona, może zaszaleję na ten nowy model RX520, spodobał mi się...a bez VAT kupię go za 170 euro...

jedyna zaleta tej Pixmy to cena tuszy, komplet zamienników mam za 60 zł, to bardzo mi się podoba i dlatego moim zdaniem jak ktoś nie drukuje zdjęć to jest to rewelacyjna zabawka do domu...

Kubaman
06-11-2005, 16:16
no nie do końca, odejmij cenę skanera i będzie ten sam koszt, ja za drukarkę dałem coś 120 euro, Epson ma także tylko trzy pojemniki kolorowe (także z czujnikiem więc podobne to tej nowej pixmy
:confused: hej, ale czy ja coś mówiłem o cenie :rolleyes:

na tym samym papierze na którym moja Pixma sobie nie radzi ten Epson jest rewelacyjny, drukuje wolniej ale staranniej niech zgadnę - to papier Epsona :-D ;)

Zadnych kałuży w IP 4200, bardzo oszczędna, sucho i piekielnie szybko. Jeśli twoja IP 3000 ma inaczej, to pozostaje mi tylko cię pożałować ;)

Tytus
06-11-2005, 18:03
:confused: hej, ale czy ja coś mówiłem o cenie :rolleyes:
niech zgadnę - to papier Epsona :-D ;)

Zadnych kałuży w IP 4200, bardzo oszczędna, sucho i piekielnie szybko. Jeśli twoja IP 3000 ma inaczej, to pozostaje mi tylko cię pożałować ;)

cena zazwyczaj odzwierciedla jakość...

papier najtańszy z supermarketu, jakieś photo briliance żabojadzkiej produkcji albo siakiejś innej, 80 kartek pocztówkowych za coś chyba 8 euro...

na EMTEC Photo premium nie było lepiej, zaraz puszczę tego EMTECA na Epsona...

djtermoz
06-11-2005, 18:40
cena zazwyczaj odzwierciedla jakość...

papier najtańszy z supermarketu, jakieś photo briliance żabojadzkiej produkcji albo siakiejś innej, 80 kartek pocztówkowych za coś chyba 8 euro...

na EMTEC Photo premium nie było lepiej, zaraz puszczę tego EMTECA na Epsona...

u mnie na IP4200 jest bardzo ladnie. zadnych problemow z trwaloscia i schnieciem. wszystko na papierze canon photo plus glossy 4x6" 50 szt za $7.20 (wiec tez tanio ale papier oryginalny przynajmniej). efekty sa super tylko sie trzeba chwilke pobawic zeby przetestowac ustawienia

Tytus
06-11-2005, 20:51
u mnie na IP4200 jest bardzo ladnie. zadnych problemow z trwaloscia i schnieciem. wszystko na papierze canon photo plus glossy 4x6" 50 szt za $7.20 (wiec tez tanio ale papier oryginalny przynajmniej). efekty sa super tylko sie trzeba chwilke pobawic zeby przetestowac ustawienia

a jak bawiłeś się z ustawieniami? może ja coś źle robię...tylko nie wiem już co...

Szymański Adam
06-11-2005, 20:57
Dzisiaj tj. 6.11.2005 byłem na "Warsztatach druku cyfrowego" Canona, które były i będą w dużych miastach Polski co tydzień: (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańska i ponownie Warszawa). Canon wystawia tam 9 różnych modeli drukarek, które można na miejscu przetestować na podstawie swoich zdjęć drukując fotki. Tak też zrobiłem choć testów dokonałem na modelach 9950, 6220D, 4200 i 5200 - gdyż pozostałe to albo słabsze modele albo kombajny biurowe ze skanerem i faksem. Szkoda, że nie wystawili swojej najlepszej Pixma 8500 ale to i tak wielka szansa wybrania odpowiedniego modelu dla ludzi z tego forum - bardzo polecam. Wg mojej oceny jakościowo najlepiej drukuje Pixma 5200, nie wiem jak to wygląda ekonomicznie ale są zapewne jakieś tusze tańsze nie koniecznie markowe. Poniżej test którego użyłem.

Kubaman
06-11-2005, 22:09
a jak bawiłeś się z ustawieniami? może ja coś źle robię...tylko nie wiem już co...
Tytus, chyba po prostu masz gorszy model i tyle. IP 4200 w zasadzie ma takie parametry jak starsza IP 5000, a to dwie półki wyżej niż twoja IP 3000. Tutaj raczej upatrywałbym ewentalnej różnicy.

Kubaman
06-11-2005, 22:11
Poniżej test którego użyłem.
ale chyba nie w takiej rozdzielczości jak podpiąłeś ;)

mxw
07-11-2005, 01:30
Tytus, chyba po prostu masz gorszy model i tyle.
się nie czepiaj ;)
też mam ip3000 i nie narzekam :twisted:
wiadomo, bez rewelacji, ale na wydruki patrzeć można.
tylko fakt, dużo lepiej drukuje na papierze canona...

no i zamienniki tuszy są po 7,3 zł brutto za kolor :mrgreen:


wszystko na papierze canon photo plus glossy 4x6" 50 szt za $7.20 (wiec tez tanio ale papier oryginalny przynajmniej).
qrcze, może przyślesz kilka paczek takiego papieru?? ;)
ja daję za niego (dokładnie ten)(PP-101) 25 zł za 20 szt :evil:

Tytus
07-11-2005, 10:12
się nie czepiaj ;)
też mam ip3000 i nie narzekam :twisted:
wiadomo, bez rewelacji, ale na wydruki patrzeć można.
tylko fakt, dużo lepiej drukuje na papierze canona...
no i zamienniki tuszy są po 7,3 zł brutto za kolor :mrgreen:
qrcze, może przyślesz kilka paczek takiego papieru?? ;)
ja daję za niego (dokładnie ten)(PP-101) 25 zł za 20 szt :evil:

wiesz, na oryginalnym papierze to ja różnicy do Epsona nie widzę, wszystko jest malina, na gorszym papierze średnio daje sobie radę i do tego te kolory, no ale z kolorami to po pierwsze nie powienien mieć problemów a po drugie to nie jest raczej zalezne od jakości drukarki...czemu kurcze on te kolory przeinacza???

7,30 brutto??? GDZIE???

Jurek Plieth
07-11-2005, 10:39
7,30 brutto??? GDZIE???
Ja płacę niecałe 9 PLN za kartridż; trochę drożej niż 7.30, ale za to z renomowanej firmy :grin: Ten "mój" sklep prowadzi też sprzedaż przez Allegro, więc mogę Ci zapodać jego stronę WWW. Powtarzam, że IMHO jakość jest superowa; mogę Ci to udowodnić wysyłając jakąś pierwszą lepszą odbitkę.

Kubaman
07-11-2005, 11:49
Jurku, no to podaj proszę. Kartridzę nie są identyczne, ale na chipa na pewo znajdzie sie sposób.

Tytus
07-11-2005, 12:17
Ja płacę niecałe 9 PLN za kartridż; trochę drożej niż 7.30, ale za to z renomowanej firmy :grin: Ten "mój" sklep prowadzi też sprzedaż przez Allegro, więc mogę Ci zapodać jego stronę WWW. Powtarzam, że IMHO jakość jest superowa; mogę Ci to udowodnić wysyłając jakąś pierwszą lepszą odbitkę.

mówisz o atramencie do Pixmy 3000? to podaj proszę, bo ostatnio płaciłem za zamienniki 18 zł.

Nie wiem czy jest to wina atramentu czy papieru, na pewno kolory na ekranie nie odpowiadają tym na papierze, a Epson w tych samych warunkach daje dużo lepsze efekty...

Jurek Plieth
07-11-2005, 12:24
mówisz o atramencie do Pixmy 3000? to podaj proszę, bo ostatnio płaciłem za zamienniki 18 zł. ...
Proszę, sprzedawca nazywa się Gertos (http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1637522)

Szymański Adam
08-11-2005, 00:00
ale chyba nie w takiej rozdzielczości jak podpiąłeś ;)
Obrazek miałem w 360 dpi dla wymiarów16 x 24 cm - operator zmniejszał do wymiaru 10x15 cm. Ciekawi mnie czy ktoś z forumowiczów przejdzie się na warsztaty Canona by wybrać najlepszy model drukarki. Pisałem do marketingu Canona ws. innych drukarek, ale nowszych typów nie wystawią (Pixma 6600D) a sztandarowa ich Pixma 8500 to ponoć i9950 tyle, że A3 ale w moim teście była gorsza od 5200 a nawet 4200!!!. Tak pokazały wydruki na papierze Canona.

piotr.23
08-11-2005, 11:33
...Ciekawi mnie czy ktoś z forumowiczów przejdzie się na warsztaty Canona by wybrać najlepszy model drukarki.
- moze jakis link albo info?
Pozdr | Piotr

rysiaczek
09-11-2005, 00:58
Właśnie - gdzieś widziałem kalendarium z tym cyklem imprez, ale nie mogę znaleźć teraz - hilfe!

@posiadacze 4200 - jak jest z trwałością wydruków? Pytam, bo jak druknąłem sobie kiedyś na HP 5150 i wsadziłem zdjątką rogiem za szybę, to po 2 tygodniach róg zdjęcia za szybą był ok, a resztę już zjadały UV'ki, chamy jedne...

djtermoz
09-11-2005, 02:19
@posiadacze 4200 - jak jest z trwałością wydruków? Pytam, bo jak druknąłem sobie kiedyś na HP 5150 i wsadziłem zdjątką rogiem za szybę, to po 2 tygodniach róg zdjęcia za szybą był ok, a resztę już zjadały UV'ki, chamy jedne...
No to jeszcze musisz poczekac tydzien i Ci powiemy jak jest z Canonem bo na razie za krotko mamy te drukarki (przynajmniej ja, Kubaman i mmsza)

Kubaman
09-11-2005, 23:19
Kuba, zamówiłeś już u nich te tusze?
na razie nie, bo po pierwsze jeszcze mam ;) a po drugie mają dosyć drogo. Podawałem linka jako dowód, że sie da obejść chipa.


Jak ci wychodzi z wydajnością do tej pory (na oryginałach)?
sam już nie wiem. Na pewno jest bardzo oszczędnie. Ale ponieważ drukuję głównie moje zdjęcia baletowe, to zeszło mi sporo czarnego (takie zdjęcia)


A! I jakiego papieru używasz? Ja zamówiłem testowo taki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70770213
[/quote]
szczerze mówiąc kupiłem jakiś tańszy w sklepie za 1,7PLN i nawet nie wiem co to za marka [upss]. chciałbym kupić jak najtańszy, zastanawiałem się nad polskimi papierami AGAWA, lub tym papierem (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70279665). Jest tak tani, że wiele nie ryzykuję.

Acha, mnie głównie interesuje na razie A4.

srad
10-11-2005, 21:50
nie radze eksperymentowac z tanimi papierami po prostu szkoda pieniedzy na pappier i tuszu zeby go zadrukowac, ja stracilem bardzo duzo pieniedzy na eksperymnty z papierami moim zdaniem nie ma dobrego taniego papieru min trzeba dac 2 zł za a4

Kubaman
10-11-2005, 22:33
Ja kupiłem Epson Premium Glossy. Markowy i tani. 25 szt A4 - 31 zł Maciek, podaj proszę namiar. Jeśli to ktoś w Wawy to może mi tata odbierze na mejscu i nie będę płacił za wysyłkę.

rysiaczek
14-11-2005, 11:21
Nie wiem, czy było w pudełkach z drukarkami, ale na warsztatach druku cyfrowego rozdają ulotki o promocji - przy zakupie drukarki 4200 i wyższych można dostać papier canona o wart. ok 50zł - wystarczy wysłać kupon promocyjny z kopią rachunku...

Juzer
14-11-2005, 11:43
Nie wiem, czy było w pudełkach z drukarkami, ale na warsztatach druku cyfrowego rozdają ulotki o promocji - przy zakupie drukarki 4200 i wyższych można dostać papier canona o wart. ok 50zł - wystarczy wysłać kupon promocyjny z kopią rachunku...

to tak jak z kodem na niektórych canonach 350D.
Ja kupowałem IP5200 w sklepie internetowym, opakowanie było otwierane żeby włożyć rachunek, ale przy przeglądaniu zawrtości i dokumentów żadnej takiej informacji nie znalazłem. Może ktoś to potwierdzić? Jako bonus było 5sztuk papieru canona 10x15.

rysiaczek
14-11-2005, 11:45
to tak jak z kodem na niektórych canonach 350D.
Ja kupowałem IP5200 w sklepie internetowym, opakowanie było otwierane żeby włożyć rachunek, ale przy przeglądaniu zawrtości i dokumentów żadnej takiej informacji nie znalazłem. Może ktoś to potwierdzić? Jako bonus było 5sztuk papieru canona 10x15.

Nie, nie tak, całkiem inaczej. Skoro nie było, to znaczy, że promocja powiązana jest z Warsztatami Druku Cyfrowego - cyklem imprez Canona. Info masz na stronie - sprawdź, może jeszcze będą gdzieś w pobliżu Ciebie.

srad
14-11-2005, 12:26
Ja płacę niecałe 9 PLN za kartridż; trochę drożej niż 7.30, ale za to z renomowanej firmy :grin: Ten "mój" sklep prowadzi też sprzedaż przez Allegro, więc mogę Ci zapodać jego stronę WWW. Powtarzam, że IMHO jakość jest superowa; mogę Ci to udowodnić wysyłając jakąś pierwszą lepszą odbitkę.


jestes pewien tego co piszesz?? ja kupilem u nich komplet tuszy i to co oni sprzedaja to dramat nad dramaty zdjecie sa duzo jasniejsze kolory wyplowiale wydrukowalem pare zdjec i tusze wyladowaly w koszu, a oni mi odpisali ze jak chce zdjecia drukowac to powinienem kupic photocyan i photomagante, to najlepiej swiadczy jak znaja sie na tym co sprzedaja (moja drukarka to ip5000 i nie ma ani photocyjana ani photomaganty)

na moje to lemoniada nie tusz

Jurek Plieth
15-11-2005, 12:30
jestes pewien tego co piszesz?? ja kupilem u nich komplet tuszy i to co oni sprzedaja to dramat nad dramaty...
...na moje to lemoniada nie tusz
Powtarzam, że tylko z czarnego tuszu jestem niezadowolony!
Podobno, podkreślam podobno, bo moje doświadczenia z samodzielnym drukowaniem są zaledwie kilkumiesięczne, bardzo dużo zależy od papieru. Może przypadkiem trafiłem na optymalny?

