PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pomiarem światła / balansem bieli



musyk
02-06-2010, 20:28
Witam,
od jakiegoś czasu bardzo często mój c50d dziwnie zachowuje się podczas pomiaru światła, próbowałem z dwoma obiektywami i efekt jest taki sam.
Zdarza się coraz częściej, że tak oto ustawia poziom bieli (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/yE56ZoW7kMbSAcN8_jnsgA?feat=directlink)
Nie wiem co się stało. Wydaje mi się, że takie cuda powstają gdy jest bardzo szczegółów na fotografowanej scenie z przewagą koloru zielonego :-).
Dodatkowo bardzo często bardzo przepala fotki, najczęściej jak warunki na dworku są mniej sprzyjające, np. jak jest lekko pochmurno.
Zauważyłem również, że lepiej mierzy światło, gdy są sceny ciemniejsze.
Nie wiem, czy może jest to wina matówki?
Pozdro

pajlot
02-06-2010, 21:16
sprawdź którą masz wersje firmware - najnowszy to zdaje sie 1.0.7 - jezeli masz starszy to wgranie moze cos pomoże.

musyk
02-06-2010, 21:38
sprawdź którą masz wersje firmware - najnowszy to zdaje sie 1.0.7 - jezeli masz starszy to wgranie moze cos pomoże.

Właśne mam ostatni 1.0.7, wgrany praktycznie od razu po ukazaniu się na stronie Canona, a problemy pojawiły się nie dawno, szczerze mówiąc mało używam aktualnie 50-tki i nie wiem od kiedy dokładnie są te problemy, być może po wgraniu nowego softu. Muszę to sprawdzić.