PDA

Zobacz pełną wersję : Ps, barwy...



Amok
05-06-2010, 13:48
Mam taki problem-:roll::confused:

zdjęcie przed zapisem wygląda tak...(po lewej) i po prawej po zapisie za pomocą -zapisz dla WEB'a..

barwy się po prostu zmieniają...-na tak jakby cieplejsze
kombinowałem z profilami i ****...

czytałem o barwach itp.- i za cholerę nie mogę nic na ten temat znaleźć... (być może źle szukałem)?

stawiam piwo za rozwiązanie zagadki!:cool:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ups...

zapomniałem pomniejszyć :oops::oops:



https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img571.imageshack.us/img571/3450/beznazwy2sh.jpg)

mk307
05-06-2010, 13:56
W CS masz RAW w Irfan masz jpg, może stąd te różnice

Amok
05-06-2010, 13:59
W CS masz RAW w Irfan masz jpg, może stąd te różnice

zgadza się...
używam camera raw.. obrabiam wstępnie zdjęcie(suwaczkami :P), otwieram w PS i zapisuje dla web'a jako jpeg...

to samo dzieje się jak użyję opcji -zapisz jako-i wybiorę JPG

maxon52
05-06-2010, 14:29
Dwie różne przeglądarki , inaczej działają , kiedyś Janusz Body o tym pisał.

Amok
05-06-2010, 14:44
Dwie różne przeglądarki , inaczej działają , kiedyś Janusz Body o tym pisał.

używam jednej-
irfan view...
przecież to "drugie" to PS.

Krzychu
05-06-2010, 15:38
używam jednej-
irfan view...
przecież to "drugie" to PS.

W jakiej przestrzeni obrabiasz zdjęcie i w jakiej zapisujesz do jpg ? No i czy w Irfanie masz włączoną obsługę CMS ?

underhand
05-06-2010, 17:51
W jakiej przestrzeni obrabiasz zdjęcie i w jakiej zapisujesz do jpg ? No i czy w Irfanie masz włączoną obsługę CMS ?


no wlasnie ...podejrzewam po lewej jest AdobeRGB a prawe sRGB i tyle chyba...co?

Amok
05-06-2010, 19:27
no wlasnie ...podejrzewam po lewej jest AdobeRGB a prawe sRGB i tyle chyba...co?

gdy daje edycja->ustawienia koloru-to kombinowałem z "RGB Monitor plug and play" -działo się tak samo

potem dawałem standard" srgb ... coś tam" i jest tak samo

w aparacie robię na srgb(oczywiście tylko raw)

zauważyłem , że na podglądzie przed zapisem-> zapisz dla web'a zdjęcie-już wygląda na docieplone...

MaciekH
05-06-2010, 21:17
Otwórz oba, ale w PS, wtedy będziesz miał szansę realnie porównać...

To, że na aparacie masz sRGB nie koniecznie znaczy w PS otwiera się tak samo, ACR domyślnie ma chyba wybrany Adobe RGB... Więc są szanse, że w PS masz otwartego 16bitowego rawa z Adobe RGB, a zapisujesz to do 8bitowego jpega z sRGB...

Amok
05-06-2010, 21:24
Otwórz oba, ale w PS, wtedy będziesz miał szansę realnie porównać...

To, że na aparacie masz sRGB nie koniecznie znaczy w PS otwiera się tak samo, ACR domyślnie ma chyba wybrany Adobe RGB... Więc są szanse, że w PS masz otwartego 16bitowego rawa z Adobe RGB, a zapisujesz to do 8bitowego jpega z sRGB...

raw w 'camera raw' otwiera się jako 8 bitów oraz srgb

MaciekH
05-06-2010, 21:25
BTW: Skoro nic nie robisz w PS to po co otwierasz? Możesz zapisać przecież bezpośrednio z ACR...

Krzychu
05-06-2010, 21:26
raw w 'camera raw' otwiera się jako 8 bitów oraz srgb

Po raz drugi : Czy w Irfanie masz włączoną obsługę CMS ?

MaciekH
05-06-2010, 21:32
raw w 'camera raw' otwiera się jako 8 bitów oraz srgb

no kłamiesz w żywe oczy...

a to, to jest co?

https://canon-board.info/imgimported/2010/06/16bit-2.jpg
źródło (http://i42.photobucket.com/albums/e319/MaciekH/16bit.jpg)

Krzychu
05-06-2010, 21:39
no kłamiesz w żywe oczy...

a to, to jest co?


A jakie ma znaczenie jak u Ciebie się otwiera ? Przecież u niego może (bo może) otwierać się w 8 bit, nie ?

MaciekH
05-06-2010, 21:44
Co za ludzie... Przejdź do pierwszego postu to zobaczysz, że właśnie wkleiłem kawałek screena autora wątku! Później zastanów się po co to napisałeś...

Nie wiem czy akurat ta różnica w rozpiętości będzie powodowała takie różnice na zdjęciu, ale to na pewno potwierdza, że nie są te same pliki otwarte w tym samym czasie...

Amok
05-06-2010, 22:13
Co za ludzie... Przejdź do pierwszego postu to zobaczysz, że właśnie wkleiłem kawałek screena autora wątku! Później zastanów się po co to napisałeś...

Nie wiem czy akurat ta różnica w rozpiętości będzie powodowała takie różnice na zdjęciu, ale to na pewno potwierdza, że nie są te same pliki otwarte w tym samym czasie...



screena zrobiłem-podczas kombinacji(kombinowałem ze zmianami w 16 bit/8bit/32bit) itp.

ogółem zawsze otwieram w 8 bit!


gdzie mogę znaleźć CMS w irfan[?]
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a, i istotną chyba sprawą będzie to że w przeglądarce windowsa-tez są zmienione barwy-takie same jak w irfan

Krzychu
05-06-2010, 22:17
Maciek - nie zauważyłem - zobaczyłem tylko linka z Twojego serwera...

W Irfanie CMS jest w Options - Properties - Viewing - Enable Color Management

MaciekH
05-06-2010, 22:17
Tzn że i irfan i przeglądarka windowsa wczytuje profil monitora a nie profil zaszyty w pliku, w opcjach masz coś takiego jak "zarządzanie kolorami"

Amok
05-06-2010, 22:22
w irfanie mam zaznaczone cms...



Tzn że i irfan i przeglądarka windowsa wczytuje profil monitora a nie profil zaszyty w pliku, w opcjach masz coś takiego jak "zarządzanie kolorami"

w opcjach ps ?

jak pisałem poprzednio, wchodzę w edycja->ustawienia koloru..

próbowałem z monitor plug and play oraz srgb