Juzer
15-11-2005, 15:14
Pojawiły się kartridże-oryginały na Allegro 45zł za kolor, czarny 5Bk 51zł. Czyli za komplet... 231zł - połowa ceny drukarki!
http://www.allegro.pl/search.php?string=IP4200&category=9109&country=1
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72398866

DoMiNiQuE
15-11-2005, 15:20
połowa ceny drukarki!
czyli nie tak zle ;)

w przypadku HP komplet oryginalnych tuszy niejednokrotnie przewyzsza cene drukarki! (zwroc przy tym uwage na pojemnosc tuszy)

dentharg
15-11-2005, 15:43
http://www.agawa.pl/tabelak/index.asp?prdd2=5680

tutaj można kupić pojemniki z tuszem do samodzielnego napełniania. Całkiem znośnie wychodzi już kupując 100ml buteleczki (pamiętać należy, że w czarny kartridż wchodzi 15ml a w kolory 6ml).

KuchateK
16-11-2005, 07:39
@posiadacze 4200 - jak jest z trwałością wydruków?
A moze byc ip5000? Mam pare zdjec rozwalonych po stole perfidnie i jak narazie przez pare miesiecy jak sobie tak leza zadnych problemow. Ostatnio nawet cos drukowalem na nowo z powodu uszkodzen mechanicznych i jedyna roznica w fotkach to brak zagiec czy innych udarow jakie sie przytrafily po drodze. Ale to tez raczej test w zbyt malym okresie... Jak by tak na 2-3 lata cos na sciane powiesic to by mozna cos wiecej powiedziec tak naprawde ;)
Canon wypuszczajac 4200 z atramentami ChromaLife 100 mowi cos o setce jak epson, wiec mysle ze nie bedzie tak zle.


Całkiem znośnie wychodzi już kupując 100ml buteleczki (pamiętać należy, że w czarny kartridż wchodzi 15ml a w kolory 6ml).
Napewno? Nie mysle zeby canon obcial polowe pojemnosci z modelu na model. To nie HP ;)

Dane dla IP4000/IP5000:
Czarny pigment (3e-BK, ten od tekstu) 27ml a kolory po 13ml (BCI-6BK/C/M/Y)

Dane dla IP4200 (z guglofnicy)
Czarny pigment (PGI-5) to z bodajze 26ml a kolory (CLI-8Bk/C/M/Y) po 13 jak do tej pory.


Tak na marginesie... Myslal ktos o systemie ciaglego zasilania?

dentharg
16-11-2005, 09:46
Napewno? Nie mysle zeby canon obcial polowe pojemnosci z modelu na model. To nie HP ;)

Podpierałem się tym co jest na strone Druknet.pl (http://druknet.pl/regeneracja/?tid=259).
Może i faktycznie producent daje więcej, ale skoro zalecają napełniać mniej.. no chyba, że tak zmiksowali modele, że podali najmniejszą wspólną wartość..

Juzer
16-11-2005, 15:47
Ja kupiłem Epson Premium Glossy. Markowy i tani. 25 szt A4 - 31 zł i 100 szt 10x15 - 29 zł. Jak przyjdzie to powiem co to warte.
I co, jakie wrażenia?

Kubaman
26-11-2005, 10:16
Co do drukarki (4200) - mam pytanie (w zasadzie do Kuby bo djtermoz pracuje na macu) - jak w końcu poradziłeś sobie z tym czerwonym zafarbem? i tak i nie - mam dobre wyniki, ale jeszcze nie skończyłem, bo miałem zapieprz przez wystawę.

A, te kłopoty z tuszami z innego tematu to właśnie ta nowość z agawy?
nie, z agawy chyba sa dedykowane, tylko drogie jak jasny skurczybyk :evil:
na początek chciałem sprawdzić jak lata na tańszych i ewentualnie podciągnąć w górę później.

smedawa
27-11-2005, 09:33
Tusze bardzo dobrej jakości dostaniesz pod tym adresem http://www.inktec.pl/index.php?id=141
Papier Maximus blado wypada przy tym papierze http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72300135
Pracuje na i865

MarcinK
27-11-2005, 12:46
Tusze bardzo dobrej jakości dostaniesz pod tym adresem http://www.inktec.pl/index.php?id=141
...
Jakoś nie moge znaleśc tam zamienników do PIXMA iP 4200.
Napełniał już ktoś tymi atramentami z agawy? Nie wychodzi tak drogo skoro np. 100 ml czarnego kosztuje 44 zł.

no_kya
03-12-2005, 11:08
Uff, wlasnie skoczylem kolejne testy druku. I po zadrukowaniu 23 kartek 10x15 stwierdzam ze teraz jest lepiej.

Mam teraz 2 opcje do wyboru:

1) Zarzadzanie przez drukarke w trybie Relative Colorimetric. Korekta koloru w sterowniku koloru odbywa sie przez ColorSync (to jest tylko na Maku). Mam ustawione czarny na -2% i intesywnosc na -2%.
Daje to bardzo przyzwoite kolory - mocno zblizone do tego co widze na ekranie. Niestety kontrast jest troche za duzy, dynamic range troche za maly, szczegoly w cieniach gina i ogolnie fotki sa lekko ciemne.

2) Zarzadzanie przez PS w trybie Relative Colorimetric z kompensacja czerni. Korekta koloru w sterowniku wylaczona. Suwaki mam ustawione -1% cyan, +16% magenta, +3% black, -8% intensity. Takie ustawienia daja znacznie szerszy dynamic range, duzo wiecej szczegolow w cieniach, ale ciagle fotki sa ciemniejsze niz na monitorze no i niestety kazda fotka ma zielony odcien. Stad dalem korekte magenta +16% i to pomaga ale nadal nie jest idealnie.

Macie moze jakis pomysl jak w CMYKu skorygowac sinozielony odcien?

a na jakim papierze wykonywałeś te testy? czy do każdego papieru należy kalibrować drukarkę na nowo?

ja wczoraj nabyłem sobie papiery: A4 Canona, A4 Rainbow, 13x18 Epsona i 10x15 HP; na każdym wychodzi co innego; na żadnym to co na ekranie :(

no_kya

Jurek Plieth
03-12-2005, 11:58
a
ja wczoraj nabyłem sobie papiery: A4 Canona, A4 Rainbow, 13x18 Epsona i 10x15 HP; na każdym wychodzi co innego; na żadnym to co na ekranie :(
A na dodatek każdy człowiek widzi inaczej; to cechy osobnicze :rolleyes:

djtermoz
03-12-2005, 16:15
a na jakim papierze wykonywałeś te testy? czy do każdego papieru należy kalibrować drukarkę na nowo?
Testy robilem na oryginalnym Photo Paper Plus Glossy Canona. Poza tym probowalem tez papier Epsona (Glossy Photo Paper) i efekty sa bardzo podobne.
W kazdym razie teraz zwycieza u mnie opcja pierwsza - zarzadzanie przez drukarke, relative colorimetric, korekcja koloru przez colorsync. Na wydruku dostaje praktycznie to samo co na ekranie z delikatnie zwiekszonym nasyceniem i kontrastem (co rownie dobrze moge zwalic na niedokladnie skalibrowany monitor).

Tomasz1972
03-12-2005, 17:23
Używałem kiedyś papierów TETENALa i się sprawdzały.
http://www.tetenal.com/f_ink_uk1.htm

sowa
04-12-2005, 03:28
Mam pytanie: czy ktoś z posiadaczy IP4200 trafił na problem z instalacją oprogramowania? Konkretnie - nie mogę zainstalować Canon System Utility.

muflon
03-02-2006, 11:42
To ja się pochwalę, że kupiłem Pixmę 5200R :-D Po dwóch dniach zabawy wydaje mi się, że jest OK. Konkretnie:

- piekielnie szybka w drafcie. Te 30ppm w specyfikacji to nie podpucha :) Liczyłem - w tym trybie drukarka zamiata stronę A4 trzynastoma machnięciami głowicy :shock:
- mimo powyższego, w porównaniu z moimi poprzednimi HP PSC 2410 i HP 930C, bardzo "delikatna dla otoczenia", praktycznie nie buja stołem ;-)
- wewnętrzny (prawie - trochę wystaje, ale jest stosowna pokrywka) podajnik na 150 kartek A4 - przy tym rozmiarze drukarki to chyba niezły wyczyn
- ogólnie, budowa - w stanie "standby" z zamkniętymi klapkami wygląda na dość odporną na kurz (ponownie plus w stosunku do HP, gdzie od przodu widać wszystkie bebechy prowadzace papier)
- przycisk do wyboru źrodła papieru: podajnik wewnętrzny/ładowanie od góry. Możliwy override z poziomu komputera
- WiFi :) nie muszę ciągnąć kolejnego kabelka przy ścianie ani robić reorganizacji w domu (bo mam access point trochę nieszczęśliwie umieszczony :-| )
- osobne tusze (2 czarne i CMY), osobna wymienna głowica itp. - wiadomo, tańsza eksploatacja, zwłaszcza jak się głównie samoloty na niebieskim tle drukuje
- w sumie mała, mniejsza niż się spodziewałem
- no i, last but not least, jakość: jak dla mnie bez zarzutu. Przy czym a) ja się nie znam :-D b) pod Linuxem niestety trochę ciężko z aparaturą typu profile ICC - także generalnie moja "korekcja kolorów" to empiryczna wiedza, że trzeba dodać "-gamma 1.4" :)

Mikolaj
01-05-2006, 11:15
mam maluteńki problem nie potrafię znaleźć zamienników do canona pixma ip 4200 pomóżcie!!! gdzie tego do jasnej...... szukać???a co do Canon System Utility to też mi się nie udało zainstalować

TOMMYx
01-05-2006, 11:36
Z tego, co mi wiadomo, teoretycznie nie ma jeszcze zamienników do tej nowej serii drukarek.

Ale tylko teoretycznie, ponieważ na allegro widziałem już jedną aukcję z zamiennikami do IP4200:

http://www.allegro.pl/item100182960_canon_pixma_ip_4200_ip_5200_4szt_jak osc_cena_.html

A ile one są warte, i czy w ogóle są warte zainteresowania - tego już nie wiem, ponieważ nie mam tego modelu drukarki i nie testowałem tych zamienników.

Kameh
06-05-2006, 12:14
Zastanawiam się nad tą drukarką, no i jak Wasze odczucia po pół roku?
Na ile wystarczają oryginalne tusze? Używaliście jakiś zamienników i czy jest różnica w stosunku do oryginałów?

Korrus
13-05-2006, 14:34
A ja kupiłem sobie ip 4200 i mam jakieś pionowe paski na wydrukach foto. jest niby jakaś kalibracja głowicy ale ona tylko drukuje jakieś paski z których nic nie czaje. Może ktoś wie jak sie tam da skalibrować głowice bo ja już nie mam pomysłu. Czekam na wszelką pomoc.

Rpoto
31-05-2006, 07:26
A ja kupiłem sobie ip 4200 i mam jakieś pionowe paski na wydrukach foto. jest niby jakaś kalibracja głowicy ale ona tylko drukuje jakieś paski z których nic nie czaje. Może ktoś wie jak sie tam da skalibrować głowice bo ja już nie mam pomysłu. Czekam na wszelką pomoc.

Wyącz funkcję "zapobieganie ścieraniu atramentu" :

Właściwości/Konserwacja/Ustawienia niestandardowe/zapobieganie ścieraniu atramentu

Może to pomoże, na te paski.

Veene2
31-05-2006, 09:28
ja wczoraj nabyłem sobie papiery: A4 Canona, A4 Rainbow, 13x18 Epsona i 10x15 HP; na każdym wychodzi co innego; na żadnym to co na ekranie :(

no_kya

A czy zamiast wydawac kupe kasy na papier, tusz i metode prob i bledow to nie lepiej skalibrowac sobie drukarke? W Warszawie i w innych miastach bez problemu mozna to zrobic. Wystarczy wpisac w google i zaplacic okolo 150 zlotych;)

wilsonik
17-06-2006, 10:40
Witam.
Prawdę powiedziawszy to bardzo pobieznie przejżałem wątek o tej drukarce, ale dodam od siebie że posiada ona tryb druku obustronnego automatycznego, co oznacza że sama sobie kartkę odwraca.
Jeżeli ktoś już taką informację zamieścił to przepraszam.
Pozdrawiam

zanussi
17-06-2006, 12:02
wilsonik... nie znalazłem tej informacji... możesz powiedzieć jak to się robi - ustawia?

rysiaczek
17-06-2006, 13:52
właściwości drukarki->ustawienia drukowania->drukowanie dwustronne. Możesz tam też określić parametry druku dwustronnego - zszywanie etc.

wilsonik
19-06-2006, 09:08
wilsonik... nie znalazłem tej informacji... możesz powiedzieć jak to się robi - ustawia?

Sam nie wiem dlaczego nie umiescili tej informacji w instrukcji? A to bardzo wygodna opcja. Co prawda jeżeli komuś zależy na szybkości, to powinien raczej wybrać ręczny druk obustronny, gdyż odwracanie kartek trochę trwa.


właściwości drukarki->ustawienia drukowania->drukowanie dwustronne. Możesz tam też określić parametry druku dwustronnego - zszywanie etc.

Dokładnie jak wyżej + druk dwustronny automatyczny.
Dodam jeszcze że na 99% działa to tylko z podajnikiem górnym. Z dolnym tylko ręczna zmiana jest dostępna.

Pozdrawiam

rysiaczek
19-06-2006, 09:10
Dokładnie jak wyżej + druk dwustronny automatyczny.
Dodam jeszcze że na 99% działa to tylko z podajnikiem górnym. Z dolnym tylko ręczna zmiana jest dostępna.
Pozdrawiam

Mówisz o druku dwustronnym? Jeżeli tak, to jest równie dostępny z dolnym, jak i z górnym podajnikiem...

wilsonik
19-06-2006, 09:13
Mówisz o druku dwustronnym? Jeżeli tak, to jest równie dostępny z dolnym, jak i z górnym podajnikiem...

