PDA

Zobacz pełną wersję : Profil icc



manfred1
05-06-2010, 20:15
Witam serdecznie w puszcze adobe. W ACR adobe i obrobka w adobe ale niech mi ktoś wytłumaczy jak przekonwerterować z adobe do "mat jedwabisty połysk"? Zainstalowałem ten profil ale niestety mój PS go nie widzi.

Krzychu
05-06-2010, 20:28
A gdzie go zainstalowałeś ?
Powinien być tu c:\Windows\System32\spool\drivers\color\EPSON Stylus Photo R800_Epson_Glossy_Photo_Paper_225.icm (z inną nazwą) i powinno być go widać pod Edit-Covert to Profile albo View-Proof Setup-Custom

manfred1
05-06-2010, 20:33
Najpierw wkleiłem tak jak wymieniłeś." Edit-Covert to Profile albo View-Proof Setup-Custom" Czy to jest to samo Edycja- konwertuj do profilu... Tam niestety nie widac tego profilu nie no jakaś masakra w starej siódemce jakoś mi tak szybciej to szło.

Krzychu
05-06-2010, 20:48
Najpierw wkleiłem tak jak wymieniłeś." Edit-Covert to Profile albo View-Proof Setup-Custom" Czy to jest to samo Edycja- konwertuj do profilu... Tam niestety nie widac tego profilu nie no jakaś masakra w starej siódemce jakoś mi tak szybciej to szło.

Nie używałem nigdy polskiego PSa, ale na oko to właśnie to - powinien tam być...

manfred1
05-06-2010, 20:56
Zmieniłem nazwę tego profilu na test, I niestety nie mam go w rozwijanej liscie ;-) i jak ja teraz wyśle pliki do labu?

MaciekH
05-06-2010, 21:35
Jaki masz system? Uruchomiłeś ponownie PSa?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Zmieniłem nazwę tego profilu na test, I niestety nie mam go w rozwijanej liscie ;-) i jak ja teraz wyśle pliki do labu?
Na liście w PS są nazwy profili zaszyte w nich samych, a nie nazwy pliku, więc tak nie znajdziesz, może po prostu profil ma inną nazwę i to jej nie możesz znaleźć?

manfred1
05-06-2010, 22:14
Tak uruchomiłem. Mam nową 7 ke. W takim razie jak inni radzą sobie z tym jak dla mnie problemem?

MaciekH
05-06-2010, 22:58
Jesteś pewny, że w śród profili na liście w Photoshopie nie ma profilu który szukasz? Może jest pod inną nazwą? Jeśli to nie to, to nie potrafię nic pomóc... Nie spotkałem się jeszcze z takim problemem, o ile to problem... Zdjęcia do labu możesz równie dobrze z sRGB lub Adobe RGB wysłać, nie stracisz na tym raczej...

Dominooo
05-06-2010, 23:45
Miałem ten sam problem.
Na stronie foto labu profil opisany jako "endura jedwabisty".
Ściągnąłem, wrzuciłem do c:\Windows\System32\spool\drivers\color, odpalam PS CS4, szukam i nie ma. Czynność powtórzyłem 3 razy i za każdym razem to samo, czyli nic...
Okazało się że profil w PS jest widziany jako "Noritsu32Pro_Supra_VC", czyli prawdopodobnie nazwa sprzętu, mimo że plik w nazwie ma "endura jedwabisty".
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Również mam Windowsa 7.

manfred1
06-06-2010, 10:10
Chyba jedyny sposób aby sie przekonać czy tam on jest to z tego katalogu wyciąć wszystkie profile. Wgrać tylko ten jeden zobaczyć pod jaką nazwą sie znajduje a potem wgrać te pozostałe.