PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze stabilizacja w 70-200 f/4 IS USM



pepey
03-06-2010, 13:26
Obiektyw nowy - rzeczywiscie kapitalny optycznie; niestety nie dziala stabilizacja w zadnej konfiguracji obiektywu. Przy foceniu bliskich obiektow nawet dokumentnie chrzani obraz (jakies kosmiczne przesuniecia - zjawy); przy foceniu dalszych jakby juz nie psoci, ale tez niewiele lub nic daje. Uzywam z 5d. Czy przyczyna moze byc uszkodzona skrzynka, lub jakies nieprawidlowosci w nastawach jej menu???
Prosze o porade - rzecz przywieziona spoza Polski, ale jesli to wada - trzeba bedzie im tam zwrocic.

Pozdrawiam

poszukiwacz2006
03-06-2010, 15:48
Napisz coś więcej, jakie czasy, przysłona itp? Poza tym wrzuć jakieś sample.

pepey
07-06-2010, 06:23
Kupiony w sklepie. Reklamowany w sklepie, wowczas wezwany fachowiec
udowodnil mi, ze na innym aparacie tej samej marki, przy tych samych
ustawieniach: czasu, ISO i przyslony, stabilizacja tego obiektywu pracuje
dobrze - zdjecia sie nie zamazuja. Podejrzewam jednak ze zmanipulowal
sprawe, wylaczajac dzialanie stabilizatora z poziomu aparatu (5D). Ja
sprawdzalem rowniez na innym body - 50D i bylo to samo.
Mam zatem pytania;

1. Czy mozliwe jest wylaczenie stabilizacji z poziomu aparatu i nie dziala
bedac wlaczona na obiektywie?
2. Czy mozliwe jest jakies nieprawidlowe ustawienie menu, ktore uniemozliwia
prace stabilizacji? Resetujac do ustawien fabrycznych tez stabilizacja nie
dziala.
3. I generalnie: czy dzialanie stabilizacji w C f/4 70-200 IS USM jest na
tyle samodzielne ze zadne ustawienia w body nie wplywaja na to czy dziala
lub nie dziala lub szwankuje?

Rzecz o tyle ciekawa ze brak stabilizacji jest tylko w pionie, natomiast w
poziomie jest wysmienita - gdzies na poziomie 4EV (16x)

t00mcio
07-06-2010, 07:45
- nie znam metody na wyłączenie IS z poziomu puszki - a na pewno nie z 5D.
- parametry w puszce - jedyne co mi przychodzi do glowy, to ze oczekujemy cudów - IS nie zamrozi kadru na z czasem 0.5-1s

Nie jest to najjasnieszy zoomik - podaj czasy, przeslony na ktorych masz watpliwosci. A napewno bedzie latwiej pisac gdy pokazesz sample.

fil91
07-06-2010, 08:22
Kupiony w sklepie. Reklamowany w sklepie, wowczas wezwany fachowiec
udowodnil mi, ze na innym aparacie tej samej marki, przy tych samych
ustawieniach: czasu, ISO i przyslony, stabilizacja tego obiektywu pracuje
dobrze - zdjecia sie nie zamazuja. Podejrzewam jednak ze zmanipulowal
sprawe, wylaczajac dzialanie stabilizatora z poziomu aparatu (5D). Ja
sprawdzalem rowniez na innym body - 50D i bylo to samo.
Mam zatem pytania;

1. Czy mozliwe jest wylaczenie stabilizacji z poziomu aparatu i nie dziala
bedac wlaczona na obiektywie?
2. Czy mozliwe jest jakies nieprawidlowe ustawienie menu, ktore uniemozliwia
prace stabilizacji? Resetujac do ustawien fabrycznych tez stabilizacja nie
dziala.
3. I generalnie: czy dzialanie stabilizacji w C f/4 70-200 IS USM jest na
tyle samodzielne ze zadne ustawienia w body nie wplywaja na to czy dziala
lub nie dziala lub szwankuje?

Rzecz o tyle ciekawa ze brak stabilizacji jest tylko w pionie, natomiast w
poziomie jest wysmienita - gdzies na poziomie 4EV (16x)

Przełącz tryb stabilizacji(jeżeli masz na 2) na pozycję "1" , tryb "2" jest do paningu czyli fotografii poruszających się przedmiotów i stabilizacja działa tylko w pionie

pepey
07-06-2010, 08:48
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://picasaweb.google.pl/101823218174996714843/ZDJECIA?authkey=Gv1sRgCPmc4bzYidnRPg#)

Robson01
07-06-2010, 08:50
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://picasaweb.google.pl/101823218174996714843/ZDJECIA?authkey=Gv1sRgCPmc4bzYidnRPg#)

Niestety nic nie widać, przynajmniej u mnie.