Dlatego napisałem że na 99%. Dawno nie korzystałem z tej opcji. Tylko że chodzi tu o automat do odwracania kartek, na pewno działa to z górnym podajnikiem z dolnym takiej pewności nie mam. Jak wróce do domu to aż z ciekawości sprawdze.

rysiaczek
19-06-2006, 09:13
Dlatego napisałem że na 99%. Dawno nie korzystałem z tej opcji. Tylko że chodzi tu o automat do odwracania kartek, na pewno działa to z górnym podajnikiem z dolnym takiej pewności nie mam. Jak wróce do domu to aż z ciekawości sprawdze.
Nie musisz. Cały czas tak używam:)

wilsonik
19-06-2006, 09:15
Nie musisz. Cały czas tak używam:)

W takim razie wierze Ci na słowo :-D
Ale i tak sprzwdze :twisted:

Algier
20-06-2006, 10:50
Może ktoś powiedzieć w prosty sposób czym różni się PIXMA IP 4200 od IP 5200 ?

solti
20-06-2006, 11:26
Dodam jeszcze że na 99% działa to tylko z podajnikiem górnym. Z dolnym tylko ręczna zmiana jest dostępna.

Już w mojej PIXMA 4000 duplex jest, jest opisany w instrukcji i działa z obu podajników (na codzień używam własnie dolnego z włączonym duplexem). To niby wolniejsze obracanie kartki wynika z czasu, jaki drukarka daje na wyschnięcie atramentu (żeby nie rozmazać zadrukowanej już strony).

rysiaczek
21-06-2006, 10:11
Może ktoś powiedzieć w prosty sposób czym różni się PIXMA IP 4200 od IP 5200 ?

http://www.canon.pl/kategorie/kategoria,Drukarki_Atramentowe,k,58.html

wybierasz obydwa modele i wciskasz 'porównaj' na górze strony... miłej lektury.

dentharg
21-06-2006, 10:21
Wygląda na to, że różnic nie ma :)
A skoro nie widać, to po co przepłacać ;)

Z kolei IP 5200R to koń innego koloru..

muflon
21-06-2006, 10:24
Z kolei IP 5200R to koń innego koloru..
Ale w praktyce naprawde wychodzi na to samo :) Dla mnie jedynym kryterium ktore przesadzilo o zakupie 5200R byl ethernet, gdyby 4200 to miala to bym bral bez wahania.

(No dobra, potem okazalo sie ze Wi-Fi to tez faaajna sprawa ;-))

dentharg
21-06-2006, 10:25
O tym właśnie mówię: Wi-Fi, a jak Wifi to nie lefy* :)

* kto ma dostęp do CRNu to wie o co chodzi; generalnie cos Wi-Fi w powietrzu..

akustyk
21-06-2006, 10:28
http://www.canon.pl/kategorie/kategoria,Drukarki_Atramentowe,k,58.html

wybierasz obydwa modele i wciskasz 'porównaj' na górze strony... miłej lektury.
nie do konca.

5200 ma wiecej dysz. o czym na stronie Canona PL nie ma wzmianki, a jest na Canon USA.

a konkretnie to tutaj, i Compare Now:
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ProductCatIndexAct&fcategoryid=117

Algier
21-06-2006, 10:36
Wygląda na to, że różnic nie ma :)
A skoro nie widać, to po co przepłacać ;)

Różnica w cenie w proline.pl między IP4200 a IP5200 wynosi 30zł. więc za bardzo się nie przepłaca.

rysiaczek
21-06-2006, 22:39
nie do konca.

5200 ma wiecej dysz. o czym na stronie Canona PL nie ma wzmianki, a jest na Canon USA.

a konkretnie to tutaj, i Compare Now:
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ProductCatIndexAct&fcategoryid=117

Ooo, a za to, to należałby się pstryczek polskiemu Canonowi w takim bądź razie...

akustyk
21-06-2006, 23:24
Ooo, a za to, to należałby się pstryczek polskiemu Canonowi w takim bądź razie...
tak i nie. mozliwe, ze Pixma 5200 na rynek europejski to co innego niz Pixma 5200 na hamerykanski :)

inna sprawa - nie slyszlaem jeszcze o kims, kto dostrzegl roznice w wydrukach tych dwoch modeli. a poki co, bardziej mnie wydruki interesuja niz parametry w folderach :)

muflon
21-06-2006, 23:37
tak i nie. mozliwe, ze Pixma 5200 na rynek europejski to co innego niz Pixma 5200 na hamerykanski :)
Nie możliwe tylko pewne :) Co najmniej ta nieszczęsna tacka na CD (mogą jankesi podziękować swojemu systemowi patentowemu :-P)

lobos11
03-07-2006, 22:53
ile stron formatu a4 wydrukuje 4200 przy założeniu zrównoważonego poboru koloru na jednym kartdidżu? na papierze jednostronnie powlekanym?

Haridasa
21-07-2006, 22:59
kupilem dzis Ip4200 x - i jestem NIEzdolowany -
nie wiem jak załadować dolną kasete w papier formatu A4
i wzdłuż i wszesz - nie da sie
jest za maly


to raz

dwa - instrukcji obslugi sie czlowiek nie dopatrzy
bez sensu

rysiaczek
22-07-2006, 00:07
gdzies Ty kupil te drukarke, ze nie masz instrukcji obslugi???

To raz, a dwa - z przodu dolnego podajnika od wewnątrz, jakieś 4cm od lewej strony wystaje taka popielata dzwignia - jak ja pociagniesz do siebie, to bedziesz mogl 'wydluzyc' podajnik tak, zeby Ci idealnie do niego A4 spasowalo...

Haridasa
22-07-2006, 09:01
jesli grzeczenie poproszę i adres mailowy - a ty mi go podasz - to z milą chęcią prześlę Ci male foto na kotrym widac - ze kartka jest wieksza niz podajnik -
nie chce mi wierzyć - ze nie wiem jak to zrobić :(
niechce :(
ale dalej niepotrafie sobie z tym poradzić

bardzo prosze o pomoc

Edit:
.... i sprawa załatwiona
użytkownik Ba-rtek przeslal mi taką instrukcje
ze nawet ja skumałem :)
pozdrawiam

rysiaczek
22-07-2006, 11:06
to moze ja puszcze obrazek - sorry za jakosc.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.e-proinfo.internetdsl.pl/podajnik.jpg)

EDIT: sie cholera spoznilem...

gburus
31-07-2006, 22:54
Witam wszystkich,

Mam pytanie czy opłaca się kupić Canona PIXMA IP4200 ew. IP5200 (czy jest duza roznica miedzy nimi?)? Zaznaczam ze nie bede za bardzo drukowal zdjec, ale czasami cos kolorowego jakis wykres no i generalnie tekst + jakies male obrazki w tekscie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Gbur.

zanussi
31-07-2006, 23:05
cze gburus.
w zasadzie to chyba różnice są niewielki... ja wprawdzie mam 4200 ale uwazam że nie ma różnicy... a jeśli jej nie ma to po co przepłącać, nie?

gburus
31-07-2006, 23:08
Dzieki zanussi. Interesuje mnie czym sie roznia w praktyce te dwie sztuki? Roznica jest jakies 30EUr wiec jesli by 5200 cos miala fajnego lepszego niz 4200 to zadne pieniadze.


Gburus.

zanussi
31-07-2006, 23:12
Nie. Wydaje mi się, ze nie ma. Sprawdź jeszcze dla pewności na necie... ale i to i tamto A4, korzysta z tych samych tuszy.... nie będzie różnicy.

gburus
31-07-2006, 23:14
wielkie dzieki,

wynika z tego ze poza szybkoscia nie ma roznic :).


chyba sie zdecyduje jednak na 4200 i dokupie ten komplet tuszy + papier + album na zdjecia.. ;)

zanussi
31-07-2006, 23:15
papier musisz dobrać z "głową". na canonie super... na innych to już próby, próby i jeszcze raz próby...

gburus
31-07-2006, 23:16
Nawet jesli bede drukowal tekst? Na fotopapierze musze??

zanussi
31-07-2006, 23:22
Nie. Ja pisałem tylko o zdjęciach. Na matowym niefotograficznym wychodzi suuper, choć czasem trzeba wprowadzać małe korekty kolorów (ale to już moze wina braku kalibracji?)

gburus
31-07-2006, 23:23
Uffff to super za chwile sobie zamowie ;) i jak nie zapomne postaram sie podzielic wrazeniami jak juz mi przysla.

zanussi
31-07-2006, 23:29
ok czekamy

Czarek
07-08-2006, 10:41
Czy ktoś używał już tego tuszu do iP 4200 http://www.jettec.com/products_canonrefill.asp
dostępny w sklepie AGAWA
http://www.agawa.pl/g4.asp?nrs=433&ln=

szymwal
08-08-2006, 21:12
Znalazłem opis co należy zrobić by opróżnić zbiorniczek z resztkani tuszu w ip 4200,5200.http://www.druckerchannel.de/artikel.php?ID=1538&seite=1

Mr_Black
13-08-2006, 00:21
Przeczytałem wątek, drukarka odpowiadałaby mi, gdyby nie fakt, że potrzebuję też skanera. Stąd pytanie - co sądzicie o modelu Canon PIXMA MP 170 lub 150 ? Warto kupić urządzenie wielofunkcyjne czy raczej omijać? Do tej pory miałem wszystko oddzielnie, zresztą nadal mam dwa HP'eki i skaner Benq. Po przeczytaniu wątku "drukowanie zdjęć w domu obalam mity" postanowiłem się pozbyć HP'ków jak i skanera, który jest o zgrozo strasznie wolny. Drukarki będę używał do normalnego drukowania (tekst, grafiki) ale z racji FOTOamatorstwa, także drukowaniem fotek, toteż ekonomiczność wskazana. Co do kosztów wolałbym się zmieścić w 500 zł max. Skaner potrzebny głównie do skanowania wszelakiego rodzaju czasopism, książek, czasami starszych odbitek z analoga. Liczę na wasze sugestie, chyba że to temat na nowy wątek.

KuchateK
13-08-2006, 04:06
Ja mam malego Canona lide 35. Zasilany z usb, szybki, niezla jakosc, dobra kontrola z poziomu sterownika... Bardzo twardy ;) Zaliczyl juz sporo upadkow i innych dziwnych sytuacji i wciaz dziala :D Do tego bardzo maly. Miesci sie niezle pomiedzy ksiazkami na regale.

Nie lubie urzadzen "wszystko w jednym". Tak jak padnie drukarka to zostanie choc skaner :)

Mr_Black
13-08-2006, 19:15
Też myślałem na oddzielnym, ale nad Lide 25, niestety komunikuje się przez USB 1.1 (utrata szybkości). Co do PIXMY MP 170, tusze ma inne niż 4200 i z tego co widziałem droższe, więc koszt eksploatacji automatycznie rośnie, a i jakość zapewne gorsza.

KuchateK
14-08-2006, 16:04
Takie kombo, mimo ze drukuja fotki znoscnie bo upychaja tam podobne elementy jak w drukarkach, to jednak mimo wszystko urzadzenia biurowe nastawione na uniwersalnosc (wszystko z faxem na czele) a nie na jakosc.

Kazioo
18-08-2006, 16:56
Witam.
Zastanawia mnie pewna rzecz.
Sprawdziłem opcję druku dwustronnego.
Zapuściłem sobie 6 stron w Wordzie i wszystko poszło pięknie i sprawnie.
Jednak zauważyłem, że tekst w tym trybie wydrukowany jest bardziej szaro niż normalnie - po prostu nie jest to tak dobra czerń tylko bardzo ciemna szarość (prawie niezauważalna różnica) i jak się mocno przyjrzeć można zauważyć delikatne kropki czego nie ma przy wydruku normalnym (mowa oczwiście o zwykłym czarnym tekście).
Czemu tak jest? Czy Wy też tak macie? Idzie coś na to poradzić?
Nie przeszkadza to aż tak ale jak pomyśle, że mój dziesięcioletni staruszek-grat HP-ek 690c ma lepszą czerń w porównaniu do tego trybu canona to mnie to trochę dziwi :P
Pozdrawiam.

Brodi
19-08-2006, 21:02
Witam.
Zastanawia mnie pewna rzecz.
Sprawdziłem opcję druku dwustronnego.
Zapuściłem sobie 6 stron w Wordzie i wszystko poszło pięknie i sprawnie.
Jednak zauważyłem, że tekst w tym trybie wydrukowany jest bardziej szaro niż normalnie - po prostu nie jest to tak dobra czerń tylko bardzo ciemna szarość (prawie niezauważalna różnica) i jak się mocno przyjrzeć można zauważyć delikatne kropki czego nie ma przy wydruku normalnym (mowa oczwiście o zwykłym czarnym tekście).


Mam co prawda IP 5200 ale sprawdziłem u siebie. Jest dokladnie to samo co u kolegi, ale nie rozumiem o co chodzi z tymi "kropeczkami".

Moja żona ma na to jednak wyjaśnienie: drukarka jest na tyle "inteligentna", że w przypadku druku dwustronnego dozuje mniej atramentu, żeby... nie przebijał ten z drugiej strony :) Wydrukowałem na próbę dwustronnie i jedną kartke na normalnych parametrach z dwóch stron. Rzeczywiście, przy "manulanym" druku dwustronnym widać tekst po drugiej stronie przy zwykłym czytaniu (dzienne światło w godzinach popołudniowych). W przypadku "automatycznego druku dwustronnego" też było widać tekst, ale dopiero, gdy padło więcej światła i mimo wszystko nie był on tak "rozpraszający" jak ten mocniej nasycony.

Trudno więc orzec, czy jest to "błąd" czy celowe działanie :-)

Kazioo
20-08-2006, 16:50
Mam co prawda IP 5200 ale sprawdziłem u siebie. Jest dokladnie to samo co u kolegi, ale nie rozumiem o co chodzi z tymi "kropeczkami".

No może z tymi "kropeczkami" się trochę zagalopowałem. :-) Chodziło mi o krawędzie czcionek (nie tak "gładkie" jak normalnie), jednak gdy się lepiej przyjrzałem to chyba na jedno wychodzi.




