PDA

Zobacz pełną wersję : Breacketing w Canonie 450d



feelart.pl
27-05-2010, 14:19
Nie znalazłem nigdzie a forum wiec wstawiam nowy watek:

w canonie 450d jest breacketing ale działa na zasadzie wykonania 3 różnych zdjęć, i aby je nałożyć czy zrobić hdr'a, niezbędny jest statyw

w nikonie (bodajze 40d) na którym wcześniej działałem breacketing działa w taki sposób ze wykonywał jedno zdjęcie, z którego na karcie powstawały 3 ujęcia o rożnym czasie naświetlania - NIE BYŁ POTRZEBNY STATYW!

a może muszę coś zmienić w ustawieniach w canonie? jest w ogóle taka możliwość?

pozdrawiam

gavin
27-05-2010, 14:24
nie potrzeba statywu - tylko pewnej ręki :D i photomatrixa na przykład

w canonie się nie da zmienić nic w ustawieniach

feelart.pl
27-05-2010, 14:29
reka nie drży jeszcze tak bardzo :)
photomatix tez jest
ale co jedno zdjecie to jedno i nie trzeba sprawnej reki a nie zawsze sa warunki zeby strzelic z reki trzy foty z rzedu - tak wlasciwie zawsze jest jakis mikroruch
naprawde canon nie wprowadził podobnego rozwiazania do nikona?

gavin
27-05-2010, 14:32
w fotomatrixie jest taka opcja "Attempt to reduce ghosting artefacts"

http://lh4.ggpht.com/_Fy8G3Iv2XAo/Sz4Wg6hqpoI/AAAAAAAAAT0/e4E7DVbuMZ8/Photomatrix3.jpg

feelart.pl
27-05-2010, 14:44
ok, ale robiąc zdjęcia osobom nie jesteś w stanie strzelić 3 fot bez poruszenia, a tym bardziej gdy robisz seryjne i wychwycisz nadzwyczaj ciekawe ujecie z serii to już odpada hdr

5y12u3k
27-05-2010, 14:49
to zrób jedno zdjęcie, najlepiej raw a póżniej wywołaj z z niego 3 jpegi z korakcją jaką chcesz - wyjdzie na to samo, ew. możesz pojedynczego rawa wrzucić od razu do photomatixa ale daje to nieco gorszy efekt

MariuszJ
27-05-2010, 15:56
w nikonie (bodajze 40d) na którym wcześniej działałem breacketing działa w taki sposób ze wykonywał jedno zdjęcie, z którego na karcie powstawały 3 ujęcia o rożnym czasie naświetlania - NIE BYŁ POTRZEBNY STATYW!


To nie był więc żaden bracketing. Po prostu pomyśl - skąd miały by się brać dane do rozszerzenia dynamiki tonalnej? To było zwykłe softwarowe przetworzenie kolorów, możesz je zrobić sam, na zewnątrz aparatu, choćby programem Machinery.

Równie dobrze mógłbyś wyciągnąć zdjęcie z puszki i w programie obniżyć i podwyższyć ekspozycję. Przybędzie Ci czegoś od tego?

Taki bracketing należy do takiej samej klasy ściem co zoomy optyczne.

zaitsev
27-05-2010, 16:24
w nikonie (bodajze 40d) na którym wcześniej działałem breacketing działa w taki sposób ze wykonywał jedno zdjęcie, z którego na karcie powstawały 3 ujęcia o rożnym czasie naświetlania - NIE BYŁ POTRZEBNY STATYW!
To jest ficzer software aparatu, a nie trzy różne zdjęcia. Zrób zdjęcie w RAWie, wyciągnij 3 jpgi - 0EV, +2EV, -2EV (czy ile tam) i będziesz miał to samo.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Mariusz, chyba cyfrowe? :mrgreen:

Pebal
27-05-2010, 16:29
Wykonaj jedno zdjęcie w formacie RAW i wrzuć je bezpośrednio do programu HDR. Nie ma sensu wołać RAW z różnymi korektami, to samo uzyskasz obróbką.

MariuszJ
27-05-2010, 16:54
Mariusz, chyba cyfrowe? :mrgreen:
Wybaczcie Towarzysze... :oops:

feelart.pl
28-05-2010, 11:45
moze i racja z tym nikonem - wtedy jeszcze nie sparwdzałem hdr'ów, ale z wyciaganiem 3 jpgow z rawa i wrzucenie do photomatixa tez niewiele daje - photomatix krzyczy od razu ze nie widzi roznicy or something, sprowbuje bezposrednio rawa wrzucic
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
sprawdzilem na wyciagnieciu 3 jpgó jeszcze raz i tym razem tragedii nie bylo - bede cwiczyl dalej
pozdro
dzieki

Handelson
28-05-2010, 12:13
RAW załatwia sprawę :)
Koledzy Pebal, zaitsew, 5y12u3k dobrze radzą...