pepey
07-06-2010, 08:52
http://picasaweb.google.pl/101823218174996714843/ZDJECIA?authkey=Gv1sRgCPmc4bzYidnRPg#
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Nie moglem zamiescic bezposrednio - cos to nie wychodzi z edytora Canona
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
...jeszcze jedna uwaga: po przekreceniu aparatu o 90 stopni ta sama wada, nadal przesuniecia wylacznie w pionie. Chyba jezeli bylby to blad w obiektywie to wowczas mialbym przesuniecie w poziomie.
Fotki zamieszczone przykladowo. Zrobilem ok. 100 zdjec - i jedno licho

pepey
07-06-2010, 18:01
Dzis sprawdzilem z 1000D i stabilizacja dziala ok. W pionie i poziomie ok 4EV (16x). Zdjecia robione 1/6s. wychodza ze stabilizacja w pozycji 1. jak 1/100s bez stabilizacji - czyli good job.
I co sie moglo stac tej puszce 5D ? Probowalem roznych nastaw menu i resetu i zadnych zmian. Mam firmware v1.1.1.

Pedretti
07-06-2010, 18:40
Najlepiej weź puszkę do sklepu w którym mają taki obiektyw i sprawdź czy będzie ok.

MariuszJ
07-06-2010, 18:48
Marne to pewnie dla Ciebie będzie pocieszenie - stabilizacja w 15-85 też nie kocha się ze starymi puszkami (20d - w odległości 10-15m rozmazane zdjęcia, dziwne nieostrości), funkcjonując świetnie z body 1000d, 550d, 50d. Też nie wiem za bardzo co o tym sądzić.

Cordant
07-06-2010, 21:17
Czy 5D to stara puszka?

RomanS
07-06-2010, 23:01
Nie bardzo wierze zeby starsze aparaty mialy taki zly wplyw, jedyne co mi sie nasuwa to radze sprawdzic czy akmulator daje odpowiednie napiecia. Innymi slowy czy ten obiektyw jest wlasciwie zasilany.

pepey
08-06-2010, 04:55
Gdzie indziej otrzymalem juz odpowiedz iz przyczyna tego stanu jest niedostateczna wydajnosc zrodla pradowego (akumulator lub uklad zasilajacy w aparacie), gdyz te obiektywy czerpia wyjatkowo duzy prad podczas stabilizacji.

pepey
08-06-2010, 08:20
Czy 5D to stara puszka?

...tak, 3 lata, ale malo eksploatowany.

airhead
08-06-2010, 09:50
e tam, po prostu układ IS czasem się psuję i niektóre zdjęcia sam psuje
miałem tak w 8-letnim 28-135

photolo
08-06-2010, 10:11
Z mojego doświadczenia IS w 70-200/4 działa bazproblemowo i korpus nic tu nie ma do rzeczy (sam mam 5D i 5DMkII), no chyba, że masz coś ze stykami w korpusie (jakieś luzy, zmiana położenia, skrzywione, brudne itp.), szczerze mówiąc nie słyszałem by ktoś narzekał na IS w tym modelu obiektywu. Pytanie czy Ty używasz IS'a adekwatnie do sytuacji, rozumiem, że rozróżniasz zastosowanie trybu I i II? A może w Twój obiektyw wsadzili IS'a z wadliwej partii 70-300IS? - opis tutaj: http://www.optyczne.pl/52.1-Test_obiektywu-Canon_EF_70-300_mm_f_4-5.6_IS_USM.html w rozdziale wstęp od akapitu "Narodziny były jednak bolesne..." - tyle, że to chyba niemożliwe bo przecież to dwa różne obiektywy... A tak na marginesie... dołączasz jako kolejna osoba do sporego już grona znanych mi osób, które kupiły sprzęt z polskiej dystrybucji i mają problemy ze sprzętem, póki co osobiście nie znam osób, które kupiły sprzęt z dystrybucji USA czy niemieckiej i miałyby problemy wiec chyba jednak jest coś na rzeczy - nawiązanie do wątku, który gdzieś tu obija się po forum... Pozdrawiam i życzę szybkiego zdiagnozowania i rozwiązania problemu, photolo. P.S. A źródło zasilania masz oryginalne czy zamiennik?

pepey
08-06-2010, 10:56
Mam zrodlo oryginalne , tyle ze kapkę wyslużone. Dzis sprawdze z pozyczonym gripem i nowym akumulatorem.

arteck
08-06-2010, 11:13
U mnie taki obiektyw podpięty do 5D działał bezproblemowo...Z nowym 5D II również... Ja bym na Twoim miejscu na starcie przeczyścił styki...ostatnio miałem mały problem z AF i okazało się, że winne styki które powodowały błęduy w komunikacji body - obiektyw...