Moja żona ma na to jednak wyjaśnienie: drukarka jest na tyle "inteligentna", że w przypadku druku dwustronnego dozuje mniej atramentu, żeby... nie przebijał ten z drugiej strony :)

hmmm.... bardzo ciekawa koncepcja i wydaje się być prawdziwa.
Jednak uważam, że canon powinien zaoferować w sterownikach drukarki opcję normalnej czerni. :wink:

matheos
23-08-2006, 16:05
Witam wszystkich. Fajna drukarka ta ip4200 ;) Tylko mam pytanie zwiazane z zamiennikami. Szukam takich na allegro i tam pisze, ze nie posiadaja jakiegos Chipa. O co chodzi i czy te tusze bez chipa beda pasowac ??

Pozdro

mmsza
23-08-2006, 16:59
Witam wszystkich. Fajna drukarka ta ip4200 ;) Tylko mam pytanie zwiazane z zamiennikami. Szukam takich na allegro i tam pisze, ze nie posiadaja jakiegos Chipa. O co chodzi i czy te tusze bez chipa beda pasowac ??

Pozdro
Trzeba przełożyć chip (wg instrukcji załączonej do tych zamienników) i wszystko gra.

Kazioo
23-08-2006, 17:40
A czy nie będą potem się ciągle pojawiać jakieś komunikaty o kończącym się tuszu itp.?

mmsza
23-08-2006, 17:52
będą ale coś za coś. zamiast 45zł płacisz 9zł za szt.
kolory są ok, natomiast co do trwałości to odpowiem za kilka(naście) lat ;)

matheos
23-08-2006, 20:03
Trzeba przełożyć chip (wg instrukcji załączonej do tych zamienników) i wszystko gra.

Czy ta operacja jest bardzo skomplikowana ??

mmsza
23-08-2006, 20:07
Czy ta operacja jest bardzo skomplikowana ?? Owszem, ja przeklejałem jeden a w tym czasie moja 9 letnia córcia przelozyla drugi :mrgreen:

matheos
23-08-2006, 22:12
Owszem, ja przeklejałem jeden a w tym czasie moja 9 letnia córcia przelozyla drugi :mrgreen:
A na czym taka wymiana chipa polega ??

mmsza
23-08-2006, 22:16
odcięcie go od oryginalnego pojemnika skalpelem i przyklejenie do zamiennika tasmą dwustronną (w zestawie).

Hanakun
26-09-2006, 14:38
Witam

Jak widać jestm tu nowy i chciałem się przywitać ze wszystkimi :)

Co do IP4200 to mam takie pytanie, co ile zmienia się przeciętnie głowicę drukującą ??

Pozdrawiam

beachcomber
26-09-2006, 16:45
ja sie tez podlacze do watku, bo interesuje mnie zakup tej drukarki. trzy pytania (moze bardziej dotycza kwestii druku, zalezy mi na odpowiedzi praktykow, niekoniecznie tego modelu):
1. jakosc - czy wydruk z drukarki fotograficznej jest zauwazalnie lepszy jakosciowo niz odbitka z labu (przy zalozeniu, ze uzyje przsetrzeni AdobeRGB i rozdzielczosci 600dpi)?
2. robie odbitki tylko w 2 formatach - A4 i 13x18. o ile z markowymi papierami A4 nie ma problemu, to 13x18 sa tylko mniej znanych firm? to chyba oznacza, ze trzeba bedzie nabyc gilotyne... a moze sie myle i w przyrodzie wystepuja dobre papiery 13x18?
3. czy ktos moze pokusil sie o analize kosztow odbitka z labu VS druk domowy (chodzi o format 13x18 )? jesli jakosc jest lepsza, a cena taka sama, to sie skusze na ta drukarke..

Janusz Body
26-09-2006, 17:50
j....
1. jakosc - czy wydruk z drukarki fotograficznej jest zauwazalnie lepszy jakosciowo niz odbitka z labu (przy zalozeniu, ze uzyje przsetrzeni AdobeRGB i rozdzielczosci 600dpi)?

O przestrzeniach. Odbitka na papierze z labu to "zwykłe" RGB - nawet nie sRGB zwykle nawet mniej niż RGB. http://www.canon-board.info/showthread.php?t=8520 masz przykładowe przestrzenie - w tym drukarki PIXMA i5000. Dlatego bardzo ważny staje się rendering czyli konwersja z przestrzeni roboczej w PS do finalnej labu/drukarki bo tu mozna dużo popsuć. Oj bardzo dużo ...



2. robie odbitki tylko w 2 formatach - A4 i 13x18. o ile z markowymi papierami A4 nie ma problemu, to 13x18 sa tylko mniej znanych firm? to chyba oznacza, ze trzeba bedzie nabyc gilotyne... a moze sie myle i w przyrodzie wystepuja dobre papiery 13x18?
....

Z papierami to jest też cała teoria. Trzeba się przywiązać do jednej marki, porobić dla niej profile i "jazda". Od jakiegoś czasu używam tylko Ilforda Smooth Pearl i Smooth Glossy. Kupuje A4 i gilotynka do roboty.

Koszty. Lab wychodzi chyba ciut taniej i szybciej dla masówki ale... w domu mam wydruk natychmiast.

beachcomber
26-09-2006, 18:55
ok, dzieki, juz sie kiedys zapoznawalem pobieznie z tym watkiem, teraz zrobie to dokladnie. ale moje pytanie co do jakosci jest dalej aktualne. zakaldajac, ze zrobie wszystko dobrze w PS (konwersja itp) to jak dalej jakosc ma sie do tych powiekszen labowych? w labie pracuja na 300dpi, tu mam do dyspozycji 600dpi. czy zdjecie bedzie mialo wieksza ilosc szczegolow czy to jest tylko moja fantazja?

Janusz Body
26-09-2006, 19:20
ale moje pytanie co do jakosci jest dalej aktualne. zakaldajac, ze zrobie wszystko dobrze w PS (konwersja itp) to jak dalej jakosc ma sie do tych powiekszen labowych? w labie pracuja na 300dpi, tu mam do dyspozycji 600dpi. czy zdjecie bedzie mialo wieksza ilosc szczegolow czy to jest tylko moja fantazja?

Raczej fantazja :) I tak nie zobaczysz różnicy 300 dpi a 600 dpi - nawet przez lupe. W tych drukarkach jeden "punkt" to kilkadziesiąt piko-kropli atramentu. Atrament się rozlewa niestety :) Jak zacząć oglądac zdjęcie pod lupą to to będzie trochę widać - zwłaszcza w cieniach tam gdzie atramentu jest nalane więcej. Gamut gamutem ale gamut to nie wszystko. Cholernie dużo zależy od papieru. Papiery producentów są drogie. Profile na papiery producentów to profile "generic" a jednak każda głowica ma mikroróżnice i trochę inaczej pluje więc właściwie i tak warto porobić profile. Ogólnie to mam wrażenie, że w głębokich cieniach zdjęcie z labu jest lepsze (zaznaczam, że ja się nie znam). W sumie to byłoby bardzo ciężko odróżnić wydruk od labu jak się nie wie gdzie i na co patrzeć :) Ciocia Zuzia tego nie zrobi ale... jak sie bardzo dobrze zacząć przyglądać to jeszcze drobne różnice widać. Mnie podpasował Ilford - przetestowałem tego sporo i jak dotychczas niczego lepszego nie widziałem. Na rynku amerykanskim ponoć jakiś Hannemuelle czy coś w tym guście jest naj... ale u nas go nie ma :)

Podsumowując :) - najpierw by trzeba było zdefiniowac co to jest ta "jakość" :) :) :)

szymwal
26-09-2006, 20:15
Co do IP4200 to mam takie pytanie, co ile zmienia się przeciętnie głowicę drukującą ??

Ogólnie 18000 stron

hebi
28-09-2006, 12:42
Czesc witam wszystkich na forum. Kupilem jakis czas temu canona ip4200 i jestem bardzo zadowolony. Jako ze jest to moja pierwsza drukarka z mozliwoscia drukowania zdjec chcialbym sie spytac o dwie rzeczy.

1) Wiem ze papier jest bardzo wazny w jakosci wydruku. Widzialem jakis tani papier epsona semi-glow ale nie jestem pewien czy bedzie sie nadawal. Jak juz ktos napisalem w tym watku nie warto marnowac kasy na beznadziejny papier i tusz wiec jakie papiery polecacie do zdjec 10x15?? Wydaje mi sie ze papier canona bedzie najlepszy ale to chyba przesada

2)Zdjecia na orginalnym papierze wychodza mi troche ciemne (nie chce myslec jakie beda na troche gorszym papierze). Widzielm ze ktos tutaj opisywal jakies ustawienia do Maca. Ja mam Windowsa xp i chcialem sie spytac czy udalo sie komus wyeliminowac ten maly blad. Jezeli tak to prosze o jakies wskazówki jak zmienic ustawienia.

Janusz Body
28-09-2006, 14:51
1)...Wydaje mi sie ze papier canona bedzie najlepszy ale to chyba przesada

2)Zdjecia na orginalnym papierze wychodza mi troche ciemne (nie chce myslec jakie beda na troche gorszym papierze). ...

1. Spróbuj Ilforda Smooth Pearl :) - jest chyba lepszy od Canona a na stronach Ilforda znajdziesz do niego profile.

2. Jasność, właściwie ciemność;) zdjęć to nie papier a złe ustawienia Twojego monitora i złe przygotowanie/ocena jasności w przygotowaniu do druku. Kalibracja monitora i całego "otoczenia" niestety....

spexpl
15-10-2006, 23:25
witam

mam IP4200 od początku wakacji i uważam zakup za uda. Ale ostatnio mam wrażenie ze mi strasznie je atrament. A mianowicie przez wakacje wydrukowałem z 200stron tekstu i jeden komplet okładek na pudełko + 2 etykiety na DVD(http://covers.gwrota.com/covers.php?page=earth2) ale poziom wszystkich wkładów mam na 3/4. Ostatnio nawet różowy i niebieski spadł mi do 1/3 choć nic nie drukowałem w kolorze. Czy to wina złego pomiaru czy ona mi gdzieś gubi atrament?
czy można wyciągać wkłady ny sprawdzić realny poziom tuszu?
i który czarny jest który?

KuchateK
16-10-2006, 07:20
Jesli jeden jest wiekszy to ten wiekszy idzie na tekst a mniejszy do foto.

Drukarka zjada atrament na "przedmuch" glowic przy kazdym wlaczeniu. Choc z takich ilosci marnowanych to raczej epsony slyna ;)

szymwal
16-10-2006, 10:28
Jesli jeden jest wiekszy to ten wiekszy idzie na tekst a mniejszy do foto.

Chyba nie do końca tak jest, mały czrny tusz jest używany do foto i do wydruku tekstu dwustronnego/duplex/?.

spexpl
16-10-2006, 17:39
Jesli jeden jest wiekszy to ten wiekszy idzie na tekst a mniejszy do foto.

Drukarka zjada atrament na "przedmuch" glowic przy kazdym wlaczeniu. Choc z takich ilosci marnowanych to raczej epsony slyna ;)

To jak mam się z nią obchodzić by była oszczędna?

szymwal
16-10-2006, 18:45
To jak mam się z nią obchodzić by była oszczędna?

Zależy co masz na myśli,
Oszczędność na maksa to:
-drukowanie w jakości niestandardowej ustawionej na 5 /szybko/
-napełnianie tuszem pojemników które się wyczepały
-włączać gdy zbierzesz większą ilość pracy
-nie drukować w duplexie /wysysa czarny foto, drukuje wolno w gorszej jakości/

piotrox
18-10-2006, 21:33
Pokazały sie na allegro zestawy do napełniania do drukarek canon Prixma IP 5200 i do IP4200 Są dwa rodzaje na tuszach Sic i Rainbow
czy ktoś to już probował. Która firma jest lepsza pod względem jakości tuszy

videograf
22-10-2006, 19:06
http://sharonink.en.alibaba.com/product/50190208/51068961/Continuous_ink_system/continuous_ink_system_for_Canon.html
co sądzicie o tym

piotrox
23-10-2006, 12:33
a ile to kosztuje i jak montować?

blackout_
25-10-2006, 13:02
Witam wszystkich. Kupiłem sobie tydzień temu iP4200, chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć na temat eksploatacji. Czytam sobie to forum i w sumie nic dalej nie wiem. Na rynku pojawiły się już zamienniki (na allegro są takich firm jak: EUROINK za 8,30 ; UniinK za 9 zł i jeszcze kilku innych producentów), agawa sprzedaje zamienniki firmy SIGMA (wiele droższe) oraz jest jeszcze możliwość napełniania samemu. Czy ktoś próbował juz tych tanich zamienników? Da się na tym wydrukować coś? Ja osobiście skłaniam się ku napełnianiu samemu, ale wypróbuje tą opcje dopiero za jakiś miesiąc jak tusze się zaczną kończyć (kupie butle z atramentem firmy OCP). Może ktoś to już przechodził i podzieliłby się wiedzą:) Czekam na wszelkie uwagi.

