PDA

Zobacz pełną wersję : Karty CF Sandisk Ultra II 1GB-pirackie



konradmal
02-11-2005, 23:09
W jednym z warszawskich sklepów fotograficznych zostałem ostrzeżony przed kupnem pirackich kart Sandisk Ultra II pojawiających sie na allegro w podejrzanie niskiej cenie.Czy ktos z Was słyszał może o pirackich kartach CF?
Czy ktoś może potwierdzic te informacje?

Rootsman
02-11-2005, 23:14
taaa... no proste że w każdym sklepie woleli by żebyś kupił u nich niż na allegro

konradmal
02-11-2005, 23:25
To oczywiste.Jednak sprzedawca nie namawiał mnie na kupno u nich karty,tylko ostrzegał podczas rozmowy o kartach o pirackich kartach na allegro.Tym bardziej chcialbym sprawe wyjasnić.Wiem że te karty można kupic juz za 250 pln w internecie,a cena hurtowa u jedynego dystrybutora na Polske, firmy Hama wynosi 300 pln.Karty te maja tez różne opakowania co jest pierwszym znakiem rozpoznawczym pirata.

mxdanish
02-11-2005, 23:28
Eeee tam... kupowałem tą akurat kartę na allegro już prawie rok temu i wszystko gra jak w szwajcarskim zegarku ;)
A cena też była bardzo korzystna

konradmal
02-11-2005, 23:32
Własnie o takie opinie mi chodzi.przymierzam sie do zakupu takiej karty, a nie chcialbym przepłacic , ani kupic jakiegos badziewia.

Polaco
03-11-2005, 07:28
A pomijajac pudelko (a raczej jego brak) to po czym mozna rozpoznac taka piracka karte ? Z drugiej strony SanDisk milczy, wiec chyba problem nie jest zbyt powazny...

mxdanish
03-11-2005, 09:21
Też mi się tak wydaje
Po prostu sprzedawca nie bardzo lubił zakupy przez internet :? i chciał Ciebie zniechęcić :shock:

KMV10
03-11-2005, 09:33
Czy ktoś mi może wytłumaczyć dziwne przywiązanie klientów (szczególnie z Wawy) do zakupów wyrobów _typowo komputerowych_ (np. CF) drożej w sklepach foto a nie na WGE www.wge.pl? Że też chce się im po prostu przepłacać. Przecież to już nawet lepiej w komputroniku kupić (www.komputronik.pl) będzie taniej, solidniej i wybór większy niż w jakimś zapchlonym sklepie foto, gdzie karty flash to towar dodatkowy i leży na półce albo wisi gdzieś zakurzony na ścianie....

mxdanish
03-11-2005, 09:39
Lenistwo? :?

ripek
03-11-2005, 10:19
Eeee tam... kupowałem tą akurat kartę na allegro już prawie rok temu i wszystko gra jak w szwajcarskim zegarku ;)
A cena też była bardzo korzystna


Jeśli tak to czy mają pirackie 1ds II ? ;)

Marfackib
03-11-2005, 10:37
Kupuje tylko karty Sandisk Ultra II i zawsze na Allegro. Karty były zawsze w orginalnych opakowaniach. O piratach nawet nie słyszalem. Niska cena winika z tego , że karty są sprowadzane z USA. A tam ceny w sklepach niższe niż w polsce w hutrowniach.

max1
03-11-2005, 17:24
Czy oprócz Sandiska próbowaliście innych kart np.Pretec Cheeteh? z danych które podają wynika ,że są szybkie. Nie wiem jak z jakością-sam używam Sandiska.

konradmal
03-11-2005, 19:04
Pirackie różnią się od oryginału przedewszystkim opakowaniem.Orginalne karty są zapakowane w plastikowe opakowanie stojace.Tzn takie rozszerzajace sie ku dołowi ktore mozna postawić.Pirackie sa na takiej samej dekturce,tez posiadaja hologram,ale dekturka jest zapakowana w cieńszy plastik,jednakowej grubości na dole i górze..Przypominam że powtarzam słowa sprzedawcy.Rzekomo Sandisk robi tylko ten drugi rodzaj opakowań.
Sklep w którym byłem jest sklepem internetowym,kupowałem u nich aparat i pojechałem osobiście odebrać.Mają status supersprzedawcy i handlują juz długo na allegro.Znalazłem wiele pozytywnych opini o tym sklepie na forach.350D które u nich kupiłem było najtaniej na allegro(w Warszawie).nowe,sprawne,pelna satysfakcja.Tym bardziej zdziwiła mnie cena kart u nich,gdzie inne artykuły maja znacznie tańsze.I tak sie wywiazala rozmowa o kartach.

konradmal
03-11-2005, 19:10
Do max1-Używałem kart tej firmy(dwóch) i czesto miałem z nimi problemy.Nie ten model,ale tez firmy Pretec.Czesto sie wieszały,wiele zdjęć przez to straciłem.teraz mam Sandiska ,ale zwykłego nie Ultra II i jestem bardzo zadowolony.Żadnych problemów(jak na razie).

Tomasz1972
05-11-2005, 22:43
Czy oprócz Sandiska próbowaliście innych kart np.Pretec Cheeteh? z danych które podają wynika ,że są szybkie. Nie wiem jak z jakością-sam używam Sandiska.

Osobiście używam dwóch kart 2GB Pretec Cheeteh 80x . Jak na razie działają bez problemów .

Tytus
06-11-2005, 23:47
Kupuje tylko karty Sandisk Ultra II i zawsze na Allegro. Karty były zawsze w orginalnych opakowaniach. O piratach nawet nie słyszalem. Niska cena winika z tego , że karty są sprowadzane z USA. A tam ceny w sklepach niższe niż w polsce w hutrowniach.

nie powiedziałbym, kupowałem półtora roku temu w Stanach aparat kumplowi i karty były zdecydowanie droższe jak u nas, lekko licząc o 30%

Gapollo
07-11-2005, 19:53
Uzywam na zmianę Sandisk Ultra II i Pretec 80x i nie widzę żadnej w funkconowaniu, ani w aparacie ani w czytniku.

Tomasz1972
07-11-2005, 21:33
Uzywam na zmianę Sandisk Ultra II i Pretec 80x i nie widzę żadnej w funkconowaniu, ani w aparacie ani w czytniku.

Przepraszam ale nie rozumiem :-) że nie widzisz żadnej w funkcjonowaniu.

borkomar
15-05-2006, 01:56
Przepraszam ale nie rozumiem :-) że nie widzisz żadnej w funkcjonowaniu.

Pewnie "Różnicę" wcieło:mrgreen: :wink: