PDA

Zobacz pełną wersję : lampa błyskowa Speedlite 430 EZ



76Lucas
05-06-2010, 13:28
Witam wszystkich użytkowników, na początku sie przedstawie, mam na imię Łukasz, jestem z Rudy Śląskiej.
Półtora roku temu zacząłem "bawić" sie w robienie zdjęć. Stopniowo dokupiłem sobie obiektywy, a ostatnio dostałem używana lampe Speedlite 430 EZ - stary model....
I jak narazie mam dwa problemy, pierwszy lampa nie ma osłony żarnika ( nie wiem czy ma byc szklany czy plasikowy) a drugi to że nie potrafie odpalic błysku kontrolnego....
Aparat to Canon EOS 450D.

I teraz moja pytanie, jest możliwość dokupienia tej osłony i ewentualnie dobry serwis w mojej okolicy gdzie ktos może zobaczyc te lampę....
Chyba ze którys z użytkowników mieszka w pobliżu.

Pozdrawiam i licze na odpowiedzi.

piast9
05-06-2010, 14:28
Jakiej osłony żarnika? Znaczy tej "szybki" z przodu? Oj, to jest plastikowe, z soczewką Fresnela, nie kawałek płaskiego plastiku.

Jakiego błysku kontrolnego nie możesz odpalić? Takiego z lampy samej? Jak włączysz lampę to ta się ładuje, lampka po lewej robi się zielona, potem czerwona. Gdy ją naciskasz to lampa ma błysnąć. Jeśli nie to znaczy, że lampa uszkodzona.

Generalnie lampa serii EZ na body z ETTL działa tylko jako ustawiana ręcznie i to o ile pamiętam tylko po zaklejeniu styków bądź podłączeniu kabelkiem PC.

76Lucas
06-06-2010, 12:27
Dziękuje za odpowiedzi.
Choc zastanawia mnie to stwierdzenie, ze: Generalnie lampa serii EZ na body z ETTL działa tylko jako ustawiana ręcznie i to o ile pamiętam tylko po zaklejeniu styków bądź podłączeniu kabelkiem PC.
Czytałem ze raczej nie bedzie problemów z jej działaniem na moim body...


Pozdrawiam

gwozdzt
06-06-2010, 12:51
Choc zastanawia mnie to stwierdzenie, ze: Generalnie lampa serii EZ na body z ETTL działa tylko jako ustawiana ręcznie i to o ile pamiętam tylko po zaklejeniu styków bądź podłączeniu kabelkiem PC.
Czytałem ze raczej nie bedzie problemów z jej działaniem na moim body...

gdzie to czytałeś? W opisie aukcji...?
:idea: pamiętaj: nigdy nie wierz sprzedawcom. :mrgreen:

Lampy EZ we współpracy z aparatami cyfrowymi pozbawione są jakiejkolwiek automatyki błysku. Pracują tylko z ręcznym wyborem siły błysku ustawianym na lampie (najczęściej w zakresie 1/1 ÷ 1/64).

Do cyfrowych EOSów dedykowane są lampy z oznaczeniem EX, natomiast jeśli chodzi inne rozwiązanie, to można z powodzeniem używać lamp wyposażonych we własną automatykę błysku.

76Lucas
06-06-2010, 21:51
Czyli lampy serii EZ nie są dedykowane do mojego body...
Co polecacie?

gavin
07-06-2010, 09:44
za ile?

76Lucas
07-06-2010, 17:12
słuszne pytanie, jednak pozwolisz, ze odpowiem pytaniem na pytanie...czy wazro kupować używana lampę czy lepiej dozbierać i kupić nową?

Pozdrawiam

76Lucas
08-06-2010, 20:54
Wracając do lamp, co koledzy myśląo lampach firmy Tumax, model 983, pracująca w systemie TTL/E-TTL, czy TUMAX 383 AFZ Współpraca z korpusem odbywa się z zachowaniem pełnego systemu TTL/E-TTL.
A może Nissin Speedlite Di622 działająca w automatyce ETTL i ETTL-II.
Ktoś może korzysta z takich modeli? I co może o nich powiedzieć?

Pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Wracając do lamp, co koledzy myśląo lampach firmy Tumax, model 983, pracująca w systemie TTL/E-TTL, czy TUMAX 383 AFZ gdzie Współpraca z korpusem odbywa się z zachowaniem pełnego systemu TTL/E-TTL.
A może Nissin Speedlite Di622 działająca w automatyce ETTL i ETTL-II.
Ktoś może korzysta z takich modeli? I co może o nich powiedzieć?

Pozdrawiam

jarekl
08-06-2010, 20:59
Nissin Speedlite Di622 mam i używam z 450D żadnych problemów.

gwozdzt
08-06-2010, 21:13
Wracając do lamp, co koledzy myśląo lampach firmy Tumax,..
A może Nissin
http://canon-board.info/search.php?query=tumax&titleonly=1
http://canon-board.info/search.php?query=nissin&titleonly=1

gavin
09-06-2010, 11:56
Nissin Speedlite Di622 miałem i tylko jedna rzecz mi nie pasowała - brak hss

Ja bym kupił używkę, ale w takim stanie jak ja ją sprzedałem :)