Czarek
27-10-2006, 08:30
Czy ktoś używał tych tuszy
http://www.tanio-drukuj.pl/pixma-ip4200-c-109_174_539.html?osCsid=9717112e53af97d488a72487c9 759bfb
Cena zachęcająca.

piotrox
03-11-2006, 16:33
Czy ktoś używał tych tuszy
http://www.tanio-drukuj.pl/pixma-ip4200-c-109_174_539.html?osCsid=9717112e53af97d488a72487c9 759bfb
Cena zachęcająca.
Mało jest użytkowników którzy by coś konkretnego powiedzieli na temat zamienników do canona ip4200/5200
Na ten temat kilka osób zabrało głos, ale bez konkretnych przykładów Zresztą na innych forach sytuacja jest ta sama.
Przeglądałem aukcje allegro i stwierdziłem że jest wogóle mało osób kupujących zamienniki a kupujących orginały to wogóle nie ma
Nie wiem jaki wniosek się nasuwa ale widocznie jest mało posiadaczy tych drukarek
Ja mam od 3 tygodni ip5200 i zastanawiam się czy zrobiłem dobry zakup a to dlatego że ceny orginałów są za wysokie Oczywiście pod względem jakości wydruku jestem zadowolony ale znowóż te Pixmy mają b.małe dysze i dlatego chyba może być kłopot z zamiennikami (zasychanie) może trzeba by było kupić epsona r240 albo r340 ma on większe dysze i przy zamiennikach może nie ma tego problemu z dyszami.Jak na razie jak mi się skończą tusze kupię orginalne.
Strach zakładać na dzień dzisiejszy zamienników

cezner
04-11-2006, 00:13
No nie powiedziałbym, że ludzi kupujących zamienniki jest tak bardzo mało. Właśnie spojrzałem na allegro i jest tego trochę np tu:
http://www.allegro.pl/item136817502_canon_pixma_ip4200_5200_mp500_mp_800 _5szt_okazja_.html
Niestety nic nie wiadomo na temat tych tuszy. Ale skoro ludzie kupują to może niedługo jakieś komentarze na ich temat się gdzieś pojawią.

piotrox
04-11-2006, 15:09
uważasz że 8 osób kupujących to jest dużo chyba żartujesz? na innych aukcjach też są osoby kupujące raz jest ich 2 raz 3 to są znikome ilości Popatrz sobie na zamienniki do epsonów to sobie porównasz gdzie jest więcej kupujących

cezner
04-11-2006, 19:51
Może po prostu drukarki Canona są wydajniejsze i nie trzeba tak często wymieniać tuszy ;-)

zanussi
13-11-2006, 19:49
Czy ktoś mógłby mi podać (może byc na priv) dokładnie co po kolei muszę zrobić aby wymienić kartridże w mojej drukarce z oryginałów na zamienniki? robię to po raz pierwszy i wiem, że jest jakiś myk z czipami i chyba ustawieniami potem drukarki a w zamiennikach nie znalazłem ani słowa o tym ,ani nawet minimalnej instrukcji jak to zrobić aby było dobrze..... może być też jakiś link do tego procesu
zdrówka all ;)

cezner
13-11-2006, 20:24
Na przyklad tu na dole strony jest instrukcja:
http://www.allegro.pl/item139084689_canonpixma_ip4200_ip5200_mp500_mp800 _mp830_950_kpl.html
Jak już zainstalujesz to podziel sie informacją co to za kartridże ( jakiej firmy) i jak się sprawują i jak wyglądają wydruki.

zanussi
13-11-2006, 20:29
BlackPoint kupione w media markcie za 15 złotych za kolor.... gdy wymienię to sie podzielę każdą cenną informacją

piotrox
13-11-2006, 21:54
BlackPoint kupione w media markcie za 15 złotych za kolor.... gdy wymienię to sie podzielę każdą cenną informacją
jak się dobrz orientuje to tuszy BlackPoint do drukarek IP4200 i 5200 to jeszcze niema

zanussi
13-11-2006, 22:01
zaraz zaraz... ja mam info na opakowaniu, że do IP 4000 i do IP 5000 idą to chyba też do 4200??? czyżbym kupił nie to co trzeba?????? o kurrr..... chyba kupiłem nie te co trzeba.... fak!

piotrox
13-11-2006, 22:44
zaraz zaraz... ja mam info na opakowaniu, że do IP 4000 i do IP 5000 idą to chyba też do 4200??? czyżbym kupił nie to co trzeba?????? o kurrr..... chyba kupiłem nie te co trzeba.... fak!

kupiłeś nie to co trzeba. bedziesz miał prawdopodobnie zafarb i do tego zasychanie dysz Ale nie jestem pewien
canon4000 ma dysze 2piktolitry a canon 5200 ma dysze 1 pikolitr i tu może byc problem ale jak wczesniej pisałem nie jestem tego pewien po prostu tego nie sprawdziłem

zanussi
13-11-2006, 23:48
ja już sprawdziłem.... kartridże niestety się różnią wielkością.... niewielkie różnice ale jednak... no i nie ma miejsca na czip ;(... poszło na allegro. jeśli ktoś będzie zainteresowany to użytkownik zani właśnie taki zestaw 4ech sprzedaje ;)

piotrox
14-11-2006, 23:05
ja już sprawdziłem.... kartridże niestety się różnią wielkością.... niewielkie różnice ale jednak... no i nie ma miejsca na czip ;(... poszło na allegro. jeśli ktoś będzie zainteresowany to użytkownik zani właśnie taki zestaw 4ech sprzedaje ;)
Jak kupowaleś te tusze to byles chyba niźle narąbany GRATULUJE!!!

szymwal
17-11-2006, 22:14
Pojawiły się profile kolorów dla różnych papierów dostosowane do tuszy Inktec http://bestink.ru/forum/viewtopic.php?t=2406

piotrox
19-11-2006, 18:10
Pojawiły się profile kolorów dla różnych papierów dostosowane do tuszy Inktec http://bestink.ru/forum/viewtopic.php?t=2406
Mam pytanie do szymwała
Sciągnołem te profile i co dalej gdzie je muszę umieścić w jakim katalogu?

szymwal
19-11-2006, 18:20
Mam pytanie do szymwała
Sciągnołem te profile i co dalej gdzie je muszę umieścić w jakim katalogu?
W xp;
C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\color

piotrox
19-11-2006, 18:27
W xp;
C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\color
Skopiowalem te profile tak jak napisałeś ale jak wszedłem w ustawienia drukarki i w zakładke profile to nie ma ich Ja mam canona 5200 to moze dlatego nie ma ich w ej zakladce?

zanussi
19-11-2006, 18:36
piotrox... dzięki za mocne słowa, ale uważam, że mój stan nie miał w tamtej chwili zadnego znaczenia.... i jeśli chcesz skomentować mój błąd prosiłbym o jakieś mądrzejsze określenia.... (nie piję alkoholu więc Twoje podejrzenia niestety się nie potwierdzą)

piotrox
19-11-2006, 18:39
piotrox... dzięki za mocne słowa, ale uważam, że mój stan nie miał w tamtej chwili zadnego znaczenia.... i jeśli chcesz skomentować mój błąd prosiłbym o jakieś mądrzejsze określenia.... (nie piję alkoholu więc Twoje podejrzenia niestety się nie potwierdzą)

na żartach się czlowieku nie znasz?. To chyba dlatego że nie pijesz alkoholu

zanussi
19-11-2006, 18:44
ta pomyłka kosztowała mnie równo 80 złociszy..... kosztowna, wystarczająco kosztowna aby nie mieć już więcej poczucia humoru w tej sprawie..... zapraszam do innych wątków, tam się wyśmiejemy z siebie samych

szymwal
19-11-2006, 18:44
Skopiowalem te profile tak jak napisałeś ale jak wszedłem w ustawienia drukarki i w zakładke profile to nie ma ich Ja mam canona 5200 to moze dlatego nie ma ich w ej zakladce?

Drukarka/Właściwości/Zarządzanie kolorami/Musisz dodać z katalogu.A następnie zastosować przy ustawieniach ręcznych

piotrox
19-11-2006, 19:03
zrobiłem i już są zaonstalowanie mam jeszcze jedno pytanie Po wybraniu profilu:InkTeciP4200_C908_LomondSuperGl260gA4 i ustawieniu go jako domyslnego wszedłem następnie w preferencjie drukowania przeglądając poszczególne zakładki nie zauważyłem jakis zmian w zakładce główne i okienku typ nośnika też nie widze tego papieru Lomond Super...
Czy ja czegoś tutaj nie rozumię?

piotrox
19-11-2006, 19:15
ta pomyłka kosztowała mnie równo 80 złociszy..... kosztowna, wystarczająco kosztowna aby nie mieć już więcej poczucia humoru w tej sprawie..... zapraszam do innych wątków, tam się wyśmiejemy z siebie samych
Sprzedaj to na allegro pość taniej np.za 50zł
to tylko bedziesz do tyłu 3 dychy

zanussi
19-11-2006, 19:17
własnie postawiłem za 40 złociszy i ciszaaaaaa.... pewnie już nikt nie drukuje na czterotysiączkach ;)

piotrox
19-11-2006, 19:31
własnie postawiłem za 40 złociszy i ciszaaaaaa.... pewnie już nikt nie drukuje na czterotysiączkach ;)
drukuje i to b.dużo osób to dobre drukarki a w dodatku nie mają chipa
ale biorąc pod uwagę że można do nich dostać zamiennik już za 2,90zł to może być problem

zanussi
19-11-2006, 19:34
wiem... chyba dokupie do nich po prostu drukarkę i będę miał dwie w domku ;) nic.... straciłem kilka dyszek przez swoje gapiostwo i pośpiech i tyle, ten producent tuszów jest podobno dobry i znany..... ale do 4200 jeszcze nie robi zamienników? czy dobrze myśle?

piotrox
19-11-2006, 19:40
wiem... chyba dokupie do nich po prostu drukarkę i będę miał dwie w domku ;) nic.... straciłem kilka dyszek przez swoje gapiostwo i pośpiech i tyle, ten producent tuszów jest podobno dobry i znany..... ale do 4200 jeszcze nie robi zamienników? czy dobrze myśle? tego modelu nie dostaniesz chyba że używany ale nie warto kupować używanej

McKane
21-11-2006, 13:46
Mam takie pytanie ... czy wymiane chipa do zamiennikow nalezy wykonac w sytuacji kiedy pojawi sie informacja o malej ilosci atramentu czy tez mozna to zrobic w sytuacji kiedy atrament calkowicie sie skonczy ?

Jak wyglada sytuacja potem ... skoro chip liczy kropelki to po przelozeniu go do innego kartridza liczenie powinno odbywac sie kontynuacyjnie ? Dlaczego sie nie blokuje ?

I na koniec takie pytanie ... czy po przelozeniu chipa sa jakies negatywne objawy dotyczace szeroko pojetej kultury pracy z drukarka ... czyli np czy ciagle nie zglasza braku atramentu, albo nie trzeba trzymac jakiegos przycisku przed kazdym wydrukiem itp ?

Chcialbym kupic te drukare osobie ktora srednio sie na tym zna i o ile chipy sam przeloze to sytuacja w ktorej non stop beda sie wyswietlaly jakies komunikaty albo wydruk bedzie utrudniony absolutnie odpada.

dentharg
22-11-2006, 09:53
W takim razie to chyba oryginały są najpewniejszą drogą..

ddarc
16-12-2006, 14:39
Kupiłem w MM za 39.90zł coś takiego
http://www.calidad.biz/ProdSearchResult.asp?cID=922-CTP

W zestawie mamy 3 kolory rękawiczka żeby nie dotykać czipa i instrukcja po polsku. Przekładkę czipa wykonałem szybko i nawet drukarka nic nie krzyknęła o błędach choć instrukcja opisywała co należy zrobić w takim przypadku .Już otwierałem browar żeby świętować…i pełne rozczarowanie…
Niestety udało mi się wydrukować 1 fotke 10x15 a po drugim uruchomieniu ( włącz /wyłącz) drukarka zaczęła migać środkowym przyciskiem 7x na żółto z 2 sek przerwą.. twierdzi że ma zainstalowane dwa pojemniki z żółtym kolorem ...i nic już nie pomaga ...czyszczenie czipa ponowny montaż… zwieranie styków na 15s itp..

No tak ale zostały jeszcze 2 kolory… Widząc małą ilość niebieskiego koloru postanowiłem podejść do tematu po staremu tzn. pobrać strzykawką tusz z podroby i wstrzyknąć w oryginał


..było ciekawie. O ile podróbka ma taką małą gumową zaślepką i łatwo jest się przez nią przebić igłą i pobrać tuszo to niestety oryginał ma w tym samym miejscu plastikowa kulkę i tu już gorzej no ale 2-ga igła się wwierciła.. teraz mam piękne niebieskie łapki troszkę ochlapanego kompa bo z Canona mi wykapało sporo tuszu niestety nie pomyślałem o ciśnieniu - mogłem zrobić 2gą dziurkę żeby powietrze miało gdzie ujść przy napełnianiu ) …to przemyślenie zostawię na 3 ci kolor …Można też wepchnąć kulkę napełnić i czymś zalepić…Czipa nie działa pozostaje kupić orginała...

Grunt to się dobrze bawić.

To tyle z mojego doświadczenia...w każdym razie tych zamienników nie polecam chyba ze jako zapas na igłę..

A oto link pokazujący operacje napełniania
http://www.druknet.pl/default.aspx?art=334

Pzdr. Darek

piotrox
16-12-2006, 17:38
chyba wszystko spieprzyłes i to dokumentnie
Poczytaj sobie tu i to dokładnie sa tam dwa wątki o ip4200 i 5200
czytaj pomału i dokładnie
http://forum.idg.pl/index.php?setskin=1&skinid=3&showforum=96

hans1054
17-12-2006, 16:13
witam

Powiedzcie mi jakich tuszy uzywacie do swoich drukarek.

hans1054
17-12-2006, 16:17
powiedzcie mi poniewaz ja od poczatku uzywałem oryginałów ale czy nie mogłybyć troche tansze np. ze 50zł na 40 lub 35zł
sami powiedźcie

piotrox
17-12-2006, 18:08
powiedzcie mi poniewaz ja od poczatku uzywałem oryginałów ale czy nie mogłybyć troche tansze np. ze 50zł na 40 lub 35zł
sami powiedźcie

Jak tylko skończyły się orginały ktore były z drukarką zaczołem stosować zamienniki SkyHorse po 13zł za kałamarz tusze są ok kolory nawet trochę cieplejsze niż orginalne

hans1054
19-12-2006, 21:15
piotrox

Ja zdecydowalem jednak ze lepsze są oryginały i tylko takie bede kupowac

piotrox
19-12-2006, 21:58
piotrox

Ja zdecydowalem jednak ze lepsze są oryginały i tylko takie bede kupowac

Skyhorse mają cieplejsze kolory od orginalnych canonowskich Nie mam najmniejszej podstawy do krytykowania ich A ile kasy zostaje w kieszenijuz zuzylem prawie 30 kalamarzy skyhorsa Rachunek jest prosty 13zł a nie 60zł

hans1054
19-12-2006, 22:12
Po pierwsze u mnie w sklepach są po 45zł a po drugie czasami jest okazja aby kupic oryginał za niewielkie pieniądze np allegro za 35zł a teraz nawet widziałem za 29zł

piotrox
19-12-2006, 22:18
Po pierwsze u mnie w sklepach są po 45zł a po drugie czasami jest okazja aby kupic oryginał za niewielkie pieniądze np allegro za 35zł a teraz nawet widziałem za 29zł

Jak by nie liczył to i tak zawsze przepłacasz

hans1054
23-12-2006, 14:58
Jak by nie liczył to i tak zawsze przepłacasz

Wole przepłacic 26zł niz potem żałowac ze kupiłem zamienniki. Wkoncu kazdy robi to co uwaza za słuszne. Jezeli uzywasz zamienników i nic ci sie nie robi z drukarka więc powinienes dalej uzywac tych zamienników.

