PDA

Zobacz pełną wersję : Windows 7 i oryginalne oprogramowanie ?



kobi777e
30-05-2010, 19:04
witam

Nie potrafię odpalić oryginalnej płyty dołączonej do Canona 1000D . Wcześniej miałem Win xp i nie było problemu z instalacją ....ale zmieniłem system na Windows 7 i nie da rady .

Szczególnie mi chodzi mi o program Digital Photo Professional żeby Raw otworzyć .

Jest jakiś patch albo wogóle w czym może być problem .


Dzięki za pomoc .

Vitez
30-05-2010, 19:06
No patrz a mi z płytki do 40D śmignęło bez problemu na Win 7 Ultimate 64bit i na Win 7 Professional 64bit.
A tu z nowszym aparatem takie jaja.
A jakiś konkretny błąd Ci się pojawia?

kobi777e
30-05-2010, 19:23
Po włożeniu płyty system pyta czy zainstalować oprogramowanie.....daje tak .

Jak by chwile jest OK ............. i zaraz wywala wszystko i cisza jak bym wogóle płyty nie wkładał do napędu bez żadnych info o błędach.

Mam dwa komputery w domu z Win 7 Ultimate i w obu jest to samo , ..............wczesniej pod xp instalowało się bez problemu uhhhh .

Na płycie pisze pod Windows 2000 (SP4) XP(SP2) /Vista .

Czyli brak Win7 ...szukałem na stronie canona i też nic nie ma ,jakiś patch albo coś .

Vitez
30-05-2010, 19:35
Na płycie pisze pod Windows 2000 (SP4) XP(SP2) /Vista .

Na mojej (EOS DIGITAL Solution Disk v 15.1) też tak pisze, a działa.
Nie zwalałbym winy na Win7, bo ogólnie jak do tej pory cały soft działający pod Vistą działa i na Win7 - to bardzo kompatybilny wstecz system, a nawet bardziej od Visty.
Masz uprawnienia Administratora?
Albo spróbuj plik setupowy na płytce odpalić w trybie kompatybilności i jako Administrator.


Czyli brak Win7 ...szukałem na stronie canona i też nic nie ma ,jakiś patch albo coś .

Jak nic nie ma? Powinna być najnowsza wersja DPP, tylko trzeba troszkę oszukać system, by zainstalować update a nie od zera. Kilka porad znajdziesz w tym wątku: http://canon-board.info/showthread.php?t=18230

kobi777e
30-05-2010, 20:34
Płyta jest nowa w idealnym stanie EOS DIGITAL Solution v18.0
Uruchamiam jako administrator
System Win7 64bit (zaktualizowany )

Lipa :(

Podejrzewałem napęd CD ale na dwóch kompach jest tak samo.

Pokombinuje z tym oszukaniem systemu.

Pobrałem DPP ze strony Canona pod Win7 64bit .

i zrobię nowy wpis do rejestru jak mowa w linku od Ciebie .

Tak czy owak dziwne że z płyty nie da się .

deffik
30-05-2010, 20:36
Spróbuj skopiować wszystko z płyty na dysk i odpalić wtedy.

Krizz
30-05-2010, 21:46
Mi poszło z płyty na dongla usb (razem setup wrzucić). Potem idzie jak z płyty. System Win7 ultimate.

Vitez
31-05-2010, 01:26
Spróbuj skopiować wszystko z płyty na dysk i odpalić wtedy.

O właśnie - to mi przypomniało. Mi się tylko w ten sposób udaje zainstalować PS CS4. Z płyty - nie rusza.

Svolken
31-05-2010, 03:57
Z windows 7 są takie problemy, ale czasami wystarczy PPM/właściwości/zgodność i zaznaczyć "uruchom program w trybie zgodności z XP" oraz "uruchom jako administrator" :)

kobi777e
01-06-2010, 00:07
Niestety jeszcze się z tym nie uporałem :( .

cały czas mi wyskakuje błąd plik setup.exe "niezgodność aplikacji" .

Uruchamiam jako administrator ,trybu zgodności z XP nie mogę włączyć ,nie wiem jakoś w tym przypadku nie ma wyboru systemu .

Próbowałem wpisać nowy klucz do rejestru i załadować updatera ale też wywala zaraz na początku .

Z kompem wszytko OK ..tzn wszystko hula ...tylko EOS Digital Solution nie chce pójść .

Nic dzięki koledzy ....dalej będę kombinował .

deffik
01-06-2010, 00:34
Mówisz, że najbardziej Ci na DPP zależy?
Spróbuj jeszcze tak:
http://www.canon-board.info/showpost.php?p=778099&postcount=23
Tam znajdziesz link do wersji 1.0 DPP prosto z japońskiego oddziału canona,

Potem z
http://software.canon-europe.com
Update do DPP o numerku 3.8, powinno zadziałać, u mnie działa.

kobi777e
02-06-2010, 20:39
no i patrz deffik jest ...:) poszło twoim sposobem .


Jest git :) Wielkie dzięki .

Nakombinowałem się a tu trzy razy "klik" i wszystkie problemy z DPP to przeszłość .

Dzięki wszystkim za porady .


:)

Pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Nareszcie :) ....win7 jest ok ale czasami zmiany potrzebuje specjalnych działań .

iv_
07-06-2010, 07:43
Witam,

Zakupiłam Canona EOS 450D. Posiadam system Windows 7 64bitowy. Zainstalowałam oprogramowania z płytki według instrukcji- nie działało. Na opak instrukcji- także nie działało. A nie działanie polega na tym, że programy owszem mam, ale komputer nie widzi mojego aparatu ani jako dysk zewnętrzny, ani poprzez EOS Utility. Ściągałam ze stronki Canona uaktualnienia dostępne do 450d pod Win 7 i dalej nic... Wygląda niby na to, że problem wisi w sterownikach, które według Biura Obsługi Telefonicznej Canona nie istnieją 8) Same wejścia USB działają. Podłączony aparat pod win xp działa. Jakieś pomysły, aby to jakoś funkcjonowało pod Win 7?

z góry dziękuję.

igor58
07-06-2010, 08:18
mam ten sam problem w nowym lapku z Windows 7, komputer niby widzi aparat, ale zdjec nie udaje sie ściągnąć

Robson01
07-06-2010, 08:49
A nie prościej (i szybciej) przez czytnik?