Ale wiesz kazdy robi to co uwaza za słuszne.

piotrox
26-12-2006, 23:23
Jak by nie liczył to i tak zawsze przepłacasz

Wole przepłacic 26zł niz potem żałowac ze kupiłem zamienniki. Wkoncu kazdy robi to co uwaza za słuszne. Jezeli uzywasz zamienników i nic ci sie nie robi z drukarka więc powinienes dalej uzywac tych zamienników.

Ale wiesz kazdy robi to co uwaza za słuszne.

Ja używalem zamiennikow do ip 4000 ponad dwa lata Nic sie nie stalo z drukarka teraz tą drukarkę wynioslem do piwnicy bo mi sie znudzila i mam dwie ip5200 całyczas drukuje na zamiennikach(tylko zdjęcia)
Powiem w skrocie Chodzi bzdurna teza wypuszczona przez producentow drukarek że drukarka się popsuje na innych tuszach! To jest wielka bzdura Tutaj chodzi o to żeby kupowac orginalne a dlaczego? Dlatego żeby nabijac kieszeń producentowi
Sprawa jest tego rodzaju że producenci drukarek sprzedają je poniżej kosztów produkcji i dopiero zwraca im sie produkcja dzieki wysokim ceną tuszy
Ja osobiście nie dam sie oszukiwać i caly czas drukuję na zamiennikach
A na dzisiaj powiem że zaczne teraz nabijac samemu kałamarze to wychodzi jeszcze duzo taniej
Jest tylko jeden warunek !
Nalezy przynajmniej raz w tygodniu wydrukowac kilka kartek A4 aby glowica nie zaschla

KuchateK
27-12-2006, 07:18
Nalezy przynajmniej raz w tygodniu wydrukowac kilka kartek A4 aby glowica nie zaschla
Na tym cala oszczednosc wcielo... Ja drukuje przy oryginalach raz na dwa miesiace najczesciej, nic mi nie zasycha. Jak mam drukowac na sile raz na tydzien to ja dziekuje za taki interes.

Poza tym zamienniki maja tak nierowne parametry czasami, ze wszelkie ustawienia i kalibracja sa nic nie warte. No i dochodzi problem trwalosci. Moje foty dopiero co wydrukowane sa takie jak te ktore dwa-trzy lata leza na wierzchu wystawione. Czy zamienniki to wytrzymaja czy za troche trzeba bedzie wszystko wydrukowac na nowo?

Wiara w wyzysk przez producentow na akcesoriach przez producentow to jedno (HP to swietny przyklad jak mozna darmo przeplacic), ale kupowanie chinskiego bubla to drugie. Jak mawiaja, "oszczedny placi dwa razy".

muflon
27-12-2006, 08:12
Eee tam... jak to się mówi, "wszystko ma swoje priorytety" ;-) Miałem kiedyś kumpla (chyba nawet czyta forum :mrgreen:) co zainstalował sobie stałe zasilanie polskimi tuszami, do tego miał papier za friko... i z nudów drukował sobie np. kompletne API do javy (wtedy 1.3.x, ale już było spore... fajnie wyglądało na półce) albo stosy komiksów ściąganych z sieci :mrgreen:

Dla kogoś, kto rzeczywiście zarzyna komplet cartridge na dzień to jest oczywiście fajne, bo a) koszt ewentualnej walniętej drukarki dość szybko zaczyna być pomijalny, b) przy takim "przerobie" opłaca się pobawić w profilowanie "alternatywnych" tuszy (i papierów, bo te zapewne też będą "inne" ;-)) I powtarzac to profilowanie co parę dni, bo jaka jest stabilność parametrów, to wiadomo :-D Ale myślę, że tak gdzieś od poziomu 10x A4 (foto) na miesiąc w dół to już szkoda zachodu...

piotrox
29-12-2006, 23:37
przez okres oloło 2 miesiacy wydrukowałem ponad tysiac zdjec na A4 drukuje 4 zdjecia. Korzystam z zamienników SkyHorsa
Jak dobrze pamietam to poszlo 28albo 32 kałamarze (juz stracilem rachube) A ekonomia jest prosta Ja płacę za zamiennik 13 zł wiec różnica miedzy orginalnym za 39 na allegro a moim zamiennikiem wynosi 26zł mnożymy to przez 30 kałamarzy co daje nam oszczędnośc rzędu 780,00zł
Bagatela , ale za taka bagatele mogę sobie w każdej chwili kupic inna drukarke
Ja osobiscie z tych oszczędności kupiłem lasera za 550zł i jeszcze zostało
Drukarka atramentowa moja ip5200 chodzi sprawnie pomimo stosowania zamiennikow
A na dzisiaj lata mi to czy się popsuje czy nie stać mnie na to żeby kupic w każdej chwili nową
są oszczędnosci na tuszach wg. których co miesiąc mogę kupować nową drukarke
A zdjęcia nie mam powodów do narzekań ani na jakość ani na kolory
Drukuję w większości na papierze canona Gp-501 jak na tą cene 69-79zl za 100sztuk A4 to bardzo przyzwoity papier Kolory prawie jak z tuszy orginalnych różnice są niewielkie i jak sie nie przygląda dokladnie to nikt nie zauwazy czy to orginalny tusz czy zamiennik. Powiedział bym tak z zamienników kolory wychodza bardziej nasycone Pamiętam że jak drukowałem na orginalnych tuszach i na papierze canona to nasycenie zwiększałem w granicach +6 do +8
natomiast na zamiennikach Skyhorse to nasycenie ustawiam w granicach +2 do +4
Robiłem jeszcze testy na innych tańszych papierach np AGAMA błyszczący i szwajcarskim firmy intuix ale te dwa ostatnie to koszmar papiery nie maja śnieżnej bieli i dobrego polysku i na tych papierach wychodzą inne kolory jak na canonie nie polecam tego badziewa Na tych papierach kolory wpadaja lekko w czerwień ( przy tych samych ustawieniach co drukowałem na papierze canona) Moim zdaniem na tych papierach lepiej jest wchłaniany kolor czerwony i żółty
Stwierdziłem tak po zuzyciu ilości atramentu
Drukowałem te same zdjęcia po wymianie pojemnikow na papierze canona i właśnie na tym papierze tusze schodziły prawie równomierne (rożnice zawsze będą)
Dobry jest też jeszcze papier AGAMA PROFESJONALNY SATYNOWY ale z kolei tutaj wychodza zdjęcia bardziej zimne zarowno na tuszach orginalnych i na zamiennikach SkyHorsa Natomiast na tym papierze widoczny jest kazdy najmniejszy szczegół

Dostane jeszcze do testów dwa rodzaje niemieckiego papieru TPI ale o tym napisze po nowym roku

muflon
29-12-2006, 23:44
przez okres oloło 2 miesiacy wydrukowałem ponad tysiac zdjec na A4 drukuje 4 zdjecia.
Z ciekawości - robisz to jakoś za $$$ czy to tak na własny użytek? :-D No a poza tym to potwierdzasz dokładnie to co napisałem - od pewnego poziomu "przerobu" na wzmiankę o zepsuciu głowicy zamiennikami naturalna reakcja to: "no i co z tego? kupię nową!" :mrgreen:

hans1054
30-12-2006, 16:58
A powiedz mi jezeli ktos raz na 3 miesiące używa drukarki i drukuje w małych ilosciach (około 3 stron) to po co mu sa zamienniki.
Powiem ci że jezeli teraz załozyłbym zamienniki i po 3 miesiącach chciałbym cos wydrukowac to jestem pewny na 100% ze miałbym problem z głowica drukujacą.

Naprawde wiem wszystko o zamiennikiach bo dzięki nim załatwiłem moja ip 2000 powiem ci że koszt drukarki na zamiennikiach nie zwrócił mi sie a wrecz przeciwnie musiałem do interesu dopłacic.

Powiem tak jezeli ktos czesto drukuje co tydzien a moze co 2 tygodnie przynajmniej po 1 stronie do głowica prawdopodobnie mu sie nie zapcha, ale sa tacy uzytkownicy tak jak ja co raz na 3 miesiace uzywa drukarki.


Powiem tak: Jeżeli miałbym drukowac w takich ilosciach jak piotrox czy inni uzytkownicy ze codziennie po kilkadziesiąt stron drukuja to pewnie uzywałbym zamienników.

piotrox
30-12-2006, 21:00
jak narazie drukuje dużo i jeszcze mam dośc dużo do drukowania
Drukuje wyłącznie zdjecia mam zaleglosci jakies 3 letnie tak wiec jeszcze troche zostało do drukowania (jakies 3000tysiące)
testuję wyłącznie dla siebie z ciekawości Dzisiaj testowalem papier firmy TPI blyszczący i satynowy gramatura 180 Efekt kolory sa takie same jak na papierze canona GP-501 (blyszczacy papier) a na satynowym troszeczke bardziej zimne ale nie tak bardzo jak na satynowym AGAMIE Papier Agamy satynowy jest sniezno bialy natomiast satynowy TPI lekko wchodzi w krem
Jedna wady tych papierow TPI jest taka że nie sa idealnie proste tzn na dlugości strony każdy papier lekko sie zwija do środka (pierwszy raz się z tym spotkalem) efekt jest taki że na początku i pod koniec drukowania strony glowica zawadza o krawedzie papieru Rozmawialem juz na ten temat z sprzedajacym i papier ma iśc do wymiany Albo był źle przechowywany i nawilgotnial albo wada produkcyjna Po nowym roku jade osobiscie do hurtowni i sobie poogladam
Sprawa zamiennikow , zanim zdecydowalem sie na zamienniki duzo czytalem rożne fora i rozmawialem z ludźmi ktorzy uzywaja zamiennikow
Podsumowując większośc zamiennikow jest do bani Milewa , Unink, PrintLab, ActiveJet Tusze zasychaja juz po kilu dniach kolory nie najlepsze. Pozytywną opinie mialy jedynie tusze Skyhorsa
Sa drogie jak na zamienniki bo cena jest dwukrotnie wyższa od w/w zamienników i wynosi okolo 14-17 zł za kalamarz
Te zamienniki mogę polecić
Najdluższą przerwe miałem 2 tygodnie nie zaschły
Natomiast jezeli chodzi o drukowanie w duzych odstepach czasu 2 czy 3 miesiecznych i małe ilości wydrukow to po co zamienniki Jezeli ktoś zuzyje jeden czy dwa komplety tuszy na rok to można zostac przy orginalnych
Ale znowóż: po co mi drukarka fotograficzna (mowa jest o ip 5200 itp.) skoro mam nie drukowac zdjęć wystarczy kupic jakąś najtańszą np. za 99zł i to wystarczy do zwykłych kolorowych kartek z tekstami
Wracając do przerw 3 miesięcznych Ja osobiście nie sądze aby tusze nie zaschły ja w to nie wierzę muszą zaschnąć to wiem od znajomych co mają atramentówki i pracuja na orginalach. Potem czyszczą głowice nawet po 2-4 razy ale po takim czyszczeniu pół tuszu z kalamarza pełnego idzie na straty
Ja kiedyś mialem HP caly czas używałem orginałów i już po miesięcznej przerwie musiałem czyścić głowice i to kilka razy
A co do tego że mi drukarka wysiądzie to sobie kupię drugą to wynika poprostu z mojej sytuacji
Jakbyście dużo mieli do wydruku to też byście stosowali zamienniki bo na orginalnych tuszach to można przedrukować ładny TV LCD A jak skończe wydruki to pewnie drukarka pójdzie w kąt i wtedy napewno głowice zaschną

Broncobilly
31-12-2006, 03:10
Ostatnio spotkałem znajomego który drukuje bardzo dużo na CD i DVD - używa zamienników PrintLab a drukuje koszmarne ilości - na ip4000 zrobil 150 tys wydruków !!! raz wymienial glowice - jak w serwisie Canona zobaczyli że jego drukarka ma pełną "pieluchę" to powiedzieli ze zdarzyło im sie to widzieć tylko raz w historii dzialania serwisu ;-)

piotrox
31-12-2006, 10:36
Ostatnio spotkałem znajomego który drukuje bardzo dużo na CD i DVD - używa zamienników PrintLab a drukuje koszmarne ilości - na ip4000 zrobil 150 tys wydruków !!! raz wymienial glowice - jak w serwisie Canona zobaczyli że jego drukarka ma pełną "pieluchę" to powiedzieli ze zdarzyło im sie to widzieć tylko raz w historii dzialania serwisu ;-)
Ciekawe czy pieluche mozna samemu wymienic? Moze ktos to robil? i moze sie na ten temat wypowiedzieć

hans1054
31-12-2006, 11:04
Ostatnio spotkałem znajomego który drukuje bardzo dużo na CD i DVD - używa zamienników PrintLab a drukuje koszmarne ilości - na ip4000 zrobil 150 tys wydruków !!! raz wymienial glowice - jak w serwisie Canona zobaczyli że jego drukarka ma pełną "pieluchę" to powiedzieli ze zdarzyło im sie to widzieć tylko raz w historii dzialania serwisu ;-)

Tak ale musiał niezle zapłacic za wymiane pieluch bo rozumiem ze grukarka była po gwarancji.

hans1054
31-12-2006, 11:09
Wracając do przerw 3 miesięcznych Ja osobiście nie sądze aby tusze nie zaschły ja w to nie wierzę muszą zaschnąć to wiem od znajomych co mają atramentówki i pracuja na orginalach. Potem czyszczą głowice nawet po 2-4 razy ale po takim czyszczeniu pół tuszu z kalamarza pełnego idzie na straty
Ja kiedyś mialem HP caly czas używałem orginałów i już po miesięcznej przerwie musiałem czyścić głowice i to kilka razy
A co do tego że mi drukarka wysiądzie to sobie kupię drugą to wynika poprostu z mojej sytuacji
Jakbyście dużo mieli do wydruku to też byście stosowali zamienniki bo na orginalnych tuszach to można przedrukować ładny TV LCD A jak skończe wydruki to pewnie drukarka pójdzie w kąt i wtedy napewno głowice zaschną

Wiec ja mam to szczescie ze mi tusze po takiej przerwie nie zasychaja. a po drugie kazdy kadridz na opakowaniu ma swoja date wazności i jezeli przypuscmy minie termin zurzycia tuszy a ty bedziesz miał jeszcze 3/4 zbiornika pełnego więc potem nie dziw sie ze tusze (oryginalne) moga saschnąć.
kazdy tusz oryginalny ma gwarancje do dwóch lat i przpuscmy jest gwarancja do grudnia 2007 i musisz do tego czasu zuzyc tusz bo inaczej bedziesz miał problemy z głowica. Takich informacji uzyskałem od serwisanta Canona.

piotrox
31-12-2006, 11:26
Wiec ja mam to szczescie ze mi tusze po takiej przerwie nie zasychaja. .
proponuje ci wydrukować zdjecie po przerwie 3 miesiecznej Wowczas zobaczysz co siedzieje
Drukowanie tekstow kolorowych lub cos w podobie po 3 miesiecznej przerwie nie ujawnia wad wydruku

Broncobilly
03-01-2007, 07:33
Ciekawe czy pieluche mozna samemu wymienic? Moze ktos to robil? i moze sie na ten temat wypowiedzieć


a co też już 100 tys wydruków przekroczyłeś że sie martwisz o pieluchę ?

marcin_m01
03-01-2007, 18:00
Witam,
wiem ze ten temat byl juz poruszony na tym forum ale nie moge sie polapac.
Chodzi mi o zaminniki do drukarki ip4200. Czy warto je kupowac jak tak to jakiej firmy sa najlepsze. jezeli nie to dlaczego?

rysiaczek
03-01-2007, 18:12
temat na forum przewalkowany na dziesiata strone... Czego jeszcze nie wiesz, a nie znalazles na forum???:twisted:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=6419&highlight=ip4200+zamienniki
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=10556&highlight=ip4200+zamienniki
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=14101&highlight=ip4200+zamienniki

EDIT: Widze, ze pierwszy post... witamy na forum:) i zapraszamy tu (http://www.canon-board.info/search.php)

piotrox
03-01-2007, 18:26
Witam,
wiem ze ten temat byl juz poruszony na tym forum ale nie moge sie polapac.
Chodzi mi o zaminniki do drukarki ip4200. Czy warto je kupowac jak tak to jakiej firmy sa najlepsze. jezeli nie to dlaczego?
Jak skończyły mi sie tusze orginalne przeszedlem na zamienniki Skyhorsa
wczoraj załozyłem 33 kałamarz drukarka canon ip5200
Nie ma problemów ani z drukarka ani z glowica Drukuje w 99% zdjecia Jakośc kolorow bez zarzutow nie ma sie czego przyczepić cena jednego kalamarza bez klipa 13zl z clipem 14zł

rysiaczek
03-01-2007, 22:55
piotrox a drukujesz czasami cz/b zdjecia? Jak wychodza na tych zamiennikach? Na OCP i papierze Agamy wpadaja niestety w lekka zielen (lekka naprawde, czepiam sie, ale jednak).

piotrox
03-01-2007, 23:02
piotrox a drukujesz czasami cz/b zdjecia? Jak wychodza na tych zamiennikach? Na OCP i papierze Agamy wpadaja niestety w lekka zielen (lekka naprawde, czepiam sie, ale jednak).

nie drukowałem cz/b zdjęć także nie wiem Ale sądząc po papierze agama a w szczególności satynowym to moga wchodzić w zieleń ponieważ przy kolorowym zdjęciu zieleń ma inny odcień niż na normalnym papierze jest ona zimna i jasniejsza wogole wszystkie kolory na zdjęciu na tym papierze są zimniejsze

marcin_m01
04-01-2007, 10:19
a co w takim razie z glowica? drukuje nie zaduzo srednio ok 5 stron na tydzien i od czasu do czasu jakies zdjecia

piotrox
04-01-2007, 14:16
a co w takim razie z glowica? drukuje nie zaduzo srednio ok 5 stron na tydzien i od czasu do czasu jakies zdjecia

a co ma być?

marcin_m01
04-01-2007, 18:17
czy glowica sie nie zapucha o to mi chodzilo

smedawa
06-01-2007, 16:28
Pitrox gdzie kupujesz kałamarze do ip 5200? Będę wdzięczny za informacje.

Kazioo
11-01-2007, 04:06
Operacja wyłączania systemu mierzenia ilości tuszu w katridżu (po zastosowaniu zamiennika PrintLab z Allegro.)

http://images12.fotosik.pl/12/8580955dcf03714f.jpg (www.fotosik.pl)

"Korzystanie z regenerowanych zbiorników atramentu jest zapamiętywane" -
Czyżbym miał po gwarancji za zastosowanie zamiennika??? :)

magott
11-01-2007, 08:28
Dajesz Tak i na drukarce kilka razy wznów i drukuje bez problemu - nikt Ci nie udowodni z jakich tuszy korzystałeś - jeśli coś się stanie wkładasz oryginały do drukarki i dajesz do serwisu..

szymwal
11-01-2007, 10:53
Dajesz Tak i na drukarce kilka razy wznów i drukuje bez problemu - nikt Ci nie udowodni z jakich tuszy korzystałeś - jeśli coś się stanie wkładasz oryginały do drukarki i dajesz do serwisu..

Nie prawda.Wystarczy wejsc do trybu serwisowego aby zobaczyć jakie szczegółowe dane są rejestrowane.

piotrox
11-01-2007, 21:29
Nie prawda.Wystarczy wejsc do trybu serwisowego aby zobaczyć jakie szczegółowe dane są rejestrowane.
I co? tryb servisowy powie że stosowałem zamienniki typu unink dwa razy potem włożyłem Milewa cztery razy a potem skyhorsa 2 razy

Paprochwbody
12-01-2007, 01:33
Słuchajcie, może ktoś podpowie, czy po sprofilowaniu monitora (np. Spyderem) trzeba profilować Pixmę 4200? Używam tylko firmowych tuszów i papierów canonowskich też. W sterowniku drukarki są domyślne profile dla odpowiednich papierów. Ile są one warte? Czy rzeczwiście sprofilowanie drukarki odpowiednim sprzętem da dopiero dobre rezultaty.
Pomóżcie PLIZZ:)

dachu1983
12-01-2007, 04:20
Mam zamiar kupic Canona PIXMA IP 4200, moze mi ktos napisac jak drukuje na plytkach, i czy wogóle to robi?? bo wczesniej wyczytalem ze jakas angielska wersja nie drukuje, o co z tym chodzi?

rysiaczek
12-01-2007, 11:42
drukuje drukuje... calkiem niezle.

piotrox
12-01-2007, 17:36
drukuje drukuje... calkiem niezle.

wersja na rynek amerykański jest pozbawiona możliwości drukowania na plytach

szymwal
12-01-2007, 21:39
I co? tryb servisowy powie że stosowałem zamienniki typu unink dwa razy potem włożyłem Milewa cztery razy a potem skyhorsa 2 razy

Zanieś swoją drukarkę do serwisu to się przekonasz jak mało wiesz na ten temat.

piotrox
12-01-2007, 21:55
Pitrox gdzie kupujesz kałamarze do ip 5200? Będę wdzięczny za informacje.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1346087

piotrox
12-01-2007, 21:56
Zanieś swoją drukarkę do serwisu to się przekonasz jak mało wiesz na ten temat.

może i mało więc wytłumacz wszystkim

szymwal
12-01-2007, 22:13
Operacja wyłączania systemu mierzenia ilości tuszu w katridżu (po zastosowaniu zamiennika PrintLab z Allegro.)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

"Korzystanie z regenerowanych zbiorników atramentu jest zapamiętywane" -
Czyżbym miał po gwarancji za zastosowanie zamiennika??? :)

Wystarczy nacisnąć TAK i po gwarancji.Jak NIE to musisz włożyć orginały , żeby drukować.Proste.Jak się wchodzi do trybu serwisowego i co można dowiedzieć się o przebiegu drukarki napisane jest instrukcji serwisowej.

piotrox
12-01-2007, 22:17
Wystarczy nacisnąć TAK i po gwarancji.Jak NIE to musisz włożyć orginały , żeby drukować.Proste.Jak się wchodzi do trybu serwisowego i co można dowiedzieć się o przebiegu drukarki napisane jest instrukcji serwisowej.

A jak wejść do trybu servicowego?

szymwal
12-01-2007, 22:29
A jak wejść do trybu servicowego?

Jest napisane w moim poście który traktował o opóżnianiu zbiornika z nadmiarowym tuszem. Muszisz mieć duże doświadczenie jak chcesz wchodzić do tego trybu. Bo może okazać się że pozmieniasz np. model drukarki i będziesz miał wersję japońską lub amerykańską.

piotrox
12-01-2007, 22:31
Jest napisane w moim poście który traktował o opóżnianiu zbiornika z nadmiarowym tuszem. Muszisz mieć duże doświadczenie jak chcesz wchodzić do tego trybu. Bo może okazać się że pozmieniasz np. model drukarki i będziesz miał wersję japońską lub amerykańską.

moze dasz link do tego posta

Kazioo
15-01-2007, 22:32
Proszę o link lub opis jak wejść do tego trybu serwisowego - nie będę niczego edytował to chyba nie namieszam.

Może w sieci pojawi się sposób jak dokonać odpowiedniej edycji i usunąć wzmiankę o "dolewanym tuszu" ;)

Z tą gwarancją to wynika na to, że to prawda ;/. Na karcie gwarancyjnej jest odpowiedni zapis odnośnie zamienników, a skoro drukarka pamięta to uważam, że:
STOSOWANIE ZAMIENNIKÓW SKUTKUJE UTRATĄ GWARANCJI
(za wyjątkiem zaakceptowanych przez firmę canon - są takie?)


I co? tryb servisowy powie że stosowałem zamienniki typu unink dwa razy potem włożyłem Milewa cztery razy a potem skyhorsa 2 razy

Z treści w okienku, którego screena zapodałem wynika, że drukarka "myśli", że poprostu jakiś tusz został dolany do oryginalnego pojemnika - nie zakłada możliwości przełożenia chipa - tak przynajmniej mi się wydaje...

spexpl
09-02-2007, 13:47
Kupiłem w MM za 39.90zł coś takiego
http://www.calidad.biz/ProdSearchResult.asp?cID=922-CTP
...


Korzystał ktoś jeszcze z tych zamienników? Akurat najbliżej mam do MM a oni tylko takie mają.

Czy może jednak polecacie Skyhorsa lub PrintLab o których tu było wielokrotnie mówione?

I czy to potwierdzone ze drukarka pamięta jaki pusz ma? Co pomoże spowodować korzystanie z zamienników? zapchanie głowicy? ile kosztuje wymiana głowicy poza usługami gwarancyjnymi?

Czy gwarancja jest potrzebna? czy komuś coś się stało z tą drukarką?

Zydel
04-07-2007, 23:59
coś wątek zamarł.
Przeczytałem od " deski do deski " i dalej zieloniutki jestem!
Proszę o porade, kończą mi się oryginalne tusze i ...no wiecie na zamienniki człowiek zmuszony przejść !
Czy jest jakiś wybijający się ? Dużo "dobrego" piszecie o SKYHORSEach ale coś mało na necie tego .Może inne nie odbiegają od zamiennikowej normy.

Drukuję głównie kolorowe graficzki no i dużo tekstu,zdjęcia sporadycznie.

aaa i jeszcze ciekawostka: zmieniałem mieszkanie i przy przeprowadzce "zaginęła" ;-) hehehe na ponad rok drukareczka... (korzystałem z innych drukarek w pracy) Przyparty do muru i zmuszony do wydruku małego plakaciku sięgnąłem do piwnicy po moją zapomnianą CANONkę i z drżeniem serca "odpaliłem" .
Ku memu WIELKIEMU zdziwieniu pobrzęczała posapała i ...wypluła PIĘKNY WYDRUK !!! Byłem w szoku delikatnym bo byłem pewien że tusz wysechł zatykając przy tym wszystko co się da.!!!
HHMMM ktoś tu na forum pisał że oryginały nie różnią się praktycznie jakością od zamienników lecz wydaje mi się że z zastępczymi tuszami nie odpalił bym drukareczki.

Al Bundy
07-08-2007, 22:31
Witam. Moje pytanie dotyczy profili kolorów drukarki pixma 4200. Jak i gdzie je ustawic? Proszę o pomoc. Moge wybrac ręcznie takie profile- PR1,PR2,PR3,SP2,SP4,MP2-ale nie wiem co oznaczaja te opisy.:confused:

jacekxyz
07-08-2007, 22:46
mam ten sam problem

Harnash
08-08-2007, 11:02
Tutaj znajdziecie wskazówki:
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1003&message=24020911&changemode=1

Generalnie nie ma złotego środka chociaż niektórzy piszą że najlepiej sprawdza się PR2 na większości papierach foto. Metodą prób i błędów dojdziecie do najlepszych dla Was ustawień lub pokusicie się o kalibrację drukarki.

krzysp
08-08-2007, 14:50
Na karcie gwarancyjnej jest odpowiedni zapis odnośnie zamienników, a skoro drukarka pamięta to uważam, że:
STOSOWANIE ZAMIENNIKÓW SKUTKUJE UTRATĄ GWARANCJI
(za wyjątkiem zaakceptowanych przez firmę canon - są takie?)


Ciekawostka. Tylko czy któryś Was zwracał się do Canon o oficjalne pismo nakazujące stosowanie pojemników z tuszem sygnowanych znakiem Canon ?
Pytam gdyż w pracy jestem zamieszany w realizację przetargów i żadna firma takiego dokumentu nie przedstawi. Jeśli dobrze pamiętam to chyba HP miał sprawę za praktyki monopolistyczne (dotyczące m. in. nakazywanie stosowania własnych głowic z tuszem), sprawę którą przegrał. Z takim pismem można by iść do urzędu ochrony konkurencji i konsumentów i wnieść sprawę w sądzie. To są przecież praktyki monopolistyczne.

Wracając do przetargów, zastosowanie zapisu, że producent wymaga stosowania własnych pojemników z tuszem pod groźbą utraty gwarancji, zawsze kończyło się arbitrażem i karami nakładanymi zamawiającemu za ograniczanie konkurencji.

grzbiet
08-08-2007, 21:20
Z tego co ja wyczytałem w literaturze to:

MP Matte Photo Paper
PR - Photo Paper Pro
SP - Photo Paper Plus Glossy

Ja jadę na Canon Pixma IP 4000 i zamienniki + papier semi glossy (taniocha marketowa). Zadawalające (jak dla mnie) efekty daje mi ustawienie w drukarce
1. Paper błyszczący foto
2. Jakość 2
3. Ręczne dopasowanie kolorów - ICM -włącz
4. vivid - wyłączone

ustawienia (druk z poziomu PS-a):

PS/File/Print with Previev/
i w oknie Print ustawiam:
Let Photoshop Determione Colors
Canon IP 4000 SP2
Perceptual
P.S. Powyższe ustawienia na podstawie Biblii oraz metody prób i błędów...

sj65
09-08-2007, 22:53
Dokładnie jak wyżej + druk dwustronny automatyczny.
Dodam jeszcze że na 99% działa to tylko z podajnikiem górnym.

U mnie drukuje dwustronnie z także z podajnika dolnego zarówno pod Debianem Etch jak i pod Windowsem.

Skoro jestem przy głosie to mam pytanie w związku z potrzebą ustawiania rozdzielczości w Linuksie.

W systemie Aurox i OpenOffice we właściwościach drukarki miałem następujące możliwości:
72/72 dpi
144/144 dpi
360/360 dpi
600/600 dpi
720/720 dpi
1200/1200 dpi
Poza tymi można podczas instalacji wstawić do pliku canonip4200.ppd następujące.
2400/2400
4800/2400

Czy orientuje się ktoś, które z wymienionych rozdzielczości odpowiadają którym stopniom jakości ustawianym dla tej drukarki?
Mając te wiedzę można by ustawiać jakość druku podobnie jak dla Windows plus te dodatkowe rozdzielczości, które nie są uwzględnione.

Obecnie zawsze muszę wybierać konkretną rozdzielczość.

Znalazłem post, chyba bez odpowiedzi, z zapytaniem o drukowanie w Linuksie. Ip4200 udało mi się zainstalować w, Auroxach, Debianie 4, Ubuntu, Mandrivie, Zenwalk 4.4 więc pewnie i w Slackware. Producent podał sterowniki dla Fedory 4 i Novell SUSE Linux 10.0
Pozdrawiam!

cosmita
28-09-2007, 19:06
heja

czy moze ktos mnie oswiecic jak ustawic drukarke ip4200 tak aby drukowala tylko z czarnego pojemnika tekst ? Mam ustawiony "wydruk w odcieniach szarosci" a widze ze ubylo mi poprostu calkowicie prawie z trzech pozostalych kolorow... praktycznie polowa tuszu pozostala tylko w malym czarnym pojemniku a reszta wyssana czy zeby drukowac tylko czarnym tuszem trzeba cos specjalnie ustawic jeszcze?

dajcie znac

pozdrawiam
Marcin

HenrykG
28-09-2007, 19:13
Tekst będzie drukowała wyłącznie z czarnego pigmentowego (tego "grubego"). Natomiast do "odcieni szarości" używa tuszów barwnikowych i sobie miesza. Tak, jak grafikę...

cosmita
28-09-2007, 19:32
hejka

ah rozumiem czyli jesli uzyje np. 50% szarosci w tabelce to juz nie poleci z grubego tuszu czarnego tylko wymiesza sobie z 4 kolorowych... i nie ma na to sily tylko 100% czarny tekst drukuje tym jednym grubym czarnym atramentem tak ?

dziwi mnie to ze skoro szarosci miesza z tuszow barwnikowych to dlaczego maly czarny zuzyty jest w polowie a cyan, magenta, yellow sa na wykonczeniu - duzy czarny rozumiem bo on drukuje 100% czarnego np. tekst hmm

pozdrawiam
Marcin

HenrykG
28-09-2007, 19:58
"Mały" czarny rzeczywiście jest w kosmetycznym jakby użyciu...

Należy uzupełnić, że w przypadku druku w najwyższej jakości "mały czarny" też schodzi bardzo ładnie ;)

cosmita
28-09-2007, 20:13
no to juz wszystko prawie wiem i dziekuje za objasnienia, niebawem bede kupowac nowe tusze i mysle o zamiennikach z komputronik.pl mam nadzieje ze skoro sprzedaje to sklep to nie bedzie koniecznosci podmiany czipow :)

male tusze maja po 11 zl
duzy czarny niestety bede musial kupic oryginalny bo nie posiadaja

podkreslam ze nie chce bawic sie w zamianki czipow

a skoro maly czarny uzywany jest "kosmetycznie" to chyba go zostawie skoro jest jeszcze polowa ...

i wymienie jak sie skonczy na zamiennik

chyba ze preferowana jest wymiana calosci na swieze :))) tego nie wiem - ale wyglada na to ze tylko maly czarny ubywa wolniej od pozostalych wiec to wyjatek

p.s. szkoda ze szarosci drukuje mieszajac kolorki ... :) musze pousuwac zbedne szarosci z dokumentow aby byl sam czysty tekst :)

pozdrawiam
Marcin

HenrykG
28-09-2007, 20:46
szkoda ze szarosci drukuje mieszajac kolorki ..

To cecha nie tylko wspomnianego modelu, ani też tylko Canona. Wszystkie drukarki, które znam, działają podobnie.

O zamiennikach, ktore nie wymagają podmiany czipów jeszcze nie słyszałem

cosmita
28-09-2007, 21:06
hm, sklep oferuje tusze i co da mi instrukcje jak podmieniac czipy ? :) hmm jestem bardzo ciekawy w poniedzialek sie dowiem

koraf
01-10-2007, 21:15
Mam pytanie czy ktoś z formumowiczów używał takich zamienników :http://allegro.pl/item247178281_canon_pixma_ip4200_ip5200_mp500_zest aw_5szt_nowe_.html
proszę o opinie.

gosiani24
16-10-2007, 09:18
Mam pytanie mam nadzieję że ktoś mi pomoże moja drukarka to ip4200.

Chcialam wydrukować sobie kilkanaście stron tekstu w czrnym kolorze dwustronnie i powstał problem. zamiast czrnego tekstu otrzymalam taki brązowo-różowy:( próbowałam ustawić wydruk w odcieniach szarości czy auto ustawiłam czern na maksa wciąz drukowała buro;/ Wyczytałam na forum że podczas druku dwustronnego drukarka pobiera tusz z tego małego czarnego zbiorniczka ktory przeznaczony jest dla druku fot który miesza sie z innymi kolorami ale ja potrzebuje drukować dwustronnie na czarno i pytanie..
Czy jest możliwośc ustawienia drukarki tak aby podczas druku dwustronnego pobierała tusz z tego dużego czarnego zbiorniczka??

Proszę pomóżcie udręką jest ręczne przeładanie kilkuset stron a potrzebuję wydruk czarny a nie szaro-bury:/

z góry dziękuję za pomoc

HenrykG
16-10-2007, 09:29
Drukowałem tekst "dwustronnie" wiele razy i nie było problemu z czernią. A na pewno nie należy zaznaczać opcji "w odcieniach szarości" bo wtedy właśnie używane są wszystkie barwy...

gosiani24
16-10-2007, 12:11
Przy nie zaznaczonej opcji "drukuj w odcieniach szarości " też tekst mam brązowo różowy..nie wiem co jest piekielna maszyna:( jak drukuje bez zaznaczenia drukuj dwustronnie to mam wszystko siwe lub czarne tak jak powinno byc a jak włacze opcje drukuj dwustronnie (zaznacza sie tez od razu samo to pole automatycznie) to szary podchodzi pod róz a tekst pod brąz..dlaczego?? zadnych dodatkowych opcji nie zaznaczam wszystko ustawiam domyslnie ..

I jeszcze jedno na 100% przy wydruku dwustronnym drukarka pobiera tusz z kasetki do druku fotografii? bo ten mam nieorginalny....ale czrny to powinien byc czarny a nie brąz:(

Czy pozostaje mi drukować dwustronnie tylko przekładając kartki ręcznie aby miec soczystą czerń? w końcu ta duża kasetka jest do druku tekstu i wg mnie powinna tylko ona byc w uzyciu jak drukuje sie tekst.. heh

HenrykG
16-10-2007, 12:40
jak włacze opcje drukuj dwustronnie (zaznacza sie tez od razu samo to pole automatycznie)...

No to "odhacz" wspomniane pole. Opcja "w odcieniach szarości" to nic innego, jak drukowanie barwnych obrazków właśnie jako czarno-białych, do czego angażują się wszystkie kałamarze...

rysiaczek
16-10-2007, 14:05
daj drukowanie dwustronne i odznacz 'automatyczne' poniżej - wtedy drukarka powinna najpierw zadrukować dokument nieparzystymi stronami, później poprosić o przełożenie i zadrukować parzyste (tylko sprawdź to wcześniej na 3-4 stronach)

gosiani24
16-10-2007, 15:02
Dziękuje za rady wieczorkiem wyprubuje mam nadzieję że po odchaczeniu opcji automatycznie w druku dwustronym pójdzie wszystko tak jak powinno i tusz będzie pobierany tylko z tego większego czarego kałamarzu i w końcu będę się cieszyć wyrażnym czarnym dwustronnym wydrukiem :) ale i tak dla mnie bardzo jest dziwny fakt że drukarka przy wydruku dwustronnym automatycznym zwykłego tekstu pobiera czarny tusz przeznaczony do fotografi...bynajmniej tak zrozumiałam po przeczytaniu postów na tym forum...i czemu to ma służyć? (że niby ma nie przebijać na drugą strone :/) heh ciekawostka..że u mnie ten kolor jest hmm no nie nawet siwy tylko brązowawy..

gosiani24
17-10-2007, 08:13
No i niestety mimo odchaczenia opcji drukuj w odcieniach szarości , mimo odchaczenia opcji druk dwustronny automatyczny ,mimo zaznaczenia czerni +50% a zmniejszenia pozostałych kolorów, zminiejszenia jasności i ustawienia w opcjach drukuj tylko w czerni to i tak druk dwustronny tekstu wychodzi mi brązowy zamiast czarny :( Brakuje mi już pomysłów ...co z tym fantem można zrobić.??

Jeżeli jest możliwość ustawienia tak aby drukarka pobierała tusz tylko z tego wiekszego kałamarza to zdradżcie jak to zrobić bo jedyne co mi obecnie przychodzi do głowy to winą mych problemów może być zmiennik małego czarnego tuszu (może kiepska jakość czerni)bo tylko z niego drukarka pobiera tusz do druku dwustronnego- może mi ktoś to potwierdzić?

HenrykG
17-10-2007, 08:21
Myślę, że coś masz namieszane w sterowniku drukarki. Kałamarz nie powinien tu mieć znaczenia - druk tekstu w kolorze czarnym to wykorzystanie czarnego pigmentowego, i nic więcej. Jeżeli nie masz możliwości przywołania sterownika do porządku, to najlepiej odinstalować, i zainstalować ponownie...

gosiani24
17-10-2007, 09:43
Nie chcialabym odistalowywać sterowników bo cały czas drukowała ok problemy się zaczęly jak wymieniłam tusz

Hellfire
18-06-2008, 16:46
Moja Pixma 4200 dzisiaj przestała rozpoznawać kartridże. Wyświetla się komunikat, że nie można rozpoznać pojemników z atramentem i koniec. Lampka reset miga 15 razy i tyle. Nie drukuje. Zresetowałem ją, ale niczego to nie dało. I teraz pytanie: da się to jakoś naprawić, czy trzeba nowe zbiorniki? Jeśli tak, to może ma ktoś z was niepotrzebne i mógłby za browara sprzedać? Akurat teraz musiała zdechnąć jak jej najbardziej potrzebuje :/

Cichy
18-06-2008, 21:20
To samo u mnie. Trzeba zresetować (chyba?) chipy lub kupić nowe atramenty.

Hellfire
18-06-2008, 22:20
Zesrany Canon :( Co to ma być w ogóle za firma?! Oni produkują w ogóle coś porządnego? Jakby ktoś miał zużyte pojemniki to poratujcie, bo na nowe oryginały teraz nie mam budżetu.

piotrox
10-03-2009, 18:35
Mam takie pytanie
ja w swoim canonie a właściwie w filcu na którym parkuje głowica mam mieszanke kilku rożnych zamienników
ostatnio coraz częściej zapycha mi się głowica więc zakupiłem nową a moje pytanie to czy ta mieszanka rożnych zamienników ktorą jest nasączony ten filtc nie spowoduje mi zaschnięcia nowej glowicy Pytam bo kiedys przeczytalem że nie należy mieszac rożnych zamienników bo może sie ta mieszanka okazać klejem Nalezy się trzymac zawsze jednej firmy

ArtMoon
11-03-2009, 12:15
Moja Pixma 4200 dzisiaj przestała rozpoznawać kartridże. Wyświetla się komunikat, że nie można rozpoznać pojemników z atramentem i koniec. Lampka reset miga 15 razy i tyle. Nie drukuje. Zresetowałem ją, ale niczego to nie dało. I teraz pytanie: da się to jakoś naprawić, czy trzeba nowe zbiorniki? Jeśli tak, to może ma ktoś z was niepotrzebne i mógłby za browara sprzedać? Akurat teraz musiała zdechnąć jak jej najbardziej potrzebuje :/

Mialem to samo, znalazlem gdzies w sieci instrukcje serwisowego resetowania epromu czy jakos tak, polegalo to na kombinacji wciskania przyciskow w drukarce podczas jej wlaczania, najwazniejsze ze przynioslo skutek, co prawda nie dziala monitoring poziomu tuszu ale moge z tym zyc. Wroce do domu to tego poszukam i tu wkleje.
Pozdrawiam.